Reklama

Reklama

Wilfred

(seriál)
  • USA Wilfred
Komedie
USA, (2011–2014), 18 h 47 min (Minutáž: 23 min)

Hrají:

Elijah Wood, Jason Gann, Fiona Gubelmann, Dorian Brown Pham, Chris Klein, Allison Mack, Rodney To, Gerry Bednob, Ethan Suplee, Al Sapienza (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(49)

Ryan nemá přátele ani práci, zato má sebevražedné sklony. Zlom v jeho životě nastane, když ho krásná sousedka požádá, aby jí hlídal psa. Wilfred je sice úplně obyčejné zvíře, ale Ryan v něm vidí o hodně víc... Osamělý a deprimovaný právník Ryan (Elijah Wood) se marně pokouší o sebevraždu a ani snaha jeho vystresované sestry Kirsten (Dorian Brownová) sehnat mu novou práci nepomáhá. Celý Ryanův život se obrátí vzhůru nohama, když ho energická sousedka Jenna (Fiona Gubelmannová) poprosí, aby se postaral o jejího psa Wilfreda. Ryan se nezmůže na protest, Jenna se mu totiž líbí a rád by se s ní sblížil. Jaké je však jeho překvapení, když na prahu místo domácího mazlíčka uvidí vysokého nevrlého Australana v nepříliš přesvědčivém chlupatém psím kostýmu (Jason Gann). Usadí se mu na gauči, kouří cigarety a trávu, chlemtá pivo, hltá nezdravé jídlo a mluví šíleně sprostě. Zdá se, že všichni ostatní lidé Wilfreda vnímají jen jako obyčejného psa, takže Ryan věčně přemýšlí, jestli se nezbláznil. Manipulativní Wilfred se stane Ryanovým mučitelem i učitelem a společně se vydají vstříc mnoha vtipným dobrodružstvím. Ryan dostane lekce důvěry, oddanosti, respektu a mnohé další, ze kterých by asi obyčejný pes nebyl moudrý. Wilfred je ale také intrikánská potvora s mnoha psími vlastnostmi a mimo jiné Ryana přesvědčí, že hlídač psů obtěžuje nejen jeho, ale i vycpaného obřího medvěda. Nebo že by se měl snažit sbalit Jennu tím, že bude soupeřit s jejím agresivním přítelem. A dát se do rvačky s naštvaným motorkářem, aby Ryan prokázal svou dominanci. Wilfred Ryana dost drsnými metodami naučí, jak překonat strach a čelit výzvám a absurdním situacím, které život přináší. Zrodí se jedno trochu nepravděpodobné, ale o to upřímnější přátelství. (TV Prima)

(více)

Recenze (70)

Drunk_Queen 

všechny recenze uživatele

Wilfred mě dost zklamal... Čekala jsem jízdu plnou srandy a místo toho jsem se docela nudila a smála jsem se asi tak 1 - 2 za díl. Není to málo? Ryan vypadá celou dobu jako troska, která chce každých 5 minut spáchat sebevraždu, a Wilfred se chová zase jako největší úchyl. Povahy postav by mi ale zas tak nevadily, kdyby téhle komedii nechyběla KOMEDIE. 40% ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad a rozhodně (svým způsobem) nenudný seriál, na druhou stranu si to ale nějak nedokážu představit roztahané na několik dílů. Pilot mi zatím asi stačil, možná časem v TV... P.S. Elijah se občas nějak divně cuká - že by chlapec neuměl hrát tak dobře, jak jsem si o něm před sedmi lety myslel? ()

Reklama

evilmind 

všechny recenze uživatele

Australskou předlohu neznám, tak nemůžu soudit, kde/jestli se v US verzi stala chyba. Samotný nápad se psem, kterého Elijah vidí jako člověka, je samozřejmě skvělý - a množství běžných psích úkonů, viděných v takhle neobvyklém podání, rázem vyvolává salvy smíchu. Jenže se to bohužel docela rychle okouká, už v půlce sezony jsem musel hodně bojovat, abych to dojel do konce. Kdyby se z nejlepších scén sestříhal celovečerák, tak možná, takhle bych do druhé řady už určitě nešel... ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

TV-seriál. Seriál, který staví na kvalitním černém humoru, který jistě není pro každého, ale pro mě je to trefa do černého. Děkuji uživatelce chezush za skvělý tip. PS: BEAUTIFUL THEME SONG. | 1.série (85%), 2.série (80%), 3.série 1/13 (75%), 4.série 0/10 (??%) > Průměr: 80% (4*) | ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Tak trochu podivný seriál stavící na absurdním, ale ve své podstatě rozhodně ne hloupém humoru. Je bizardní, je sexistický, občas trochu nechutný, ale často hodně vtipný. Jason Gann jako chlápek v kostýmu psa se silně australským akcentem nemá chybu a jeho hlášky pronášené často s vážnou tváří baví stejně jako sebedestruktivní Ryan, který Wilfreda celé dny hlídá. Samotný seriál ale rozhodně není jen komedie, děj se postupně vyvíjí a záhada se vyjasňuje. Nechybí ani romantická zápletka v podobě Wilfredovy paničky Jenny. Po zhlédnutí všech 4. sérií musím konstatovat, že to rozhodně není seriál po každého a upřímně mě rozuzlení trochu zklamalo. A to jak ze strany Wilfreda, tak ze strany Jenny - myšlenka pěkná, ale něco finálovému dílu chybělo. Navzdory tomu jsem se seriálem spokojen. Jak se říká: důležitější je cesta než-li cíl a to u Wilfreda platí dvojnásobně. ()

Galerie (341)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama