Wilfred (TV seriál)

Wilfred

Komedie

USA, 2011–2014, 18 h 47 min (Minutáž: 23 min)

Elijah Wood, Jason Gann, Fiona Gubelmann, Dorian Brown, Chris Klein, Allison Mack, Rodney To, Gerry Bednob, Ethan Suplee, Al Sapienza, Maxim Knight, Ed Helms, Rashida Jones, Jane Kaczmarek, Nestor Carbonell, John Michael Higgins, Rhea Perlman, Peter Stormare, Dwight Yoakam, Gabriella Pession, Brian Baumgartner, George Coe, Jared Gilmore, Robin Williams, Damon Herriman, Jenny Mollen, Irene Choi, Keegan-Michael Key, Olivia Rose Keegan, Katrina Mathers, John Alton, Andy McPhee, Megan Albertus, Kyle Davis, Matt Riedy, Kyle Mooney, Kari Coleman, Diane Robin, Tom Virtue, Tom Gallop, Michael James Bell, Charles Esten, Jera Sky, E.J. Callahan, Tess Paras, Jimmy Scanlon, Nikki Hahn, Wayne Wilderson, Gibson Bobby Sjobeck, Ursula Burton, Katie Wallack, Jim Jansen, Mary Steenburgen, Eric Stoltz, Katy Mixon, Ray Wise, Steven Weber, Rob Riggle, Don Swayze, Bob Gunton, Eugene Byrd, Derick Alexander, Brad Dourif, Gil Birmingham, Angela Kinsey, Zachary Knighton, Vincent M. Ward, Barry Watson, Gina Gershon, Kristen Schaal, Randee Heller, James Remar, Lance Reddick, Alex Weed, Harriet Sansom Harris, Julie Hagerty, Rutger Hauer, William Baldwin, Mimi Rogers, Tobin Bell, Candi Milo, Gwen Van Dam, Dixie Perkinson, Rachel Sterling, Chad Morgan, Marlowe Peyton, J.P. Manoux, Tiley Chao, Carole White, Jim Mahoney

Príjemná zábava, ktorá ale po viacerých dieloch stráca na údernosti a celkový koncept začína byť pomaly ale isto otravný. Má to veľa jasných momentov u ktorých sa dá zadrhnúť smiechom u iných je zas nuda a trápnosť na prvom mieste. Ku koncu to začína byť poriadne nevyrovnané, ale ako taký dobrý pocit pretrváva ... slabšie 4*(2.10.2011)

• mysiak

Všetko sa začína tak „idylicky“, Ryan (Wood) vytlačil 3. verziu svôjho samovražedného dopisu a vyzerá to tak, že sa plánuje zabiť. No jeho plány nejako nevychádzajú, pretože jeho sestra mu dala cukríky namiesto tabletiek. Deň nato dostáva na starosť Wilfreda, psa v ľudskej podobe od svojej susedky Jenny. Wilfred rozpráva, má rád Matt Damona, hulí, a je to celkom vtipálek. Naproti tomu Ryan je stroskotanec, ktorý nie je spokojný so svojim životom a k tomu zaspal svoj prvý deň v práci, čo nepotešilo jeho workoholickú sestru.Táto nesúrodá dvojka sa pomaly začína spoznávať a Wilfred otvára Ryanovi oči do života. Pilot má dobré sitkomové tempo, humor nie je silený, je prirodzený, často čierny až absurdný. Ostatné postavy sú v tieni geniálneho psa/človeka Wilfreda, ktorý jednoznačne berie všetky humorné situácie na seba. FX celkom zabodovala s týmto letným seriálom, aj čo sa týka sledovanosti, ale aj kvality. Samozrejme, nie každému sadne takýto typ komediálneho seriálu, ale mne to sadlo a preto sa teším na ďalšie diely.(27.6.2011)

Každému by občas bodol nejaký ten Wilfred! A tým nemyslím skutočného psa, ale týpka na húlenie, poprípade na poposunutie, či vyčkanie zlého rozhodnutia v živote. Wilfred je neskutočný pohoďák aj keď niekedy jemu a Ryanovi chcete riadne prijebať! Veľmi ma dostali všetky cliffhangere v jednotlivých sériách a záverečnú časť ani nebolo treba :/ Hodnotené po absolútnom finále seriálu.(29.6.2011)

Pôvodného Wilfreda som nevidela, tak nemôžem porovnávať a čo som videla tu, nuž... rozhodne to nie je pre každého. Ak vám Wilfredov humor sadne a pristúpite na jeho hru, potom sa (ako ja) určite zabavíte. Každý diel nebol dokonalý a niektoré som úprimne ani ja tak celkom nepochopila, ale postupne som si Jasona Ganna jednoducho zamilovala aj s celým jeho podivným psím životom a protivnou povahou a ku koncu série som sa už prichytila pri tom, že sa na jeho ďalšie dobrodružstvá teším(10.10.2011)

• umbjaz

Taky to určitě znáte. návrat domů téměř uprostřed noci. Zima, hlad, nuda. kotel hoří, maslo je taky, tak už jen ta nuda. rychle smotanej joint a puštěná televise mi z ničeho nic vlévá slzi do očí. Ano přesně tak, zrovna dávaj první díl Wilfreda (teda jeho novější verze) a já chčiju smíchy až do konečných tytulků. :) snad se budu bavit celou serii. PS: Jak série pokračuje, tak se to stává celkem nudnou záležitostí. prvotní euforie opadla a hlavně jsem zahlídl pár dílů původního Australského serial a jeho obsazení mi přišlo šťastnější...(26.10.2012)

• - Jason Gann, predstaviteľ Wilfreda, stvárnil túto rolu aj v pôvodnom austrálskom seriáli Wilfred (od r. 2007). (Hydra Foy)