Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

• Zíza

Přeloženo. (Minimálně pár slovy ohodnotím, až to uvidím.)(27.3.2014)

Krásné. Tohle je přesně ten typ seriálu, který má co říct a nechybí mu určité poselství. Právě proto se mi tolik líbil. Navíc herecky překvapila nejenom Aragaki Yui, ale především Matsumoto Jun. Z jiných rolí, jaké měl v Gokusenu, Hana Yori Dango nebo v Lucky Seven, jsem měla pocit, že nedokáže zahrát nic jiného než "frajírkovský" typ, ale vypadá to, že jsem se zmýlila. Tady měl totiž naprosto odlišnou roli milého, skromného a trochu citlivého kluka, který by rád zapomněl na minulost a jednoduše žil svůj život jak nejsvědomitěji dokáže a s úsměvem na rtech. Musím říct, že byl v téhle roli hodně přesvědčivý a moc se mi v ní libil. Na druhou stranu Oguri Shun tady měl oproti svým ostatním rolím tentokrát spíš roli negativní, což ale bylo taky zajímavé sledovat. Hlavní ale pro mě byla ta atmosféra, která se seriálem nesla. Ainny to tady napsala výstižně a moc pěkně, takže už netřeba nic dodávat :) ~(4,3)~(26.4.2013)

Před napsáním komentáře jsem si musela dát pauzu a celý seriál rozdýchat... rozdýchat závěr, který neuvěřitelně vygradoval, rozdýchat Oguriho, kterého neznat z dřívějška tak si neumím představit jeho romantickou polohu, rozdýchat Yui Aragaki, která ač bez hlasu "mluvila" tak že jsem skoro nepotřebovala titulky a v neposlední řadě rozdýchat Matsumota kvůli kterému jsem si to pustila. Byl v téhle roli výborný, tatam byl namyšlený Tsukasa a jeho úsměv byl přesně takový jaký měl být - upřímný a bezelstný. I když je japonská nechuť vůči cizincům známá, tak mě zaskočilo jaká zášť a nevraživost přetrvává i vůči míšencům, kteří se narodili v Japonsku a měli tu "smůlu", že jeden z rodičů není Japonec. Seriál je natočený bez příkras a ukazuje japonskou společnost takovou jaká asi je. I když i tady je romantický prvek, tak není ústředním motivem. Vyplývá z děje naprosto přirozeně, doplňuje ho a rozvíjí. Čistá láska Hany a Vita je protikladem k Vitově minulosti, je spojujícím prvkem přítomnosti a možná i příslibem do budoucnosti...(25.11.2011)

Již mohu s klidným srdcem označit Japonce za mistry dramat. Smile má skvělý příběh, a celkově je to bezesporu dobrý seriál, bohuže jeho kvalitu tahá dolů herecký výkon hlavního herce a některých dalších zúčastněných, jejichž smutné pocity působily ve značné míře uměle a nuceně. Tím mě nenutily v daných situacích soucítit, nýbrž jsem se naopak jakémukoliv soucitu uzamkl. Zajímavé je, že postupem času mi některé z těchto scén přišli, při vzpomínkách ne ně, hřejivé a v paměti mi vytváří pouze pozitivní ohlasy. Nicméně ve chvílích kdy tak působit měli, se minuly účinkem. Co jsem si u tohoto seriálu začal hodně uvědomovat a velice se mi líbí tak to, že Japonci dávají často u probíhajících scén dostatek prostoru pro utváření vlastních myšlenek na řešící problematiku a nutí mě tím k sebereflexi, čímž se ono dílo pro mě stává velice obohacujícím. Dále potvrzují svou brilantnost v instrumentálních skladbách a cit pro jejich dosazení do scén. Jedno neurčité ráno v posledním díle a nejen to by mohly vyprávět, jak je s dokonalým citem utvořená a přiřazená hudba posunula na vyšší úroveň.(31.8.2016)

Tohle mi vážně čaplo za srdce.(13.8.2012)

This is a story of love and justice of a man who lived his life heroically... Vito je jedním z milionů hrdninů všedního dne, člověk co se moc snaží a přestože to má těžké, dokáže se usmívat, ačkoliv jeho úsměv není často projevem radosti. Silný příběh o diskriminaci v současném Japonsku s vynikajícím Junem Matsumoto v hlavní roli a neméně výbornou Yui Aragaki, která jako Hana-chan dokáže mluvit i bezeslov.(16.6.2015)