Strážce spravedlnosti

• Kanada Southern Justice (více)
Kanada / USA, (2011–2012), 19 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Steven Seagal, J. Anthony Pena, Meghan Ory, Gil Bellows, Philip Cabrita, Byron Mann, Sarah Lind, Warren Christie, Adrian Holmes (více)

Série(2) / Epizody(15)

Elijah Kane (Steven Seagal) vedie tajnú policajnú jednotku, ktorá pôsobí v okolí Seattlu. Spoločne so svojou zástupkyňou Juliet a ďalšími troma členmi tímu – Masonom, Sarah, a Radnerom sa vydávajú do severozápadnej časti Spojených Štátov, aby sa stretli s nebezpečným zločincom. Bojujú s akoukoľvek kriminálnou aktivitou, ktorá sa v ich okolí objaví. Ich cieľ je jasný – dostať zločinca do rúk spravodlivosti. (TV Markíza)

sniper18

Hodnotenie po vzhliadnutí celej série. Je to mierne nadpriemerný akčný krimi seriál so Stevenom Seagalom. Čo sa týka príbehov, tak spočiatku sú krimi zápletky príliš obyčajné až nudné, v ničom nezaujmú a rovnako je na tom aj celé vyšetrovanie, takže dejovo v nich nie je o čo stáť, ale po prvých troch dvojdieloch sa to už vylepší, síce stále to nie je nič výnimočné, ale aspoň sú už tématiky zaujímavejšie, rozmanitejšie, opäť sa začne trochu riešiť Seagalova minulosť, čo platí takmer o každom jeho filme a tak sa to už prenesie aj sem. Čo sa akcie týka, tak v každom diely je po jednom, dvoch súbojoch, pričom takmer všetky sú len proti jednému protivníkovi, takže sú krátke a aj keď vidno, že Seagal robí svoje chvaty sám, ale sú často tak mizerne natočené a zostrihané, že to už viac ani nejde a hlavne v prvých dieloch, neskôr je to už predsa len lepšie, ale stále to nedosahuje ani len úroveň Seagalových videofilmov. Lepšie sú už na tom prestrelky, niektoré väčšie, iné menšie kde síce nie je moc zabitých, ale nie sú najhoršie podané a páči sa mi slušná rozmanitosť zbraní, ktoré sa v nich používajú. Ale aj tak je príjemné vidieť opäť seriál, kde sa o akciu starajú hlavné postavy a nevolajú pri každej príležitosti zásahovú jednotku, ako je to takmer vo všetkých podobných súčasných seriáloch. Herecké obsadenie nie je najhoršie, Steven Seagal tu hlavne kvôli typom zápletok nemá tú svoju typickú charizmu pomstiteľa, známu z väčšiny jeho filmov, ale páči sa mi, že aj napriek tomu, že je policajt, tak nemá problém ťažko ublížiť alebo dokonca zabiť protivníka, ktorý už nepredstavuje hrozbu a navyše, keď si na seba navlečie nepriestrelnú vestu a vezme brokovnicu, tak je to stále ten prvotriedny akčný herec, ktorý by bez problémov dokázal utiahnuť akýkoľvek nákladný akčný film. A zvyšné seriálové postavy síce nemajú na akýkoľvek známejší televízny seriál poslednej doby, ale s nikým nemám problém, hlavne ženské postavy sú celkom slušné. Veľkým záporom je až príliš viditeľná nízkorozpočtovosť, policajná stanica pôsobí ako nejaký zrub na Aljaške a pri prvých dieloch som mal pocit, že sa odohrávajú pomaly na jednej ulici, čo teda rozhodne neprospieva, ale aj to sa časom čiastočne vylepší, pribudnú lokácie a už sa na to hneď lepšie pozerá. A čo sa týka réžie, tak väčšinou sú to režiséri známi už zo Seagalových videofilmov, takže to nič výnimočné byť ani nemôže. Krátke zhodnotenie jednotlivých dielov: Deadly crossing (45%- slabší príbeh, nudné prostredie, mizerné súboje, ale dobrá záverečná prestrelka), Street wars (45%- prakticky to isté), Dark vengeance (50%- to isté, ale lepšie súboje, v ktorých už konečne aj niečo vidno), Brotherhood (55%-čiastočné vylepšenie takmer po všetkých stránkach, ale nič výraznejšie), Lethal justice (70%- výrazné vylepšenie, zaujímavé zápletky aj lepšia akcia), Urban warfare (75%- najlepší diel série- Seagalova minulosť, dobré nové vedľajšie postavy a dve najlepšie akčné scény série, finálny súboj v prvom diely a vystrieľanie afgánskych vojakov v druhom, ale obe aj tak trpia hroznými uhlami kamery), Payback (65%- slabšie využitý najväčší potenciál, konečne Seagal v uzavretom prostredí v boji proti vycvičeným vojakom, stále sa tu niečo deje, ale Seagal tu prekvapivo nemá žiadny súboj, iba tri priemerné likvidácie, jeho tým má nanešťastie viac priestoru a režisér Lauro Chartrand moc nevie točiť prestrelky, čo dokázal aj v Seagalovom filme Cesta smrti a tu ide práve hlavne o ne). Takže nie je to až taký zlý seriál, ako spočiatku vyzerá, ale má význam prakticky len pre Seagalových fanúšikov, ostatní tu ani nemajú moc o čo stáť. Škoda, že tá akcia je tak zle natočená, viaceré hlavne súboje mali veľký potenciál. Radšej by som uvítal filmy, väčšina Seagalových videofilmov je podľa mňa lepšia, ale ak bude druhá séria, tak si ju tiež pozriem. () (méně) (více)

tron

„Kto to skúša na fízlov, nedopadne dobre.“ V r. 2010 mala za sebou hviezda Nica, Nemilosrdnej spravodlivosti a Prepadnutia v Pacifiku, posledné záchvevy drobných comebackov (Lovec policajtov, Machete) a tony podozrivých, nízkorozpočtových, béčkarsko-céčkarských koprodukcií s Poľskom a Kanadou. A tak si povedala, že keď jej teplé miesto nedohodí kvalitný hollywoodsky producent, pokúsi sa ho nájsť sama. Experimentom. Nie síce až takým, akým bola reality show Steven Seagal – Muž zákona, ale ani kriminálny seriál, v ktorom by mal pod palcom policajné komando, by nemusel byť od veci! Rozhodol sa v ňom stvárniť hlavnú rolu ("prekvapivo") a produkovať ho (a sem-tam písať scenáre). Pomohol mu s tým verný (a riadne neschopný) kamoš Keoni Waxman (s ktorým splodil nevydareného Ochrancu). Poloha mentora Seagalovi prekvapivo sadla. Bohužiaľ zvyšok kastingu je prehliadkou nudných modelov a modeliek (a čo sa týka slávnych hosťujúcich mien, vzhľadom na béčkarskú produkciu sa to zaseklo u kalibrov ako Gill Bellows a Lochlyn Munro). Scenáre sú jedným slovom príšerné. To by nevadilo. Vadí, že zlyháva akcia, ktorá je nepozerateľná, vyložene smiešna a na nízkej úrovni. Aj ľubovoľná akčná scéna z NCIS oproti tomuto pôsobí ako od Bruckheimera. Steven síce občas vystúpi z auta a začne s pokusmi o rozdávanie úderov a kopancov, ale stvára tam také veci, že mal radšej zostať sedieť za volantom. Páči sa mi, ako drží strelné zbrane. Seagal proste tieto veci proste ovláda a na rozdiel od mnohých akčných borcov im rozumie. To ale nestačí, lebo dobré držanie zbrane akčnú scénu ešte akčnou scénou nerobí. Na Slovensku samozrejme s brutálnym dabingom masívne ležérneho Joža Vajdu („Nemám z toho dobrý pocit. Poviem ti, aký pocit z toho mám. Veľmi, veľmi zlý.“). ()

Wacoslav1

Už si z toho moc nepamatuju. Dva jednotlivé díly tohohle seriálu tu mají dokonce samostatný profil, ale ty ostatní kupodivu ne. Každopádně z toho co si vybavuji a co jsem viděl to úplně na odpad není i když třeba díly jako Dark Vengeance nebo Blood Aley nic moc. Naproti tomu celkem ušel díl Death Riders který tu profil nemá. No vezmeme to jako celek a tak vyjde tenhle Seagal seroš na tu finální jednu hvězdici.15% ()

korbitch22 odpad!

Viděl sem 40 minut úvodního pilotu s podtitulem Deadly Crossing a už od prvního dialogu se mi protáčeli panenky.Seagal je dobrej scénárista asi jako já pilot F-16ctky.Dialogy jako ty jo Elijahu,to je hrozný ta práce,co jaká práce?No ta naše práce,hmm hmmm.Seagal se snažil okoukat styl Kriminálek Miami atd.jenže všechno je příšerně laciné,nemá to žádnou výpravu ani gradaci děje,tuny zbytečných záběrů a stroboskopických střihů na lidi,místa a události,jenž mají pro příběh nulový význam,vepřoknedlo zelovej výprdek s cejchou smrti blije z huby příšerný sračky,nechá se zastoupit kaskadérem v každý scéně,kde je potřeba byť jen zvednout ruku a usmívá se jak sjetej medvídek panda.Dost možná nejpříšerněji natočený kriminální seriál všech dob,dokonce i německý kriminálky jako Policie Hamburk,Wolf,nebo Šiška maj nějakou výpravu a systematický děj vyšetřování,tady se vůbec nic neděje a vypraveč s režisérem by se měli jít dobrovolně přihlásit na pracák se zájmem vo sbírání psích výkalů v parcích Seatlu.Pokusim se ten díl dokoukat ale dost možná si z nudy upletu z chlupů na prdeli dredy.Tak ne,to se fakt nedá,herecká plejáda co ó velkýmu Big Macoj sekunduje je opravdu prvotřídní a skládá se z herečky co jí nechtěli ani v televiznim soft pornu a Segalův tým detektivů je banda gay porno herců,co lítá z natáčení gay gang bang volume 10 na natáčení True Justice.Tmavej hošan s náušnící,mexickej hošan s podvíživou a drsnej bílej hošan s problémy se sebe kontrolou.Nejlepší je nechat jen tak ladem připoutaný drogový dealery v klubu a utíkat za bodyguardem co si dovolil sundat namachrovaný fízla.Ze svejch skoro 4 tisíc hodnocení jsem všechno viděl,ale tohle je teprve snad třetí věc v životě,kterou už jen z principu odmítám dokoukat do konce,jelikož mě nejen každej záběr strašně nudí,ale přímo nepříčetně vytáčí a to už mluví samo za sebe,jedna z nejprimitivnějších věcí která může běžet snad fakt jen na H@vně.10% ()

darkreider odpad!

Hrúza! V čase môjho hodnotenia má tento crap 62 percent. 62!!! Neskutočné. Chcel som dať aspoň jednu hviezdu za Seagalov obojručný skill držania zbrane, ale ten film si to fakt nezaslúži. Herecké drevo na každej strane a to aj za kamerou. Akcia je stelesnenie tragédie a strih je už len posledný klinec do rakvy. Seagal nevyzerá dobre, jeho baculatosť je snáď ešte monstróznejšia než bola. Aspoň sa dá dívať na tie dve modelky, ktoré prvý krát držia v ruke kvér a je úžasné sledovať ako kĺbia beh so streľbou a pritom ešte čučia cez mieridlá. To už hraničí s paródiou, ale inak sa na tomto filme ani zasmiať nedá. Tri krát hrôza a kartón Ultra Fit and Slim pre Seagala! ()

• Seriál byl původně vydán jen na DVD a svou premiéru si dříve odbyl na českých stanicích než v USA, kde později seriál koupila stanice ReelzChannel. Tam se poté stal nejsledovanějším pořadem televizní stanice, která později následně požadovala natočení druhé série. [Zdroj: Gorilla.cz] (ČSFD)
  • Natáčeno ve Vancouveru v Kanadě od července do prosince 2010. (ssfan)