Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan

• USA Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan (pracovní název)

Kazašský Borat (Sacha Baron Cohen) byl propuštěn z vězení, kde strávil kvůli hanbě ve své zemi nějaký čas. Jednoho dne se vrátí do Ameriky se svou 15letou dcerou, protože musí splnit jeden úkol. (SONY_)

T2

Rozpočet $-miliónov║ Už to nemá takú razanciu ako prvý film. Ten moment prekvapenia už nefunguje, doprovod v podobe dcérenky na výdaj až tak nezapasoval, nebral, skôr bola do počtu. Samozrejme nájdu sa tu dobré úlety, čo pobavia ale na danej ploche to viac prebije tých hluchých, suchých miest, tá potrebná dávka zábavnosti tu proste nie je. Nevyhneme sa aj perverzii, nechutnostiam ale tie miesta pôsobia fakt dosť na silu napasované. Zavírený Borat sklamal. /40%/ ()

Marigold

V něčem má Borat tu káru mnohem těžší než před těmi 14 lety, protože co tehdy byl okrajový exces, je dneska normcore. Jenže Saša umí přibrousit a i když zásadní fóry recykluje, pořád jsou skvělé a pořád fungují i v té částečné improvizaci. Je tam pár instant classics (vpád na republikánský sjezd, menstruační tanec, synagoga, koncert a především neskutečný anální voprc Rudiho), úvod a závěr mají báječnou kadenci, Maria Bakalova je skvělá sidechick, i když ta dohrávaná rodinná linie je určitě slabinou. Pro mě Borat zůstává jednou z mála naprosto svobodných forem satirického komentáře současnosti, ve které kazašský buran s kolekcí vrcholně misogynních, antisemitských a rasistických názorů působí jako pohlazení po neholeném klíně. Svět se v kravskou p*ču obrátil, lidi jako Cohen chrání to, co zbylo z rozumu. ()

Malarkey

Neuvěřitelné si uvědomit, že od prvního filmu s Boratem uběhlo patnáct let. Lidi ale nezapomínají a tak Borata v Americe poznávají na každém kroku. Sacha teda volí alternativní metody a tak se nekonečně převléká do podob, které jsou nejen zábavné, ale navíc opět vytváří scény, které si prostě nevymyslíte. Borat je podle mě světově jediná postava, která si dělá prdel z Amíků a ti mu za to ještě platí...Sacha Baron Cohen to prostě dělá dobře. ()

Tom Hardy

Sacha Baron Cohen přivádí zpátky k životu svou nejslavnější fiktivní postavu, aby znovu ukázal světu, v jak absurdní realitě někteří lidé žijí. Zatímco však před čtrnácti lety mohly některé výpovědi šokovat, v roce 2020, kdy lidé útočí vidlemi na vysílače 5G, placatá zem je zase v kurzu, jeden prezident radí lidem léčit covid-19 injekcemi s desinfekcí a jiný má v počítači dětské porno, už vstup do stejné řeky úplně nefunguje. Částečně i proto, že sám Borat/Cohen už je příliš známý na to, aby opravdu zajímavě lidi nachytal (minimálně to tak tady na mě působilo). Párkrát jsem se nahlas zasmál, ale většinu času šilhal po ovladači a chtěl přetáčet. Jako "datadisk" k jedničce celkem ok, jako plnohodnotné pokračování už moc ne. ()

verbal

Druhý Šášův jakože prokazašský, emancipační, antisionistický, republikánský holofekál je jen narychlo násilně uplácaným sebevykradačským sračkolem s pouhými třemi opravdu vypečenými humory, který ve své druhé polovině naprosto ztrácí smrdutý dech i ostrost a potápí se do žumpy rodinných hovnot a urputné trapkošokantnosti za každou cenu. Něco, jako když figurantce angažovaně vylížete pekáč a ona se vám pak posmívá, že vám smrdí z huby. ()

• Když se herečka Maria Bakalova doslechla o castingu na hlavní roli v novém hollywoodském filmu a byla následně pozvána na kamerové zkoušky do Londýna, měla prý nejprve obavy, zda se nejedná o obchod s bílým masem, protože celý projekt byl přísně tajný. Dokonce ani její rodiče nevěděli, o čem film bude, dokud neviděli oficiální trailer. (pusheen)