Smrtelný virus (TV film)

• Německo

Killergrippe 2008

Vraždiaci vírus

Německo, 2007, 95 min

Dokumentární mystifikace o smrtelném Hanojském viru vzniklý někde ve Vietnamu, který pronikl do Německa a který změnil život všem bez rozdílu. Tvůrci nezapomněli na nic. Vše jde dějově plynule popořádku a to od objevu viru, přes hrozbu a první nakažené až po politické aféry s léky a pouliční nepokoje s rasistickými útoky na Vietnamskou komunitu. Celé je to natočeno tak zdařile, že ani nelze uvěřit, že se jedná o pouhou fikci. Tento projekt mi připomněl známý studentský snímek Jana Svěráka pod názvem ´Ropáci´, kterým dokonce vyhrál studentského Oskara. Je otázkou, jestli se právě tímto snímkem němečtí tvůrci neinspirovali. Každopádně se jedná o originálně zpracovaný katastrofický film o smrtelné pandemii, kdy reálnost každého záběru každé scény je ohromná. Opravdu se nejedná o televizní publicistickou reportáž v celovečerní stopáži? Tak tohle se Němcům vskutku povedlo.(9.4.2016)

Škoda že je to až moc jako dokument.(14.12.2018)

Velmi realistycký fiktivní dokument 😊 Stojí za shlédnutí - pro zajímavost.(13.4.2016)