Reklama

Reklama

Smrtelný virus

(TV film)
Drama
Německo, 2007, 95 min

Obsahy(1)

Ohnisko viru H5N1 se poprvé objevilo ve Vietnamu. Mutace viru se šíří závratnou rychlostí po celém světě a zatím se nenašel  nikdo, kdy by nákazu zastavil... (TV Barrandov)

Recenze (4)

Wewik 

všechny recenze uživatele

Nejprve chci upozornit, že je to DOKUMENT nikoliv Drama! Po světě (hlavně v Německu) se nekontrolovatelně šíří virus H5N1 fiktivní "Hanojské chhřipky", na který v závěru zemře několik desítek milionů lidí po celém světě, v Německu bude nakažený každý třetí, Dokument vychází i ze studií Harwardské univerzity, a má sloužit jako varování, že k tom dojde. /// Televize Barrandov vysílala tento film 25.3.2020, kdy po celém světě umírají tisíce lidí na koronavirus. Realistický fiktivní dokument natočený před 13ti lety, který krásně popisuje to, co se vlastně částečně děje teď. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Dokumentární mystifikace o smrtelném Hanojském viru vzniklý někde ve Vietnamu, který pronikl do Německa a který změnil život všem bez rozdílu. Tvůrci nezapomněli na nic. Vše jde dějově plynule popořádku a to od objevu viru, přes hrozbu a první nakažené až po politické aféry s léky a pouliční nepokoje s rasistickými útoky na Vietnamskou komunitu. Celé je to natočeno tak zdařile, že ani nelze uvěřit, že se jedná o pouhou fikci. Tento projekt mi připomněl známý studentský snímek Jana Svěráka pod názvem ´Ropáci´, kterým dokonce vyhrál studentského Oskara. Je otázkou, jestli se právě tímto snímkem němečtí tvůrci neinspirovali. Každopádně se jedná o originálně zpracovaný katastrofický film o smrtelné pandemii, kdy reálnost každého záběru každé scény je ohromná. Opravdu se nejedná o televizní publicistickou reportáž v celovečerní stopáži? Tak tohle se Němcům vskutku povedlo. ()

Reklama

Galerie (7)

Reklama

Reklama