Un poison violent

Love Like Poison

Francie, 2010, 81 min

• hansel97

Na to jak kratičká je stopáž jsem se málem unudil. Vleklé, nudné a nesympatické stejně jako hlavní hrdinka. Téma celkem zajímavé, ale asi takové, které osloví pouze určité lidi. A to já třeba jsem věřící a šlo to kompletně mimo mě. Jen ta holka byla non stop na facku.(6.6.2016)

Katell Quillevere je podle mne jeden z nejvyraznejsich talentu francouzske kinematografie. Un poison violent je elegantne natoceny film, ale sily predchoziho kratkeho filmu L´Imprudence (Neopatrnost) bohuzel nedosahuje. Trochu za to muze i lapsus v zobrazeni liturgie na uplnem vrcholu filmu. Jinak ale nenapadne odstinene postavy, ktere se perou s vlastnimi predstavami i temnymi strankami cely pribeh skvele tahnou a skvela je i pointa.(31.7.2012)

Rezier Katell Quillévere je pre mna neznamy pojem, film vsak na urovni. Scenar na urovni, zapletka a dialogy namakane, starucky Galabru na prahu 90 -ky sa este aj tu zjavil, hm : 72 %(21.10.2020)

Zvažovala jsem hodnocení mezi třemi hvězdičkami a čtyřmi ... určitě silný příběh, dobře a citlivě zpracovaný scénář.(12.4.2013)