Neviditelná říše: Nový světový řád definován

(neoficiální název)
  • USA Invisible Empire: A New World Order Defined
všechny plakáty

Unikátní film rozkrývá způsoby, jak světové elity používají podvod s globálním oteplováním, terorizmem a krizí pro to, aby vytvořily stále těsnější světovou integraci a jednu světovou vládu. Je to soubor více než dvou set projevů, v kterých prominentní osoby mluví o tvorbě Nového světového řádu. (pan Hnědý)

Dragoni

Video ke shlédnutí ZDE (CZ tit.). Dokument rozvíjející s trochou nadsázky konspirační teorie ohledně ovládání mocností(USA), několika super mocnými organizacemi, ve kterých tajně vystupují nejmocnější lidé světa, pouze vybraná elita, kuje pikle za zavřenými dveřmi a hýbe světovými financemi a politikou za účelem prosazování svých cílů. 65 % ()

whack odpad!

Zaujímalo by ma, do akej miery títo ľudia skutočne veria tomu, o čom rozprávajú, že globálne otepľovanie súvisí s nejakým obmedzovaním ľudskej slobody, alebo dokonca s NWO, totalitnou svetovládou. Bez ohľadu na to, do akej miery sa ľudstvo podieľa na súčasných klimatických zmenách, prechod na ekologické alternatívy je v každom prípade a po všetkých stránkach jedine prínosom (aj keď netvrdím, že to spasí ľudstvo, iba mu to dá pár rokov navyše na prebudenie). Koho a ako to môže nejak negatívne ovplyvniť, to Alex Jones zabudol zmieniť. Je nepochopiteľné, koľko ľudí sa dá tak ľahko zmanipulovať týmto paranoidným bláznom. Nemá to hlavu ani pätu, proste sme všetci ilumináti, ak si dovolíme veriť v to, že hladina morí stúpa a že Zem je ničená. ()

CANNIBAL odpad!

Tak jsem se těšil jaký to bude zajímavý dokument, konspirační teorie a zatím je to všechno jen totální snůška žvástů. Navíc projevy politiků, v tomto dokumentu uvedených je zcela a naprosto vytrženo z kontextu a doplněno o naprosto nevěrohodné informace. Divákovy je naprostým vymýváním mozku, zdůrazňováno něco, co z toho vůbec neplyne. Prej 'Nový světový řád', což je ve skutečnosti jenom slogan, bez hlubšího významu. A to jsem se domníval, že nic stupidnějšího, jako je konspirační teorie o domnělém nepřistání na měsíci v '69, už nemůže přijít. Omyl! Může! A tento tzv. dokument je toho jasným důkazem. A přitom v případě konspirační teorie o nepřistání na měsíci, měli tamti spekulanti, alespoň zajímavé postřehy. Když to tady, není ale lautr nic. Nechápu vůbec lidi, co to tu hodnotí, tak vysokým hodnocením. ()

*CARNIFEX*

Úvod dokumentu sa venuje prevažne histórii "N.W.O." Zakladateľom prvej tajnej organizácie bol Cecil Rhodes, o čom v jednej z najznámejších kníh s titulom "Tragédia a nádej" písal Carroll Quigley. Ten bol totiž samotným zakladateľom požiadaný, aby sa stal historikom tohto zoskupenia. Uvedené spoločenstvo bolo zaangažované do množstva medzinárodných udalostí od prvej svetovej vojny. Ich hlavným cieľom bolo preniknúť do vlád pôvodne zjednotených krajín, aby ich následné z vnútra ovládali. Prvým "neoficiálnym" pokusom založenia organizácie pre globálnu vládu bola "Liga národov" (1919), na čele ktorej stál prezident USA, Wilson Woodrow. V roku 1945 bola založená nová organizácia, ktorá mohla diktovať politiku po celom svete. Jej názov bol OSN, pričom jej členmi boli Spojené štáty, Veľká Británia, Francúzsko, Sovietsky zväz a Čína. Od založenia OSN vzniklo niekoľko súkromných spolkov, ako napríklad v roku 1973 "Trilaterálna komisia", založená predsedom Manhattan Bank - Davidom Rockefellerom, na čele ktorej boli bohatí obchodníci či politici ako Schwarzenberg, Vondra, Telička. 19 rokov predtým, roku 1954 bol založený iný spolok, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za najvplyvnejšiu skupinu, ktorej moc siaha až do terajšej doby - "Bilderberg group". Jej 140 členov sa už v roku 1955 stretlo v Nemecku, aby naplánovalo založenie EÚ. Prvým krokom bola konferencia v Ríme v roku 1957, kde sa krajiny ako: Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Belgicko, Holandsko a Luxembursko dohodli na voľnom trhu. Druhá polovica zabrdne do množstva udalostí, či krokov, ktoré malo zoskupenie "N.W.O." na svedomí. Od atentátov na politických predstaviteľov, ktorý boli proti globálnej vláde (Kenedy a spol.), fiktívnym vojenským útokom vďaka ktorým USA vstúpilo do rôznych konfliktov po celom svete, obchodovaniu s drogami, 11. septembru, drastickému zníženiu populácie, či mnohým iným veciam, ktoré diváka len sťažka presvedčia, no určite minimálne zaujmú. Celá táto myšlienka je maximálne pritiahnutá za vlasy, pričom z množstva konšpiračných teórii, je pre mňa "N.W.O." zrejme najmenej stráviteľnou. Ja osobne sa vždy snažím vybrať nejaké fakty, ktoré by sa mohli zakladať na pravde, o ktoré by sa dalo reálne "oprieť". Je mi jasné že v tomto prípade ide len o akési hypotézy, skladačky, ktoré vedú k obrazu svojmu, ba dokonca demagógii. No na strane druhej: na svete sa deje toľko svinsta, že i tá najväčšia absurdita by vlastne kľudne mohla byť pravdou. Stačí si uvedomiť udalosti okolo Pearl Harbor, Kennedyho vraždy v Dallase a podobne ... ()

GilEstel

Nový světový řád. Slovní spojení, které je v celém dokumentu všudypřítomné. Fráze, která dobře zní a mnoho lidí ji používá. Přesto. Každý si pod touto frází představuje něco jiného. Nepochybuji o tom, že tomu tak je. Jinak se dívala na světový řád koloniální Británie na začátku 20. století, jinak pacifista Wilson nebo zkostnatělá Habsburská dynastie. Stejně tak později viděli odlišně světový řád bolševici, Hitler nebo Mao. Vše vychází z neustálého dějinného vývoje, společenských a politických změn. Neexistuje žádná ucelená koncepce světového řádu. Žádný plán, podle kterého všechno běží v chodu. Vždy je vše až reakcí na vývoj, který nelze dopředu odhadnout. Představa, že v USA existuje skupina lidí, která naplánovala vše důležité, co se ve 20. století odehrálo, je směšná. Politický ani ekonomický vývoj nelze dopředu odhadnout. Nejde to v jedné zemi, natož v celém světě. Není pochyb o tom, že po pádu železné opony se USA staly světovým hegemonem. Je to novodobé impérium, které nemá v historii lidstva ekvivalent. Stalo se tak díky nečekanému a „šťastnému“ souběhu událostí v průběhu celého 20. století. USA je nyní světovým policajtem, který dohlíží na chod kapitálu. Neboť kapitalismus porazil komunismus, USA jsou jeho světovým a nikým nezpochybňovaným garantem. Co bude za 20-30 let nikdo nedokáže odhadnout. Není vyloučeno, že USA o svou pozici hegemona časem přijdou, což se už postupně děje. Není ani vyloučeno, že stále více zemí se začne odklánět od globalizace a neomezeného volného trhu. Zejména v Evropě je nyní aktuální myšlenka, že některé zásadní věci, si musí státy ohlídat a ne se spoléhat na pohyb kapitálu, který je nespolehlivým faktorem. Razantnější kontrola bankovního sektoru, rozpočtových deficitů, poměru vývozu a dovozu atd. Nikdo neví, co bude. A já se ptám. Kde je teda ten světový řád? Není to spíš chaos? ___ Tento dokument je totální konspirací, která ne moc šikovně naházela všechny zásadní zvraty v historii USA do jednoho pytle a odtud vytáhla dnešní unipolární globalizovaný svět, který řídí 4000 amerických elitářů. Tito lidé mohou a mnohdy i mají zásadní vliv na chod bezpečnostních složek, politiku atd. Určitě to dělají profesionálněji a skrytěji, než se to děje u nás. Nevěřím ale žádnému ucelenému plánu, který má řídit naše životy a zotročovat lidi po celém světě. Ta vyobrazená pyramida, odkud se z vrcholu všechno řídí, je pohádkou pro malé děti. Neexistuje žádný vrchol pyramidy, stejně jako není jednoznačná koncepce dlouhodobého vývoje. Spíš existuje několik vrcholů, které postupně zanikají, aby vznikaly jiné. ____ Když se podíváme na rozhovor s Hillary Clintonovou, je zřejmé, že v reakci „Máme to blízko přes ulici. Můžeme se chodit radit.“ Mluví ironicky. Jenomže než domluví, dojde ke střihu, aby to vypadalo, jakože mluví vážně. Takových situací je tam víc. Vše je vytrženo z kontextu. Kdepak. Takto se dobrý dokument nedělá! Jde o naprosto tendenční až manipulativní záležitost, která má za úkol šokovat, vystrašit lidi a vydělat tak pochybným způsobem peníze značně nedůvěryhodným osobám. _____ P.S. Když už jsem u těch konspirací, taky něco přihodím. Za sjednocením Evropy a rozpadem SSSR stojí Usama bin Ladin, sponzorovaný CIA. Nejprve zastavil sovětskou invazi do Afghanistanu, kde SSSR finančně vykrvácel, pak ochotně poskytl záštitu americkým tajným službám pro útok na WTC, aby měla americká vláda možnost zahájit válku s terorismem a vojensky zabrat opiové plantáže v Afganistánu a ropná pole v Iráku. Při loňském zátahu amerického komanda v Pakistánu, dostali Američani jen Usámova dvojníka. Pravý Usáma žije na Manhattnu s novou identitou i obličejem a s doživotní rentou od americké vlády. Podle neoficiálních zdrojů má nárok na vlastního šoféra a letadlo. Nesmí však opustit USA. Žádost o návštěvu Mekky mu byla z bezpečnostních důvodů zamítnuta. :-))) () (méně) (více)

Frajer42 odpad!

Zaslepen poměrně výraznou slávou předchozích dokumentů, nabral Alex Jones pocit, že už může vytvořit kdejakou sračku. Kdysi jsem si slintal blahem u Bouře teroru: Historie vládou sponzorovaného terorismu. Tento dokument ovšem postrádá snad úplně vše. Nejzásadnějším nedostatkem je absolutní absence argumentů. V podstatě sledujete náhodnou koláž záběrů, kde významní politikové v (pro diváky) naprosto neznámých souvislostech používají frázi "New World Order". Spolehlivě mě tento nesmyslný postup odradil přikládat jakoukoli váhu čemukoli z tohoto dokumentu. 2 hodiny chaosu a cílená vymývárna mozků. [0 %] ()

Slartibarkfast odpad!

Jednoduchý a hloupý dokument (ve skutečnosti spíše propagační blábol dutých hlav) pro hloupé lidi (čti fanatické dementy) o tom, jak se někteří domnívají, že všechny chce někdo ovládnout. "Nový světový řád", který je tu zmiňován na každém rohu, je jen náhodné slovní spojení, které je vytrháváno znova a znova z kontextu každých 10 vteřin. Pod tímto pojmem si můžeme představit cokoliv a myslet si o tom cokoliv, protože je to pokaždé i myšleno jinak, ale "tajnou vládní organizaci" má na mysli asi jen 5% a ti jsou zfanatizovanými zastánci oné konspirační teorie. Nechápu, jak tohle usmolené videjko někdo může brát vážně a je mi z nich smutno. 0% ()

Nettrass

Nepotřebuji Nový světový řád, tenhle neřád co je tady mi, úplně stačí. A jestli nový řád, tak takový co je na Islandu. Je to hrozná směska. Jsou tam mimořádně zajímavé věci. Věci průměrné a další, vytržené z kontextu. A u některých pitomostí jsem si říkal, jestli tenhle dokument nezařídili přímo lidi z NWO kvůli degradaci odpůrců. ()

Marek1991

Jedná sa o dokument, ktorý by mohol mať prívlastok konšpirácia. Nejde tu o réžiu Alexa Jonesa, ale aj tak to má vysokú dávku manipulácie. Vystrihuje fakty z kontextu, manipuluje so všetkým a nedáva veľa priestoru odporcom, je to veľké chrlenie informácií, ktoré majú vytvárať dojem, že sa tu niektorí ľudia snažia storočia vytvoriť Nový svetový rád s hierarchickou štruktúrou. Pravda je, že bohatí ľudia sa stretávajú na rôznych konferenciách, v rôznych spolkoch ako Trilaterálna komisia, či Bilderberg group a manipulujú so svetom, pomocou moci a peňazí vplývajú na mnohé politické a nepolitické záležitosti a snažia sa vytvoriť niečo takéto, ale určite by som netvrdil, že je všetko dopredu naplánované, že za všetkým stojí určitá skupina ľudí, aj keď s istotou môžem tvrdiť, že napríklad vraždy Kennedyovcov majú na svedomí ľudia z vnútra USA, ktorým prekážali. Čipy boli určitým nápadom, taktiež myšlienky o tom, že 80% ľudí bude zbytočných a 20% bude užitočných tvorcov, aj monitorovanie ľudí funguje už dlho, cez internet, cez kamery pomocou očných rohoviek a rôzne inak, tajné služby už dnes fungujú sofistikovane, vecičky z filmov o Jamesovi Bondovi sú už len smiešne doplnky, nie je problém s ničím, najmä nie s odstraňovaním nežiadúcich, zbytok sa dá ľahko zdiskreditovať, ale nemôžte skrátka veriť všetkému. Podľa mňa je tu, v tomto filme aj veľa nezmyslov, o ktorých sú podľa mňa samotní tvorcovia presvedčení ako o pravdách, hlavne si mnohokrát protirečia, ale skôr treba chápať, že mocní tohto sveta reagujú často na chaotický vývoj sveta a jemu prispôsobujú záujmy korporácií. Jednotný svet by nebol zlý, ak by bol na základe spolupráce ľudí a neboli by v ňom žiadne nadradené orgány, žiadne nadradené korporácie a nebolo by možné niekým len tak ovplyvňovať verejnosť, to však pre túto planétu zatiaľ nevyzerá, najmä pre ľudí ako Brzezinski, rodina Rockeffelových a mnohých iných, ktorí ťažia so súčasnej situácie a snažia sa ovplyvňovať vývoj pre svoje záujmy. Ja si vypočujem takéto veci od Jonesa, vypočujem si aj ľudí ako Estulin, ktorí skúmajú reálne veci okolo Bilderberg a trocha sa konšpirátorom smejú, ale aj úplných kritikov a časom zisťujem, že tieto veci nie sú všetko len hlúpe konšpirácie a majú v sebe veľa pravdy, keby nemali, nebolo by treba mnoho vecí utajovať, že?! Stále sa však jedná o veci, ktoré svojim tvorcom veľa zarábajú a vyvolávajú paniku a strach, nie sú to objektívne investigatívne veci podložené neoblomnými faktami, ktoré by konečne pohli spoločnosťou. ()

kaposlav

Určite je to dokument, ktorý sa oplati vidieť, ale taktiež sa pri nom len naserete a zvýši vám tlak. Stopáž 134 minút je fakt odradzujúca a k tomu ešte aj titulky. To by som si musel nájsť minimálne 4 hodiny, aby som si to pozrel a prečítal všetko čo sa tam povie. Výsledok už poznám predom a netreba si kaziť deň. Niekedy málo je viac a tvorcovia by radšej mohli spraviť nabudúce dokument dĺžky okolo hodiny a isto nie som jediný, kto by si to potom pozrel. ()

skrblik007

Ať už je tato největší konspirační teorie částečná nebo úplná pravda nebo blbost, tenhle ''dokument'' je strašně rozvláčný a zdlouhavý. ()

noriaki odpad!

Je fascinující jak tenhle výblitek podporuje svoje fantasmagorie. Nejprve vezme líbivé sousloví "New World Order", aniž bych dbal na jeho význam v ústech řečníka a přiřkne mu svou vlastní podstatu. Poté začne systematicky vypichovat nesouvisející drobnosti a spojí je pavučinou díky níž zdánlivě vypadají že se doplňují. Tuhle první vrstvu lží zatmelí proslovy slavných, kteří používají dané sousloví, a vytržené z kontextu je dosadí do své konspirace. Na první vrstvě postaví druhou, kde jakékoliv hodící se šílené teorie uzná jako pravdivé, pokud pasuje do pavučiny - nic se neověřuje, vše je potvrzeno prostým vyřknutím dané "pravdy". Hrůza že někdo tohle odpad může brát vážně, autor nemá ani tu slušnost aby vařil z vody, ale vaří rovnou ze vzduchu, Upřímně, samotná představa že chlápek pracující v pizzerii odhalí světové spiknutí ovládající životy lidí na celé planetě, na což nepřišel žádný profesionální novinář, žádný ambiciózní politik, žádný politický teoretik, ani žádný historik je absurdní. Pochopitelně by tenhle "dokument" nebyl tím čím je bez zástupů nadšených příznivců s nedostatkem kritického myšlení, kteří se s veškerými pochybnostmi vypořádají elegantně - jejich autory označí za ovce. Pokud by se Bermasem použitá argumentace a ověřování teorií stalo normou, tak nepotřebujeme tajnou celosvětovou vládu jež by dusila náš potenciál, udusíme ho bez problémů sami a ovládne nás první charismatičtější řečník. Příklady nacistického Německa, nebo nejrůznějších sekt jako Davidiáni ostatně mluví za vše. ()

Forsberg11

Ďalší skvelý eyeopenning dokument z dielne Alexa Jonesa, s ktorým mi neostáva nič iné len plne súhlasiť. Nebudem ako iní, ktorí s ním taktiež súhlasia, no v komentároch sa vyjadrujú zdržanlivo. Vety typu - "Určitě se nedá se vším souhlasit..." sú alibistické vyjadrenia ľudí, ktorí sa boja, že budú na smiech alebo nebodaj budú vyradení z ovčieho stáda, ktoré si tak strážia. Ešte viac ma šokujú odpady pridelené tomuto filmu, ktorý si nič iné ako plnú kapsu nezaslúži. Odpady dávajú ľudia, ktorí sa boja pozrieť pravde do očí, alebo si neuvedomujú kam vlastne táto spoločnosť smeruje a práve takíto ľudia (nazývam ich ovčím stádom) sú pre svet nebezpečnejší ako si sami uvedomujú. Ich nevedomosť alebo ignorácia všetkých dôkazov sú dalekosiahlejšie ako sa môže zdať. Ku kvalite samotného filmu sa ani vyjadrovať nebudem. Rovnako ako všetky Zeitgeisty, Endgame, či Collapse je to super, pravdivé, oči otvárajúce a nekompromisné. Ešte viac takýchto dokumentov a takýchto tvorcov ako Jason Bermas. ()

mi-ib

Nikdy nevím jak takovéto filmy hodnotit. Vždy jsou tolik znepokojující, že se mi jim ani nechce věřit. Můžeme jim věřit každé slovo, nebo jen něco. Já rozhodně věřím, že je na tomto světě něco shnilého, co jde mimo nás a bohužel s tím ani jako jednotlivci nemůžem nic dělat. Každopádně podobné film snad každého donutí přemýšlet a to je snad také jedním z úkolů těchto filmů. Každej ať si udělá názor sám. Bohužel čím více je těchto konspiračních filmů, tím více se dle mého devalvuje jejich síla. ()

Tipko

Súhlasím s názormi autorov dokumentu o tzv. Novom svetovom poriadku (NWO), ktorý je tvrdo proti kresťanský. Myslím, že je potrebné demaskovať jeho plány, no netreba sa ho báť. Prečo? Lebo keď dáme svoje hriechy a svoj život do rúk Ježiša Krista, nech sa stane čokoľvek, tak máme istotu večného života a spásy. A tú nám nemôže zobrať žiaden globalista, bankér, či politik. K téme tiež doporučujem zaujímavú knihu od Martina Herzána s názvom Totalitní světovláda. ()

SpeedyL

Zjímavě zpracované kontroverzní téma. Určitě se nedá se vším souhlasit, ale film otvírá spoustu zajímavých myšlenek a otázek. Před autorem dokumentu smekám, protože do některých záležitostí bych se "bál" vrtat... ()

obregon odpad!

Asi je dobře, že i pacienti psychiatrických ústavů mají přístup k internetu - horší už je zjištění, že zdejší ústavní péče evidentně selhává. ()