• Pepinec

Sedláček je prostě bambula, co by poslal do kytek i scénář od olympijského vítěze v psaní scénářů. To ovšem neznamená, že bych se zrovna chtěl zastávat pana Zapletala, protože mám dojem, že i on se nám do toho všeho místy pěkně zapletl. Film není holka, abych s ním vydržel nudné a trapné rande kvůli sexu, takže v případě Sráčů a mého hodnocení platí staré dobré pořekadlo "na hrubý pytel hrubá záplata."(30.9.2013)

Docela sympatický pokus o vypořádání se s dobou na půdorysu kriminálky. Kdyby se to dramaturgicky dotáhlo (úsměvné naplňování některých žánrových klišé, jako je převracení nábytku rozzuřeným policajtem nebo rozmluva umístěná nemotivovaně na střechu hotelu) a dostalo to šanci v kině, mohl touhle žánrovkou Sedláček u diváků konečně zabodovat. Určitě by si to zasloužil. "A takhle to jako bude furt?" Tahle závěrečná otázka zůstává viset nejen nad pinožením se ústředních postav, ale také nad celou naší společností.(7.11.2011)

Dokonalá zaplivaná poetika rázovitého severu, kde i ten překolorovaný televizní vizuál vypadá jako záměrné tvůrčí rozhodnutí. Vzpomněl jsem si na Refnovy Pushery, ale tohle je neodolatelně české. Subjektivně nejlepší Sedláček.(11.11.2011)

edit 24. 8.: S téměř měsíčním odstupem přehodnocuji své rozpolcené hodnocení a zvyšuju na ****. Tenhle film jsem musela opravdu vstřebat. Měla jsem totiž tendenci celé Sráče brát opravdu vážně a to nejde, to se jen divíte, co se to tam děje a proč je to celé takové divné. Protože na první pohled to komedii nepřipomíná, ale situací, které jsou komické/absurdní, je tam více než dost (scéna na poště, kdy paní nekonečně dlouho dává peníze do tašky, lupič střílející úplně mimo, přestřelka, dialogy typu "takže ta mrtvola pak vystřelila 5x na mě? to je blbost!" - "kdybyste znal zákon..., tak víte, že to blbost není." atd.). Co mě dostalo: výborná úvodní titulková sekvence s písní Radka Pastrňáka a tepajícími titulky (je i v závěru). Dialogy Plesl-Erbová mi moc nesedly, mám pocit, že to utlumení herců je ne vždycky ku prospěchu. Scénář: Zdeněk Zapletal (zahrál si i jednu z rolí)(29.7.2011)

Depresivní Robert netušící, proč diváci nemají rádi jeho filmy, sází na podobný žánr jako u filmu "Pravidla lži" a toť podle mého dobrý tah. Výborný, sarkastický, temně ponuře humorný film, který se nebojí chodit po tenkém ledě. Pomalý rozjezd filmu doplňuje skvělý a dymanický závěr s písní Michala Davida. Hlavního hrdinu si zamilujete stejně jako ostatní postavy ve filmu. Dokonce mi děj místy připomínal film "po přečtení spalte" - podobně trpký a suchý, avšak úderně vtipný. Velká škoda, že je film jen televizní.(1.8.2011)

• - Filmový štáb, který natáčel záběry v pokojích hotelu Steel, byl v hotelu po dobu natáčení také skutečně ubytován. (Roman.Ticka)

• - Aby film bylo možné v televizi vysílat před desátou hodinou večerní, režisér vystřihl dlouhou scénu se šňupáním kokainu. (Cucina_Rc)

• - Natáčení probíhalo v Třinci a Ostravě. (Giuseppe)