Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Peníze jako první a poslední životní téma – pro lumpy i pro spravedlivé... Dva zdaleka ne čistí policejní detektivové, jeden zelenáč a druhý zkušený, jdou po dvou kriminálnících, kteří sériově vylupují malé pošty a pobočky bank. Při zásahu a přestřelce zelenáč jednoho z lupičů zastřelí. To mu změní celý život. Je vyšetřován inspekcí ministerstva vnitra, odchází od policie, dlouho marně shání práci, opustí ho žena, začne pít. I jeho zkušený kolega se k němu obrátí zády… Mezitím lupič, který přestřelku přežil, chystá s právě propuštěným vězněm „velkou ránu“ – přepadení transportu s penězi. Tahle partička ale netuší, že jsou sledováni starším z naší dvojice policistů. Do detailů připravený plán svede dohromady všechny jednající postavy. Rádi bychom se dočkali vítězství dobra nad zlem. Jenže to bychom museli věřit na happy endy a poslední dobou je těžké na ně sázet i ve filmu… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (156)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jak si udělat nekorektní prdel z polské hantýrky, bankovních lupičů, policajtů i hodných hošanů…celé mi to přišlo jako taková parodie na gangsterku po „česku“ v televizním hábitu, kdy úroveň scénáře sice nebyla nějak oslnivá, ale objevilo se tu jak několik humorných tak i dramatických chvilek, které splnily svůj účel. Když k tomu přičteme i jistou dávku skepticismu, dobré herecké výkony a až jedovatý styl humoru + (ne)herecké kopyto Erbovou, vyjde z toho průměrná podívaná, která neurazí… ()

Toj 

všechny recenze uživatele

Odpornost televizní formy ve střetu všeho, co očekávat od žánru. Na LFŠ jsem četl nějakou docela drsnou sebekritiku Sedláčka kvůli tomuhle filmu. Myslím si, že to není tak zlý, že film má v sobě trochu víc než ten jeden plán. Každopádně Třinec je fakt stylově hnusný místo. A hlavně dlouhý závěr s Michalem Davidem na pozadí buduje zručně napětí až do závěrečné akce a ta obscenita toho všeho v sobě má něco mimořádně oceněníhodného. ()

Reklama

Asmodin odpad!

všechny recenze uživatele

Myslela jsem, že tomu filmu dám 2. šanci a že se z toho vyklube něco jako Pravidla lži, ale bohužel jakmile přišla 1. nelogická scéna okamžitě jsem film zavrhla. Nejdříve by to chtělo trochu přemýšlet a já jsem doposud neměla možnost u filmu přemýšlet, protože dosud mi všechno připadalo přirozený a normální, dokud jsem neviděla tento film. Dejme tomu, že si policajti chtějí trochu přivydělat, dejme tomu, že čekají až nastoupí zločinci k loupeži... tak přeci, když ví, že podezřelý čeká v autě, tak proč ho nezadrží a nechá ho ujet, místo aby prostřelil chlápkovi lebku mohl střílet na nohy... Tohle byla scéna, která měla vypadat velmi drsně, a taky částečně vypadala, ale jinak ve mě vzbudila silnou nelibost a vytanuly mi na mysl všechny ty vtipy o blbých policajtech (obzvášť, když mladý naivní policista v podání J. Plesla šel neohroženě s bouchačkou v ruce vstříc mrtvole.... ježíš, vždyť každýmu musí být jasné, že s prostřelenou hlavou už ho asi nezabije! tak proč taková opatrnost?) Myslím, že kdybych se dívala dále, jen by se mé otázky vršily jedna na druhou. Je to ztráta času, kdyby se tenhle film nenatočil, tak by se vůbec nic nestalo. Byl tam vůbec nějaký soundtrack? ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Prídem do krčmy a počujem: "polícia je skorumpovaná, ľudia sa utápajú v alkohole a stávajú sa z nich patologickí hráči. Tomu a tomu ušla žena. Nezamestnaní vykradli banku. Úradný postup bol vrcholne necitlivý.". Sráči pripomínali tieto krčmové reči. Nielen názvom. Otrasne pôsobiaca televízna inscenácia s nepresvedčivo zvolenými "hereckými esami" odrážala svet krčmových zúfaní na dobu, diskutujúcich ubezpečujúcich v tom, že drobné podvody a korupcia na ich úrovni sú vlastne v poriadku, pretože všetci sú takí a všade sa tak koná. No a pokiaľ to mala byť sarkastická sranda, ako sa tu naznačuje v niektorých komentároch, tak sa hrubo nevyviedla. Pretože v tomto prípade útočí stále len tam, kde mozogvymieľajúce každodenné mediálne spravodajstvo - voči poslušným robotom (polícia, policajná inšpekcia) a obetiam systému (prostitútky, drobní zlodejíčkovia). Poznámka: Pri sledovaní tohto ma mimochodom napadlo, aký má pán režisér vzťah k ženám a či ich náhodou trochu nepodceňuje. Ich obraz je vo filme zúfalý: buď ide o vydierateľné ženy, tiché domácke puťky, ktorých najväčším činom je nemý odchod alebo štetky - zlodejky a práskačky. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Televizní film režiséra Roberta Sedláčka je velmi dobrou sondou do reality současného Česka, má kvalitní scénář i atmosféru, sráží ho však dvě věci - míru autenticity nahlodává kontroverzní (a já bych možná použil i adjektivum špatný) casting (Opravdu může někdo Jiřímu Bartoškovi uvěřit roli drsňáka? To samé platí ale i o Emilu Horváthovi ml. či Jaroslavu Pleslovi...) a především zvolený formát - televiznost výsledného filmu spolehlivě znevěrohodní jakoukoliv vážně míněnou snahu natočit thriller. Kdyby se Sedláčkův film mohl natáčet coby celovečerní projekt na filmový materiál a hereckou šanci dostaly neokoukané tváře především typově odrážející dané role a charaktery, mohl vzniknout jeden z nejlepších (a nejautentičtějších) krimi thrillerů naší kinematografie poslední dekády. Robert Sedláček na to koule má... ()

Galerie (15)

Zajímavosti (9)

  • Aby film bylo možné v televizi vysílat před desátou hodinou večerní, režisér vystřihl dlouhou scénu se šňupáním kokainu. (Cucina_Rc)
  • Filmový štáb, který natáčel záběry v pokojích hotelu Steel, byl v hotelu po dobu natáčení také skutečně ubytován. (Roman.Ticka)
  • Když si Dan (Jaroslav Plesl) prohlíží občanský průkaz Michala Davida (Robert Mikluš), lze si všimnout, že obsahuje nesmyslné údaje. Číslo průkazu je 990000421, ale občanky tohoto typu měly vždy číslo začínající jedničkou. Průkaz byl vydán 2. ledna 2003 a měl by mít platnost deset let, ta je ale uvedena až do 11. srpna 2015. V adrese trvalého bydliště chybí číslo popisné nebo orientační. Ulice Pod Křiby v adrese trvalého pobytu se sice skutečně ve Zlíně nachází (je v ní jediný dům č. 5630), ale uvedené poštovní směrovací číslo 563 08 neexistuje a navíc by patřilo do okresu Ústí nad Orlicí. (Martin_L)

Reklama

Reklama