Moc se mi líbí režisérova schopnost budovat atmosféru pomocí hereckých výkonů. Asi na všech jeho filmech, které jsem doposud zhlédnul (Pravidla, Muži v říji a totonc). No a to ostatní jde úplně mimo mě, především vizuálně pro mě úplně hrozný (ten přefiltrovanej, hnusně barevnej digitál, televizně vypadající steadycam i jeřáb,...). Ale zajímavej týpek, rozhodně mě baví co a jak říká, jen si najít nějakýho člověka s výtvarným talentem nebo alespoň nějakým citem k sobě, a budeto!(17.11.2011)

Což o to scénář je výborný, ale jeho realizace není už tak skvělá. Je to zahráno tak nějak "po česky". Nemá to spád, je tu spousta hluchých míst. Přesto film stojí za podívání. Příběh situovaný do "Werk" Třince o gaunerech a ještě větších gaunerech u policie. Nejvíce mě štve to, co film také krásně ukázal. Stále se protěžuje zločinec před spravedlností. Lump, který jde vyloupit poštu přece musí počítat s tím, že mu může být ublíženo, protože loupit se přece nemá. Když je pak poprávu zastřelen, vyšetřován je policista, protože on prý střílel jako první! Směšné!!!(30.3.2012)

O natáčení jsem věděla, ale film jsem skoro propásla. Byla radost sledovat MĚSTO z ptačí a jiné perspektivy a vidět podivně barevné záběry, kde ani rodilý Třinečák nemá přístup (střecha Hotelu Steel) i absurdní jízdu transportérem do "slepé ulice". Jinak beru s nadhledem "černobílý" náhled na scenérie ocelového města jako stylizaci na doupě zločinu, protože je tu moc hezky, komíny fachčí převážně na sousední Těšín☺ a mnohé výhledy z paneláků ukazují např. na krásný Javorový vrch. Jazykové zmatky kolem polštiny jako varianty typicky slezského nářečí, aby všichni rozuměli, působily jako hotový paskvil v rukou laika neznalého místní problematiky... Perlička? Když byl Třinec v minulosti vyhlášen nejbezpečnějším městem v ČR, vychází z projektu úsměvný počin, respektive slušná reklama v oblasti turismu.(7.11.2011)

edit 24. 8.: S téměř měsíčním odstupem přehodnocuji své rozpolcené hodnocení a zvyšuju na ****. Tenhle film jsem musela opravdu vstřebat. Měla jsem totiž tendenci celé Sráče brát opravdu vážně a to nejde, to se jen divíte, co se to tam děje a proč je to celé takové divné. Protože na první pohled to komedii nepřipomíná, ale situací, které jsou komické/absurdní, je tam více než dost (scéna na poště, kdy paní nekonečně dlouho dává peníze do tašky, lupič střílející úplně mimo, přestřelka, dialogy typu "takže ta mrtvola pak vystřelila 5x na mě? to je blbost!" - "kdybyste znal zákon..., tak víte, že to blbost není." atd.). Co mě dostalo: výborná úvodní titulková sekvence s písní Radka Pastrňáka a tepajícími titulky (je i v závěru). Dialogy Plesl-Erbová mi moc nesedly, mám pocit, že to utlumení herců je ne vždycky ku prospěchu. Scénář: Zdeněk Zapletal (zahrál si i jednu z rolí)(29.7.2011)

Depresivní Robert netušící, proč diváci nemají rádi jeho filmy, sází na podobný žánr jako u filmu "Pravidla lži" a toť podle mého dobrý tah. Výborný, sarkastický, temně ponuře humorný film, který se nebojí chodit po tenkém ledě. Pomalý rozjezd filmu doplňuje skvělý a dymanický závěr s písní Michala Davida. Hlavního hrdinu si zamilujete stejně jako ostatní postavy ve filmu. Dokonce mi děj místy připomínal film "po přečtení spalte" - podobně trpký a suchý, avšak úderně vtipný. Velká škoda, že je film jen televizní.(1.8.2011)

• - Spoiler: Interiér první vyloupené pošty ve skutečnosti patří druhé vyloupené poště, do které jsme se ve filmu vůbec nepodívali. Obě pošty jsou od sebe cca 1,5 km. Krátce po filmu druhá pošta zrekonstruována. (Amper01)

• - Aby film bylo možné v televizi vysílat před desátou hodinou večerní, režisér vystřihl dlouhou scénu se šňupáním kokainu. (Cucina_Rc)

• - Filmový štáb, který natáčel záběry v pokojích hotelu Steel, byl v hotelu po dobu natáčení také skutečně ubytován. (Roman.Ticka)