No doufám, že se Robert Sedláček bude věnovat klasickým filmům a ne TV tvorbě. Sráči nejsou sice špatný film, ale Bartoška jako záporák ? Vidět o lítat s bouchačkou byl fajn zážitek. Zbytek castingu už tak špatný není a například Čtvrtníček byl úžasný. Na TV film to špatné nebylo, ale kdyby to mělo jít normálně do distribuce tak bude hodnocení horší.(9.11.2011)

Televizní film režiséra Roberta Sedláčka je velmi dobrou sondou do reality současného Česka, má kvalitní scénář i atmosféru, sráží ho však dvě věci - míru autenticity nahlodává kontroverzní (a já bych možná použil i adjektivum špatný) casting (Opravdu může někdo Jiřímu Bartoškovi uvěřit roli drsňáka? To samé platí ale i o Emilu Horváthovi ml. či Jaroslavu Pleslovi...) a především zvolený formát - televiznost výsledného filmu spolehlivě znevěrohodní jakoukoliv vážně míněnou snahu natočit thriller. Kdyby se Sedláčkův film mohl natáčet coby celovečerní projekt na filmový materiál a hereckou šanci dostaly neokoukané tváře především typově odrážející dané role a charaktery, mohl vzniknout jeden z nejlepších (a nejautentičtějších) krimi thrillerů naší kinematografie poslední dekády. Robert Sedláček na to koule má...(6.11.2011)

Sedláček se pokusil o poctivou žánrovku v rámci čt. Dopadlo to tak nějak po česku: žánr se nedrží, je tu usilovná snaha o přesah děj i tempo tím trpí; nebylo dost peněz, takže se skáče ze stylu do stylu (voyerské záběry, steadycam, jeřáb, ručka) a do toho totálně nahodilý soundtrack, jenž možná má nějaký ten nápad, ale celistvost nulovou. Ale na Bartošku se vždycky kouká hezky a Plesl ustál i svou dost nedotáhlou postavu a Sedláček talent má, jen by potřeboval producenta, jenž ví, co chce... 55%(7.11.2011)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 3/10 Prostředí 8/10/// +Jaroslav Plesl, zaujalo mě prostředí kde se film odehrával, docela neokoukaný casting hlavně z řad polských a slovenských herců, zápletky taky mají něco do sebe, stejně tak i finále -hodně nevýrazná hudba a tedy i málo napětí, mohlo ho klidně být víc, stejně tak i akce a některé postavy mohli být čitelnější/// Že by snaha o českou gangsterku? Chvilku mi trvalo, než jsem to rozluštil, hlavně kvůli špatně odhadnutelným postavám. Nakonec to tedy není takový sub žánr jak jsem čekal, ale špatné to nebylo. Nevíc zaujal Jaroslav Plesl, který byl opravdu přesvědčivý./// Celkem 63%///(9.1.2012)

Režisér "jdu si v mikině, protože chci znesvětit obřad, pro udělení vyznamenání za pomoc Milošovi" (nechtěje tím znesvětit ocenění od Miloše, ale státní obřad, který znesvětil stejně už Miloš), natočil také kriminálku. Nenatočil ji špatně, scénář je rozhodně zajímavý a ani televizní zpracování až tolik nevadí, i když dokumentristická kamera mě po polovině filmu začala už trochu otravovat. Co se ale rozhodně nepovedlo, je obsazení filmu. Záporáci jsou víceméně směšní, a to na obou stranách barikády. Také nechápu, proč v televizním filmu ČT sledujeme reklamu na Blesk, Michala Davida a další PP. Ke konci filmu jsem zjistil, že jsem jej už viděl, ale téměř dokonale zapomněl. To hovoří za vše, co se týče kvality a "nezapomenutelnosti" filmu.(13.7.2015)

• Jaroslav Plesl

• - Spoiler: Interiér první vyloupené pošty ve skutečnosti patří druhé vyloupené poště, do které jsme se ve filmu vůbec nepodívali. Obě pošty jsou od sebe cca 1,5 km. Krátce po filmu druhá pošta zrekonstruována. (Amper01)

• - Filmový štáb, který natáčel záběry v pokojích hotelu Steel, byl v hotelu po dobu natáčení také skutečně ubytován. (Roman.Ticka)

• - Ve filmu si zahrálo několik herců z nedalekého Těšínského divadla, kteří stvárnili hlavně postavy mluvící polsky. (MIchael90)