poster

Ve Spessartu opět straší! (TV film)

 • Německo

  Im Spessart sind die Geister los

Komedie

Německo, 2010, 90 min

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Rosamunde Pilcher se totálně zbláznila, začalo jí strašit ve věži a rozhodla se, že napíše pohádku. Nedokázala se ovšem odtrhnout od svého kmenového žánru, takže nám vznikla červená pohádka, pohádkový románek, filmový dort pejska a kočičky, ne-li přímo dortový kočkopes, psí kočkodort, nebo něco ještě horšího. Pomineme-li, že to na slavnou trilogii nenavazuje jinak než názvem, jak by taky mohlo, když ve Zlatých časech ve Spessartu se strašidla vykoupí a zmizí, nesouvisí to se starým dobrým Spessartem atmosférou, humorem, či čímkoliv dalším, co dělá film filmem, ani co by se za nehet vešlo. Jako by nestačilo, že je to blbé, ještě nám to okořenili vulgarismy a gesty, za která děti obvykle dostávají od rodiče pohlavek. Tím se film odsuzuje k rychlému zapomnění, tohle není film pro dětí, nemohla bych ho s čistým svědomím pustit ani svým králíkům.(23.3.2017)

 • zdeny99
  ***

  Původní film z roku 1960 je jedna z nejlepších komedií plná humoru a roztomilých strašidel. Ovšem tohle volné pokračování je už jenom film, který je až příliš zasazený do obyčejného života a není v něm nic veselého. Oproti jedničce si musí divák přebrat v hlavě několik změn. Najednou z pěti strašidel máme jen tři, a všichni jsou muži. Kostýmy jsou sice propracovanější, ale strašidla už nejsou tak roztomilá. A jestli původní film byl brán hlavně jako muzikál, tak zde na žádnou písničku nenatrefíte. Rozhodně vím, že jednou vidět tento film mi stačilo. Příště si pustím ten, který je přesně o půlstoletí starší. [261. hodnocení, 24. komentář, 46%](30.11.2017)

 • drankeryth
  **

  Ducharcina pre male deti, ktora potesi. Aj ten humor vo filme ma troska pobavil a neurazil. Celkom v pohodicke mi tento film ubehol bez prilisneho nudenia. Duchovia vyzerali viac k svetu, ked boli v takom priesvitnom, namodralom odtieni a nie v tom zelenom, ako nejaki vodnici:) Jeden z nich ozran prveho stupna, ktory stale v kuse chlastal, druhy stale flirtoval a treti bol len tak do poctu. Vsetci traja zo zaciatku robili same neprijemne situacie novemu majitelovi ich domu, ale neskor sa skamaratili a robili v dome atrakciu pre navstevnikov, novootverenej restauracie. Rodinna zabava, pre kazdeho, ktory ma rad aj filmy, ktore cloveka na chvilu zabavia, od denneho stresu v uponahlenej dobe:)(9.7.2011)

 • Nach
  **

  Skoro průměrná komedie, která ovšem v mnoha věcech nedává žádný smysl. Vinu na tom nese z velké části mizerný scénář, který se snaží budovat místy napětí i atmosféru, ale za cenu nejen klišé scén, ale i naprostých volovin, kdy popírá sám sebe, třeba tím, že duchové jenž nemohou opustit dům ve kterém jsou uvězněni jsou z něho nakonec vyneseni v pytlíku z vysavače. Na sobotní dopoledne ucházející komedie, ale nikoli dobrá. Znám řadu lepších. 55%(16.3.2013)

 • Vikki
  odpad!

  Původní trilogii mám a tohle je hnus velebnosti. Slaboduché, nudné, vpodstatě po pěti minutách filmu víte co bude ve zbytku. Forky slabé, tedy humor nulový. Vulgární vyjadřování a gesta mají asi děti vychovávat, ale k čemu? Samozřejmně jako v každém německém filmu je tu pubertální holčička s plochým hrudníčkem jako šéfka klukovské party , která mlátí kluky a ti se nesmějí bránit - jev v ubohých trapných německých filmech více než častý. Je vidět že AGRESIVNÍ FEMINISTICKÝ HYENIZMUS V NĚMECKU PŘEVLÁDÁ, v německu už nejsou chlapi a jen zženštilé srágorky když si tohle věčné veřejné ponižování včetně sexuálního, nechávají líbit. Totéž je i v debilitkách made in usa. Ale být to naopak , jak vždy říkám, tak feminahyeny strhnou net stížnostmi a žalobami, když, ale totéž dělají ony, je to zábava.(15.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace