Tajemství starého hotelu

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Elisabeth Vastola

Nadšenie. Rovnako efektívny, atmosferický a originálny horor, ktorý funguje z žánrového hľadiska, po technickej stránke mu nie je čo vytknúť a zároveň je to aj dobrý film,sa často nevidí. Herci sú prirodzení a máte o nich strach.Réžia dokonalá. Celý čas čakáte,že príde lakačka a ona nakoniec nepríde. Atmosféra by sa dala krájať. Kamera neskutočná! Film pre každého to nie je, ale keď pristúpite na jeho hru a pôjdete mu trochu naproti, čaká vás jeden z najväčších hororových zážitkov posledných rokov. Finálna pol hodina mi pripomenula záver Noroi a posledný scéna je natoľko napínavá, že to hraničí s beznádejou (škoda že to potom úplne záverečný záber trochu pokazí). Spolu s Masks hororový vrchol minulého roku(24.11.2012)

• Flipnic

To byl teda zas jednou nesmysl a blbost ... Jako vizual a kamera úžasná, za to dávám 2*. Ale jinak celý pojetí filmu do ztrapňující se hororové "parodie"/komedie?? O co tady vlastně komu šlo? Rozesmát diváka, nebo ho postrašit? Utahaný trapný, s jednou opravdu úžasnou lekačkou/záběrem (dědek ve sklepě). Jinak naprostej propadák u mě bez nutnosti to jakkoliv dál a víc komentovat ...(10.2.2012)

Tak tento snímok ma obišiel oblúkom s párciferným polomerom. West sa (ne)vedomky začína škatuľkovať do interiérových záležitostí , kde môže rýchlo naraziť držkou o stenu. Priestory sa totiž začnú zužovať a nebude mať kade uniknúť. Ak ma mala vyplašiť atmosféra , tak to nevyšlo. Sara to uhrala , ale to by dokázala (asi)každá a sympatie ani nespomínam. Central"KUBRICK"camerawork bola žalostne odpozeraná a ak ma mali vydesiť duchovia v záverečnej polhodinke , tak aj ten resetovaný záver som frkla susedom do poštovej schránky. To paraABnormálne pátranie , tápanie , zisťovanie a vyčkávanie na neviditeľné nič za výdatne mikrofónno slúchadlovej výpomoci už neplatí a bodíky lepím len za slušné technické spracovanie , sound a za " kakadu " účes Sarinho parťáka. Ak by tam nabehla klasická REC zelenkavá , tak to pochovávam do mínusu.(2.1.2012)

Ti West, mladý režisér, ktorý sa v mäteži hollywoodskych hororov snaží profilovať ako tvorca autorských hororových filmov s dôrazom na budovanie napätia podľa klasických princípov hitchcocka a kubricka a na odkaz hororov zo 70-tych rokov urobil od predošlého filmu (house of the devil) výrazný posun a to tak po stránke formálnej ako aj obsahovej a vytvoril naozaj pozoruhodný nezávislý horor.(2.4.2013)

• LIVINGDEAD

HORROR s velkým P. (P jako píčovina). Znáte ten typ filmu, kdy při sledování ležíte a neustále se nudou převracíte na pravý bok, pak levý bok, na záda a břicho. Pak Vás začíná bolet hlava. Jste nevrlí, začíná Vám vadit každá maličkost a nakonec se modlíte, aby ta sračka skončila. Tak to je přesně ten typ filmu. Hrůzou mi stály vlasy jen ze samohrajicího piána. MEGASHIT!(29.1.2012)

• - Spoiler: V úplně poslední scéně filmu, před uzavřením dveří, se před texturou okenního závěsu vpravo zjeví duch Claire (Sara Paxton). (tnp101)

• - Film bol natáčaný v skutočnom hoteli Yankee Pedlar Inn v Torringtone, Connecticut. (beso74)