Guns, Girls and Gambling

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2012, 90 min

• Gary

"ELVIS JUST LEFT THE BUILDING". A ne jeden! Rádoby chytrá a stylová vyprávěnka, která využívá trošku té indiánské historie (nebo historie původních Američanů, chcete-li) a několika narážek na Johna Smithe (pochopitelně), E.A. Poea (nepochopitelně) a samozřejmě Krále samotného (samozřejmě)! Nakonec přiznám, že jsem čekal větší průšvih a spokojil jsem se s tím, že to nebylo vyloženě utrpení. Oldmanovu účast můžeme hodit jedině na čím dál smutněji béčkoidního Slatera, který Drexla z Pravdivé romance zase jednou ukecal. Všichni si zablbli, zastříleli, nikdo bohužel nezazpíval, ukázali nám pár špatných digitálních efektů, pokusili se o pár vtipů a dokonce i nějakou tu menší nahotu (Heather Roop). Prostě něco mezi SEJMI ESO a 3000 MIL DO GRACELANDU. Jen ještě levnější. Kdo chce, ať se královsky baví!(7.10.2012)

• BOURQUE

Musím sa priznať, že začiatok tohto „Béčka“ ma celkom zaujal. Avšak časom to už bola „Céčková“ kategória. Škoda, pretože scenár až taký zlý nebol. Elvisi a krásne baby aspoň trošku potešili. PS: Jednu vec nechápem: prečo sa zúčastnil G. Oldman v tomto filme? Osobné hodnotenie: 61% (**) (20.5.2014)

Hej, co to jako bylo?? Film jsem našel v počítači a upřímně ani nevím kdy a proč jsem se k tomu dostal, že jsem si ho pořídil... Ale byla nálada a slibná sestava slibovala, že nuda nebude. A taky, že nebyla!! Ch. Slater si roli užíval a musím říct, že jsem se fakt hodně nasmál. G. Oldman dostal málo prostoru, ale asi jako všichni ostatní. M. Park mile potěšila, za to švédská sexbomba H. Mattsson mě dostala do kolen - fakt sexy. Možná to bylo sprosté a často rasistické, ale hlášky byly na úrovni těch keců bylo tak akorát. Moc milé překvapení. Tady nebyla jediná postava slabá. Víc * bohužel dát nemůžu, ale film doporučuji všem fandům Tarantina nebo Rodrigueze, je to slabší, ale za to naprosto nenáročná oddychovka, která neurazí.(6.1.2015)

• kaylin

Quentin Tarantino vydláždil cestu podobným filmům jako je "Guns, Girls and Gambling". Obsazení navíc nasvědčuje tomu, že by to opravdu mohla být hodně zajímavá podívaná. Christian Slater, Jeff Fahey a hlavně Gary Oldman. To nejsou úplně neznámí herci, rozhodně ne poslední jmenovaný. Společně rozjíždějí kriminální zápletku, kde vlastně nejde tolik o policajty, jako o zločince samotné a o jejich snažení. Bohužel ve hře není kufřík s neznámým obsahem, který po otevření doslova září, ale smyslem celé honičky je stará indiánská maska, pardon, maska původních obyvatel kontinentu. Těch postav, které se dostávají do děje, je skutečně mnoho. Gay Elvis, Elvis liliput, asijský Elvis, Elvis Elvis, Kovboj, dvojice zkorumpovaných šerifů, rančer, náčelník, holka od vedle, indiánský zabiják, kluk, co je sleduje, zlodějka, vražedkyně v latexu. Postav je neskutečné množství a jejich osudy se navzájem tak proplétají, že se pomalu začnete ztrácet. Ale film samozřejmě vše vysvětluje natolik, že se nemusíte příliš obávat, že by vám něco ušlo. Zas tak komplikované to není. Pochopit příběh není takový problém, chybí zde nějaká zajímavější sekvence, a i když se vše tváří zašmodrchané, je to vcelku jednoduché a přímočaré. Přeskakování v čase a opakování sekvencí tak vyznívá spíš jako natahování filmu, který je i přesto poměrně krátký. Je to násilné, jsou zde hlášky, zajímavá je i forma, ale nového Tarantina rozhodně nečekejte. Sem tam se možná pousmějete, ale asi se víc budete nudit. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/ong-bak-pad-treti-rise-bolt-zathura-3g.html(1.3.2013)

• Wally

Snaha o napodobení Taratinovského stylu...neurazí, ale žádný filmový skvost to není. Ch. Slater byl vždy slabý herec a neskutečně mi lezl na nervy ve všech snímcích, co kdy hrál...nebýt ho, tak možná dám hvězdu navíc. Proč roli v tomto filmu vzal G. Oldman mi asi zůstane navěky záhadou...možná větší prostor měla dostat H. Mattsson... :-)(1.1.2015)

• - Natáčení odstartovalo 6. července 2010 v americkém Utahu. (Conspi)