Spolehni se (festivalový název)

• Švédsko

Puss

Trust Me

Komedie / Drama

Švédsko / Norsko, 2010, 105 min

Tenhle film ocení hlavně ti, kteří vědí, jak to v zákulisí divadla chodí a zvrácené vztahy zvrácených postaviček (a že jich tady je nespočet) vnímá už tak nějak vlastně normálně a jako přirozený koloběh života. Obdobně nadšení budou z filmu ti, kteří se setkali se švédskou mentalitou. Překvapilo, pobavilo, potěšilo!(20.10.2011)

Puss určitě patří mezi ty snímky, které si musí svého diváka najít. Takové originální divadlo v podzemním divadélku malých rozměrů pro trpělivé. I když vzhledem k takovému množství chodeb a zákoutí berte ty rozměry s rezervou:-) A souhlasím s tím, že závěr s bezdomovcem byl opravdu epesní. Kdo máte chuť na něco mírně absurdního, tak by tohle mohlo být top pravé(5.10.2014)

Komorní komedie zachycující obyčejný život členů divadelní společnosti a nejbližšího okolí malého divadla v jakémsi městě. Je jedno, ve kterém. Klidně by se to mohlo odehrávat u nás v ČR. Jen si nejsem jistá, zda by to naši filmaři zvládli. Škoda, že už se u nás nic takového netočí. Jednoduchost je totiž pokročilá lekce.(6.4.2015)

Spousta žen, několik mužů, umění a divadlo. Ideální prostředí pro problémy, milion komplikovaných vztahů, pomluv, nenávisti, lásky, omylů, snů, ale i nadšení a naději pro lepší zítřky. Odporný majitel, sympatický zvukař, zájemce o koupi prostor, který se z největšího nepřítele stává zachráncem a sebestředný krasavec s košilí od cheescaku, při jehož řečech má člověk pocit, že v jeho životě byli zatím samí milí muži. A taky režisér Johan Kling, který se na všechno dokáže dívat s obrovským nadhledem, nadsázkou a ironií, že se při těch všech nepříjemných chvílích s naprostým pochopením ze srdce zasmějete.(21.11.2011)

• playboxguest

Birdman na druhou, bez létajících a stojících ptáků, bez lesbických jazykolamů, bez šikovné kamery a už úplně bez emocí. Chvála šťastné ruce castingu, že tu půlku stopáže koulí těma svejma neskutečnejma modrejma kukadlama Susanne Thorson. Ale zabít scénáristu, že jinak většina stopáže nestojí ani za zvednutí obočí. Radši jsem přemýšlela o dužině ananasu a bylo to mnohem více fascinující než dění na obrazovce. Příště si se Susanne radši znovu pustím Phuket, nebo budu nad těma jejíma očičkama slintat dvě hodiny u fotky a furt to bude mít víc šťávy. On i Birdman mi proti tomuhle připadá koukatelnější, ač mi způsobil drobný nádor na mém květákovém mozečku. 30%(12.2.2015)