poster

The Veteran

 • Austrálie

  The Veteran

 • USA

  The Veteran

Akční / Thriller

Velká Británie, 2011, 98 min

Režie:

Matthew Hope

Producenti:

Debbie Shuter, Kim Leggatt

Scénografie:

Chris Richmond

Kostýmy:

Emma Fryer
(další profese)
 • Money_too
  *****

  Špionážní veledílo z britské produkce. Jinak se tento film nedá nazvat. Jedná se totiž o čistou filmařskou práci s výborným hereckým výkonem. Toby Kebbell válí coby válečný veterán uchycující se v jedné velké špionážní síti hledajíc teroristické buňky v Londýně. Do toho mix typického ,,dirty" prostředí ovládaného pouličními gangy. Film se vleče, je možné, že kdekdo se bude nudit,ale opravdu stojí za to dokoukat do konce, přímo do strategicky dokonalé přestřelky, kdy Millerovi věříte každý jeho pohyb po ,,bojišti". Pro milovníky britského naturalismu a tvrdého žánru lahůdka!(31.7.2011)

 • Hal_Moore
  **

  Téměř průměrný příběh dalšího válečného (Irák a Afghánistán) veterána, který má po návratu do vlasti problém s nalezením práce. A tak musí přijmout nabídku, která se na první pohled neodmítá. Preference má ty nejlepší a na doporučení se u podobných "zaměstnání" moc nehraje. Velmi chladný a emocionálně odtažitý Veteran, zasazený do prostředí ponurého Londýna (jeho "Projektové" části) nerozehrává zásadní příběh, ale zůstává minimalisticky při zemi, což hraje pro něj. Celou dobu sledujeme jen hlavního představitele, kterak se nutno říct vcelku realisticky vypořádává s kupícími se událostmi. Škoda jen samotného konce, ano, zřejmě takhle to v reálu opravdu většinou dopadne přesně takto, tvůrci si ale mohli připravit alespoň dovětek či nějaké důstojné zakončení. Přeci jen sledujeme film a ne příběh jednoho z mnoha. Dvě a půl.(25.11.2011)

 • Flipnic
  ***

  Takový průměr ... Vycvičený mladý vojenský veterán se vrací ze služby, aby zjistil, že ulice jsou plné kriminální špíny, drog, vymáhání výpalného, dětí s bouchačkami v rukou atd. Jeho výcvik není bohužel důvod pro přijetí do nějaké práce, takže nakonec bere práci u jisté tajné jednotky, aby zjistil informace o vysoce postavených mafiánech. Udělá si tak hned dvě skupiny nepřátel: pouliční gang a vysoce postavené zkorumpované osoby. Ve finále se pak chladně otočí proti všem a natrhne jim ..... . Celý film má pomalé vyprávění a moc se v něm neděje, finální zúčtování je ale naopak hodně dobré, navíc hlavní hrdina je sympaťák ... Klasická akční zápletka - vycvičený zabiják v ulicích plných krminálních živlů. Pro příznivce subžánru dobré ...(25.7.2011)

 • gandie
  **

  Na britskych filmech mam rad zpracovani... Kdyz je film z ulic, kde vladnou gangy, drogy, zbrane, kamera se prespne do nebarevneho, spinaveho, ale prokresleneho modu, kde vidite vsechny detaily. V americkem filmu ma zapornak svitive oranzovy oblek ale stoji pod lampou, ktera neosviti ani spicky jeho bot... Briti si hraji s realitou, kdyz veterana riznou nozem do zeber, nejen ze krvaci, ale jeste ho to boli, kdyz uznaji za vhodne postavit proti sobe gang a vojaka, vidite ze herec cvicil i vojenskou taktiku a ze vi co dela... Aldspon pro me naoko. Moje dve hvezdicky jsou prave za tohle, cloveka vic vtahne realita.(5.9.2011)

 • Morholt
  **

  Veterán blízkovýchodní války se vrací domů, kde se stane hračkou ve hře tajných služeb a zároveň řeší problémy čtvrti, ve které žije. Se scénářem si nikdo problém nelámal a zkrátka jen opsal to, co mnoho jiných podobných záležitostí nabízí plus k tomu přibylo jedno ze "škoujících" odhalení, že CIA je Al Kájda a podobně. Všechno je jasně nalinkováno a takřka od počátku je jasné, jak to skončí, ačkoliv režisér se snaží odvést pozornost jakousi romantickou zápletkou, či co to mělo být. Co potěší je ponurý Londýn, známá tvář Briana Coxe a sympatický projev hlavního hrdiny. A líbila se i závěrečná chladnokrevná přestřelka, ale jinak se jedná o těžký průměr. 30%(16.6.2012)

 • - Ve scéně, kdy Danny Turner (Tom Brooke) nastupuje do auta k Millerovi (Toby Kebbell), drží v ruce láhev Lucozade. Po nástupu do auta však pije z láhve s čistou vodou. (Spectr)