Reklama

Reklama

The Veteran

Obsahy(1)

Voják Miller (Toby Kebbell) se vrací z války v Afghánistánu konečně domů. Idyla však netrvá dlouho. Miller odhalí spiknutí, do kterého jsou zataženy zpravodajské služby a nebezpečný drogový kartel. I když mu jde o život, rozhodne se toto spiknutí překazit, i kdyby ho to mělo stát život. (toy79)

Recenze (43)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Veterán blízkovýchodní války se vrací domů, kde se stane hračkou ve hře tajných služeb a zároveň řeší problémy čtvrti, ve které žije. Se scénářem si nikdo problém nelámal a zkrátka jen opsal to, co mnoho jiných podobných záležitostí nabízí plus k tomu přibylo jedno ze "škoujících" odhalení, že CIA je Al Kájda a podobně. Všechno je jasně nalinkováno a takřka od počátku je jasné, jak to skončí, ačkoliv režisér se snaží odvést pozornost jakousi romantickou zápletkou, či co to mělo být. Co potěší je ponurý Londýn, známá tvář Briana Coxe a sympatický projev hlavního hrdiny. A líbila se i závěrečná chladnokrevná přestřelka, ale jinak se jedná o těžký průměr. 30% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Další ubohý, řemeslný vrah s traumatem z války, který místo péra honí v horečnatých snech Al-Kaidu a nedokáže se vyrovnat s realitou. Chudák! Macešská vlast se k němu otočí zády, i když ji tak udatně bránil před nájezdníky z Afgánistánu, kteří by se jinak vylodili v Doveru, a jelikož mu po samopalu lopata příliš nevoní, nechá se na IČO zaměstnat u zkorumpovaných tajných služeb a deratizuje v Londýně tenoristické muňky. "Brutálně akční" devadesátiminutové ježdění autem po městě a unylé sledování nějakých přičmoudláků nevytrhne ani celkem slušná závěrečná přestřelka s přátelskými černoušky z mírumilovných pouličních gangů. ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Téměř průměrný příběh dalšího válečného (Irák a Afghánistán) veterána, který má po návratu do vlasti problém s nalezením práce. A tak musí přijmout nabídku, která se na první pohled neodmítá. Preference má ty nejlepší a na doporučení se u podobných "zaměstnání" moc nehraje. Velmi chladný a emocionálně odtažitý Veteran, zasazený do prostředí ponurého Londýna (jeho "Projektové" části) nerozehrává zásadní příběh, ale zůstává minimalisticky při zemi, což hraje pro něj. Celou dobu sledujeme jen hlavního představitele, kterak se nutno říct vcelku realisticky vypořádává s kupícími se událostmi. Škoda jen samotného konce, ano, zřejmě takhle to v reálu opravdu většinou dopadne přesně takto, tvůrci si ale mohli připravit alespoň dovětek či nějaké důstojné zakončení. Přeci jen sledujeme film a ne příběh jednoho z mnoha. Dvě a půl. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,SVÝ SCHOPNOSTI TĚŽKO POUŽIJEŠ V CIVILNÍM SVĚTĚ“..... /// Těžký život veterána v časech míru. Stovky zářezů na pažbě z Afghanistánu se můžou hodit maximálně v boji proti terorismu...TAK JO!!!.. Od ,,The Veteran“ nemusíte (na rozdíl od Blitz) očekávat vůbec nic. Přestože tempo není nikterak závratný, je vlastně z celýho filmu nejsympatičtější. Nač se honit, PARAGÁNI PŘECE NEUMÍRAJ! Nikdo neslintá kraviny a nejste nuceni k žádným sympatiím. Scénáristi si (a nám) nechtěli komplikovat život, takže dráždění hada (bosou nohou) není drastický, spíš to jen lechtá. Černoši, Čečenci, Jugoši, Angláni – všichni chtěj Džihád a Miller tak může odhalit kurevský spiknutí a přidat další zářezy. Pravda, nakonec to tu trochu zasmraděj těma řečma o ,,implementaci požadavku zničení“, ale radostné výkřiky ,,JE TU MILLER! JE TU MILLER!“ je odsunou do pozadí. Přišel totiž odehrát svoji soukromou Call of Duty (Londýnskou misi). Možná to chtělo jen charismatičtějšího herce. Ale zase tu máme ,,akčňák“ vhodnej pro kardiaky, páč jim tu nemá co zastavit pumpu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem kardiak. 2.) Mé sídliště je plné cizích státních příslušníků. 3.) Chystám se vyčistit bytovku. 4.) Právě jsem lokalizoval buňku. Teroristickou. 5.) Thx za titule ,,Babüzna“ a ,,Jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Takový průměr ... Vycvičený mladý vojenský veterán se vrací ze služby, aby zjistil, že ulice jsou plné kriminální špíny, drog, vymáhání výpalného, dětí s bouchačkami v rukou atd. Jeho výcvik není bohužel důvod pro přijetí do nějaké práce, takže nakonec bere práci u jisté tajné jednotky, aby zjistil informace o vysoce postavených mafiánech. Udělá si tak hned dvě skupiny nepřátel: pouliční gang a vysoce postavené zkorumpované osoby. Ve finále se pak chladně otočí proti všem a natrhne jim ..... . Celý film má pomalé vyprávění a moc se v něm neděje, finální zúčtování je ale naopak hodně dobré, navíc hlavní hrdina je sympaťák ... Klasická akční zápletka - vycvičený zabiják v ulicích plných krminálních živlů. Pro příznivce subžánru dobré ... ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy Danny Turner (Tom Brooke) nastupuje do auta k Millerovi (Toby Kebbell), drží v ruce láhev Lucozade. Po nástupu do auta však pije z láhve s čistou vodou. (Spectr)

Reklama

Reklama