poster

Když láska nestačí: Lois Wilson (TV film)

 • Česko

  Když láska nestačí: Příběh Lois Wilsonové

 • Kanada

  When Love Is Not Enough: The Lois Wilson Story

Drama

Kanada / USA, 2010, 93 min

 • Tipko
  *****

  Nádherný film o boji proti závislosti na alkohole. W. Ryderová (Lois) i B. Pepper podali ako manželia obdivuhodné výkony. Zvlášť inšpirujúca je trpezlivosť Lois so svojim manželom, závislým na pijatike. Film ponúka i pravdivé kroky k vyliečeniu z alkoholizmu: napr. je to nielen ľudská vôľa prestať, pomoc blížnych, vyhýbanie sa pohárikom a zlej spoločnosti, ale hlavne viera v Boha, modlitba k Nemu, pokánie, odpustenie si navzájom, a spoločenstvo s tými, ktorí zažili to čo vy a rozumejú vám. Vrelo odporúčam k pozretiu.(22.11.2019)

 • beatjery
  ****

  Hodnotit tento film nebude ode mě objektivní, ale nanejvíc subjektivní. Mně jakožto 5 let nepijícímu alkoholikovi, musel zfilmovaný příběh o založení Anonymních alkoholiků ve 30. letech v USA, dnes celosvětové samofinancující se organizaci, vykazující větší úspěchy než všechny protialkoholní léčebny dohromady, chytit. Člověk vidí sám sebe v nespočetných návratech domů, které si nepamatuje. Absolutní bezmoc se alkoholu postavit, při každé návštěvě hospody "upřímně" míněnou snahu to ustát na vlastních a nestát se zvířetem, které je kamarády dotaženo k domovním dveřím, nebo aspoň pod schody. Film je dobře zahraný, bez zde zbytečného rozvíjení hospodských motivu, ale s o to větším zaměřením na destrukci všeho co jinak střízlivý člověk považuje za důležité (rodinu, práci, přátelé, lásku, domov...). Je tedy poměrně úzce zaměřen (no i když v naší vlasti...) na lidi kterých se tento problém týká, proto by mohl fungovat i jako osvěta. Nečekejte tedy žádnou chlast vychvalující jízdu, ale spíše velmi přínosný hraný dokument.(19.12.2013)

 • Eržik
  *****

  Mrazivě zachycené zoufalství a bezmoc, které provází alkoholismus a kterým trpí nejen alkoholik, ale i jeho nejbližší. V tomto filmu jde právě o bolest a beznaděj manželky, rodičů a přátel alkoholika, je zde vykreslen příběh Lois Wilson, zakladatelky Al-Anon, jehož jsem i já členem, společenství kde jsem našel lidi, kteří si prožili a prožívají stejné strachy, smutky a niterné soužení vyvolané alkoholismem blízkého člověka. Mrazilo mě však při zoufalých pokusech a selháních Billa, při jeho oddaných, upřímných, ale stále marných slibech, při vyobrazení té nutkavé posedlosti, nekontrolovatelnosti a šílenství po alkoholu a z alkoholu, které jsem jako alkoholik sám zažil a mučil jimi nejen sebe, ale i svou rodinu. Dovedl jsem se z tohoto pekla vymanit jen díky společenství, které Bill založil a které mi zachránilo život a nyní mi dává neustále naději a pomáhá ve střízlivosti. Vše co je vyobrazeno v tomto snímku, se mne dotýká přímo bytostně, probouzí ve mě vděčnost, uznání a radost, že to nejhlubší zoufalství nakonec vyvolá tu nejsilnější touhu a víru. God, grant me the Serenity to accept the things I cannot change, Courage to change the things I can, and Wisdom to know the difference...(5.4.2011)

 • KrestanFilms
  ***

  Nemám zkušenosti s alkoholiky a sám si nedám ani skleničku, takže moc nevím, o čem je řeč... Ale možná někomu pomůže, dodá naději... Jen je škoda, že o tom, jaxe mu povedlo se z toho dostat - díky Bohu - tam jsou jen kusé zmínky... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(14.9.2012)

 • rikitiki
  ***

  Winona Ryder coby manželka alkoholika byla světice! Její superkladný charakter je bohužel skálou, na kterou tenhle příběh narazil. Nepotopil se sice, ale nabral hodně vody. Hrdinka je tak andělská, že všechny rány osudu, které ji potkávají, nakonec vyzní selankovitě. Zdravotní problémy, hospodářská krize i letité soužití s alkoholikem působí skoro idylicky, protože oni se stále tolik milují! _____ Nevím, neznám její skutečný příběh, možná opravdu žila žena tak oddaná a dokonalá. Bylo by to hezké. Ale ne ve filmu, který má přesvědčivě ukázat cestu peklem alkoholu a cestu z něj. /17. 6. 12./(17.6.2012)