poster

Kosmický věk: Příběh NASA (TV seriál)

 • Velká Británie

  Space Age: NASA's Story, The

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 4x51 min

 • Scytale
  ****

  Žádné nové Informace seriál sice bohužel nepřináší, ale rozhodně si vychutnáte pěkně vyčištěné autentické záběry.(25.8.2010)

 • Luke7
  ****

  1. díl 4* počátky v dobývání vesmíru - oběžná dráha Země, pobyt v kosmu; 2.díl 5* požár Apolla 1 během tréninku startu, první přistání na Měsíci Apollo 11; 3.díl 5* výbuch kyslíkových nádrží a úspěšný návrat Apollo 13 (zfilmováno viz. http://www.csfd.cz/film/4541-apollo-13/), nástup éry raketoplánu (pilotovaných letů), výbuch Challengeru po startu (podcenění počasí) a při návratu z mise shořel raketoplán Columbia (podcenění závady na tepelném štítu), nástup lodi Discovery. 4.díl 3* Hubbleův vesmírný dalekohled (více na http://cs.wikipedia.org/wiki/Hubbl%C5%AFv_teleskop), opakování některých událostí z předešlého dílu. Více o NASA na http://cs.wikipedia.org/wiki/NASA(30.8.2010)

 • DocBrown
  ***

  Ponekud zklamani, bohuzel je tu (jak je dnes zvykem) prilis prostoru venovano jednotlivcum (casto mene vyznamnym) na ukor technickym faktum a spousta informaci tu chybi uplne. Snazi se spise dojmout nez informovat. Nejvice je to videt na dilu o raketoplanech. Uplne je tu zamlcene, ze cely prilis ambiciozni projekt byl spise ekonomicky omyl. Vetsina casu je venovana tragedii Challengeru a Columbie s vyjadrenim, ze kdyby poskozeni Columbie nebylo podceneno, tak by byla posadka zachranena. To neni ale vubec jiste, ze by se bud stihla zachrana mise nebo ze by se podarila oprava tepelneho stitu. Posledni dil se dost prekryva s dilem treti. Vlastne cely dokument se venuje pouze pilotovanym letum a o nepilotovanych sondach tu neni prakticky nic. Ani slovo o sondach Voager, Cassini, vozitkach na Marsu. To radsi musime poslouchat komentare, jak nekdo cumel na start raketoplanu.(7.9.2010)

 • lubospoti
  ****

  Zajímavá dokumentární série. Jedinou vadou na kráse je až přílišné vychvalování USA ve vesmírných závodech. Chápu, že jde o mapování amerického vesmírného programu, ale trochu pokory by neškodilo (např. Gagarinovo prvenství je zde zmíněno jen letmo..).(27.6.2013)

 • pOne
  ****

  Po prvním, malinko slabším, dílu (***) přimíchala BBC trochu emocí a udeřila vší dokumentární silou. Druhý díl (*****) byl povedený a nemám mu co vytknout. Okolnosti kolem cesty na měsíc byly popsány velice zajímavě. Ony emoce dodaly výpovědi manželek kosmonautů. Třetí díl (*****) v nastoleném trendu pokračoval. Závěrečná epizoda (***) jako kdyby do celého konceptu nepatřila. Napadlo mě, že jeden díl by se mohl věnovat praktickým výsledkům letů do kosmu pro život člověka.(1.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace