Ojos de Julia, Los

Guillem Morales

Guillem Morales

Óscar Faura

Guillermo del Toro

Zpočátku jsem si říkal: "Bože, to je zas ten typ filmu, kdy ona vidí všude vraha, nikdo ji nevěří a nakonec zjistíme, že to vraždí ona :-) Ale není tomu tak, film mne příjemně překvapil, posledních 30 minut je napětí a akce a navíc horror končí špatně. Tedy alespoň pro hlavní představitelku, takže dávám 70%(6.5.2011)

Až na telenovelovité romantické vsuvky, občasné iracionální chování hlavní hrdinky a sem tam zbytečný hororový patos velice slušná práce. Morales je možná až moc hyperaktivní - v celkovém souhrnu ne zase tolik složitý film zahustil takovým způsobem, že by to jiným vystačilo na tři snímky různých žánrů. Co na tom, že jsou Juliiny oči v cílové rovince možná i poněkud hloupé. Jsou totiž také hezké, cílevědomé a roztomile posedlé hravostí svého tvůrce.(1.12.2011)

Krásně jsem se bála. Technicky nelze nic vytknout. Staré známé zase trochu jinak, zručně a strašidelně. Stíny, šero, zvuky, rybí oko, rozmazané vidění, skvělá hudba, herci... Lahoda. Hned ze začátku napínák, co strhne zápletkou pozornost diváka a zbytek pozornosti se soustředí na krásnou, přirozeně hrající a neskutečně sympatickou Belén Rueda. Další "sympatický" fakt je, že ač se tu moc krvákových scének nekoná, ty co uvidíte, jsou mnohem údernější a silnější, než kdyby na vás od začátku z obrazovky padaly končetiny. Nicméně zápletka nezačne od půlky košatit a vrcholit, spíš slábnout a vyplňovat (moje) obavy, že je to opravdu tak a ne jinak. Konečná premisa je dosti triviální a navíc mi hořce připomněla tucty hororů se stejným "typem zla" a vedle tak skvostně budovaného napětí a strachu působí až moc jednoduše a nezajímavě. I tak je to ale jeden z nejlepších hororů, co jsem poslední dobou viděla a fandům atmosférických a stupňovacích hororů doporučuju všema deseti! Srovnám-li tohle a třeba... no, třeba zrovna Captivity, je tohle skvost nad skvosty. Ideální volba na večer, bát se budete!(17.9.2011)

První hodině vládne slušný napětí, jenže pak to začnou kazit logický džuzny, jako je třeba touha hlavní hrdinky zůstávat dobrovolně a SLEPÁ v domě, kterej ji děsí k smrti. Je to zároveň symbolicky osudový moment filmu, páč to s ním jde od tý chvíle nenávratně do kopru a ačkoli přibývá akce, tuhá atmosféra rozbředne do nejřidších sra*ek. 60%(25.8.2012)

Dost slušná španělská záležitost, kde dostaneme předkrm hned na úvod, pak půlku filmu napínáme bulvy, aby nám nic neuniklo, ergo nás pak začnou bolet tak, že jsme pak rádi, když film dokoukáme do konce.. Belén Rueda po Sirotčinci potvrzuje, že umí, ale neumím si představit, že bych měla Juliiny oči zhlédnout s českým dabingem, to by asi bylo poloviční potěšení. Přiznám se bez mučení, že jistou scénu s jehlou jsem promeškala, protože jsem nutně potřebovala zkontrolovat strop.. jestli už nepotřebuje vymalovat. Abych ale psala i vážně, při sledování se zamyslíte, jak byste uvažovali vy, kdyby ztráta zraku hrozila vám.. Chovali byste se racionálně? Já za sebe to slíbit nedokážu.(17.2.2014)

• - Belén Rueda si v tomto snímku zahrála dvojroli obou sester - dvojčat Julie i Sáry. (dex2man)

• - Jedná o další horor produkovaný slavným režisérem Guillermem del Torem. Právě on si vyžádal na základě předchozí úspěšné spolupráce na snímku Sirotčinec (2007) Belén Ruedu v hlavní roli a kameramana Óscara Faura. (dex2man)