Svatba Jiřího Káry (amatérský film)

Krátkometrážní

Česko, 2000, 26 min

Alex Skribuckij

Komentáře uživatelů k amatérskému filmu (141)

• Tosim

Takový "film" tady jako vážně je?? Tak neotesané, až se nabízí pochybnosti o autenticitě toho všeho.(15.9.2015)

Ulrich Seidl for real.(16.2.2014)

• Gimli

Domácí video ze svatby totálních životních ztroskotanců a jejich neméně tragických přátel, které ukazuje, kam až může člověka zavést alkohol, zahálka a zřejmě i jistá mentální retardace. Je to zjevení, které se stalo pro pár internetových nadšenců fenoménem. Ale hledat v tom nějakou hodnotu, ať už lidskou nebo dokonce filmařskou, je vyloženě hloupé.(15.9.2015)

"Ty jo, já si potřebuju zahajlovat ..."(15.10.2013)

Skoro jako vystřižené z Pelcova A bude hůř. A sám si myslím, že může být hůř, že by totiž třeba tomu někdo věnoval celovečerní film pěkně ve 3D hávu. Ale tak snad už to horší nebude.(13.6.2012)

Nevěsta je nepochopená růže v trní... Je to tak dojemné...(31.7.2015)

• Radko

Sympatie k ušmudľanému životnému štýlu - dlhočizným mastným vlasom, šuštiakovému oblečeniu, neustálemu vyplachovaniu málozubých úst pivom, večnej cigaretli a otravnému "ty vole" žvaneniu prekladanom jalovou rebéliou voči všetkým sú aj dnes značné, čo dokladá aj toto video a najmä jeho hodnotenie. Málokto sa do toho vrhne po hlave, ale vykašľanie sa na prácu a užívanie si s fľašou nejako zohnaného chľastu pripadá byť mnohým ako zaujímavá alternatíva k vládnucemu štýlu "Nemám na nič čas". Nehovoriac o verejnom pohoršení, ktoré sa dá vzbudiť vo všadeprítomných snoboch a malomeštiakoch. Napriek tomu hodnotový rozdiel medzi týmto a reality programom "Farmár hľadá ženu" nevidím. A je absolútne nedôležité, že jedno je nakrútená reálna svadba a druhé inscenovaná blbosť pre divákov komerčnej televízie.(7.3.2013)

Dělej! Ty Magore!(21.7.2014)

No nevěřím vlastním očím, že jsem tuhle ultimátní blbinu našel na databázi:-D každopádně je to svatba jako řemen. A i když je to vlastně o hovně, tak smál jsem se až jsem se za břicho popadal:-D(28.7.2011)

• WANDRWALL

Josef Kára se oženil. Tenhle dokument je toho důkazem. Kdybych byl puntičkář, tak bych zajel za Jiřím Károu a zkontroloval mu občanský průkaz. Důsledný ale nejsem a věřím tomu co je v dokumentu. Doufám, že Jiří Kára se nám svěří, tedy nám co je to zajímá, jaký má průběh i manželství. A nebude nic zatajovat. To už proto, abychom byli díky jeho zkušenosti obohacení!(10.9.2010)

Jo, taky si svatbu bez hajlování a střízlivej nedokážu představit... 100%(15.8.2017)

Ti lidé jsou k pláči, to video (takřka) k popukání. Pátou hvězdu nedávám asi jen kvůli mizerné technické kvalitě - obraz je velmi neostrý a hlavně je "protagonistům" málokdy dobře rozumět (takže nejeden dobrý hlod člověk bohužel snadno přeslechne).(18.2.2014)

Sice to na csfd vůbec nepatří, ostatně jako spousta věcí co se sem poslední dobou dostanou, ale tohle .... tohle prostě musim ohodnotit, když už to tu je. Reality show/dokument jak má bejt. TOHLE je svatba jako řemen! Kult! :-)(23.8.2012)

Brutál to je, ale ten sestřih s panem Špačkem mě možná bavil razantně víc. Asi si budu internet dávkovat. Občas se člověk prokliká do pekel.(10.5.2015)

• Snorlax

Proč bych měla setkání party pod vlivem omamných látek považovat za film?(6.3.2013)

Takovéhle příběhy vyvrhelů společnosti miluju, „ty magore“!(14.12.2016)

• GigaPudding

No to si děláte srandu, že tohle už je taky zařazený mezi regulérníma filmama a ještě ke všemu dokumentárníma. Asi se budu muset zasadit o přidávání videí s vtipnýma zvířátkama z youtube do databáze csfd, protože očividně se tam může dostat úplně všechno :).(14.3.2011)

UŽ TADY MÁŠ BEJT ČTYŘI MINUTY, TY MAGORE!!!!(26.5.2015)

To je prcárna vole. Jsou to sice všechno ožralé okurky a špinaví zkurvení kelti, ale narozdíl od všech těch kreténů prezentujících se ve všech stupidních reality show si během necelé půlhodinky vulgarit, hajlování a nechutností stačí získat sympatie. Snad tím, že si naprosto na nic nehrají, narozdíl právě od těch hovad z televize. Celým videem se jako bonus táhne zásadní otázka: Kde je Stránskej?(2.9.2017)

• korbitch22

Tak mě jako tvůrce zajímalo, co že je to ten nejlépe hodnocený amatérský "film" zde na ČSFD a hle, je to 13. let starý záznam v děsivé kvalitě ze svatby jednoho zajebanýho feťáka, oh jak neskonale božské.Tvůrčí a umělecká hodnota týhle náhravky je naprosto nulová a nedá se absloutně mluvit o nějakém filmu, vždyť je to proboha kamerový záznam party negramotných imbecilů, kteří se účastní svatby.Tohle tady opravdu nemá co dělat a je dosti ubohé, že to má 82% a v žebříčcích amatérského filmu je to na prvním místě.Smutné a dosti nefér ke všem tvůrcům, kteří se opravdu o něco snaží a všichni co to hodnotili 1* a víc, by si měli kurva uvědomit, že tohle nemá s filmem nic společného a jestli chtějí hodnotit obsah, či život Jiřího Káry, ať se "inteligentně" vyjádří na youtube, nebo panu Károvi na Hlaváku v Prahé koupí frťana metanolu, děkuji.0%, že je to tady je vyloženě trapný.(8.3.2013)

• 6thSun

U oltáře to bylo nejvtipnější, robotický oddávající se nejdřív nasral, aby poté pronesl: "Z celého srdce vám přeji...". Jinak normální dobytčinec, kde hustota vzduchu neklesne pod tři promile, kdo z nás to nezažil? Jít v takovém stavu na svatbu, to už je slušnej vodvaz, bylo by ale hezký, kdyby to dotyční plánovali a před obřadem se vožrali NASCHVÁL ve stylu FUCK THE SYSTEM, jenže dle vizuálu je jasné, že byli naloženi v lihovém oparu nemlich. Dal bych o hvězdu víc, kdyby bylo aspoň chvílema něco pořádně slyšet a z obrazu nebolely oči.(31.10.2013)

• Ephemeris

Áno, ten naliaty a vymetený "obersturmbannführer" z valónskej SS divízie, čo mal neustále urgentnú potrebu si zahajlovať, tak ten presne reprezentuje úplne všetkých náckov! Ľudský odpad ako vyšitý, ale jeho kumpáni mu vcelku zdatne sekundujú... Smutná skutočnosť je tá, že aj takéto živly majú volebné právo.(14.12.2016)

Tak to koukám, že to tady je :-)) viděl jsem to před lety, několikrát to bylo smazáno, několikrát se to vrátilo, momentálně je k nalezení na youtubeu :-) Kultovka, která leckomu může připadat jako solidně připravené svatební video - opak je pravdou vše se událo, na internetu je i několik rozhovorů kdy sám Kára potvrzuje, že nic tam není nahrané. On sám si video nechal natočit od profesionálů pro svojí vlastní potředu. Existovali dvě kopie jednu vlastnil on sám a druhou jeho svědek (již zesnulý) Floyd. Hodně se spekulovalo jak se video dostalo na internet - buď bylo ukradeno Floydovi a nebo jej prostě někdo vynesl ze společnosti, které jej natáčelo. Ostatně není se čemu divit, kdo jej viděl ví. Jinak video bylo pořizeno kolem roku 1999-2000 sám Kára již neví přesně, jeho manželství mu vydrželo 4 měsíce, manželka byla za podivných okolností zavražděna sám Jiří byl obviněný, ale měl alibi několik jeho přátel mu dosvědčilo že několik dní v tahu pil, neveselý osud stihnul i svědka zvaného Floyda, který se opilý vracel z hospody a když zjistil, že ztratil klíče snažil se domu dostat skrz světlík kde propadl a zabil se na betonových schodech. Jinak sám Kára dodává, že mu video zkazilo život a mockrát díky němu přišel o práci. Takto končí osudy lidí jednoho veselého youtube Fenoménu.(1.3.2011)

Kdosi prohrásil, že díky tomuto dokumentu konečně získalo Youtube smysl. Nezbývá než souhlasit. :-)(28.10.2010)

• Vampireman

Ranec hlášek a neuvěřitelného počínání si, včetně bezútěšně vypadající atmosféry na Letné, zakonzervované v necelé půlhodince strašlivého home-videa dolních sto na které nemusíte být Praha 7 abyste nečuměli jak parma.(9.1.2015)

Toto rodinné video má skutečnou dokumentární hodnotu — málokterá mikrosonda do osobního života tolik vypovídá o těch lidech kolem nás, okolo nichž obvykle procházíme se sklopenýma očima. Jen jsem se, s otevřenými ústy, těžko rozhodoval, zda se u tak tragické scény smát, nebo brečet (nakonec jsem se smál). Pozdější tragický úděl účastníků videa je už jiná kapitola, byť nijak překvapivá.(8.7.2011)

"Mrdám to, mám to v píči, vole!" ... "Děléj! Už jste tady měli bejt čtyři minuty, ty magore!" ... "Hele, já jsem ztratil prstýnek, jó, píčo?" ... "Můžeme si zahajlovat?" ... "Ty jseš zkurvenej Kelt." ... "Protože jseš čurák, vole, vydlážděnej." Takové a jiné hlášky solí Jiří Kára a jeho hvězdná SS divize při svatbě zachycené na jednom z nejšílenějších videí na YouTube. A nepotřebuje k tomu ani Tarantina, stačí pár laciných lahváčů ze sámošky a léta destrukce mozkových buněk fetováním. Na jednu stranu proklatě vtipné, na druhou nepříjemný pocit vyvolávající, když si člověk uvědomí, že o těchhle lidech psal své romány Émile Zola (včetně příznačných konců jednotlivých ožralů). Bizarního Káru ale prostě nejde nemilovat. (796.)(24.3.2013)

"Můžeme si zahajlovat?" Jedinečný klenot, který se díky bohu podařilo zachovat a mně dokázal ukojit natolik, že po zhlédnutí se Jiří Kára stal mým národním hrdinou. Děkuji SS Division Valonie.(28.7.2013)

• Attta

Tak tohle jsem viděl před pár lety a netušil jsem, že na to někdy narazím i tady na csfd. :D Jako veselka velice na úrovni, ale nějak nechápu smysl zdejšího hodnocení. Asi si taky potřebuju zahajlovat nebo co. :D :D PS: Ovšem nálepka "dokumentární film", uráží vynikající dokumenty jako STAR WARS apod., a to mě nějak smrdí. :D :D PPS: Fascinuje mě jak všichni tady nechápu co to tady dělá, ale stejně si neodpustí tohle nehodnotitelné "cosi" ohodnotit.... to je fakt čím dál větší groteska tady. :D(14.2.2014)

Cinema verité v nejčistčí podobě. Kultovní svědectví doby!(17.2.2014)

Tohle je prostě skvost :D takovejch hlášek, že to ani nemá cenu vypisovat(22.2.2015)

• topi

Toto se nedá hodnotit...to snad není možný...to musí být zinscenovaný...ale to snad ani nejde...Jednou by tak ale mohla vypadat svatba pana J. Š. a slečny P. M. Možná bych šel aji za svědka s panem L. T.(30.3.2011)

Kde je ten Stránskej vyprcanej?! Už tady měl být 4 minuty!(7.4.2015)

Zařazení tohoto snímku (zdráhám se odhadnout, o jaký žánr se jedná) je velice diskutabilní - nemluvě o jeho vysokém (pro mě velmi překvapivě) hodnocení. Svatbu dvou bezdomovců doprovází podobně vyhlížející skupina svědků a dalších účastníků seance. Troufám si odhadnout, že nikdo z diváků neměl možnost na vlastní oči zhlédnout takovouto komedii či tragédii (každý tomu říkáme jinak). Film zachycuje skutečné události, které jsou mnohdy až k neuvěření. Pokud bych měla hodnotit kvalitu dokumentu, dala bych jednoznačně odpad, na druhou stranu beru v úvahu, že jsem měla možnost vidět něco, co už asi dlouho (možná nikdy) neuvidím, z tohoto důvodu trochu v nadsázce hodnotím 3*.(17.7.2011)

"kde máš sako?" "tamhle sem ho vyfakoval do prdele voe".. po zralé úvaze zvyšuju na absolutorium, páč takovou prcárnu fakt žádnej scénárista nevymyslí.(29.7.2013)

• LadyPupu

Totálně anarchistická záležitost. Tím myslím nejen svatbu samotnou, ale i umístění takového home videa v databázi ČSFD. Na druhou stranu jsou tu i větší hovadiny.(20.1.2017)

• Sevcik

Myslel jsem si, že ničeho horšího se od dob vynálezu kinematografu než filmu Daniel nedočkáme, jenže pak přišla Svatba Jiřího Káry. Překvapuje mě, že něco takového je vůbec na ČSFD.(5.2.2016)

''Co jako, vole? Mrdam to, vole. Mam to v píči, vole. Je to tak?'' ''SS divize Wallonien.'' ''SS, volé. Hajl, vole.'' Kultovní záležitost. Unikátní veledílo. Vysněná svatba všech chlapů. Já se na tu svou taky vyfetuju a vyleju. Snad i to cígo si dam, dopíči, vole. Přece nebudu slušnej jak nákej zkurvenej Kelt či čůrák, vole, vydlážděnej.(18.3.2013)

Dělej! Už jste tady měli bejt 4 minuty ty magore! Jirka je bohém.(3.1.2015)

Nádherná ukázka bohémství a lidského dna. SS Division Wallonien, to prostě nechápu :D(28.12.2016)

to není film, to je život :)(15.1.2012)

Kdybych si měl na CSFD vybrat jedinej počin, kterej ohodnotím 5ti hvězdama, bude to tohle(23.3.2013)

Helena Třeštíková meets Harmony Korine :D(24.6.2014)

• folklorman

Dle ČSFD žebříčků nejlepší amatérský film....hmmm...leda tak výsměch. Opravdu tady místní administrátoři hodně přestřelili. Jako amat. filmař normálně tyto filmy nehodnotím, ale tuto frašku bych neoznačil ani za pokus o vtip.(21.10.2014)

• insurgentes

Mě na tom nepřišlo nic srandovního. Jiří kára a jeho parta je odpad, takže mě vůbec nemrzí, že jich většina už zkapala. Četl jsem rozhovor, co s tím dementem nedávno udělali, a stěžoval si tam, že ho vyrazili z ochranky kvůli jeho známýmu ksichtu. Těmhle lidem nikdy nedojde, že život maj takovej, jakej si ho sami udělali, že za to nikdo jinej nemůže. Takže nebudu podporovat zdejší snahu o rebelii a ohodnotím tento výtvor tak, jak si to zaslouží - technicky, umělecky, lidsky.(4.12.2014)

"Já nemám ani jednu svatební fotku ty koště vole!!!"...........Autentické zábery zo svadby jedného vyfetovaného a špinavého recidivistu, ktorý po boku rovnako postihnutých individuí vstúpil niekedy v roku 2000 do zväzku manželského. A prečo hodnotím plným počtom? Odpoveď je jednoduchá: dotyčné zábery, hlavní protagonisti i pestrá zmesica hlášiek sú realistickou ukážkou života spodiny spoločnosti. A hlavne som presvedčený že podobnú svadbu ste určite nevideli a asi ani neuvidíte. Duranga, vy Kelti!!!(23.1.2015)

,,Popřejte novomanželům“ - ,,Abysme chcípli.“ A tak se stalo.(19.5.2018)

• pytlik...

U dokumentů by se neměl hodnotit obsah, ale pouze zpracování... A tohleto ani není dokument, takže se to nedá hodnotit vůbec. Nedá se tomu smát, naopak depresivní pocity zaručeny.(9.9.2012)

To je prcárna.(22.8.2015)

Eses dyvyžn voe(11.5.2017)

• DonQ

Nebudu to natahovat - hnus.(19.11.2013)

• ondrula

Nejdřív jsem nechápal, co dělá roztřesený soukromý video ze svatby s otřesným obrazem na databázi, ale pak jsem pochopil, že Jiří Kára je mezi santusáky celebrita, tak jsem ho vzal na milost. Podivuhodný výjev z života pražské alkoholické spodiny, která mezitím stačila vychcípat. Protagonisté jsou jeden jako druhý opravdu odporní lidé, ale vedle nich mě zaujal i strnulý oddávající starosta, kterej se pokoušel santusáky z moci úřední šikanovat (dle starého vrchnostenského hesla "na chudý lid musí být přísnost") a opravdu je tak na chvilku postavil do latě.(9.12.2014)

:D Vrchol české kinematografie :D(29.10.2015)

• Autogram

Reality show, ktorá je skutočnou realitou. Škoda len toho úplne amatérskeho prevedenia, pri správnom nasnímaní a spracovaní by to mohlo byť nielen ako tu u väčšiny z recesie, ale aj v skutočnosti za vysoký počet hviezdičiek. Keby o tom vopred vedel napríklad taký špecialista na extrémnu realitu Ulrich Seidl, tak by z toho bol medzinárodne uznávaný snímok a možno aj v niektorých krajinách zakázaný. Tak to zostalo len ako recesistická youtubovina. Najlepšie momenty: príchod svadobčanov k úradu, nezabudnúť nedopité pivo pri odchode, ANO, z celého srdce.(2.5.2013)

• wooozie

Nespočítám, kolik jsem na toto video dostal od známých "pozitivních recenzí", ale spočítám naprosto přesně, kolik vteřin jsem se bavil - nula celá nula.(3.7.2015)

Klenot na CSFD, krásne autentické zábery, ktoré nám odkrývajú tajomný svet feťákov, alkoholikov, vnukov bývalých eSeSákov, ukazujú nám ich ako ich nepoznáme. Milujúcich, hajlujúcich, plačúcich, tlieskajúcich nad týmto krásnym životným míľnikom spojenia dvoch spriaznených duší - Jířiho Káry (prosím nezamieňať s dopravným prostriedkom) a Blanky Divišové. Sú to tiež ľudia, ako aj my , bohužiaľ , chvalabohu že žiaľbohu niekedy aj žiaľbohu že chvalabohu je medzi nami údajne už len Jíři. Preto by som navrhol tento film oceniť in memorian cenou Internetu za kult. Usadia sa tak medzi hviezdami ako feťák Dušan alebo chlapci čo narafali keď išli do bordelu. PS: čongo, bongo, tito , lito, vito viete ako , títo dvaja sa nesklamali v láske, v láske sa nesklamali a na svadbe si nepovedali že už len túto fľašu si dajú preto ich Aďka nebude mať radšej.....(10.4.2014)

„Svatba Jiřího NaKáry...“(10.3.2015)

Svatba jak má být s kvalitním hajlungem v provedení Jirky Káry a jeho SS division přímo před oltářem.(9.5.2013)

dej tomu pět hvězd pičo vole nebo tě tady dokopu(20.4.2015)

• Mo.

Tak tohle je už kult. Plno hlášek, které denně používám v rozhovorech a lidi, kteří svatbu neviděli, jen nechápavě zírají. Prostě Jirka Kára RULES !!(6.4.2017)

říkal jsem si, že bych nemusel ty 4 hvězdičky dávat, ale poté co jsem si přečetl stížnost v kometáři jakéhosi místního uživatele "tvůrce" a další někdy spřízněné názory že tohle na čsfd nepatří, říkám si že proč vlastně ne, rád upřednostním před spoustou autorských zbytečností. Nakonec chvílemi ty hlášky stojí za to, no a celkově je to docela úlet, že...(11.3.2013)

Pokud si do Googlu hodíte jméno Jiří Kára a najdete si pár článků o tom, jak aktéři této vypečené taškařice dopadli, dostanete autentický obraz až antické tragédie s nádechem cigaret, piva a teplého rumu. Cituji: "Blanku Jiří našel po roce od svatby doma zmlácenou tak, že ji odvezli do nemocnice, kde za tři dny zemřela. Jiřího nestíhali, protože se našel svědek, který ji viděl zbitou ještě před Jiřího návratem domů. Floyd (SS Division Valonia) bydlel v bytě od kterého pravidelně ztrácel klíče a do kterého bylo možné vlézt přes světlík, i když bylo zamčeno. Když ztratil klíče naposledy, ujela mu při přelézání noha, spadl do světlíku a rozbil si lebku. Krátce poté v nemocnici zemřel. Kameník Hans zemřel také, ale Jiří nezná podrobnosti. Manželé Ouřadovi: paní (v paruce posazené na hlavu obráceně) si v opilosti rozbila hlavu a zemřela, pan Ouřada (močil před svatební síní) popíjel s kamarády, pak usnul a už se neprobudil. Více zde: http://ultrasg12chrudim.webnode.cz/news/jirka-kara-co-bylo-dal/(30.6.2013)

http://jirikara.cz/ Děleeeej! Už jste tady měli bejt 4 minuty, ty magore!(23.4.2015)

Můžem si zahajlovat? 90%(5.12.2013)

Jako od Triera.(25.2.2014)

Ideální na dlouhé večery na hradě ;D.(4.1.2016)

Jeden z nejkvalitnějších filmů nové vlny, z prvního pohledu. Velmi brilantní dialogy, které by nenapsal ani Steven Spielberg. Spousta dialogů zlidověla a používá se hlavně mezi mládeží. Duranga!(9.8.2016)

Dnes už opravdu kultovní video. Při prvním přehrání jsem nerozuměl pomalu žádnému slovu, ale něco mě pořád nutilo si toto ''dílko'' pouštět znova a znova. Geniální hlášky a svérázné charaktery pražské feťácké a boverácké aristokracie dělají z tohoto homevidea poměrně neotřelou zábavu, která ovšem končí ve chvíli, kdy se dočtete o hodně brutálním osudu některých zúčastněných (nevěsta zavražděna, Flojd spadl opilý do světlíku a další). Mezi mé oblíbence patří dozajista inteligentní (!) Flojd a flegmatik Miloš. Ke konci záznamu je bohužel evidentní, že se kameramanovi vybíjí baterka v kameře, jinak bych snad šel do plnejch. Děti, neberte drogy.(13.5.2012)

Tohle opravdu napsal život. Určitě to má hodnotu, ale jakou a zda to patří i sem...no budiž - za tu absurditu a všechno kolem dávám hodnocení jaké dávám (ano, je to odpad, ale z jiného pohledu taková rarita...), ale je to smutné, možná se člověk chvílema usměje, ale nakonec - je to prostě "smutné".(19.11.2013)

• Hyger

Fettmeister(4.1.2014)

kde je ten vyprcanej Stránskej?(27.1.2015)

Tohle je tak silná káva, že se to snad ani dost dobře nedá popsat. Je to autentické, nonkonformní, bezprostřední a kurevsky zábavné. Znám osobně několik lidí podobného ražení, nicméně nikdo z nich se ani vzdáleně nemůže přiblížit levelu Jiřího Káry. Jako sonda do hlubin duší spodních 10 000 neocenitelné. 5* bez debat.(20.2.2016)

Navzdory povědomí většiny lidí byl Jiří Kára výborný a velmi slušný člověk. V tomto dokumentu zachycujícím jeho dojemnou svatbu je jen vidět, jak se může slušný člověk stát politováníhodnou obětí byrokracie a fašistických zákazů a nařízení ze strany úřadu a systému.(21.12.2017)

Jo, jo, Štikovy, Jiří Kára, Jaromír Soukup, Babiš, Kájínek, Jirka Pomeje…..i tohle je Česká republika, tohle jsou naši spoluobčané, tohle je jedna z forem reality všedního života. Svatební home video zadané firmě „Dám si sedm piv a jednu zelenou“ ukazuje jednu z podob lidského bytí….. podobu zavšivenou, neupravenou, čpějící močí a levným alkoholem. Ale jak už blahých let zpíval rakouský Opus: „Live is LIfe“ a mne nezbívá, než dodat: „Nanánanana“.(6.6.2018)

To je punk! Nehodnotím kameru, nehodnotím "obsazení". Hodnotím úžasnou autenticitu dokumentu. Jestli se toto zachová příštím generacím, opravdu se obávám, o jejich úsudek z toho vyvozený. Ale Svatba Jiřího Káry je jedinečná. Teda možná není - ale já ještě nic takového neviděla.(23.7.2013)

• cze.Oi

A poté kameramana snědli, když popíjeli svíčku na parovodech... No tyvole... Umělecká hodnota nulová. Kameraman by si to sežrání zasloužil a scénář také psal nějaký "...čurák, vole, vydlážděný...". Vypovídající hodnota? Nevýslovná...(9.4.2014)

I takovy lide ziji mezi nami naplno ! kruta syrovost reality.(11.9.2014)

Sieg Heil vole, SS division Wallonien!(13.10.2015)

Damn it, opět jsem se dostal na odvrácenou stranu YouTube. U tohoto "dokumentu" jsem pociťoval jistý mráz po zádech a jen tiše pozoroval tragedií pěti, či více ztroskotanců..A nejednou se zrodil zájem o SS Division Valonie!! SIEG HEIL VOE! :D(25.2.2016)

Jiří Kára, zvaný též prorok, mesiáš, popřípadě absolutně lepší verze Ježíše Krista, je naprostý génius a kráčející satira. Jeho “Svatbou”, krásně dává najevo jak jsme otroci dnešní konzumní společnosti a jak je většina lidí utlačovaná emočně labilními “soyboys”, kteří nám zakazují to, co jest na životě dobré, přece jenom, každý normální člověk musel někdy mýt nutkání si prostě, jen tak, zahajlovat, kdykoliv a kdekoliv, jen taková spontánní myšlenka. V díle jsou krásně vidět “svaté” činy mistra Káry, praví slovo boží kudykoliv jde a jeho apoštolové ho milují více než sebe sami. “Ty koště” “Jseš zasranej kelt” “Ty vokurko”, těmito slovy krásně dokazuje svoji nadřazenost nad jakýmkoliv smrtelníkem, bourá všechny sexistické spory, rasové rozepře/předsudky a v neposlední řadě miluje přírodu. Dle mého názoru, tento muž byl narozen ve špatné době, tudíž byl nepochopen tehdejší komunistickou stranou a její cenzurou. Budiž mu zem lehká 101%(30.9.2018)

SS division Wallonie!(17.1.2012)

To snad ne! Ono už je to i na csfd! Jako není nad to si tohle shlídnout při pohodlném popíjení s přáteli. Při něčem takovém není větší humor. "UŽS TADY MĚL BEJT 4 MINUTY TY MAGORE!!!" :D:D:D:D:D(23.9.2012)

SS divizion valónia, ty vokurko vožralej !!!(9.11.2014)

Když jsem kdysi zaslechl hlášku 'Děléj, už ste tady měli bejt štyry minuty, ty magore!', neskutečně mě pobavila. Nikdy mě ale nenapadlo, že tato hláška je pouze vrcholek ledovce, který byl téměř celý skryt v oceánu zvaném internet. Ale den se se dnem sešel (narozdíl od Stránského s Károu) a já narazil na toto unikum. Tento artefakt české kinematografie. Ihned mi bylo jasné, že to neskončí jedním shlédnutím. Nebylo, a dosud mi není jasné, co mě na tom vlastně tak strašně fascinuje. Určitě to z částí je Károva bezprostřednost a celkové nevšední vystupování všech svatebčanů, o nichž, myslím, bylo už řečeno dost. Například někde sem četl, že je to nejkultovnější video na celém českém YouTube. Pro mě tedy rozhodně ano. Je to zábava tak neotřelá a přízemní, že mě nejspíš nepřejde pouštět si to dokola a dokola pořád znovu. Nespočetné shlédnutí tohoto veledíla, kde je hlavním hrdinou (pro některé z nás skutečným hrdinou je!) alkoholik bez domova a špetky společenských konvencí Jirka Kára, mě vedla k dalšímu nespočtu zamyšlení se. A to ať už nad samotným děním na plátně, za ním, před ním, a nebo i třeba nad děním v mém bezprostředním okolí. Kolik chybí nám od prahu ulice? Co nás dělí od tak nevyhnutelné a všudipřítomné smrti? Někoho pár panáku rumu a tři sklenice rumu, tak jako to čekalo pana Ouřadu. Kdo ví? Nikdo. Nikdo neví, co nás čeká, za minuty, za dvě, za rok, za 15 let... Ani Jiří, ani Blanka, ani ten Stránskej vyprcanej. Na povrch vyvstávají ale i jiné otázky. Třeba: 'Kde je ten Stránskej vyprcanej?' A skutečně. Kde je? Nehledá každý z nás toho svého Stránského? V průběhu celého filmu zjišťujeme, že jednotlivý svatebčané neustále něco hledají nebo postrádají. Je to snad smysl života? Nebo skutečně jen ta kytka, co je na stole? Neměli bychom ale trávit čas právě hledáním té kytky? Právě v tom to bude. Hledíme neustále do sebe a hledáme odpovědi příliš hluboku. A pak zjistíme, že nemáme klíče a musíme lézt do bytu světlíkem. Možná to bude naše poslední věc. co v životě uděláme. Proč tedy neděláme to, co skutečně chceme? Jirka a jeho parta to tak dělají. Chtěj pivo zasraný, tak si ho daj. Chtěj si zahajlovat, tak si zahajlujou a ještě si zařvou 'SS!!'. Nestydí se jeden před druhým. Ani před ostatními lidmi. Mají to totiž dle svých slov 'v píči, vole,' nebo 'to mrdaj, vole.' Nemyslíte si, že právě oni jsou ti šťastní. Neřeší všemožné dresscody a etiketu a co si kdo myslí nebo nemyslí. Prostě žijou naplno. Opijou se, a jestli se ráno probudí, nebo ne, je jim skutečně jedno. Bylo toho už řečeno skutečně hodně. Určitě doporučuju minimálně shlédnout první část. Zamyslet se nad světem také nebude k zahození. Jo a nezapomeňte: DURANGA, VOLE!!!(14.4.2015)

• JamesSi

Nehodnotitelné. Příšerný záznam z příšerné svatby nacistických feťáků. Video se náhle objevilo na internetu (buď nahráno pracovníkem vyvolávací agentury nebo zlodějem kopie z bytu svědka). Většina lidí na záznamu je již po smrti díky nejrůznějším okolnostem. Samotný Jiří Kára je však možná ještě naživu, bloudíc pošedlou Prahou.(25.8.2015)

Ty si ale zkurvenej kelt pičo!! :D :D(10.10.2015)

Naprostá bomba a kult českýho youtube! Tohle by nedokázal zahrát nikdo! A taky by to nikdo nevymyslel, tohle může napsat jenom sám život. Jirka Kára by měl mít svojí talk show, protože jeho hlášky typu "Kelte zkurvenej", "čuráku vydlážděnej", "to je prcárna, co?" nebo "vstávej ty vokurko vožralej" a mnoho dalších jsou naprosto bezkonkurenční. Libový jsou taky scény, kde se řeší kdo je svědek, popíjení piva ve svatební síni, svatebčan v šusťákovce a mnoho dalšího. Tohle se nedá vyprávět, to se musí vidět. Kdo neuvidí, neuvěří! Bohužel však z účastníků svatby žije jenom Jirka Kára. Floyd spadnul do světlíku, nevěsta byla za záhadných okolností ubita k smrti a zbytek svatebčanů se (překvapivě) uchlastal.(11.10.2011)

Povedený záznam legendární svatby Jiřího Káry. Je mi ctí, že zrovna tento snímek je 1000. ohodnocený film v mé historii na ČSFD.(4.11.2013)

Díky tomuto videu se možná divize SS Wallonien stane větším pojmem než Das Reich nebo Totenkopf, alespoň v ČR.(11.4.2014)

SS Division Wallonie :) Film, kterému musela nominace na Oskara utéct jen opravdu těsně.(22.2.2016)

Existenciální drama, které jak vidím, málokdo pochopil. Celá "zápletka" (dá-li se tomu tak v tomto narativním experimentu říkat) se samozřejmě netočí kolem Jiřího Káry, Blanky Divišové a jejich do manželství vzetí. Existuje pouze jako kontrapunkt k hlavním otázkám, které si film snaží položit - kde je Stránskej? Proč je vyprcanej? Kým a jak je vyprcanej? Jaký má vliv jeho vyprcanost na současnou Evropu a její beztvárnost. V tom si myslím, že je Svatba nejsilnější a je obrovská škoda, že si toho na festivalu v Sundance nikdo neráčil všimnout.(23.2.2017)

Ty seš zkurvenej kelt, ty vole!(31.10.2014)

Neskutečný příběh, kultovní! :-) "Děléj! Už jste tady měli bejt čtyři minuty, ty magore!" (14.1.2015)

"Hele, já jsem ztratil prstýnek, jo, pí*o? Nevim kde je, vole, prostě ho nemám." - "Hlavně, že máš pivo, vole!" Těžko vysvětlit, proč mě tenhle výtvor, který zřejmě nemá na čsfd, co dělat, fascinuje a mohu se na něj dívat i opakovaně. Možná je Jirka Kára pro mě již zde často zmiňovanou anologií s Pelcovým Olinem, možná je to jenom proto, že jsem hnusnější nevěstu a debilnějšího ženicha nikdy neviděl. Každopádně tohle 26 minutové video má všechno - lásku, pivo, cigáro, pivo, hajlovačku, pivo a místo občanky průkaz SS division Wallonien. A aby těch citátů z filmu nebylo málo:"DĚLEJ!!! Už jste tady měli bejt 4 minuty, ty magore!"(30.1.2015)

Naprosto geniální záležitost, jsem velice rád že miliony let evoluce vedly právě k tomuto momentu a komu se to nelíbí tak je zasranej Kelt !(13.3.2015)

Kára je pankáč jako hovado(14.6.2015)

Vokurko vožralej(4.9.2016)

Vstááávej! Ty vokůrko vožralej! TOP STROP!(27.12.2016)

Ano Jirka Kára, jeho kumpáni Floyd, Stránskej, kameník Hans atd. jsou prostě vymletý chudáci. Přesto sledovat kam až člověka mohou zavést závislosti a jak pak všechno ovlivňují má hodnotu dokumentární. To jak ti lidi serou na systém a konvence např. v podobě oddávajícího je krystalická svobodomyslnost. No a to hlavní...hlášky pronášené s typickou dikcí jako: to je prcárna ty voe, je čas klidu, kde je ten zkurvenej kelt a zejména ty seš čůrák vole vydlážděnej vole...jsou totálním zvedačem chmurné nálady. Svatba se odehrála L.P. 2000 a do roka byla polovina účastníků po smrti - pád do světlíku, umlácená, 2x otrava alkoholem,...Asi posledním přeživším, i když se to neví přesně, je kapitán ansámblu Jirka. Video tohoto "východního tažení divize SS Wallonien" na obřadní síň Prahy 7 se dostalo na internet velmi zajímavým způsobem. Jirkovi vykradli byt a pobrali i CD na nichž byla tato svatba, kterou pak zloděj s velkou dávkou smyslu pro humor a drzosti, umístil na net.(20.1.2017)

Nejlepší český dokumentární film všech dob(17.10.2013)

• Týnidlo

Pro mě taková hrůza, že mám sto chutí tomu dát odpad, jenže.... Jenže otázkou zůstává, zdali to právě kvůli tomu není na pět hvězdiček. Vzhledem k tomu, že to je vlastně domácí video, které nemělo nikdy spatřit "světlo youtube-světa" a nenese žádné poselství, pointu ani hlubší myšlenku, nemá cenu to asi ani hodnotit (nechci být totiž součástí hodnocení, které sahá natolik vysoko, až se mi z toho motá má pohoršená hlava).(27.12.2013)

Bože to je kokotina. Bohužel takhle to zřejmě mezi naší spodní ligou chodí. Scénář tu napsal sám život a je to v celku kvalitní spisovatel :). Nejvíc mě zaujaly osudy hlavních postav po svatbě. Nevěsta zavražděná, svědek zabit pádem do světlíku, vcelku kvalitní drama nooo...(14.9.2014)

Uklidněte se, je čas klidu. Ať žije nejlépe hodnoceny amatérský film. :-D(1.2.2015)

ZÁKLAD(19.2.2015)

Na tuhle skvostnou a autentickou bizarní sociologickou studii mě upozornil kolega L_O_U_S, za což mu budiž věčně sláva. Přiznám se, že nepatřím mezi velké milovníky vulgarismů, ale na druhou stranu mi ani nevstávají vlasy na hlavě hrůzou, když je slyším tam, kde jsou na místě. Například v tomto případě od lidí, kterým se do jejich bezzubých a pivní pěnou lemovaných úst tak nějak hodí. Tyhle kreaturky a životní ztroskotance nejčastěji potkáváme na parkovišti u supermarketu, kde somrují o drobné na rohlík a čučo. Ale tady se nám ukazují ve své každodennosti, která je nám většinou skryta. A i když to na první pohled může působit odpudivě, je to vlastně děsně srandovní story, kterou navíc napsal sám život. Na rozdíl od mnohých strojených reality show, kterých je teď v TV hotová záplava, si tady aspoň nikdo na nic nehraje.(15.1.2017)

Jo, tahle partička, postrach LetnýKára, Floyd...Kromě Stránskýho, to byl bezvadnej kluk, než se vrhnul na drogy.Pak šel sedět, podruhý, potřetí a už je odepsanej.V hospodě U Jatek, která už samozřejmě neexistuje jsme vypili spoustu piv.(30.12.2018)

• Hashirama

"Tragikomická výpověď"...pan textař asi hltá Guttalax po litrech, aby se mu uvolnilo to umělecký střevo. Nazvat svatbu dobou degenerovaných polodementních hovad a do jisté míry typických zástupců české generace X "tragikomickou výpovědí" je jako nazvat Hustýho Wimpyho nebo Záviše "postmoderní obdobou a duchovními pokračovateli Markýze de Sade"...je to pičovina, že? Stejně jako dávat tohle na ČSFD.(11.1.2019)

Legendární a zároveň kultovní české video. Hlášky Jiřího Káry jsou nepopsatelný, to se prostě musí vidět jenom se nabízí otázka jestli se má u tohoto amaterského videa člověk smát nebo brečet. Souhlasím s tou první částí...(20.5.2012)

• DonFrolimo

Kdybych se snažil udělat kariéru sociologa, napsal bych práci s názvem "Nacistická symbolika v drogové subkultuře osmdesátých let" nebo "Úřední způsobilost lumpenproletariátu." Hehe. Komedie života... Komediální už moc není to, jak za nedlouho většina zúčastněných dopadla. Stojí za shlédnutí - zejména ze stran zájemců o onu šťastnou životní událost, jíž je svatba.(21.2.2013)

Snad nejsou informace o cestě Jiřího "na věčnou hajlovačku" pravdivé a můj vzor vole, do píči?! stále přináší štěstí do očí nejen bezdomovců. Pokud ano, posílám do onoho světa pár sieg hailů.(18.1.2015)

"Kde je ten Stránskej vyprcanej?"(3.6.2015)

Stejne je to best.. legendarka :D must see. Jen skoda ze je zatim tolik tragedie.. viz http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/regionalni/pribeh-svet-podle-kary-zivot-a-smrt-prazskych-fetaku-a-opilcu.html(7.6.2015)

Tohle je prostě perla vy kelti. Chápu i lidi, kteří tomu dávají odpad, ale já prostě musím dát plnej počet hvězd. To jak z obyčejného snímku svatby ihned vznikne kultovní záležitost s kvantem neotřelých hlášek. Je to snad ten nejpřirozenější vhled do kultury opilých bezdomovců, má to podle mně daleko větší vypovídající hodnotu než nějaké dokumenty snažící se přiblížit život opilců, feťáků a bezdomovců. A vůbec nejde o nějaké sympatie k vulgárním ušmudlancům jak se někdo snaží naznačit.(27.12.2015)

Překvápko !!! :-D Samo, že to na ČSFD moc nepasuje, ale jako sranda dobré :-D :-D :-D Spousta hlášek "zlidověla" např.: SS division Wallonien :-) , Hlavně, že máš pivo vole :-) Mám to v piči vole :-)(1.11.2016)

Ze zábavného videa se stal kult a z kultu pak moderní filozofie. Dílo mě motivuje každý den.(20.2.2017)

Ultimátní prcárna pro všechny zasraný kelty. Jedna legandární hláška střídá druhou. Video manuál, kterej ukazuje jak se bořej konvence. Nesmrtelný odkaz největšího hrdiny 21. století, Jiřího Káry a jeho party.(19.10.2018)

Nefalšovaná reality show. Nevěsta Blanka Divišová je vážně pěkná konkubína :D(18.3.2011)

Ty magore...(26.6.2014)

Duranga vole 5*(4.8.2015)

• HolyKeeper

Jak je již známo, tak spousta snímků tady na ČSFD je hodnocena těžce mimo reálná měřítka hodna pro daný film. Svatba pana Káry na káry to dokazuje nejlíp jak může. Banda postarších alkoholiků ze sociálně slabších vrstev se rozhodla, že natočí naprosto amatérský záznam o svatbě jejich kamaráda. A koho to má vlastně zajímat? Nikoho! Člověk se občas pobaví nad demencí účinkujících, ale vůbec nerozumím, jak někdo může tuto snůšku ho*en ohodnotit hned několika hvězdama. Odpad který tady v databázi nemá co pohledávat.(9.4.2016)

Zde není možné moc hodnotit filmařinu, jedná se o kvalitativně naprosto průměrné až podprůměrné domácí video. Co se na něm ale děje je opravdu nevídané a minimálně údiv čeká na každého, kdo se odváží nahlédnout na průběh jednoho slavnostního dne.(29.4.2016)

SS division valonie! Ač se nejedná v pravém smyslu o film, je to dílo, na které se nedá zapomenout.(8.5.2016)

Legenda youtube aka sonda do duše běžného pražského feťáka a jeho bandy. Hlášková stálice na úrovni Škopkové, co slovo, to perla. Nezapomenutelná záležitost.(1.11.2017)

:DDDDDD(16.1.2018)

a kde je ten Stránskej vyprcanej? :-D Nejpekelnější svatba ever!!!(8.2.2015)

Nejlepší svatba na světě! Hajl vole, SS Division Wallonien!(5.4.2015)

Děleeeeeeeej !!!! Už si tady měl bejt 4 minuty ty magoe woe .. !!!(9.4.2015)

Radko ty zkurvenej kelte, jakej odpad vole? Tohle je kult ty vole!(27.7.2015)

Kult. Spousta hlášek již zevšedněla, při prvním shlédnutí přichází lehký šok a pochyby, jestli to někdo opravdu myslí vážně, pak těžko potlačitelný smích. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že pro někoho je tato bizarní scénka každodenní realitou.(26.8.2015)

A co jako voe?! Duranga voe! Zaujimavý snímok, pre undergroundových divákov ako stvorené.(17.9.2015)

• Jablkohruska

Ano, z obsahového hlediska je to docela hodnotné video, které o lecčems vypovídá. Je bizarní a šokující a umožňuje nám náhled do způsobu života (nebo spíše přežívání) lidských trosek, které občas potkáváme na ulici. To však nic nemění na tom, že je to stále jen video, prosím vás, není to film! To, že je tento "výtvor" hodnocen zde na ČSFD jako nejlepší amatérský film, je výsměchem nejen všem skutečným amatérským filmům, ale zároveň i těm filmařům, kteří se podobné tematice, jaká je v tomto videu zachycena, věnují profesionálně - například Heleně Třeštíkové. Pokud by měla být jediným kritériem hodnocení výpovědní hodnota, mohli bychom sem rovnou přidat jako amatérské filmy třeba záběry různých požárů, povodní a podobných katastrof, které natáčejí televizní diváci na své chytré telefony a televize je následně používají v sestřizích ve svých zprávách. A pokud bychom měli hodnotit dokonce pouze bizarnost, měly by právo se tu jako amatérské filmy objevit (a pět hvězd dostat) desetitisíce anonymních videí z YouTube, za všechny uvedu alespoň již legendární Foku me. Snad uznáte, že je to hloupost a že takovéto věci si zkrátka a jednoduše těžko označení "film" zaslouží a stejně tak těžko budou na filmovou databázi patřit. Takže - za výpovědní hodnotu pět hvězd (nebo možná čtyři, protože mluvenému slovu ne vždy bylo rozumět), za bizarnost taky plný počet, ale JAKO FILM si to nezaslouží nic jiného než odpad! - a snad ani ten ne, protože to tady vůbec nemá co dělat.(3.8.2016)

To bylo něco. Úplně čistý, bez jediné špíny, odvyprávěný dokument se skvostným dějem a zápletkami — seženou prstýnek? Seženou dostatek svědků? Oddá je Mgr. Špaček?... —,který si udrží po celou dobu. Perfektně vykreslena psychologie postav, mimika, gesta rukou — něco neskutečného. Zvukově a obrazově na úrovni Spielberga. Jakej pos*anej Kelt toto neposlal na Oscary?(2.10.2016)

Lídé říkají, že tento film není žádné umění jen kvůli tomu, že je to pouhé velmi děsivé svatební video, ale ve skutečnosti tento film splňuje všechny základní podklady pro oscarový film. Hlavní postava je zfetovaný neonacista z nižších vrstev, který najde svojí spásu v podobě opilé ženy, která bohužel zanedlouho zemře. Myslím, že kdyby to američtí scénáristé přepracovali do tří hodinového dramatu s Tomem Hanksem, tak by to zaručeně nějakého toho oscara vyhrálo. Nač protidrogové reklamy, když máme tohle.(17.3.2017)

"Jsi krásná novověsta, teda.." "Starověsta?"(12.12.2017)

Nejlepší film na světě, až čas ukázal, jak byl Jířì moudrý! Rozhodně by se na to mělo koukat v dětství, co se v mladi naučiš...(22.1.2018)

Nekonečná studnice hlášek prostupujících celým internetem. Autentičnost celého filmu se nedá zapřít.(29.3.2018)

Duranga, vy kelti!(24.5.2018)

Po zhlédnutí této svatby všem přísahám, že budou chtít hajlovat všude možně. Jo a ať neztratíte ty prstýnky p*čo :)(26.9.2018)

když se z amaterského videa stane kultovní nahrávka, tak to sem prostě patří. pořád lepší, než když se z kultovní předlohy stane amaterské video.(10.10.2018)

Jó, na ČSFD tohle nepatří, shazuje to amatérský film, není to dokument, bla bla... Ale upřímně - který český film nového tisíciletí se může pochlubit takovým množstvím zlidovělých hlášek a gagů, zvlášť když má jen 15 minut. Taky jde (i když nechtěně) snad o nejautentičtější záznam ze života pražských bezdomovců a spodiny, tudíž dokumentární potenciál tam taky je. A v neposlední řadě tu můžeme vidět celkové zachycení atmosféry doby, od nekvalitního amatérského videa, přes první mobilní telefony a konče oděvem účastníků. Proto si tohle zaslouží buď odpad, nebo plný počet a já nemohu jinak, než tomu těch 5 hvězd dát.(30.12.2018)