Svatba Jiřího Káry (amatérský film)

Krátkometrážní

Česko, 2000, 26 min

Alex Skribuckij

Zařazení tohoto snímku (zdráhám se odhadnout, o jaký žánr se jedná) je velice diskutabilní - nemluvě o jeho vysokém (pro mě velmi překvapivě) hodnocení. Svatbu dvou bezdomovců doprovází podobně vyhlížející skupina svědků a dalších účastníků seance. Troufám si odhadnout, že nikdo z diváků neměl možnost na vlastní oči zhlédnout takovouto komedii či tragédii (každý tomu říkáme jinak). Film zachycuje skutečné události, které jsou mnohdy až k neuvěření. Pokud bych měla hodnotit kvalitu dokumentu, dala bych jednoznačně odpad, na druhou stranu beru v úvahu, že jsem měla možnost vidět něco, co už asi dlouho (možná nikdy) neuvidím, z tohoto důvodu trochu v nadsázce hodnotím 3*.(17.7.2011)

Ano Jirka Kára, jeho kumpáni Floyd, Stránskej, kameník Hans atd. jsou prostě vymletý chudáci. Přesto sledovat kam až člověka mohou zavést závislosti a jak pak všechno ovlivňují má hodnotu dokumentární. To jak ti lidi serou na systém a konvence např. v podobě oddávajícího je krystalická svobodomyslnost. No a to hlavní...hlášky pronášené s typickou dikcí jako: to je prcárna ty voe, je čas klidu, kde je ten zkurvenej kelt a zejména ty seš čůrák vole vydlážděnej vole...jsou totálním zvedačem chmurné nálady. Svatba se odehrála L.P. 2000 a do roka byla polovina účastníků po smrti - pád do světlíku, umlácená, 2x otrava alkoholem,...Asi posledním přeživším, i když se to neví přesně, je kapitán ansámblu Jirka. Video tohoto "východního tažení divize SS Wallonien" na obřadní síň Prahy 7 se dostalo na internet velmi zajímavým způsobem. Jirkovi vykradli byt a pobrali i CD na nichž byla tato svatba, kterou pak zloděj s velkou dávkou smyslu pro humor a drzosti, umístil na net.(20.1.2017)

Pokud si do Googlu hodíte jméno Jiří Kára a najdete si pár článků o tom, jak aktéři této vypečené taškařice dopadli, dostanete autentický obraz až antické tragédie s nádechem cigaret, piva a teplého rumu. Cituji: "Blanku Jiří našel po roce od svatby doma zmlácenou tak, že ji odvezli do nemocnice, kde za tři dny zemřela. Jiřího nestíhali, protože se našel svědek, který ji viděl zbitou ještě před Jiřího návratem domů. Floyd (SS Division Valonia) bydlel v bytě od kterého pravidelně ztrácel klíče a do kterého bylo možné vlézt přes světlík, i když bylo zamčeno. Když ztratil klíče naposledy, ujela mu při přelézání noha, spadl do světlíku a rozbil si lebku. Krátce poté v nemocnici zemřel. Kameník Hans zemřel také, ale Jiří nezná podrobnosti. Manželé Ouřadovi: paní (v paruce posazené na hlavu obráceně) si v opilosti rozbila hlavu a zemřela, pan Ouřada (močil před svatební síní) popíjel s kamarády, pak usnul a už se neprobudil. Více zde: http://ultrasg12chrudim.webnode.cz/news/jirka-kara-co-bylo-dal/(30.6.2013)

To je prcárna vole. Jsou to sice všechno ožralé okurky a špinaví zkurvení kelti, ale narozdíl od všech těch kreténů prezentujících se ve všech stupidních reality show si během necelé půlhodinky vulgarit, hajlování a nechutností stačí získat sympatie. Snad tím, že si naprosto na nic nehrají, narozdíl právě od těch hovad z televize. Celým videem se jako bonus táhne zásadní otázka: Kde je Stránskej?(2.9.2017)

• HolyKeeper

Jak je již známo, tak spousta snímků tady na ČSFD je hodnocena těžce mimo reálná měřítka hodna pro daný film. Svatba pana Káry na káry to dokazuje nejlíp jak může. Banda postarších alkoholiků ze sociálně slabších vrstev se rozhodla, že natočí naprosto amatérský záznam o svatbě jejich kamaráda. A koho to má vlastně zajímat? Nikoho! Člověk se občas pobaví nad demencí účinkujících, ale vůbec nerozumím, jak někdo může tuto snůšku ho*en ohodnotit hned několika hvězdama. Odpad který tady v databázi nemá co pohledávat.(9.4.2016)

• - Paní Ouřadová, svatebčanka s obráceně posazenou parukou, zemřela na následky zranění utrpěných při pádu, kdy si v opilosti rozbila hlavu. (JoranProvenzano)

• - Budova, kde se legendární svatba odehrála, již nestojí. Na jejím místě lze dnes nalézt supermarket. (L_O_U_S)

• - Jiří Kára tvrdí, že kvůli zveřejnění videa přišel o zaměstnání v knihkupectví Luxor, kde pracoval jako člen ochranky. (JoranProvenzano)