Svatba Jiřího Káry (amatérský film)

Krátkometrážní

Česko, 2000, 26 min

Alex Skribuckij

Tohle je tak silná káva, že se to snad ani dost dobře nedá popsat. Je to autentické, nonkonformní, bezprostřední a kurevsky zábavné. Znám osobně několik lidí podobného ražení, nicméně nikdo z nich se ani vzdáleně nemůže přiblížit levelu Jiřího Káry. Jako sonda do hlubin duší spodních 10 000 neocenitelné. 5* bez debat.(20.2.2016)

• Jablkohruska

Ano, z obsahového hlediska je to docela hodnotné video, které o lecčems vypovídá. Je bizarní a šokující a umožňuje nám náhled do způsobu života (nebo spíše přežívání) lidských trosek, které občas potkáváme na ulici. To však nic nemění na tom, že je to stále jen video, prosím vás, není to film! To, že je tento "výtvor" hodnocen zde na ČSFD jako nejlepší amatérský film, je výsměchem nejen všem skutečným amatérským filmům, ale zároveň i těm filmařům, kteří se podobné tematice, jaká je v tomto videu zachycena, věnují profesionálně - například Heleně Třeštíkové. Pokud by měla být jediným kritériem hodnocení výpovědní hodnota, mohli bychom sem rovnou přidat jako amatérské filmy třeba záběry různých požárů, povodní a podobných katastrof, které natáčejí televizní diváci na své chytré telefony a televize je následně používají v sestřizích ve svých zprávách. A pokud bychom měli hodnotit dokonce pouze bizarnost, měly by právo se tu jako amatérské filmy objevit (a pět hvězd dostat) desetitisíce anonymních videí z YouTube, za všechny uvedu alespoň již legendární Foku me. Snad uznáte, že je to hloupost a že takovéto věci si zkrátka a jednoduše těžko označení "film" zaslouží a stejně tak těžko budou na filmovou databázi patřit. Takže - za výpovědní hodnotu pět hvězd (nebo možná čtyři, protože mluvenému slovu ne vždy bylo rozumět), za bizarnost taky plný počet, ale JAKO FILM si to nezaslouží nic jiného než odpad! - a snad ani ten ne, protože to tady vůbec nemá co dělat.(3.8.2016)

říkal jsem si, že bych nemusel ty 4 hvězdičky dávat, ale poté co jsem si přečetl stížnost v kometáři jakéhosi místního uživatele "tvůrce" a další někdy spřízněné názory že tohle na čsfd nepatří, říkám si že proč vlastně ne, rád upřednostním před spoustou autorských zbytečností. Nakonec chvílemi ty hlášky stojí za to, no a celkově je to docela úlet, že...(11.3.2013)

Lídé říkají, že tento film není žádné umění jen kvůli tomu, že je to pouhé velmi děsivé svatební video, ale ve skutečnosti tento film splňuje všechny základní podklady pro oscarový film. Hlavní postava je zfetovaný neonacista z nižších vrstev, který najde svojí spásu v podobě opilé ženy, která bohužel zanedlouho zemře. Myslím, že kdyby to američtí scénáristé přepracovali do tří hodinového dramatu s Tomem Hanksem, tak by to zaručeně nějakého toho oscara vyhrálo. Nač protidrogové reklamy, když máme tohle.(17.3.2017)

• WANDRWALL

Josef Kára se oženil. Tenhle dokument je toho důkazem. Kdybych byl puntičkář, tak bych zajel za Jiřím Károu a zkontroloval mu občanský průkaz. Důsledný ale nejsem a věřím tomu co je v dokumentu. Doufám, že Jiří Kára se nám svěří, tedy nám co je to zajímá, jaký má průběh i manželství. A nebude nic zatajovat. To už proto, abychom byli díky jeho zkušenosti obohacení!(10.9.2010)

• - Jiří Kára tvrdí, že kvůli zveřejnění videa přišel o zaměstnání v knihkupectví Luxor, kde pracoval jako člen ochranky. (JoranProvenzano)

• - Pan Ouřada, svatebčan močící před svatební síní, zemřel za zvláštních okolností, kdy po pití s přáteli usnul a už se nikdy neprobudil. Kameník Hans již také zemřel, bližší informace však nejsou známy. (JoranProvenzano)

• - Video mělo sloužit pouze k soukromým účelům. Na veřejnost se pravděpodobně dostalo ukradením jeho jediné kopie, proti tvrzení o selhání na straně autora se tento důrazně ohradil s tím, že záznam okamžitě po svatbě byl předán Jiřímu Károvi a žádná další kopie v ten okamžik neexistovala. Jiří Kára však nikdy k uveřejnění souhlas nedal. (JoranProvenzano)