Svatba Jiřího Káry (amatérský film)

Krátkometrážní

Česko, 2000, 26 min

Alex Skribuckij
  • ondrula

Nejdřív jsem nechápal, co dělá roztřesený soukromý video ze svatby s otřesným obrazem na databázi, ale pak jsem pochopil, že Jiří Kára je mezi santusáky celebrita, tak jsem ho vzal na milost. Podivuhodný výjev z života pražské alkoholické spodiny, která mezitím stačila vychcípat. Protagonisté jsou jeden jako druhý opravdu odporní lidé, ale vedle nich mě zaujal i strnulý oddávající starosta, kterej se pokoušel santusáky z moci úřední šikanovat (dle starého vrchnostenského hesla "na chudý lid musí být přísnost") a opravdu je tak na chvilku postavil do latě.(9.12.2014)

• Ephemeris

Áno, ten naliaty a vymetený "obersturmbannführer" z valónskej SS divízie, čo mal neustále urgentnú potrebu si zahajlovať, tak ten presne reprezentuje úplne všetkých náckov! Ľudský odpad ako vyšitý, ale jeho kumpáni mu vcelku zdatne sekundujú... Smutná skutočnosť je tá, že aj takéto živly majú volebné právo.(14.12.2016)

• Radko

Sympatie k ušmudľanému životnému štýlu - dlhočizným mastným vlasom, šuštiakovému oblečeniu, neustálemu vyplachovaniu málozubých úst pivom, večnej cigaretli a otravnému "ty vole" žvaneniu prekladanom jalovou rebéliou voči všetkým sú aj dnes značné, čo dokladá aj toto video a najmä jeho hodnotenie. Málokto sa do toho vrhne po hlave, ale vykašľanie sa na prácu a užívanie si s fľašou nejako zohnaného chľastu pripadá byť mnohým ako zaujímavá alternatíva k vládnucemu štýlu "Nemám na nič čas". Nehovoriac o verejnom pohoršení, ktoré sa dá vzbudiť vo všadeprítomných snoboch a malomeštiakoch. Napriek tomu hodnotový rozdiel medzi týmto a reality programom "Farmár hľadá ženu" nevidím. A je absolútne nedôležité, že jedno je nakrútená reálna svadba a druhé inscenovaná blbosť pre divákov komerčnej televízie.(7.3.2013)

• korbitch22

Tak mě jako tvůrce zajímalo, co že je to ten nejlépe hodnocený amatérský "film" zde na ČSFD a hle, je to 13. let starý záznam v děsivé kvalitě ze svatby jednoho zajebanýho feťáka, oh jak neskonale božské.Tvůrčí a umělecká hodnota týhle náhravky je naprosto nulová a nedá se absloutně mluvit o nějakém filmu, vždyť je to proboha kamerový záznam party negramotných imbecilů, kteří se účastní svatby.Tohle tady opravdu nemá co dělat a je dosti ubohé, že to má 82% a v žebříčcích amatérského filmu je to na prvním místě.Smutné a dosti nefér ke všem tvůrcům, kteří se opravdu o něco snaží a všichni co to hodnotili 1* a víc, by si měli kurva uvědomit, že tohle nemá s filmem nic společného a jestli chtějí hodnotit obsah, či život Jiřího Káry, ať se "inteligentně" vyjádří na youtube, nebo panu Károvi na Hlaváku v Prahé koupí frťana metanolu, děkuji.0%, že je to tady je vyloženě trapný.(8.3.2013)

• Attta

Tak tohle jsem viděl před pár lety a netušil jsem, že na to někdy narazím i tady na csfd. :D Jako veselka velice na úrovni, ale nějak nechápu smysl zdejšího hodnocení. Asi si taky potřebuju zahajlovat nebo co. :D :D PS: Ovšem nálepka "dokumentární film", uráží vynikající dokumenty jako STAR WARS apod., a to mě nějak smrdí. :D :D PPS: Fascinuje mě jak všichni tady nechápu co to tady dělá, ale stejně si neodpustí tohle nehodnotitelné "cosi" ohodnotit.... to je fakt čím dál větší groteska tady. :D(14.2.2014)

• - Jiří Kára, jeden z posledních přeživších své bizarní svatby, zemřel v prosinci 2014. Podrobnosti nejsou známy. (L_O_U_S)

• - Nevěsta Blanka Kárová zemřela pět měsíců po svatbě, a to na následky zranění utrpěných při útoku neznámého pachatele. Z vraždy byl podezřelý i Jiří Kára, ale svědci mu dosvědčili, že v tu dobu čtyři dny v kuse pil a Blanku viděli zbitou ještě před jeho návratem domů. (JoranProvenzano)

• - Pan Ouřada, svatebčan močící před svatební síní, zemřel za zvláštních okolností, kdy po pití s přáteli usnul a už se nikdy neprobudil. Kameník Hans již také zemřel, bližší informace však nejsou známy. (JoranProvenzano)