Svatba Jiřího Káry

všechny plakáty
Krátkometrážní
Česko, 2000, 26 min

Alex Skribuckij

Svatba Jiřího Káry, dnes již kultovní snímek českého internetu, zachycuje reálnou svatbu dvou bezdomovců z roku 2000. Nahrávka ze svatby unikla o 8 let později a během krátké doby se stala hitem, obzvláště díky kurióznímu chování všech svatebčanů. V partě ženicha Jirky Káry a nevěsty Blanky Divišové je například milovník historie Jiří "Floyd" Horváth, kameník Hans, outloukánek Miloš Ouřada, paní Hana s obrácenou parukou (a kalhotami), zatoulaný Stránský (vyp*caný) nebo překupník telefonů Hovorka. (martinu)

Radko odpad!

Sympatie k ušmudľanému životnému štýlu - dlhočizným mastným vlasom, šuštiakovému oblečeniu, neustálemu vyplachovaniu málozubých úst pivom, večnej cigaretli a otravnému "ty vole" žvaneniu prekladanom jalovou rebéliou voči všetkým sú aj dnes značné, čo dokladá aj toto video a najmä jeho hodnotenie. Málokto sa do toho vrhne po hlave, ale vykašľanie sa na prácu a užívanie si s fľašou nejako zohnaného chľastu pripadá byť mnohým ako zaujímavá alternatíva k vládnucemu štýlu "Nemám na nič čas". Nehovoriac o verejnom pohoršení, ktoré sa dá vzbudiť vo všadeprítomných snoboch a malomeštiakoch. Napriek tomu hodnotový rozdiel medzi týmto a reality programom "Farmár hľadá ženu" nevidím. A je absolútne nedôležité, že jedno je nakrútená reálna svadba a druhé inscenovaná blbosť pre divákov komerčnej televízie. ()

Ephemeris

Áno, ten naliaty a vymetený "obersturmbannführer" z valónskej SS divízie, čo mal neustále urgentnú potrebu si zahajlovať, tak ten presne reprezentuje úplne všetkých náckov! Ľudský odpad ako vyšitý, ale jeho kumpáni mu vcelku zdatne sekundujú... Smutná skutočnosť je tá, že aj takéto živly majú volebné právo. ()

Ivoshek

Ty vokurko, tohle je hodně dobrá prcárna. O uměleckém rozměru to není, celé je to natočené jako polo-amatérský dokument. Ale takhle autentický vhled do života společenské sedliny jen tak nedostanete. Kromě Jiřího Káry, jeho novomanželky (kterou údajně o rok později zabil), přátel (vč. jednoho Sturmbannführera z valonské divize SS, který se pro změnu zabil, když spadl do světlíku) uvidíte také starou radnici Prahy 7 (dnes zde stojí OC Stromovka), spoustu lahváčů, fuckování policistů a hledání ztraceného prstýnku, za něž by se ani Frodo nemusel stydět. ()

Gimli odpad!

Domácí video ze svatby totálních životních ztroskotanců a jejich neméně tragických přátel, které ukazuje, kam až může člověka zavést alkohol, zahálka a zřejmě i jistá mentální retardace. Je to zjevení, které se stalo pro pár internetových nadšenců fenoménem. Ale hledat v tom nějakou hodnotu, ať už lidskou nebo dokonce filmařskou, je vyloženě hloupé. ()

WANDRWALL

Josef Kára se oženil. Tenhle dokument je toho důkazem. Kdybych byl puntičkář, tak bych zajel za Jiřím Károu a zkontroloval mu občanský průkaz. Důsledný ale nejsem a věřím tomu co je v dokumentu. Doufám, že Jiří Kára se nám svěří, tedy nám co je to zajímá, jaký má průběh i manželství. A nebude nic zatajovat. To už proto, abychom byli díky jeho zkušenosti obohacení! ()

• Budova, kde se legendární svatba odehrála, již nestojí. Na jejím místě lze dnes nalézt supermarket. (L_O_U_S)
  • Pan Ouřada, svatebčan močící před svatební síní, zemřel za zvláštních okolností, kdy po pití s přáteli usnul a už se nikdy neprobudil. Kameník Hans již také zemřel, bližší informace však nejsou známy. (JoranProvenzano)
  • Píseň, která zazní při nástupu Jiřího a Blanky před oddávajícího, je "Attack Me" od kapely Rico. (wafc)