Reklama

Reklama

Svatba Jiřího Káry

(amatérský film)
všechny plakáty

Tento amatérský film je záznamem svatebního obřadu z roku 2000, během kterého si řekli své "ano" Jiří Kára a Blanka Divišová. Autentický náhled do světa "dolních deseti tisíc" si získal početné publikum především na serveru YouTube.com, a díky prezentaci naprosté nonkonformity zúčastněných před, během i po obřadu má dnes až kultovní status. Vzhledem k osudům svatebčanů lze tento záznam vnímat také jako tragikomickou výpověď o životě pražských alkoholiků a drogově závislých spoluobčanů. (L_O_U_S)

(více)

Recenze (204)

Hanz_knife 

všechny recenze uživatele

Tohle je prostě perla vy kelti. Chápu i lidi, kteří tomu dávají odpad, ale já prostě musím dát plnej počet hvězd. To jak z obyčejného snímku svatby ihned vznikne kultovní záležitost s kvantem neotřelých hlášek. Je to snad ten nejpřirozenější vhled do kultury opilých bezdomovců, má to podle mně daleko větší vypovídající hodnotu než nějaké dokumenty snažící se přiblížit život opilců, feťáků a bezdomovců. A vůbec nejde o nějaké sympatie k vulgárním ušmudlancům jak se někdo snaží naznačit. ()

JosefTomas 

všechny recenze uživatele

Smutný pohled na pár lidí, kteří se utápí a holdují životu, který mi zkrátka není vlastní. A po nalezení informací kolem, které jsou velmi znepokojivé, nemám potřebu tento film (dá-li se tomu tak říkat) nějak dále vnímat a uznávat. A pokud to někomu připadá vtipné, tak mu moc nerozumím a je mi ho líto. ()

Reklama

Olík 

všechny recenze uživatele

Jo, jo, Štikovy, Jiří Kára, Jaromír Soukup, Babiš, Kájínek, Jirka Pomeje…..i tohle je Česká republika, tohle jsou naši spoluobčané, tohle je jedna z forem reality všedního života. Svatební home video zadané firmě „Dám si sedm piv a jednu zelenou“ ukazuje jednu z podob lidského bytí….. podobu zavšivenou, neupravenou, čpějící močí a levným alkoholem. Ale jak už blahých let zpíval rakouský Opus: „Live is LIfe“ a mne nezbívá, než dodat: „Nanánanana“. ()

Gelaos 

všechny recenze uživatele

K tomuto bizarnímu klenotu jsem se dostal až nyní. Úplně Jirku slyším: "Děléééj! Už jsi tady měl bejt dávno, ty magore!" Svatba Jiřího Káry je úžasně autentická a tragikomická sonda do života té skupiny lidí, kterou býváme strašeni v protidrogových brožurkách. Tahle svatba, v doprovodu zcela bezkonkurenčních hlášek, supervtipně boří snad všechny myslitelné související společenské konvence (např. pasáž s oddávajícím je naprosto luxusní). Po zásluze kult! ()

wafc 

všechny recenze uživatele

''Co jako, vole? Mrdam to, vole. Mam to v píči, vole. Je to tak?'' ''SS divize Wallonien.'' ''SS, volé. Hajl, vole.'' Kultovní záležitost. Unikátní veledílo. Vysněná svatba všech chlapů. Já se na tu svou taky vyfetuju a vyleju. Snad i to cígo si dam, dopíči, vole. Přece nebudu slušnej jak nákej zkurvenej Kelt či čůrák, vole, vydlážděnej. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (12)

  • Na Google Play je k dispozici aplikace s názvem „Prcárna“, která je plná hlášek z této legendární svatby. (Stibak)
  • Nevěsta Blanka Kárová zemřela pět měsíců po svatbě, a to na následky zranění utrpěných při útoku neznámého pachatele. Z vraždy byl podezřelý i Jiří Kára, ale svědci mu dosvědčili, že v tu dobu čtyři dny v kuse pil a Blanku viděli zbitou ještě před jeho návratem domů. (JoranProvenzano)
  • Píseň, která zazní při nástupu Jiřího a Blanky před oddávajícího, je "Attack Me" od kapely Rico. (wafc)

Reklama

Reklama