Knights of Badassdom

Fantasy / Horor / Komedie

USA, 2013, 86 min

V podstatě přesně taková kravinka jakou jsem očekával a na jakou jsem těšil. Je jasné, že tenhle film, stejně jako například sérii filmů The Gamers, obyčejný člověk nemající zalíbení ve fantasy a rpg nedocení, ale pro člověka jako já je to skvělá zábava na odpoledne prošpikovaná slušnými vtípky a hláškami, odkazy na klasiky (What the frak!), parádní hudbou a herci, kteří si to absolutně užívají.(13.2.2014)

Tak přesně tohle jsem potřeboval. Jednoduchou komedii s nářezovou hudbou a něčím, co mě zajímá. Nejsu sice zarytý fanda LARPu, ale aj tak sem si film užil, jak jen sem mohl. Fantasy hry mě berou (vyrostl sem na sérii Gothic a i teď si rád zahraju nějakou fantasy hru. Wiedzmin rules, a Dračák si občas taky rád zahraju, ale to je vedlejší), fantasy mě bere ve všech směrech a tohle byl prostě nářez! Dostal jsem od filmu, přesně to, co jsem čekal a su za to jenom rád. Povedené hlášky, sexy herečku, kotel vtipných momentů a podařený děj, který mě královsky pobavil.Jo a nesmím zapomenout na výborný soundtrack. Trochu mě mrzí nízké hodnocení, ale myslím, že kdo nemá rád fantasy a trochu toho šílenství kolem toho, tak to asi nedocení. 80%(22.2.2014)

Plusové body má film za Summer Glau, která od Firefly snad nezestárla. Jinak je celou dobu hlavně vidět, že se jedná o nízkorozpočtový film - triky i kostýmy nejsou zrovna dotažené k dokonalosti. Ale za jedno zkouknutí KoB určitě stojí, minimálně kvůli originální zápletce a vlastně i neobvyklému smíchání žánrů. 5/10(6.4.2015)

Pro milovníky fantasy, larpů, Dračího doupěte a vůbec podobně postižené lidi je tento film naprostá povinnost. Já se do téhle kasty hrdě hlásím také, tudíž jsem se u filmu docela bavil. Ale bohužel nelze zastírat, že tento film jinak žádná bomba není. Humor někdy bohužel dost pokulhává a ujetá fantasy mluva se během sledování postupně stává otravná. Z nápadu samotného se vůbec dalo vytřískat mnohem víc a dalo se to mnohem lépe pojmout, nehledě na to, že přemíra krve v hororových scénách je zde spíše ke škodě než že by film nějak obohatila. Snímku tedy můžeme děkovat, že objevil larp pro filmové plátno, ale jinak by to mohlo být mnohem mnohem lepší, zvlášť když se v obsazení objevují celkem známá jména a film není žádná amatérská záležitost.(2.3.2015)

Dám 4, lebo... lebo :-) Aj som sa smiala, aj som sa bála. Tvorcovia si vymaznali aj detaily a počas celého filmu bolo vidieť, ako si to všetci užívali a spravili si túto milú spomienku na mladosť - ale aj hororové komédie 80. rokov - pre radosť a na pamiatku, sebe i fanúšikom. Ešte aj tá sukuba bola v retro duchu, hoci som pôvodne čakala najmodernejšie počítačové triky. Obludka mi skôr pripomenula Polymorfa z Červeného trpaslíka :-) Ale tak to má byť a toto je jedna milá žánrovka, ktorá by sa rozhodne mala premietať na conoch ako "treat" :-) Naj hláška, výkrik Petra Dinklagea: "AND THERE BE MONSTERS IN NEED OF PUMMELIN'!" :-D(4.5.2014)

• - Natáčelo se v červenci 2010 v okolí Spokane, druhého nejlidnatějšího města státu Washington. (Hal_Moore)

• - Režisér Joe Lynch se od filmu distancoval poté, co studio IndieVest film odložilo a přestříhalo. (Hal_Moore)

• - Herci hlavních rolí před natáčením absolvovali sezení o LARPu, přičemž nejúspěšnější byl Peter Dinklage. (Amarria)