Knights of Badassdom

Fantasy / Horor / Komedie

USA, 2013, 86 min

Plusové body má film za Summer Glau, která od Firefly snad nezestárla. Jinak je celou dobu hlavně vidět, že se jedná o nízkorozpočtový film - triky i kostýmy nejsou zrovna dotažené k dokonalosti. Ale za jedno zkouknutí KoB určitě stojí, minimálně kvůli originální zápletce a vlastně i neobvyklému smíchání žánrů. 5/10(6.4.2015)

• SamVimes

Zklamání. Doufal jsem v něco ve stylu Community, byť v ne tak koncentrované kvalitě, ale pousmál jsem se asi dvakrát, i těch nepovedených vtipů je tam celkem málo. Dinklage i Pudi jsou nevyužití a chybí jakákoliv promyšlená práce s tématem, spíš to jen tak klouže po povrchu (a tím pádem nefunguje žádné "jestli jsme někdy byli na LARPu, přidejte si hvězdičku"). V druhé polovině už je to jen prachsprostá vyvražďovačka s divně oblečenými lidmi. Trochu pochválit se dá jen sympaťák Ryan Kwanten, Summer Glau a hudba. Dost zamrzí, když si člověk uvědomí co by z toho dokázal vykouzlit třeba Dan Harmon. Pokud by si chtěl někdo spravit chuť, tak třeba jeden díl Supernatural se věnuje stejnému tématu (LARP and the Real Girl), případně Community (Advanced Dungeons & Dragons).(22.4.2016)

• MartinezZ

Bože to byla volovina :D Málem jsem přemýšlel i o třetí hvězdě (+3 ke Zpomalení času). Nápad byl dobrý, epický LARP sraz se dílem magie a náhody zvrhne v boj s démony a boj o přežití. Bohužel se to zvrhává jen v béčkovou vyvražďovačku s pár lidmi v hlavních rolích. Čekal jsem od toho skutečně něco, jako že všichni budou přeneseni někam, kde se jejich vymyšlené zkušenosti a schopnosti stanou skutečnými a ty rozkmotřené strany bitevního pole budou muset spojit síly ve snaze zničit a zahnat zlo. Prostě něco ve stylu "Fatntasy LARP skutečností". Ze začátku to tak i vypadalo, skupina mimoňů se sejde na parkovišti u lesa a žijí svými rolemi, ale pak to bohužel upadalo někam, kde to končit nemělo a začalo se to brát... vážně.A to vážně nebylo dobře. (SPOILER!) Alespoň jsem čekal, že zlem zabití povstanou nebo že čaroděj, do té doby 26. úrovně, skutečně použije uzdravujících lektvarů a kouzel. A ono prd. (/SPOILER) Prostě škoda, mohla to být zajímavá fantasy-dobrodrůžo-nejen-komedie, u které by se případná lacinost dala oželet a možná i zakecat právě LARPem. Prostě škoda, no. A ten konec byl už fakt jako ehm, no.(23.3.2014)

Pro milovníky fantasy, larpů, Dračího doupěte a vůbec podobně postižené lidi je tento film naprostá povinnost. Já se do téhle kasty hrdě hlásím také, tudíž jsem se u filmu docela bavil. Ale bohužel nelze zastírat, že tento film jinak žádná bomba není. Humor někdy bohužel dost pokulhává a ujetá fantasy mluva se během sledování postupně stává otravná. Z nápadu samotného se vůbec dalo vytřískat mnohem víc a dalo se to mnohem lépe pojmout, nehledě na to, že přemíra krve v hororových scénách je zde spíše ke škodě než že by film nějak obohatila. Snímku tedy můžeme děkovat, že objevil larp pro filmové plátno, ale jinak by to mohlo být mnohem mnohem lepší, zvlášť když se v obsazení objevují celkem známá jména a film není žádná amatérská záležitost.(2.3.2015)

Sakra, s tím zajímavým obsazením jsem čekal mnohem větší záběr a hustotu hlášek. Pro tenhle bláznivý kousek, co se nebere vážně, platí při jeho sledování jedno jediné pravidlo a to - NEBRAT ho ani trochu vážně. To však (démonůmžel) neznamená, že se filmu vždy daří udržet si velkolepý a potřebný nadhled. Mám pocit, že při té podivně vedené směsce hororu s komedií, to ani moc nešlo. Stačí se totiž podívat na filmografii režiséra Joe Lynche a hned víte kolik uhodilo a to si troufám tvrdit, že se dokopal k jednomu ze svých (nej)lepších, potažmo nejosobitějších filmů. Peter Dinklage, ano ten, malý herec se vzhledem trpaslíka, si ho produkoval a zahrál si v něm jednu z hlavních rolí. Tři kamarádi a jim podobní zapálení nadšenci a sympatičtí blázni se pravidelně účastní středověkých fantasy her, které berou smrtelně vážně. Dost se při tom vyblbnou, akorát jeden z nich byl do hry přinucen, ačkoliv jeho srdce patří metalu a Beth se kterou se však před nedávnem rozešel a z rozchodu se jen obtížně vzpamatovává. Jeden z kámošů nevědomky vlastní prokletou knihu s jejíž pomocí se dají přivolat temné síly - démoni. Při jednom z rituálů, který je součástí hry, se mu podaří takového démona přivolat. Ten na sebe vezme podobu bývalé přítelkyně Beth a nezastavitelně začne vraždit účastníky her. Krvavá konfrontace dospěje ke svému vrcholu. Pořádný vrchol by však tomuhle filmu prospěl, ale divák se ho nedočká. V režii, jejíž kvalita má dost kolísavou úroven a s nadprůměrným hereckým obsazením, se však k velkému dojmu film nepropracuje. Předně, vražednému řádění není věnován až takový prostor, jaký by si zasloužilo. Více se film věnuje, a hlavně podléhá, poněkud trapné idei středověké bojové hry, tzv. LARPu, přičemž její účastníci drahnou dobu a přes limit pronášejí středověkým jazykem úplně nanicovaté a blábolivé kecy, které jistě žádného diváka zajímat nebudou. Když se film s nástupem démona odhodlá k vraždění, je to sice lepší, ale jen do doby, co démon absolvuje proměnu do své pravé podoby. Příšera, která následně řádí na place a nápadně se podobá démonům z "Krotitelů duchů", jen potvrdí, že film zrovna vysokým rozpočtem nedisponoval. A je to na něm znát i v jiných ohledech jako je třeba laciná výprava a slabé speciální efekty. Film se z větší části odehrává v noci a tak si není možné dost dobře vychutnat tu celkem běžnou porci vražd, které však nejsou až tak blbě provedeny. Film až příliš okatě usiluje o nadhled. Svědčí o tom mnohé, včetně závěrečného shrnutí, co postavy ve filmu dělají dnes, neboli, jak to s nimi bylo dál. Od hereckého obsazení jsem čekal hodně. Zahn, Kwanten, Dinklage a spol. nepředvádějí nic úchvatného, ale jsou to sympatičtí týpci a trapnění jim zjevné problémy nečiní. O něco víc nad nimi čnělo dámské osazenstvo, které tu trapnost spojenou s LARPem pojalo o něco stylověji - Summer Glau přinejmenším středověký obleček lepé bojovnice slušel a Margarita Levieva byla celkem obstojná mrcha. Pro dobré hodnocení mluví i originalita a určitá osobitost s jakou do toho tvůrci šli. Jejich finálním záměrem bylo pobavit a vyblbnout se. Hlavně to druhé se jim povedlo náramně. Mé hodnocení: 60%(1.11.2014)

• - Natáčelo se v červenci 2010 v okolí Spokane, druhého nejlidnatějšího města státu Washington. (Hal_Moore)

• - Režisér Joe Lynch se od filmu distancoval poté, co studio IndieVest film odložilo a přestříhalo. (Hal_Moore)

• - Herci hlavních rolí před natáčením absolvovali sezení o LARPu, přičemž nejúspěšnější byl Peter Dinklage. (Amarria)