Knights of Badassdom

Fantasy / Horor / Komedie

USA, 2013, 86 min

Dinklage vládne!!! Prvních 40 minut zábavná "LARPovina", hlavně díky slovutnému Dinklageovi. Spoiler: Poté co se Dinklage odporoučí do říše mrtvých, se z filmu stává nepřílíš zábavná vyvražďovačka, plná levného gore. Celému filmu hodně pomáhá skvělý metalový soundtrack od mistra McCrearyho. Potěší i přítomnost sličné Summer Glau. 55%(1.7.2016)

Sakra, s tím zajímavým obsazením jsem čekal mnohem větší záběr a hustotu hlášek. Pro tenhle bláznivý kousek, co se nebere vážně, platí při jeho sledování jedno jediné pravidlo a to - NEBRAT ho ani trochu vážně. To však (démonůmžel) neznamená, že se filmu vždy daří udržet si velkolepý a potřebný nadhled. Mám pocit, že při té podivně vedené směsce hororu s komedií, to ani moc nešlo. Stačí se totiž podívat na filmografii režiséra Joe Lynche a hned víte kolik uhodilo a to si troufám tvrdit, že se dokopal k jednomu ze svých (nej)lepších, potažmo nejosobitějších filmů. Peter Dinklage, ano ten, malý herec se vzhledem trpaslíka, si ho produkoval a zahrál si v něm jednu z hlavních rolí. Tři kamarádi a jim podobní zapálení nadšenci a sympatičtí blázni se pravidelně účastní středověkých fantasy her, které berou smrtelně vážně. Dost se při tom vyblbnou, akorát jeden z nich byl do hry přinucen, ačkoliv jeho srdce patří metalu a Beth, se kterou se však před nedávnem rozešel, a z rozchodu se jen obtížně vzpamatovává. Jeden z kámošů nevědomky vlastní prokletou knihu, s jejíž pomocí se dají přivolat temné síly - démoni. Při jednom z rituálů, který je součástí hry, se mu podaří takového démona přivolat. Ten na sebe vezme podobu bývalé přítelkyně Beth a nezastavitelně začne vraždit účastníky her. Krvavá konfrontace dospěje ke svému vrcholu. Pořádný vrchol by však tomuhle filmu prospěl, ale divák se ho nedočká. V režii, jejíž kvalita má dost kolísavou úroveň, a s nadprůměrným hereckým obsazením, se však k velkému dojmu film nepropracuje. Předně, vražednému řádění není věnován až takový prostor, jaký by si zasloužilo. Více se film věnuje, a hlavně podléhá, poněkud trapné idei středověké bojové hry, tzv. LARPu, přičemž její účastníci drahnou dobu a přes limit pronášejí středověkým jazykem úplně nanicovaté a blábolivé kecy, které jistě žádného diváka zajímat nebudou. Když se film s nástupem démona odhodlá k vraždění, je to sice lepší, ale jen do doby, co démon absolvuje proměnu do své pravé podoby. Příšera, která následně řádí na place a nápadně se podobá démonům z "Krotitelů duchů", jen potvrdí, že film zrovna vysokým rozpočtem nedisponoval. A je to na něm znát i v jiných ohledech, jako je třeba laciná výprava a slabé speciální efekty. Film se z větší části odehrává v noci a tak si není možné dost dobře vychutnat tu celkem běžnou porci vražd, které však nejsou až tak blbě provedeny. Film až příliš okatě usiluje o nadhled. Svědčí o tom mnohé, včetně závěrečného shrnutí, co postavy ve filmu dělají dnes, neboli, jak to s nimi bylo dál. Od hereckého obsazení jsem čekal hodně. Zahn, Kwanten, Dinklage a spol. nepředvádějí nic úchvatného, ale jsou to sympatičtí týpci a trapnění jim zjevné problémy nečiní. O něco víc nad nimi čnělo dámské osazenstvo, které tu trapnost spojenou s LARPem pojalo o něco stylověji - Summer Glau přinejmenším středověký obleček lepé bojovnice slušel a Margarita Levieva byla celkem obstojná mrcha. Pro dobré hodnocení mluví i originalita a určitá osobitost, s jakou do toho tvůrci šli. Jejich finálním záměrem bylo pobavit a vyblbnout se. Hlavně to druhé se jim povedlo náramně. 60%(1.11.2014)

Takova jednoducha blbina na jedno skouknuti, ale pobavit to dokaze. Pribeh je samozrejme super stupidni, takze je tak akorat k stupidnim postavam. Vetsina foru sice vychazi z faktu, ze se celej dej toci kolem LARPu, takze obcas se to trochu opakuje, ale nic hroznyho. Trikovy sceny jsou samozrejme laciny a gumovy, ale sem se to tak nejak hodi. Je fajn, ze se nesetri krvi, takze dojde na par fajnovejch masakru. Celkove sice zadny veledilo, ale ja se tech 80 minut docela dobre bavil, herci jsou sympataci a jejich nadseni dokaze strhnout. Lepsi 3*.(5.5.2014)

• J*A*S*M

Má to pár sympatických sekvencí/nápadů, ale celek je příliš zabit tím, že většina humorů je opakovaně stavěna zásadně na idee "LARP je trochu trapná, ale současně docela roztomilá zábava". Což časem začne nudit. Bitka s gumovým paňácou v závěru je navíc naneštěstí pouze trapná. Roztomilá ani omylem.(22.2.2014)

Je to dost ujeté, ale ne až tolik, aby to bylo trapné. O své místo na výsluní musí takový film tvrdě bojovat, ovšem podařilo se trefit sympatické herecké obsazení bez superhvězd, ale s nejednou známou tváří a stopáž je na tento druh snímku také optimálně zvolena. A to nejlepší nakonec- jeden aspekt musím zmínit zvlášť a to hudbu. Protože ta je špičková a táhne hodnocení vzhůru. 60 % Oblíbená část- "Tys ji proměnil!" "Sorry..."(17.5.2014)

• - Režisér Joe Lynch se od filmu distancoval poté, co studio IndieVest film odložilo a přestříhalo. (Hal_Moore)

• - Herci hlavních rolí před natáčením absolvovali sezení o LARPu, přičemž nejúspěšnější byl Peter Dinklage. (Amarria)

• - Natáčelo se v červenci 2010 v okolí Spokane, druhého nejlidnatějšího města státu Washington. (Hal_Moore)