Hands of Stone

Akční / Drama / Životopisný / Sportovní

USA / Panama, 2016, 111 min

Nauč vypatlanou cigánskou poloopici boxovat a rázem je z ní agresivní vypatlaná cigánská poloopice. Je rozhodně velmi civilizované a kulturní přeplácet a uctívat negramotné jednomuňky jen proto, že párkrát v životě dobře trefí nějakého neméně vyrachtaného negra, způsobí mu otřes prázdného konce míchy a pohmoždění vakua a dostanou páseček mistra světa v kokotím fistingu, načež se na fotografii stejně inteligentního a vyspělého funouška podepíšou křížkem. Plýtvat ještě na takové zbytečné mentály výpravnými, dobře natočenými a skvěle zahranými filmy s De Nirem a dělat z nich pomalu vynálezce léku na rakovinu, to je přinejmenším morálně diskutabilní. Ale co chci po světě, kde bratr se sestrou vydělávají balík jen na tom, že nechávají ohyzdný a retardovaný potrat své zakázané lásky hrát Pokémongou a natáčejí to na kameru. A Mistrovství světa ve vytírání hajzlů, kopání kanálů nebo sběru železného šrotu v Medyznskvérgárdn asi taky jen tak nebude. Je však opět veliká lekrace, jak z toho ti kluci vybouchaní zase dělají klišovitými poučkami málem astrofyziku: "Box není o tom, co máš v rukách, ale o tom, co máš v hlavě, a samozřejmě o strategii." Velmi erudované, zvlášť, máte-li v hlavě nasráno a za život jste ohryzali leda tak leporelo čínského filosofa SumTze - Umění demence.(3.11.2016)

"CIT PRO BOJ V RINGU JE UMĚNÍ. DAR OD BOHA, CO VYCHÁZÍ Z BOXERŮ STEJNĚ JAKO MALBA Z UMĚLCE. BUĎ JSTE TÍM POŽEHNÁNI OD NAROZENÍ.....NEBO PROKLETI JEHO ABSENCÍ AŽ DO SVÉ SMRTI." Já se rozhodl být požehnán krásou kubánské seňority Aničky a jen kvůli ní do toho filmu šel a k velkému překvapení jsem byl požehnán hned nadvakrát, nejen tou sexy kočenkou a její odhalenou krásou, ale i nečekaně výborným životopisným dramatem o mně do této doby zcela neznámém latino hrdinovi zpoza boxerského ringu. Asi je to mou láskou k LatinoAmericano nebo nevím, ale tuhle zajímavou boxerskou životní dráhu jsem si užíval se vším všudy. Tenhle film je plný latino nádechu a atmosféry, přiměřeně antiamericano (člověk se dozví i něco málo o komplikovaném vztahu mezi Panamou a USA). Emoce jsou cítit v ringu i mimo něj a De Niro jako trenérská legenda je taková pomyslná třešinka na dortu. Absolutně nechápu to vlažné přijetí tady....tohle je fakt dobrý boxerský film a mě zaujal i svou komplexností mnohem víc než třeba lépe přijímaný a hodnocený Ali.(6.6.2017)

Je to boxerský film, tak budu trochu hodný, ale přece jen je to spíše průměrné, než jakékoli jiné. Roberto Durán je určitě zajímavou postavou, ale v tomhle podání vypadá jednoduše jako zlobivé dítě, které se napravilo, nebo spíš které mělo svoje problémy a vyřešilo si je. Robert De Niro fajn, ale jinak nikdo moc neexceluje.(4.11.2016)

Naprosto tuctové boxerské drama bez většího nápadu. Hands of Stone mění jednoho z velikánu boxu v nezajímavého rozmazleného fracka, který vám bude po dobu dvou hodin v kině úplně volný. Po všech ohledech průměrný film, který se k velikánům žánru ani zdaleka nepřiblížil. A nezachránil to ani znuděný Robert DeNiro. [55%](8.11.2016)

Viac zivotopisny film ako boxersky, kedze boxerske zapasy su dost fadne natocene a film sa viac venuje sukromnemu zivotu Roberta Durana. Duran vo filme pôsobi ako nesympaticky tupec, ktoremu to nahodou dobre boxovalo. Jeho pribeh nepôsobi ani prilis zaujimavo. Pochadzal s chudobnych pomerov a postupne sa vypracoval hore. Tato cast je podana prilis pohodovo. Kriza, ktora pride v druhej tretine nie je nejak extra drsna. Proste mal v tej chvili vsetkeho po krk a tak to vzdal. Chvilu sa lutoval a znova sa dostal na vrchol. V realy mozno prezil drsnejsie veci, ale vo filme to pôsobi dost obycajne. Herecke obsadenie dopadlo dobre. Nesympatickeho Durana si zahral nesympaticky Ramirez, takze tentokrat som ho bol schopny akotak akceptovat. Ovela viac ma bavil pribeh jeho trenera v podani De Nira, ktory tu ma co hrat a predvadza, ze este nepatri do stareho zeleza. Az mi bolo trochu luto, ze nehra trenera nejakeho zaujimavejsieho boxera. Alebo este lepsie by bolo, keby bol film hlavne o nom. Za neho davam 2* a tretiu davam za nadhernu Ana de Armas, ktora sa znova predvedie hore bez, co som ocenil v pozore so vsetkymi mojimi údmi. Vzhladom na to, ze nemusim filmy o boxeroch, tak som sa bavil viac ako som cakal. 5/10.(11.12.2016)

• - Roberto Durán a Sugar Ray Leonard patřili do tzv. "Skvělé čtyřky" spolu s Thomasem Hearnsem a Marvinem Haglerem. Všichni tito boxeři spolu v průběhu 80. let boxovali a zasloužili se o zvýšenou popularitu boxu i v menších váhových kategorii v éře po odchodu generace Muhammada Aliho. (dickens)

• - Robert de Niro se setkal s boxerským trenérem Rayem Arcelem, kterého ztělesnil v tomto filmu, přibližně v době, kdy pracoval na filmu Zuřící býk (1980). (Melcoiro)

• - Jedná se již o čtvrtý film s tematikou boxu, ve kterém hraje Robert de Niro (Ray Arcel). Prvními třemi byly Zuřící býk (1980), Noc a město (1992) a Zpátky do ringu (2013). (Melcoiro)