Invention of Love

• Rusko Изобретение любви
Krátkometrážní / Animovaný / Romantický / Drama
Rusko, 2010, 10 min

Príbeh režiséra a scenáristu Andreya Shushkova predstavuje klasický život dvoch do seba zamilovaných osôb. Pár si šťastne užíva život, až kým nepríde tragická smrť ženy, ktorá zmení mužov pohľad na svet. (Dever)

Aljak

S tými siluetami to bolo krásne prepracované, ale inak príbeh bol nesmierne depresívny. Ale zato dosť symbolický pre dnešný svet, kde technika pomaly ale isto nahradzuje úplne všetko. A či sa dá nahradiť technikou aj Láska a milovaná osoba? Reálne nie. Určite nie. ()

Kwaichi

Štýl animácie mi sadol. Príbeh mi pripadal až príliš strnulý, chýbali mi zvraty a prekvapenia, ktoré by ho oživili. ()

mr.filo

Kam až může technika v našem životě, to záleží na nás. Steampunková balada, vizuálně podobná starší animované lahůdce The Mysterious Explorations of Jasper Morello. ()

sskrblik

U tohoto krátkometrážního filmu musím vyzdvihnout působivé animované zpracování, kdy se do dvourozměrného prostoru vkládá "rozměr třetí", ačkoliv se jedná stále o 2D. Líbí se mi též černo - barevné schéma jež umocňuje atmosféru steampunkového světa. Krátký příběh má myšlenku. Je podán s jistou ekologickou výzvou, což mě ani nepřekvapuje a do tématiky to zapadá. ()

Killda

Úchvatné zpracování ve formě stínového divalda, a hlavně film protkaný tolika zajímavými myšlenkami a to dokonce s absencí dialogů. Zdvižený prst směrem k technické revoluci, industralizaci a urbanizaci, která se tak rozšiřuje. Beru film jako upřímné vyznání myšlenek tvůrců, které mají potenciál, a navíc přesně vystihující i můj osobní názor. Upřímnost nade vše... ()

Stružák

Asi mám pro tyhle "silueťárny" slabost. :-) Invention of Love je originální animace se smyslem pro detail (já když viděl toho motýla…), skvělým příběhem, postelstvím (fakt jsem se trošku zděsil, když jsem toho motýla viděl) i skvěle padnoucí hudbou. Snad by se jenom film mohl jmenovat jinak – zvolený název je přecijen lehce spoilerový (stejně tak jako obsah filmu uvedený tady, na ČSFD). Jestliže máte rádi podobný styl, mrkněte na Pohádky noci od Michela Ocelota. ()