poster

Invention of Love

 • Rusko

  Изобретение любви

Krátkometrážní / Animovaný / Romantický / Drama

Rusko, 2010, 10 min

 • PetrPan
  ****

  Já nevěděl co je steampunk , už jsem se poučil, nicméně nepřijde mi to v souvislosti s tímhle snímečkem vůbec podstatné byť je zřejmě jeho jasným zástupcem. Označit to za steampunk a tím defacto uzavřít svůj komentář by bylo stejné jako napsat o Máji, že je to báseň ( to sice není dobře, ale zhruba se to říct dá, že:). Invention of love je smutným příběhem o lásce mezi mužem techniky a ženou přírody..příběh, který tak dobře známe z pohádek o mořských pannách a vílách, kde muž obvykle pro svou zvědavost či nevědomé racionální činy( opět perlím ve slovních spojeních:) přijde o ženu svého života. V tomhle krátkém příběhu, který okouzluje i nádhernou hudbou a nekonvenční animací nejde vlastně o nic jiného, chlapík najde svou vílu a když jí zničí poslední spojení s jejím světem, tragédie je na světě.. Trochu mne zklamal "frankensteinovský" konec i přes jeho zjevovanou marnost..čekal jsem asi jednodušší a definitivnější zakončení, ale hrdina si vybral bolestivější cestu..(9.4.2013)

 • Tom_Lachtan
  *****

  ultra romantická esence vše-romantiky v modravém hávu Steampunku v animaci plné mecha - siluet? Jo, tady někdo ví, jak na mě, animace je prostě nádherná a příběh příjemně melancholický a topící se v brutálně hutné atmosféře nezměrné velikosti. Video je zde.(1.2.2014)

 • Killda
  *****

  Úchvatné zpracování ve formě stínového divalda, a hlavně film protkaný tolika zajímavými myšlenkami a to dokonce s absencí dialogů. Zdvižený prst směrem k technické revoluci, industralizaci a urbanizaci, která se tak rozšiřuje. Beru film jako upřímné vyznání myšlenek tvůrců, které mají potenciál, a navíc přesně vystihující i můj osobní názor. Upřímnost nade vše...(28.7.2013)

 • Stružák
  ****

  Asi mám pro tyhle "silueťárny" slabost. :-) Invention of Love je originální animace se smyslem pro detail (já když viděl toho motýla…), skvělým příběhem, postelstvím (fakt jsem se trošku zděsil, když jsem toho motýla viděl) i skvěle padnoucí hudbou. Snad by se jenom film mohl jmenovat jinak – zvolený název je přecijen lehce spoilerový (stejně tak jako obsah filmu uvedený tady, na ČSFD). Jestliže máte rádi podobný styl, mrkněte na Pohádky noci od Michela Ocelota.(10.8.2013)

 • LetztesBiest
  ****

  Příběh je jednoduchý a víc se mi zalíbil, když jsem si přečetl jeden komentář na Youtube, ve kterém dotyčný uživatel popisoval, že ve snímku vidí naši možnou budoucnost: muž představuje technologii, žena přírodu a právě přílišný důraz na technologii bez ohledu na životní prostředí se stal ženě (přírodě) osudným ... Zaujala mě především nádherná steampunková animace doplněná krásnou hudbou ...(26.5.2012)