poster

Invention of Love

 • Rusko

  Изобретение любви

Krátkometrážní / Animovaný / Romantický / Drama

Rusko, 2010, 10 min

 • whack
  *****

  Kde stroje nahradia život, nie je miesto pre lásku. Toto je ďalšia sympatická, ale pochmúrna eko agitka, o čom svedčí už začiatok, keď chlap na robotickom koni nabehne na stráň obklopenú stromami, kde žena pozerá na mesiac. Neskôr ju berie ku sebe do mesta, no ona už pri prvom kontakte s mestským smogom sa rozkašle...(7.4.2013)

 • Stružák
  ****

  Asi mám pro tyhle "silueťárny" slabost. :-) Invention of Love je originální animace se smyslem pro detail (já když viděl toho motýla…), skvělým příběhem, postelstvím (fakt jsem se trošku zděsil, když jsem toho motýla viděl) i skvěle padnoucí hudbou. Snad by se jenom film mohl jmenovat jinak – zvolený název je přecijen lehce spoilerový (stejně tak jako obsah filmu uvedený tady, na ČSFD). Jestliže máte rádi podobný styl, mrkněte na Pohádky noci od Michela Ocelota.(10.8.2013)

 • Tom_Lachtan
  *****

  ultra romantická esence vše-romantiky v modravém hávu Steampunku v animaci plné mecha - siluet? Jo, tady někdo ví, jak na mě, animace je prostě nádherná a příběh příjemně melancholický a topící se v brutálně hutné atmosféře nezměrné velikosti. Video je zde.(1.2.2014)

 • PetrPan
  ****

  Já nevěděl co je steampunk , už jsem se poučil, nicméně nepřijde mi to v souvislosti s tímhle snímečkem vůbec podstatné byť je zřejmě jeho jasným zástupcem. Označit to za steampunk a tím defacto uzavřít svůj komentář by bylo stejné jako napsat o Máji, že je to báseň ( to sice není dobře, ale zhruba se to říct dá, že:). Invention of love je smutným příběhem o lásce mezi mužem techniky a ženou přírody..příběh, který tak dobře známe z pohádek o mořských pannách a vílách, kde muž obvykle pro svou zvědavost či nevědomé racionální činy( opět perlím ve slovních spojeních:) přijde o ženu svého života. V tomhle krátkém příběhu, který okouzluje i nádhernou hudbou a nekonvenční animací nejde vlastně o nic jiného, chlapík najde svou vílu a když jí zničí poslední spojení s jejím světem, tragédie je na světě.. Trochu mne zklamal "frankensteinovský" konec i přes jeho zjevovanou marnost..čekal jsem asi jednodušší a definitivnější zakončení, ale hrdina si vybral bolestivější cestu..(9.4.2013)

 • sskrblik
  ****

  U tohoto krátkometrážního filmu musím vyzdvihnout působivé animované zpracování, kdy se do dvourozměrného prostoru vkládá "rozměr třetí", ačkoliv se jedná stále o 2D. Líbí se mi též černo - barevné schéma jež umocňuje atmosféru steampunkového světa. Krátký příběh má myšlenku. Je podán s jistou ekologickou výzvou, což mě ani nepřekvapuje a do tématiky to zapadá.(30.11.2013)