Cesty domů

Rodinný / Drama
Česko, (2010–2015), 345 h 15 min (Minutáž: 51–67 min)

Alois Švehlík, Miroslav Etzler, Petra Horváthová, Milan Bahúl, Petr Konáš, Ladislav Hampl, Miluše Šplechtová, Jan Zadražil, Stanislav Havrda (více)

Série(4) / Epizody(359)

Nová moderní rodinná sága Televize PRIMA autorů Barbary Bulvové a Jana Coufala v režii Jiřího Adamce zavede diváky mezi dvě znepřátelené rodiny. Cesty domů vyprávějí silný emocionální příběh o jejich nepřátelství. O nepřátelství na život a na smrt. Kořeny rodové nenávisti sahají do temné minulosti; příběh, který se divákům otevírá, se ale odehrává právě teď… (TV Prima)

Fracek

Po shlédnutí asi deseti stažených amerických filmů, které přiznávám jsem proklikal nudou musím tomuto seriálu dát pět hvězdiček. Zvysoka kašlu na předsudky ohledně seriálů. Herci jsou zde výborní, troufám si říci, že strčí velkou část Holýhoúdu do kapsy. Ještě jsem se u toho ani jednou nenudil, klišé mi tu nevadí, protože to není film, ale seriál a je úžasné, že tady to i po padesátém dílů stále odsýpá narozdil od jiných zahraničních seriálů (třeba Misfits), které jsou vynikající, ale u třetí řady, což je asi 13 díl už začíná být invence vyčerpána a nuda se pomalu vkrádá na obrazovku. Kdo chce umění, ať si pustí filmy pro náročného diváka a necpe se mezi seriály pro všední den a relaxaci. Miroslav Etzler jako vyhořený polda jest vynikající, matka Lída alias Jitka Smutná aspiruje na Oskara za práci s obličejovou mimikou, Pavla Ptáčková - Vitázková alias Sharon Stoneová alias Batman nic moc, ale co už fčil, Jan Dolanský válí jako Brad Pitt, Alois Švehlík alias Lex Barker taky vynikající, Lucie Štěpánková o několik levelů výše než Sharon Stoneová, zdá se že Brad Pitt má zelený zákal. Vendy nosí čtivá trika, vila prostorná, policejní služebna pohodlná, vyšetřovatel Hlaváček k zulíbání. Třeba seriál s Lukášem Vaculíkem Proč bychom se netopili má hodnocení vyšší než Cesty domů a po prvním díle jsem už nechápal o čem že to vlastně je a měl jsem chuť pohladit Lukáše po hlavě, že v příštím díle už to snad bude lepší... trapárna obrovského stylu, tam tedy opravdu byly prázdné, nikam nepatřící dialogy, záběry na vodu a mužská těla bez jakékoliv invence či uměleckého nápadu. Ale abych si zachoval zdravý rozum, třeba podotknout, že někde kolem padesátého dílu Cest Domů jde logičnost dramatické stránky zcela do pr.ele. Policajt Honza dělá jednu chybu za druhou takovým způsobem, že by měl jít raději prodávat pizzu, je prostě jako polda naprosto neschopný, na co šáhne, jde do kytek. A to dokonce i v osobním životě. A když už se zdá, že začne být po ožrání normální, začne chrápat a to je něco, co se neodpouští ani na prosektuře. Jeho šéfka Míla Jírová už nestíhá ani o deset staršího milence docenta. Její starší milenec úplně zmagoří a vrátí se k rodině, odkud šťastně chodíval do lesíčka na čekanou. Vrátí se k manželce, která vypadá vedle jeho milenky nekompromisně nepouživatelná. To, že nepoznal, jaká je to piraňa ho pasuje na hlupáka nejhorší kategorie. Omluva veterinářce za promarněný šuk to taky zrovna nevylepšila... A co se děje na policejní stanici je absolutní tragedie a jestli je jen trochu z toho v běžné praxi pravdou, potěš nás sám Veliký Manitou. Nejraději bych se na to už dál raději nedíval, ale pořád je to lepší než většina amerických filmů a zvědavost mi nedá, jaká sociopatická zvhrhlost se tam ještě vyskytne. Scénaristu bych tedy vydatně zatahal za uši ať nás už netahá za nos a dělá si voly z někoho jiného. Seriál je fakt dobrý, má to neuvěřitelnou gradaci, ale ty díry ve scénáři jsou v některých dílech katastrofální!!! A nezaplní je ani vtipně vložená reklama na pomůcky denní potřeby ................................................... TAK a máme tady druhou řadu ...ehm, jde to do kytek, asi to bude těmi novými herci, co už nenavazují na první řadu, a začíná se to podobat kravinologii (Markétka Burešová je na špici nesledovatelnosti, naštěstí zatím hraje negativní postavu, tak je vše OK). Tak uvidíme, kam to půjde dál, aspoň se dozvíme, co je dál za kytkama - - - že by nějaké voňavé hnojivo? Sakra už to není ono!!! Takže měním na 3 hvězdy a za půl roku znovu dáme někam palec. ............tak trochu času nám uběhlo a ze seriálu se stala upovídaná telenovela, nekonečná nuda prázdných dialogů o rakovině, transplataci jater, homosexuálních kámoších a jak se zpívá:nikdo nic nikdy nemá míti zcela za definitifní .... tož jdu na ten odpad. P.S.: jak už je mi jedno, když u seriálu usnu a neptám se, o čem to aspoň teda bylo, tak je to vážně v prdeli. ................. tak a je tu trojka a ta je nesledovatelná, takže nemůžu ani hodnotit! ................................. tak nám uběhl nějaký čas a tak nějak se zase dá u toho ta chvilka vydržet - žádná sláva, ale jdu na tři hvězdy. () (méně) (více)

rakovnik odpad!

"Honza s Vejnarem jsou u obecné kriminálky sotva týden a už zasahují proti muži, který týrá svou ženu. Vejnar při akci koupí jednu do nohy z mužovy vzduchovky. Bára má o Honzu strach. Do Hradiště přijíždí pražská státní zástupkyně Ivana Pánková a její syn Dan. Jedou za Jiřím Pánkem, manželem a otcem. Dan má průšvih - uspal svou přítelkyni a provedl jí potrat. Vyhlašují se výsledky výběrového řízení na primáře. Kdo zvítězí - Ríša nebo Vencl?" (Zdoj: TV Pohoda, 5/2012) Kdo tento mozkodlab proboha sleduje? ()

igi B. odpad!

Šel domu cestičkou, do lejna šláp, bulvy naň vyvalil, coufalej cap... A ty náš Adámku, co ty děláš, že všechny ty sračky rozmazáváš... %-[.. . . . Čokli vyjí, čudlárna jede dál... Howgh! - - - - - (Nahlédnuto ryze ze studijních důvodů, duševně odesláno kam je dáno, šmytec! - hovnocení 1880., komentsrář zde jako stopitý - 20.1.2012) ()

Zemi11

Ale jo, člověk se vždy v těchto seriálech najde. Po úvodních kostrbatě toporných dvou dílech seriál nabíral na obrátkách. Závěrečné díly byly famózní. Perfektní práce charismatického kovboje Aloise Švehlíka, doplněná 100% Potměšilem a tradičně fantasticky nervově uříceným Etzlerem si zaslouží tři hvězdičky. Režižér Adamec je zajímavý tím, že do rolí často obsazuje dabéry viz. Pyško (alias Bruce Willis), Soukup, Šplechtová... Ale sázky vycházejí. Jejich hlas dodá seriálu šmrnc. Navíc má nabíječ Adámkové čuch na obsazení vedlejších rolí. Všichni působí 100% přirozeně včetně malých pětiletých klučinů! Výjimku tvoří Šimůnek, ale jeho kýčovitost v herectví alespoň pobaví a zase tak moc prostoru nedostával. Kokotsky strojeně napsané dialogy nehodnotím, to už je v české tvorbě normál. ()

bukowski83 odpad!

Tak už mi celkem pětkrát komerční televize vymyly mozek poprvé při Pojišťovně štěstí, podruhé při VKV, potřetí při Ordinaci, počtvrté při Dokonalém světě a teď konečně popáté při této zhovadilosti!!!!Proč jsou všude ti samí herci a ty stejné stupidní dialogy, proč to vlastně ještě natáčej a proč je ještě někdo všechny nezrušil a nepostřílel???To už je totální ubohost a strašně mě to nasírá!!!! ()

• Plocha ateliéru ve Vysočanech měřila 1650 m2. (M.B)
  • V seriálu zemřelo 20 osob a 8 párů se vzalo. (M.B)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj