Cesty domů (TV seriál)

Rodinný / Drama

Česko, 2010–2015, 345 h 15 min (Minutáž: 51–67 min)

Alois Švehlík, Miroslav Etzler, Petra Horváthová, Milan Bahúl, Petr Konáš, Ladislav Hampl, Miluše Šplechtová, Jan Zadražil, Stanislav Havrda, Ladislav Potměšil, Jitka Smutná, Pavel Soukup, Igor Chmela, Kamila Špráchalová, Simona Postlerová, Radúz Mácha, Iva Kubelková, Filip Čapka, Tereza Kostková, Veronika Jeníková, Jan Vlasák, Matyáš Leier, Jan Dolanský, Tereza Švejdová, Vendula Křížová, Viktor Limr, Martin Kraus, Antonie Stovičková, Klára Jandová, Pavla Vitázková, Richard Mašata, Igor Bareš, Barbara Lukešová, Václav Šanda, Carmen Mayerová, Lucie Štěpánková, Kristýna Leichtová, Martin Písařík, Petr Kostka, Anna Sikorová, Linda Rybová, Kristýna Janáčková, Veronika Freimanová, Lenka Vlasáková, Vladana Drvotová, Jana Janěková, Filip Blažek, Petr Štěpánek, Rafael Lima, Kateřina Brožová, Alexej Pyško, Vladimír Kratina, Petr Antoš, Dana Batulková, Miloslav Tichý, Miroslav Šimůnek, Taťjana Medvecká, Radka Pavlovčinová, Adam Mišík, Marcel Rošetzký, Patricie Soukupová, Barbora Seidlová, Jaroslava Brousková, Pavel Rímský, Kateřina Vlčková, Martin Mejzlík, Hana Igonda Ševčíková, Oldřich Vlach, David Reiner, Dalibor Kubečka, Michaela Maurerová, Pavel Řezníček, Ladislav Frej st., Adam Novák, Jana Boušková, Rostislav Novák ml., Lumír Olšovský, Michal Sedlář, Roman Štabrňák, Kateřina Kaira Hrachovcová, Barbora Mottlová, Lukáš Král, Leoš Juráček, Dana Pešková, Karel Zima, Radim Novák, Petr Svárovský, Karel Heřmánek ml., Jonáš Zima, Lenka Jelínková, Josef Zyka, Jiří Poul, Anna Suchánková, Jaroslav Satoranský, Jiří Dvořák, Veronika Nouzová, Stanislav Hýbler, Johana Krtičková, Jan Novotný, Jasmine Anna Adamcová, Norbert Lichý, Václav Drahotínský, Michaela Dolinová, Štěpán Krtička, Marek Fialka, Zdeněk Rohlíček, Tomáš Pavelka, Oldřich Hajlich, Jindřiška Kikinčuková, František Skřípek, Petr Semerád, Matěj Šámal, Bohumil Klepl, Miroslav Večerka, Ctirad Götz, Zuzana Mixová, Romana Sittová, Vladan Milčinský, Veronika Poláčková, Karel Hlušička, Petra Hobzová, Jan Komínek, Miroslav Navrátil, Evženie Pfeifferová, Čestmír Řanda ml., Ján Slezák, Karel Hábl, Veronika Janků, Miroslav Hanuš, Miroslav Jech, Jan Kment, Petr Batěk, Svatava Forbelská, Eva Hacurová, Matěj Merunka, Jarmila Švehlová, Dana Bartůňková, Vilém Čok, Tomáš Procházka, Jan Dvořák, Jindřich Kriegel, Malvína Pachlová, Martin Sláma, Filip Sychra, Dagmar Čárová, Žaneta Filípková, Jana Gýrová, Marek Ronec, Renáta Kubišová, Andrea Kulasová, Barbora Mudrová, Kryštof Nohýnek, Petr Varga, Václav Vydra nejml., Věra Janků, Radka Coufalová, Vlastimil Čaněk, Eva Matalová, Jiří Král, Tomáš Trapl, Milan Hloušek, Jan Beneš, Martin Dusbaba, Jiří Krejčí, Radim Kalvoda, Jaroslav Vlach, Petr Halíček, Jiří Sedláček, Ludmila Kartousková, Vít Číla, Miloš Novák, Jan Hořánek, Patrik David, Dušan Čurda, Luděk Grabinský, Olexandr Kysil, Tomáš Sagher, Radim Madeja, Zuzana Hainallová, Tomáš Sukup, Verica Nedeska, Václav Vostarek, Martin Štěpánek, Karel Hanzálek, Radana Herrmannová, Josef Ráček, Pavel Leicman, Tomáš Havlík, Václav Legner, Petr Bucháček, Tomáš Novotný, Michal Holán, Jiří Žaloudek, Ivan Vyskočil, Zuzana Čapková, Jiří Maria Sieber, Michal Roneš, Michal Solar, Antonín Panenka, Alžběta Kynclová, Michaela Mišková, Pavel Majkus, Ondřej Mataj, Helena Vlačihovská, Barbora Červenková, Jiří Kraus, Martin Vrtáček, Jana Podlipná, Pavel Doucek, Michaela Lohniská, Radka Tesárková, Petr Vaněk, Olivie Žižková, Lukáš Weber, Pavel Skřípal, Ivana Valešová, Miroslav Šnajdr, Monika Hladová, Milan Kolek, Zuzana Skalníková, Karel Vlček, Oldřich Vlček, František Staněk, Jan Bílek, Petr Macháček, Ivan G'Vera, Jindřich Kout, Michal Čeliš, Roman Zach, Markéta Hrubešová, Vincent Navrátil, Jiří Zapletal, Pavel Kříž, Marie Doležalová, Jana Janěková ml., Veronika Zelníčková, Lucie Černíková, Evelyna Steimarová, Josef Kuhn, Martin César, Simona Prasková, Aneta Krejčíková, Monika Fejglová, Petr Florián, Michaela Bendová, Sebastian Pošmourný, Jakub Grafnetr, Klára Fleischhansová, Vladimíra Havlíčková, Jana Hubinská, Josef Nedorost, Pavel Tomanka, Petra Maťáková, Jaroslav Plesl, Martin Hruška, Petr Polák, Ivan Jiřík, Roman Škoda, Libuše Švormová, Miroslava Pleštilová, Mário Kubec, Rudolf Kubík, Andrea Kerestešová, Markéta Frösslová, Stanislava Jachnická, Marek Libert, Miroslav Hrabě, Vladimír T. Gottwald, Štepánka Fingerhutová, Ondřej Volejník, Vojtěch Hájek, Kateřina Sedláková, Hynek Chmelař, Ondřej Svoboda, Kristýna Šebíková, Henrieta Hornáčková, Petr Lněnička, Petr Štěpán, Martina Hudečková, Jiří Štěpnička, Agáta Lexová, Radomír Švec, Radka Stupková, Petr Jeništa, Milena Steinmasslová, Radek Bruna, Zuzana Maxa, Nikol Kouklová, František Nedbal, Robert Jašków, Markéta Plánková, Daniel Rous, Marek Zeman, Petra Navrátilová, Petra Konvičková, Josef Vaverka, Lukáš Marval, Petra Faltýnová, Martin Pechlát, Josef Carda, Jordan Haj, Patrik Kytka, Michaela Badinková, Štěpán Vlček, Martin Sládek, Alena Bazalová, René Šmotek, Petr Cemper, Aleš Procházka, Jaroslav Pížl, Jan Hyhlík, Michal Pokorný, Petr Červinka, Dagmar Teichmanová, Zdeněk Svobodník, Luděk Jiřík, Miloš Vorel, Martina Bezoušková, Zuzana Skalická, Bohdana Pavlíková, František Mitáš, Roman Slovák, Debora Štolbová, Daniel Tůma, Karel Beseda, Jindřich Skopec, Eva Indruchová-Vojtová, Pavla Janiššová, Elizaveta Maximová, Evžen Hájek, Filip Homola, Jaroslav Slánský, Aleš Balda, Václav Helšus, David Šír, Ivan Sochor, Lukáš Matěj, Kateřina Císařovská, Rena Dumont, Radek Jiříček, Pavel Marek, Lukáš Březina, Aleš Kubát, Aleš Petráš, Tadeáš Říha, Tomáš Berka, Jana Kotrbatá, Sabina Skalická, Blanka Josephová-Luňáková, Miroslav Středa

Komentáře uživatelů k TV seriálu (225)

• Gemini

Teror Jiřího Adamce, nestydatě prodávaný jako "POKRAČUJÍCÍ V NEJLEPŠÍ ČESKÉ TRADICI". No to promiňte, ale žaludek kohokoliv, kdo nepovažuje za onu nejlepší českou tradici OVRZ, Pojišťovnu a Rodinná Pouta - protože nic jiného než kompilát těchto "klenotů televizní zábavy" tento seriál není - musí protestovat a drát se se svými frustracemi na vyšší místa (ano, milí čtenáři, jakože se vám zvedne kufr;)). Podezřívám české komerční stanice z kartelové dohody, protože nahánět diváky do náruče ani náhodou Dokonalého Světa vytvořením takovéto zbraně jistého sebezničení jakž takž se vzmáhající vlastní seriálové prestiže (Přešlapy, byť zhuštěná a chudší kopie Cold Feet, mají své kvality, a omyl jménem Zázraky Života po krátkém experimentu z našich životů nezázračně odešel), to už chce zatraceně velkou motivaci. Prosím, tvůrci těchto....těchto záležitostí....poučte se, a - dámy prominou - vyserte se už na to. A pokud to neuděláte, vzchopte se, nastavte zrcadlo, a zpracujte pokud možno co nejabsurdnější hustopekelnou parodii na všechny ty příšernosti, kterých jsme my jako diváci museli být svědky. Možná vám pak bude odpuštěno jako tvůrcům Pytlákovy Schovanky. Update - po několika letech pokračování musím zvednout hodnocení. Dobový kontext vzniku, kterým bych si dokázal odůvodnit nula bodov, je už pryč, a zůstává jen pachuť mixu těch tří výše zmíněných "velkých televizních románů". Je to naprosto zbytečné, nepobavíte se u toho, je to jen (s)prostá mezireklamní výplň hlavního vysíracího času - tedy až téměř od půl deváté po VIP zprávách, žáno. 20%(24.10.2010)

• Radyo

Mamiiiii, já už to nechciii, mě už z toho bolí břichoooo....(5.4.2012)

• Radek99

Víte, jaký je to pocit cítit se doma? Takovýhle opravdu ne. Jiří Adamec se umělecky propadl na samotné dno...(2.9.2011)

• igi B.

Šel domu cestičkou, do lejna šláp, bulvy naň vyvalil, coufalej cap... A ty náš Adámku, co ty děláš, že všechny ty sračky rozmazáváš... %-[.. . . . Čokli vyjí, čudlárna jede dál... Howgh! - - - - - (Nahlédnuto ryze ze studijních důvodů, duševně odesláno kam je dáno, šmytec! - hovnocení 1880., komentsrář zde jako stopitý - 20.1.2012)(20.1.2012)

• Segrestor

Cesty Primy jsou nevyzpytatelné a tak se bohužel tým nějakých skutečných odborníků na masovou zábavu vrhl směle do další práce a dal stvořiti sitcom Cesty domů. O to je vtipnější, že domů nikdo nedošel, stále se ti lidé bincají po studiu a tvoří a tvoří. Nekonečně mnoho dílů nás ještě čeká a tak nezbývá, než stanici vymazat ze své televize a nahradit zábavu něčím hodnotnějším, třeba procházkou po střepech, přiškrcováním nebo plováním v septiku.(7.3.2012)

• sportovec

Není to nic jiného než manufaktura. Ale manufaktura před úpadkem. Jako většina této takétvorby.(25.4.2011)

• NinadeL

Co se nám to zase urodilo jako jeden z nejambicióznějších hitů letošního podzimu na Primě? Nová rodinná sága Cesty domů vsadila na tvář Mirka Etzlera, den předem si ho posadila ke Krausovi a voila, nedělní primetimový závan pominul stejně rychle jako ranní opar na okně. Nikoli náhodou CD připomínají už na první pohled rozředěnou Pojišťovnu, vedle Mirka je za kamerou osvědčený Adamec. A jestli dalšími tahouny mají být taková jména jako Švehlík, Smutná nebo Potměšil, tak děkuji, nechci. Všechny ty další Jeníkové, Zadražily, Limry a Dolanské si také odpustím a patrně upřu právo na zaujetí těm novým starům. Ale tak co už, v momentě, když jsem při dosledováni úvodního dílu došla v dalším měsíčníku, který napsal sám život, k tak povznášejícímu tématu, jako je Buďte lepší v organizaci lednice, protřela jsem zrak a řekla sbohem a šateček i letošní nové a báječné soapce. Toto opravdu není šťastný výsledek zdravého konkurenčního prostředí, které nám bují již šestým rokem. ...a uplynulo pěkných pár týdnů a po testu dílu druhého jsem jen zalitovala, že jsem tomu dala šanci. Kam se na tohle hrabe trendy umělost nováckých serošů a sterilní zkostnatělost ČT.(20.9.2010)

• Ded@M@tes

Blbost, Prima nemůže být pozadu a vymyslela tento seriálový hit. Škoda, že se Jiří Adamec ubírá tímto směrem. / Viděné epizody cca *4.díly / ( Hodnocení: 0/10 )(22.5.2012)

• kulyk

Prý se na ČSFD občas dívají i producenti, aby hledali inspiraci a otestovali momentální výkyvy diváckého vkusu. Mám tedy pro ně jistý vzkaz: jděte do prdele, svině svinutý. To poslední, co národu chybí, je další unylý blábol s plešaťícím zlitošem Etzlerem! Vypadá to, že většina dementnějících obyvatel této uplakané zemičky je plně spokojena s každodením vymýváním mozku růžovejma ordinériema, cestama do piči nebo pojišťovnama ulic, náměstíček a návsí. Podepisujete se tedy vědomě pod mizerný osud budoucích degenerací, neboť vlezou i díky vám do světa, v němž v práci otročící rodič po hektickém dni poskytne plodu tak maximálně informace a poučení o hovně. Lidi, fakt na to nemusíte čumět, není to povinný! To se vám nesevře žaludek i při náhodném zaslechnutí znělky tohoto a podobných televizních trapasů?(25.6.2012)

• Phobia

Chápu tvůrce i herce - doba je zlá: já bych taky šla radši pucovat hajzly a zevnitř omývat žumpy, než žebrat s morénama a notorama na sociálce, stát se dalším parazitem. Chápu i televize, že tyhle exkrementózní nekonečné seriály uvádějí: zaplácne se tím místo ve vysílacím čase, asi je to lacinější než gothajský salám a navíc se tím poskytne zaměstnání pár nepříliš talentovaným ochotníkům a zpola zapomenutým páprdům. Co ovšem nechápu a nepochopím dřív, než se mi mozek smrští na velikost nezralého hrášku: proč na to lidi čumí? Raději bych tu dobu strávila šoupáním prciny po struhadle, než vejráním na takový nehorázný opruz a krmení mozkožrouta pod mou řídkou, umaštěnou čupřinou! Donutit mě někdo hrubým násilím nebo lechtáním žeber alespoň jeden díl "Cest domů" očučet, dozajista bych rozhojnila zdejší bohatou úrodu odpadů.(27.6.2012)

• paascha

Mám silný pocit, že Barbara Bulvová je, když ne pseudonym či alter ego, tak přinejmenším spolužačka pověstných sester Bártů. Kvalita jejího produktu je velmi podobná produktům těch dvou píč, herecké obsazení těch skvostů je až na pár vyjímek totožné, u některých postav dokonce zůstala i charakteristika a povolání, jen režisér je jiný. TV Príma asi měla pocit, že potřebuje hvězdnější jméno k prosazení té sračky na nebi české shitprodukce, a ruku na srdce, podařilo se to náramně. Ještě pár dílů a po velmi rodinné sračce už neštěkne ani bulvár(13.10.2010)

Hodnocení si nechám na později, až uvidím víc dílů...Každopádně jde o klasický seriál, který zpracovává již mnohokrát ztvárněná témata. Nabídnout může dobrou hudbu a několik nadprůměrných hereckých výkonů (Švehlík, Etzler, Dolanský, Štěpánková). Ačkoliv nejsou Cesty domů převratné dílo a nijak nevyčnívají z dlouhé řady seriálů posledních let, vážím si na nich skutečnosti, že jde o českou tvorbu. Pro lidi, kteří tráví večery u televize (ať už sami nebo s rodinou), se jedná o dobrou výplň času, při níž lze vypnout. A o to taky jde, ne? Ne všichni máme denně náladu sledovat kvalitní a oduševnělá dramata. Obávám se však, že postupné prodlužování a dotáčení dalších sérií rapidně sníží aspoň tu kvalitu, kterou úvodní řada má.(29.9.2010)

• S.Quentin QUALE

Ty vole, tak jsem jednou přišel do hospody a vyjímečně tam neběžel sport, ale tyhle ty mluvící hlavy. No, takhle rychle jsem pivo vypitý, zaplacený a vychcaný ještě nikdy neměl. Uvnitř jsem brečel ještě několik desítek minut. Všechna bizarní stvoření, které tomuto dáte víc jak jednu hvězdu (tu beru jako hodnocení mučícího nástroje), lituju vás. Grc největšího kalibru!(13.3.2013)

• Rembrant

Naši herci mají asi nouzi o práci či peníze, když se musí upisovat na tyto hlouposti.(25.3.2012)

• mzss1

Další z českých ubohostí, který neměly vzniknout. Vynáší jim to vůbec nějaký prachy ? nevim no. Prostě zaujme málo věcí v seriálu. Nuda, divný herci, žádná sranda, nic. 2% = odpad!(12.5.2013)

• Ant

Bože, větší stupiditu už jsem zas dlouho neviděla. S každou minutou jsem cítíla, jak mi rapidně odumírají mozkové buňky.(6.10.2010)

• LION-MR.T

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ(7.12.2011)

• MikeCool

TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 15% (odpad!) |(21.7.2013)

• WANDRWALL

Seriál se chytil u jistého publika, takže nepochybně si zaslouží jednu hvězdičku za to, že diváky má. A jak tak vidím, tak má i hodně hodnotících uživatelů, což se nepodaří ani nějakému solidnímu a dobře řemeslně udělanému filmu. A to je pro mě důkazem, že divák si umí užít i seriál, který ale dost uživatelů hodnotí jako nevydařený.(5.4.2013)

• Kothy

To snad ne. Tohle je vážně brutál. Primu už fakt neví, jak diváky zaujmout....(27.6.2015)

• hammer_head

JASNÉ je to kýč, ale byl bych sám proti sobě, kdybych dal "odpad", když na to čumim. :D(4.9.2014)

• Nettrass

Jednu hvězdu za to, že to netrvá déle než 60 minut a tolik jsem stejně nevydržel.(11.10.2012)

• Big Bear

Před pořadem QI, který si už na TV Prima každou středu celkem hlídám (hlavně když je tam individuum jménem Jakub Kohák) občas shlédnu poslední minuty (pravda někdy i druhou polovinu) tohoto zvěrstva. Z těch osmi set dílů, které to asi má jsem v souhrnu v součtu minut viděl tak 4, což mne opravňuje tenhle guláš hodnotit... No je to strašné. Herecké výkony podprůměrné i u znýmých seriálových štik, u neherců (některé ty lidi jsem viděl poprvé v životě) až trapné.Mrzí mne účas mého oblíbence Romana Zacha i Igora Chmely. Oba umí a mají na víc, ale nekritizuji. Dnešní doba je krušná. Ve včerejším dílu asi polovina hrdinů zjistila, že má těžkou rakovinu (a druhá se tvářila tak jako že ji má také ale ještě o tom neví), takže věřím, že tahle hrůza brzy zmizí společnou smrtí všech zúčastněných. ODPAD(3.10.2013)

• triatlet

Recept na nový atraktivní seriál: vemte oblíbené herce a opakované zápletky z RP, z VKV, z nebo z OvRZ a divácký úspěch je zaručen...(18.9.2010)

• Marthos

Nuda, nuda, nuda. Žvanivý scénář, podprůměrné herecké výkony, toporný a nudný děj, kopírování kopírovaného. Nemá smysl se jakkoli dál zabývat touto odpadní stokou současných televizních seriálů, jejichž úroveň rok od roku klesá na formu rychlokvaškové továrny na peníze. Kvantita na úkor kvality.(20.9.2010)

• Chrustyn

Seriálový standard se vším špatným co k tomu patří.(26.11.2011)

• slatkac

O hvězdu lepší než Aféry.(18.6.2011)

• korbitch22

kombinace VKV a ordinace v růžové zahradě...ve výsledku prakticky neokomentovatelné a hlavně nesledovatelné....strašné!(5.1.2011)

• honajz

Seriál jako ze života... Všichni bydlíme v luxusních vilách a řešíme jen vztahové problémy. Milí tvůrci, jděte se bodnout. To už ten slovenský Panelák má větší grády jenom proto, že se aspoň odehrává v paneláku.(21.9.2010)

• sarume

Tohle je opravdu hrůza hrůz. Nějak nemůžu pobrat co nám tvůrce chce říct. Být cholerickým buranem s titulem , chovat se jako prase je ok?Někomu takový hrdina chybí?Fakt prominte drazí tvurci, ale to je fakt tak strašně neuvěřitelná blbina, že se to nedá, to jsem přežila 3 díly, abych teda nebyl za blbce co hodnotí po 5 minutách(1.10.2010)

• Frajer42

Fuj, fuj, fuj. Další z těch krásných a především vysoce orginálních seriálů, na kterých mi vadí snad jen jediná věc - nechce se jim skončit. A nechtějí skončit, protože mezi námi chodí stále lidé, kteří se každodení večer ve společnosti ničeho jiného než téhle ubohosti prostě nezvládnou představit. Debil je ten, kdo to píše. Ztroskotanec je ten, kdo to režíruje. Chudák ten, kdo v tom hraje. A hlupák ten, kdo se na to dívá. Největším borcem a hrdinou je tedy pouze ten, kdo před takovou sračkou ostatní varuje a ani v koutku duše nikdy nepomyslel na jiné hodnocení než odpad. Ne, teď opravdu nemyslím sebe. Já na jiné hodnocení pomyslel, konkrétně na hodnocení nižší, protože jsem toho názoru, že když tomuto dávám odpad, tak tím vlastně urážím ostatní záležitosti stejně hodnocené, ale nesrovnatelně lepší. Blbější než tohle a další podobné české seriály už je snad pouze Stmívání.(28.12.2011)

• Ouwen

Neuvěřitelná ptákovina..(7.8.2011)

• ivishka

No nevím z jakého důvodu dají seriálu takový název Cesty Domů, jelikož to tak vůbec nepůsobí. Místo návratu domů kde vás má čekat teplá(nejlépe vyhřátá postel),teplá večeře,sprcha a náruč někoho koho máte rádi tak vás tam čekají (dle seriálu) jedině hádky a jelikož se seriál neodehrává ani tak doma jako v pracovním prostředí většiny nepochopitelně neurotických postav. "Herec" Miroslav Etzler, kterého díky nekonečné Pojišťovně štěstí a účinkování v dalších nesmyslných seriálech nesnáším a o jeho "charizmatu" se tu také nehodlám zmiňovat....Madam Rybová je opravdu slizká jako ryba nejen v této roli ale asi ve všech, které kdy hraje(žárlivé a psychicky narušené ženské ji jdou nejlépe).Mnou nenáviděná Tereza Kostková angažovaná také z velikánské hromady těch nekonečných nesmyslných seriálů podobně jako pan celer(Etzler)....já se jen ptám jak je zatraceně možné,že takoví herci neherci dostanou honoráře za takové braky??Měli by(jak jsem už dříve zmiňovala)angažovat nějáké nové a začínající herce oni totiž v televizi neuvažují,že stejné tváře hrající již pátou nepovedenou postavu v jiném avšak škatulkově podobném seriálu vede k nedůvěryhodnosti postav dalších.....Ovšem ani nově angažovaná herecká generace by si moc nepomohla(už kvůli tomu scénáři).(6.9.2012)

• Andersis

Jasně. Po prvním díle vite, že seriál bude stát za hovno. Hmm tak to ste borci. Je smutné jak se někteří dokážou ztrapnit.(19.9.2010)

• aluna

Když jsme s bratrem sčítali dopravu, běžela na to na rádiu Hej reklama, a ani ta se nedala vydržet. Protože jsme trávili v tom autě u silnice kolem 8 hodin denně, tlačítko "mute" je teď pěkně ohmataný...A ty máš vroubek, Dolanskej...(9.2.2011)

• NinonL

Co jiného čekat od Primy a Adamce, než bohapustý kýč.(22.8.2012)

• Orlau32

Ale notak ! Na odpad to určitě není. To je " Růžová zahrada" daleko větší blábol. Je to taková "červená knihovna", ale přece jen je tam dobře ukázán postoj dnešních "mladých" ke svým rodičům. Některé díly jsou i na 3*. Uoravuji zde mé hodnocení : nebude ubírat ani přidávat hvězdičky, ale fakt je, že to začíná být od 83 dílu jeden blábol a jedna slátanina. A ta Kostková už je všude. Paní Bohdalová nemusí mít strach o nástupkyni. Ne že by byla tak dobrá, ale bere už absolutně vše a je všude.(9.11.2010)

• Korbitch

Tyhlety tragicko-dramatický seriály, kde se za každou cenu tlačí na city jsou totálně na blití!!!!(6.2.2011)

..nevím -je to další slaďák -ale tak nějak mě dostal :-) je to tak nějak vsazené do téhle doby a spousty žen nad tím zaslzí .... a proč ne ??? lepší slzet nad našima poměrama -než nad nějakýma mexickýma Esmeraldama :-D ...i dospělí mají rádi pohádky :-)(25.3.2011)

• zipper111

Normálně moc sprostej nejsem, ale todle je fakt mrdka....(14.12.2011)

• rt12

Další z nic neříkajících seriálů. Kde cihla šuká kámen a zároveň se řeší ,,napínavé situace" znepřátelených rodin. Některé jsou tak spletité, že musí zasahovat detektiv Babočka a spol.(16.7.2014)

• k4n9ur

Absurdní a nepochopitelné stejně jako komentář od igi B (nic ve zlém).(3.12.2013)

• topi

Proboha!!! Toto je nestrašnější hrůza a nějvětší neherecká a scénáristická tragédie v historii českých seriálů!!! Tahle rodinná "sága" Jiřího Adamce je duševní, psychický a neemociální TEROR na všechny normální filmové nebo seriálové fajnšmekry!! Na tohle se nedá dívat ani ožratý jako prase!! Hanba všem lidem, kteří se na takových zvěrstvech podílejí!! Nafackovat málo!!!(22.2.2011)

• lekr

Vskutku příšerná blbost!!(28.10.2010)

• jhr

Nejhorší současný seriál TV Prima a vůbec nejhorší seriál, celé naší televizní tvorby napříč všemi televizemi. Ve všech směrech odporná zrůdnost, nehorázně špatně natočená, napsaná i zahraná!(25.10.2010)

• Jigy

Ministerstvo kultůry varuje, i jeden díl vyvoláva zvracení.(7.11.2011)

• jezurka42

První řada super. Trojice Švehlík - Šplechtová - Smutná se mi opravdu líbila. Druhá řada mě namíchla, jelikož tam přišla Kostková. Z NOVY! takže jsem se na to dívala nedívala, ale aspoň jsem měla nějaký přehled. Ale když tam teď ještě nacpou Rybovou...no coment. :( 5%(24.1.2012)

• bukowski83

Tak už mi celkem pětkrát komerční televize vymyly mozek poprvé při Pojišťovně štěstí, podruhé při VKV, potřetí při Ordinaci, počtvrté při Dokonalém světě a teď konečně popáté při této zhovadilosti!!!!Proč jsou všude ti samí herci a ty stejné stupidní dialogy, proč to vlastně ještě natáčej a proč je ještě někdo všechny nezrušil a nepostřílel???To už je totální ubohost a strašně mě to nasírá!!!!(20.9.2010)

• higuain

Seriál jehož nejlepší částí jsou pravidelně závěrečné titulky. Jednak pro radost, že ta hrůza už skončila a navíc znělka je opravdu jediná věc, co se na tomhle seriálu povedla. Jinak to je dílo hrůzného charakteru, spolehlivě nejodpudivější česká telenovela posledních let a že konkurence není malá.(1.1.2011)

• gabin(a)

Uáááá, to je humus! Stačí neustále vždy a všude opruzující upoutávky se smrtelně vážně až tragicky se tvářícími "hrdiny". Zkoušela jsem se dívat, ale adamcoviny fakt nevydržím! Stejně jako konášoviny a ostatní iny, včetně té dietlovic. Ano, seriály ze současnosti a když to tak vezmu seriály "ze života" nemám ráda vůbec. A u těch českých mě vyloženě dráždí ta plejáda vyžírků, která se tam drží, nastupuje, vystupuje a řeší a řeší....A já neřeším a přepínám:-)(14.3.2011)

• Heisenberg_

Skvělé herecké výkony, skvělý příběh, prostě další skvělý český seriál! Dokonalost sama!(20.12.2016)

• Mylouch

Herci zapíchnutí do kulis, i ten minimální náznak kameramanské koncepce prošel koupelí v žumpě nedůvěryhodnosti, ke scénáři zůstávám netečný(23.9.2013)

500x lepší seriál než Ordinace. Příběh o doktorech , policistech a dvou znepřátelených rodinách. Perfektní :) 3* .. alespon tu nejsou role přechodné a měňavé z dílu na díl jak v Ordinaci.(5.4.2013)

• Tyny

České seriály jdou čím dál tím víc z kopce, až mi je z toho na nic. Když srovnám obsah našich seriálů a třeba francouzských, tak se to vůbec nedá srovnávat. Cesty domů mají jeden důvod k vysílání a tím jsou babky, které večer sednou k televizi a hltají jednu telenovelu za druhou.(9.12.2013)

• Danny F.

Snad jen za občasné pobavení. 40%(8.2.2012)

• Martin741

Tento serial je asi tak prijemny ako krce pri salmoneloze. 0% a skoda dalsich slov.(10.1.2013)

• !Malak-11!

realistický seriál...dobře napsaný...A hlavně výborně obsazený! 16.4.2o11 - už začíná slábnout!(14.12.2010)

• Deeside

A zase tu máme, jak se dalo od českých filmařů očekávat, přírůstek do rodiny pakoidních seriálů typu Ulice a Ordinace v růžové zahradě. S tím rozdílem, že tento seriál je vysílán na televizi Prima. To jako ty herce ještě baví, dělat ze sebe pitomce? Děj každého dílu by se v pohodě vešel do 5-ti minut, nebýt té 40-ti minutové vycpávky dementními dialogy. Jedna hvězdička za občasnou bitku mezi postavami, to jsem nečekal.(28.1.2013)

• Compadre

Zase strašně srdceryvnej seriál ze života (ze života koho, kurva???!). Úplně nudnej hnus.(22.12.2010)

• shantim

Hrozné, prostě jen hrozné. víc k tomu nic ani dodat nechci. Bez hvězdiček(17.2.2011)

• Markussis

To že seriál nemá scénář, nemá žádný námět, nemá herecké výkony, není z něho cítit nadšení a nemá ani konec, to je bezesporu nudné a tragické ve všech ohledech. Vlastně to ani žádný seriál není. Ovšem dívat se každý večer na společnost těchto vyčuraných neumětelů, kteří mají svůj jediný cíl, a to co možná nejvíce si nahrabat, dokud to jen jde, to sebou přináší až pocit hnusu. Facelift seriálu je opravdu kouzelný - nechutný primitiv Etzler v hlavní roli jako ten nejvetší drsňák. Sám si asi připadá hodně cool. Jsem asi hodně out, ale při pohledu na tohoto pána se mi dělá opravdu nevolno. Viděl jsem s ním rozhovor na čt 24 a byl to velký zážitek. Někde jsem se dočetl, že tato kreatura dokonce hrála v Národním divadle. Asi je možné opravdu všechno. Inu opravdu doba temna.(28.4.2012)

• Sfinkter

Osobně si myslím, že na české poměry momentálně sledovaných seriálů se jedná o jeden z lepších.(11.11.2013)

• chubaka

V době kdy v seriálu ještě působil Alois Švehlík, tak to jětě nejákou úroveň mělo, ale momentálně je to taková slátanina, že se to svou ''kvalitou'' vyrovnává Ordinaci....(1.5.2014)

• Elrond88

0%, klasický večerní televizní odpad!(28.2.2011)

• Rousse

Nevěřím tomu, že tohle někdo může myslet vážně! Snad maximálně jako parodii na tu nejstrašnější kriminálku všech dob zkříženou s Ordinací - a i ta je hodně mizerná! A to jsem nedala ani celý díl! Tak strašnou šmíru jsem fakt strašně dlouho neviděla.(18.4.2011)

• HorrFi

Nejhorší seriál co znam. Viděl jsem pár dílů a nemoh sem věřit tomu jak to některý lidi může vůbec bavit(19.10.2013)

• herr_carter

no ty vole !!!! Bohužel si to naše mongoloidní společnost vyžaduje, tak proč bys se nevytvořila naprostá megasračka, kde by těch pár herců, kteří ještě nedávno byli uznávaní, pro peníze ze sebe neudělali totální debily? Ať žije konzumní, bezmozková (bohužel většinová) komunita............. moje hodnocení = 0 z 10.(9.9.2014)

• Pelargius

Byl jsem sám na chalupě a omylem jsem si to pustil. Chyba ! Promiňte, ale na tohle se nedá dívat ...(20.10.2012)

Ale jo, člověk se vždy v těchto seriálech najde. Po úvodních kostrbatě toporných dvou dílech seriál nabíral na obrátkách. Závěrečné díly byly famózní. Perfektní práce charismatického kovboje Aloise Švehlíka, doplněná 100% Potměšilem a tradičně fantasticky nervově uříceným Etzlerem si zaslouží tři hvězdičky. Režižér Adamec je zajímavý tím, že do rolí často obsazuje dabéry viz. Pyško (alias Bruce Willis), Soukup, Šplechtová... Ale sázky vycházejí. Jejich hlas dodá seriálu šmrnc. Navíc má nabíječ Adámkové čuch na obsazení vedlejších rolí. Všichni působí 100% přirozeně včetně malých pětiletých klučinů! Výjimku tvoří Šimůnek, ale jeho kýčovitost v herectví alespoň pobaví a zase tak moc prostoru nedostával. Kokotsky strojeně napsané dialogy nehodnotím, to už je v české tvorbě normál.(13.7.2011)

• rakovnik

"Honza s Vejnarem jsou u obecné kriminálky sotva týden a už zasahují proti muži, který týrá svou ženu. Vejnar při akci koupí jednu do nohy z mužovy vzduchovky. Bára má o Honzu strach. Do Hradiště přijíždí pražská státní zástupkyně Ivana Pánková a její syn Dan. Jedou za Jiřím Pánkem, manželem a otcem. Dan má průšvih - uspal svou přítelkyni a provedl jí potrat. Vyhlašují se výsledky výběrového řízení na primáře. Kdo zvítězí - Ríša nebo Vencl?" (Zdoj: TV Pohoda, 5/2012) Kdo tento mozkodlab proboha sleduje?(6.2.2012)

• honajz2

Ježiš,to je jako Velmi křehké vztahy.Je to o tom,že nějací lidé bydlí ve vilách.Nenávidějí se,protože jsou bohatý.Jmenuje se to cesty domů,aby každý poznal,co je to za kravinu.Když vidím ty lidi,říkám si : to je jako seriál Ulice.Když to vidím dál,snažím se udržet ve zdravé formě.Půl hodiny se tam mluvilo o tom,jak bylo v práci a byla také hádanice.Tady je jeden rozhovor : Žena : Jak bylo v práci ? Manžel : Jse ani neptej,šéf vyhazoval.Žena : A vyhodil tě ? Manžel :Jasně že jo,vždyt o tom sakra mluvím,ne ? Žena :Tak nebud hned naštvanej. Manžel :Musím.Chápeš to, když tě vyhodí šéf,ty vole ? Žena : Já tě nenávidím !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Já tě nenávidím !!!!!!!! Neštvi mě,di z tohodle hloupýho baráku !!!! Manžel : Zavři klapačku,ženská šílená ! Žena : Já mám zavřít klapačku ? Ty hnupe,di ven,a přestanu tě štvát. Manžel : Já ven nikdy v noci nepudu,je půlnoc,A my ještě nechrápeme v posteli. Žena : Zavři tu svoji obrovskou klapačku,a mazej k sousedům.Manžel : Nikdy.Ale jinak.Co mě tady o půlnoci seřváváš ty hlupačko ? Žena : Zavři klapačku,jdi k sousedům,a mazej.Manžel : Přestan,ty vole.Vyhnali mě z práce,ty mě ještě seřveš...je tohle vůbec normální. Žena :Mazej k sousedům !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikdy nepochopím,proč jsem si vzala takového hlupáka,jako ty.Takže pá-pá a JDI K TĚM SOUSEDŮM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jen tu smrdíš tak upaluj,jsou tři ráno.Manžel : Jsi ten největší hlupačka jaká kdy existovala !!!!Jdu k sousedům a ty si tu mluv,třba s touhle hloupou stěnou.V noci tě líbat nebudu.(odchod,klepání na dveře sousedů)A máte čtyři minuty jednoho dílu cest domů.Tenhle seriál je blbost.Potom to pokračovalo,že vzbudil sousedy,přespal,požádal o rozvod,seznámil se z novou ženou,a tenhle díl končí svatbou a nevěsta zakopne o schod.Potom jede do nemocnice a ozve se :konec.(16.4.2012)

• Mičl

Další z trapných českých telenovel Cesty domů aneb jak Prima vrací Nově úder. Televezní válka pokračuje a todle je fakt velká kktina jedinej tak Dolanskej tam umí trochu hrát, proto ta hvězda jinak je to fakt odpad!(10.11.2010)

• xaver

Neuvěřitelné mrhání penězi.(7.3.2012)

• Paity

Neskutečná slátanina všech doposud vysílaných pokusů o český Tak jde čas. Jak jinak je pod tím podepsán režisér Adamec. Udivuje mě s jakým klidem pustili tvůrci do vysílání seriál, ve kterém je u každé scény v interiéru slyšet každý krok a každé zašustnutí. To se prostě i v tom nejlacinějším US sitcomu prostě nestane, schválně si nějaký pusťte. Děs, hnus, prostě odpad!(24.5.2012)

• Roby

Sere mě: název, obsazení, děj a režisér, vždyt už i na ty upoutávky se nedá dívat -1%.(28.9.2010)

• Damielka

A to má být co? Může mi někdo vysvětlit, jak TOTO mohlo vzniknout? To se jako pár chytrých hlav na Primě sešlo a řeklo si: "Pojďme natočit originální seriál o jednom zkrachovalým manželství a dvou rozhádanejch dědcích, s moc vážným a seriosním scénářem, obsadíme do toho hodně moc herců z Ordinace a zasadíme to do prostředí nemocnice, protože ty herci z Ordinace už mají nafasovaný nemocniční pláště, tak toho využijme, a celý to natáhneme a zdramatizujeme tím, že ti herci z Ordinace budou mezi jednotlivýma replikama dělat hodně dlouhý odmlky," a někdo přes peníze pak řekl: "Jo, to je dobrý, to se bude líbit, dostanete na to tři miliony a Adamce, ten už bude vědět, jak z toho udělat kvalitní zábavu." Viděla jsem čtyři díly. Hodně, opakuji HODNĚ jsem se snažila vydržet víc, abych byla co nejvíc objektivní, ale FAKT to nešlo. V tomhle beztvarým seriálu není žádná postava, která by mi byla sympatická, se kterou bych se mohla sžít (i kdyby to byl aspoň kompars), žádná scéna, který bych mohla přiznat vtip nebo nápad. Hlavní hrdinka je unylá, Etzler až moc přesvědčivě vyžilej a očividně věčně v lihu i v reálu (co by herec neudělal pro roli, že ano?), Švehlík věčně zpruzelej, což ve filmech s Nicholsonem možná funguje, ale tady to leze na nervy už po deseti minutách prvního dílu (kde udělali soudruzi z Primy chybu?), milenec Roman je sice stejně starej jako hlavní hrdinka, se kterou má jakože poměr, ale vypadá víc jako její pubertální syn, čemuž odpovídá i to, jak se k sobě v seriálu tyto dvě postavy chovají - chybí tomu jakákoli přesvědčivá vášeň (to už je víc vášně mezi hlavní hrdinkou a jejím manželem) a naopak je to prošpikovaný zdlouhavýma úvahama na téma: "Dyk víš, Romane, že tě děsně miluju a chci bejt s tebou, ale můj cholerickej, věčně ožralej manžel, který mi již toliko ublížil, si rozbil stan na zahradě našich a já nemám to serdce ho vyhodit, poněvadž jsem především ta matka našich dětí, a to neni jen tak, tak dneska jenom jednu rychlou pusu na tvář a rychle dom. Já vim, že jsem ti slíbila, že mu o nás řeknu, ale ve scénáři je, že se stejně nakonec vrátím k němu, tak si to nekomplikujme nějakejma zbytečnejma citama, jo?" Potměšil zůstal věrný své roli postaršího, mocinky laskavýho doktora z Ordinace (aby se mu to nepletlo) a Jeníková sice vyměnila zdravotnictví za pohostinství, ale ten svůj karakter hraje taky pořád stejně jako na Nově. Paní Smutná je často smutná, protože jí Švehlík zahejbá se svou pacientkou, ale ne a ne se hnout z baráku, poněvadž mu milenka dala kopačky, na což si záletný manžel nezapomene své smutné manželce večer v posteli postěžovat (za to byl uhozen polštářem do hlavy). Jo, abych nezapomněla na "Kači" Kamily Špráchalové a její zvířátka, což má být asi jakože taková zábavná vložka, něco pro odlehčení v tom seriosním a závažném scénáři, takový stmelující element, který se snaží usmířit ty dva rozhádaný dědky. Trochu mi to připomíná, když Nova po půlhodině katastrofických zpráv dá na závěr televizních novin jednu veselou příhodu a velkém dobrodružství malého hrošíka z pražské zoo, aby lidi viděli, že na světě je pořád hodně dobrého. Ve srovnání s Dokonalým světem, který je taky často hodnocen odpadem, který jsem však s chutí dokoukala až do konce a de facto na jeden zátah, je TOTO opravdu odpad. Ale nebojte se, bude hůř. Nova chystá tureckou telenovelu a lidi na to budou koukat!(7.2.2011)

• Bohemák

Nutí nás v dobré vzpomínat na seriály jako Manuela nebo Divoký anděl...(2.3.2011)

• Pablinho

Viděl jsem další díl v TV, přijdu tomu dát odpad! a překvapivě zjistím, že už jsem ho tomu dávno dal. Ale kdybych mohl, dám tomu oba dva. Ta rádoby napínavá atmosféra je fakt směšná, naprosto přehrávaný, ti herci na to nemaji. Ale tohle by nezachránil ani Hollywood, jaká je to scénáristická patlanina...(10.12.2013)

• Ledkodlaq

Nejhlubší dno českého nevkusu.(7.6.2014)

• Phorbo

Ježiši.. zase dalsi peklo co udelali čeští scénáristé.... bomba na druhou.. ale už nikdy nebudu sledovat asi komerční telku protože to je fakt za trest :D(28.9.2010)

• hammerhead

"Nemáš krém do bot, došla mi řasenka". "To tě musí hrozně pálit" ."Jenom chvilku, potom si zvykneš". Nemáme tady dva "odpady"?(24.11.2010)

• J R C Pecuchet

Jak je vůbec možné takovou zhovadilost vysílat ???(4.9.2012)

• Frantisek.Fu

0%(5.5.2018)

• hellequine

Tak jo.. Konečně něco ještě horšího než je Ordinace..:P(10.11.2010)

• Merkin

Kamarádka byla mystifikována a myslela, že nejde o osoby vracející se domů, ale o domy, které cestují. Myslím si, že kdybychom v každém z dílů sledovaly budovy, jak někam jdou, možná by šlo o větší zábavu:)(4.12.2011)

Zpočátku jsem tenhle seriál sledoval každé pondělí a každou středu, až tak do začátku podzimu 2012, takže jsem tomu věnoval skoro dva roku, protože někdy jsem to také přestal sledovat, ale poté jsem se zase dívat začal. Nevím, proč už ten seriál nesleduji a už se mi nelíbí a nudím se u něj. Možná, že už mě to prostě přešlo, stejně jako u Ordinace, které jsem chvíli také věnoval pozornost, ale určitě jsou Cesty Domů nejlepší seriál, který byl za poslední dva roky natočen.(9.4.2013)

• fNdEsIECLE

Neviděl jsem ani pidi sekundu, ale jen z upoutávek mne jímá neskutečná hrůza... (V těch několika vteřinách závratné hrůzy jsem ještě viděl, jak se jemně, sotva znatelně... Bylo mi zle, k smrti zle...)(14.11.2010)

• HouseMK

Nedám tomu odpad jen proto, že jsem se neodvážil shlédnout víc než pět minut. Pokaždé, když omylem vidím upoutávku na další díl, ve které se herci vyjadřují nadmíru afektovaně a pokaždé se někdo pere a dává druhému pěstí, řikám si, že jestli takto vypadá cesta domů, stanu se raději bezdomovcem.(25.1.2011)

• Mallyyy

Proč ? Proč tohle točí ? Na takové české sračky se neda dívat. A co je nejhorší ? Rodiče se na to dívaj.(17.7.2012)

• BeranSon

I tak se dokážeme dostat i přes to nulové dno. - 0/10 -(17.11.2015)

• Olík

Jak pejsek s kočičkou vařili dort: vezmeme herce oblíbené z jiných podobně "úchvatných" seriálů, přidáme ověřené zápletky, do režisérského křesla posadíme pana Adamce, mícháme, mícháme a máme další „kvalitní seriál“ pro večerní usínání na gauči.(21.9.2010)

• #47

Hodnotu nového Adamcova seriálu lze velmi dobře odhadnout už podle úvodní znělky a nic lepšího než klasická vztahová škatulata nás opravdu nečeká...kde jsou ty časy když natáčel seriály které byly alespoň o něčem.(6.10.2010)

• Quijote

a propó: ladislav potměšil je nejhorší český herec(30.10.2010)

• Vakomlok

Nový český seriál, který je úplně stejný jako všechny ostatní. Špatný. A se stejnými herci. Špatnými. A ta jedna hvězdička je asi moc, ale mám rozvernou náladu.(9.2.2011)

• cure

Dve hviezdy si to zasluži. Za dobre napísané roly a pre herecký výkon Aloisa Švehlíka minimálne. Toho primára som mu veril viac ako Chudíkovi jeho Mudr.Sovu. Áno, je tam strašne veľa balastu, povrchnosti, amaterizmu, ale pozeratelné to je apoň tak ako iné, lepšie hodnotené výtvory typu Letisko, Keby bolo keby a iné....(26.5.2011)

• hEROic

skvely herecky vykony! :) ja to proste zeru... maloco me dokaze pobavit tak, jako Etzler, kterej trikrat za jeden dil prijde nasra*ej do kancelare, vysteka se na Rybovou, teatralne se otoci a triskne dverma :)) dvojite dejavu behem jedne hodiny, super :-D 20%(30.5.2012)

• Ydrosten

Jednou jsme z pár lidma zapředly zajímavou diskuzi na téma " sračkoidní seriály u nás a ve světě " //// Je zajímavé že tak malá země jako je ČR, dokáže vyprodukovat podobný hnůj jako je tohle ( + asi 20 podobných seriálů ) a i když se na to dívá pár lidí, neustále se natáčí další a další díly. Určitě to nemůže být z hlediska financí levná záležitost - vemte jen kolik musí platit herců, asistentů, režisérů a dalších xy lidí co se na podobných projektech podílý. Jak je tedy možné že tak malé TV stanice ( Nova, Prima, Barrandov ) dokážou neustále točit něco na co se nikdo nedívá, a takové obří TV stanice jako jsou ve světě, nedokážou dokončit nějaké seriály jen proto že se na to přestalo dívat pár lidí. Stačí si na internetu najít pár informací ke zrušeným seriálům ( Terra Nova, Outcasts, Flashforvard, atd. ) u kterých se dokonce do studií kde byly vyráběny posílaly petice za obnovy. Takže kdepak je chyba, když třeba Prima, dokáže vysílat kravinu 10 let v kuse a točí dál, a taková ABC ( v americe ) nedokáže natočit pár dílů, které by dokázaly otevřené příběhy ukončit ? Nemyslím si že to bude v penězích. Takže kde je ta rozdílnost ? Pochybuju že taková stanice jako je Prima, má nějak moc větší možnosti finančního rázu, než třeba takový SyFi studio ( nebo Universal, Tristar, Columbia, a mnoho dalších kteří ukončily zajímavé seriály uprostřed vyprávění )(12.9.2014)

• FireTight

Mělo to takovou reklamu, až mě to přinutilo se na tu "exkluzivní předpremiéru" podívat. A to jsem neměl dělat. Hned během prvních minut mne rozesmála pasáž na dálnici (hlavně ten záběr z toho vrtulníku vypadal jak stáhnutý z YouTube) a rozčarování pokrčovalo dál. Naprosto amatérské výkony většiny herců (těch pár slavnějších jmen to vážně nezachrání), trapné, vyčpělé dialogy, příběh jak vystřižený z jiné české novodobé telenovely... (Pojišťovna, VKV, Rodinná pouta, atd.) nebo Vojtek co by v roli "zpěváka" titulní skladby (ale abych nežral, ta je v instrumentální verzi docela hezká). Dokonce jsem se v polovině dílu vyjádřil v tom smyslu, že VKVčka proti tomu byly jak z hollywoodský produkce a to asi hovoří za všechno. Za co teda tu jednu hvězdičku? Byla v tom jen jedna reklama, vše se odehrává v hezkém baráku, za těch pár kvalitnějších herců (Etzler, Potměšil a Švehlík) a... a to je vlastně úplně všechno. UPDATE (27.10.2010): Tak jsem se podíval na pár dalších dílů a musím jít s hodnocením dolů. Všechny díly jak na kolovrátku, řešení té stejné věci pořád dokola (a vůbec nevadí, že už byla vyřešena, dáme si to s radostí znova) a navíc TOTÁLNĚ prkenná a nesympatická Pavla Vitázková!!!! Ale to bych pořád tak nějak přežil, ale že si tvůrci dovolil tento seriál označit za "pokračovatele nejlepší české tradice" ???? AHA, TOHLE srovnávat třeba s "Hříšní lidé města pražského" nebo "Nemocnice na kraji města"? AHA!!!(19.9.2010)

• gazogazo

Nejhorší ze všech podobných "seriálů" ... toto si nezaslouží ani odpad.(4.12.2011)

• gombarix

- - na první pohled mi to přišlo o dost lepší než třeba Ulice nebo Ordinace, ale možná (pravděpodobně) na to měl vliv hlavně zdejší zjev Ryndy Libové...(9.2.2012)

• rusty09

No to je zase píčárna, teď na to koukám, a asi ubulenější seriál neznám, zlatá ordinace. Tohle není odpad = 0, tohle je tak -3 a takovejch věcí na světe moc neni.(1.4.2013)

• Hapretor

Shit. Na hovno herci. Na hovno děj. Nekoukatelné. Zkusil jsem to. NEVER MORE !(1.6.2015)

• GIK

Umělecký dojem úrovně Big Brother nazachrání ani detailní hlasité zvuky mlaskání, kousání a polykání.(22.9.2010)

• Psycho.R

Jeden z mnoha nudnejch seriálů, který se u nás vyrojili po roce cca. 2005. Nova a Prima to fakt zazdili. Adamec je řemeslník, všechno, co jsem od něj viděl je zcela řemeslná práci, nic víc, žádná snaha o upoutání okem. A hlavně ten nulovej příběh... Nechápu, jak se k takovejm seriálům můžou někteří kvalitní herci zapůjčit.(15.2.2011)

• swiss

Jedna za Bad-Švehlíka...(13.2.2012)

• Elii

Žumpa. Nechápu..(27.5.2013)

• Voorhees

Ultimátní odpad. Já nevim co bylo horší ani nevim kde začít. Ok moje naděje začali a drželi se ve mne takovejch dobrej pět minut prvního dílu .. první díl jsme přetrpěl a doplazil se sem abych ohodnotil ODPADEM. Tohle je dámy a pánové konec nadějí, že Češi někdy natočej něco dobrýho.(22.11.2013)

Přesně ten pravý český seriál zase se odehrávající v nemocnici. Na první řadu, kde byly ty hlavní postavy, se dalo koukat, ale druhá řada a potom co to pokračovalo se to rychle zhoršovalo, kvůli tomu,že pomalu začaly hlavní postavy umírat a místo nich se tam dostali další nový lidi a to už nebylo ono.(25.8.2014)

• playboy_05

pan režisér Adamec opět posouvá hranici absolutního dna české televizní "kultury"(12.11.2010)

• Judy24

Ze všech nekonečných českých seriálů je to po dlouhé době jediný, který mě upoutal k televizi a stál mi za shlédnutí pár dílů.(1.6.2011)

• Freshoun

Už při upoutávkách na Primě musím přepínat natož se na tento "seriál" dívat.Vymývání mozků!!!(19.2.2012)

• Maja238

Ha-ha-ha... To není už ani k pláči, to je k smíchu...(27.8.2012)

Pro některé trnem v oku (jistě i oprávněně), ale pro mě většinou příjemné zpestření pondělních a středečních večerů. I přes místami naprosto debilní scénář a chabými hereckými výkony se těším na další epizody (obávám se, že mé "nadšení" spočívá hlavně v sledování Igora Chmeli.. :/ )(10.1.2014)

Potkal jsem holčinu , které se to líbí, takže to je jako výhra v loterii. Dávám pět hvězd ( viděl jsem dva díly v životě ), protože tak malé hodnocení co tu vidím ve mne vyvolalo opravdu soucit.(19.8.2014)

• UniqueNett

Chtěla bych osobně poznat člověka, co se na tohle dívá. A nebo radši ne ... Etzlera nesnášim od doby, kdy hrál v jednom z dílů Soukromých pastí, který nesl název Tatínkova holčička. Absolutně se mi zhnusil. A psychicky narušenou Rybovou ani nekomentuju. Totální ztráta času.(3.10.2010)

Ale no tak. Přijde mi, jako by zde hodnotili rozzuření pubeťáci, kterým si dovolí maminka místo 45. dílu kriminálky Las Vegas IX pustit tento seriál - tak jdou a daj mu aspoň odpad! na CSFD. Přitom tento seriál má výbornej scénář, po dlouhé době uvěřitelné, nevykonstruované zápletky a dobře napsané dialogy, kvalitní (většinou) herecké výkony... Je to o dvě třídy nad Ordinací v růžový zahradě a o třídu nad Pojišťovnou štěstí i nad novejma řadama Nemocnice na kraji města. Snad se dá kvalitou přirovnat ke starý Nemocnici na kraji města - tzn. žádnej zázrak, ale koukatelnej seriál, kterej baví, čas v seriálu i u něj příjemně utíká. A o tom to má být... Dal bych 3 hvězdy, kdyby tu měl rozumný hodnocení - takhle za ****. P.S.: Doufám, že se definitivní počet dílů zastaví někde kolem 40, natahovaná kaše nikdy kvalitě nepřispěje...(6.3.2011)

• sima275

Tak jednou za asi 3 měsíce jezdíme k babičce a tam to občas vidím. Někdy to dokonce slyším ze spodního patra z našeho domu a tak jsem se podíval na asi 3 díly a musím říct, že to bylo doopravdy hrozné. Hloupější scénář už asi udělat nejde a horší herci možná už asi nejsou. Tohle si zaslouží doopravdy odpad! 0%(8.4.2012)

• Havala

Další v nesčetné řadě zbytečných timekillerů, netřeba dál komentovat...(8.10.2012)

První český seriál po revoluci,na který se dá dívat.Žádná přehnaná slaďárna. Spousta zápletek,napětí,strastí i radostí jedné rodiny.Hraje v něm spousta známých herců.Seriál pro celou rodinu.Moc děkujeme panu režisérovi Adamcovi,konečně máme na co koukat.(12.5.2013)

• warhammer

Tento seriál mě tak baví, že přepínám televizi už při pouhé upoutávce.(28.5.2013)

• Cnelka

To se fakt nedá...(19.8.2013)

• Fenris 13

Zlo existuje. Skrývá se v temných koutech, číhá v duši každého z nás. Každý proti němu můžeme bojovat. A měli bychom. Třeba přepnutím na jiný program. Proti tomuhle je produkce Asylum tvorbou hodnou Oscara ve všech kategoriích. To už naši herci opravdu nemají ani kousek sebeúcty v těle?(4.11.2013)

• Moiseiwitsch

Bohužel jsem pár dílů shlédnul, abych věděl na co se dívají běžní lidé, když přijdou večer z práce. Udělal jsem chybu... Rád bych dal alespoň jednu hvězdu, ale nepřišel jsem na nic, za co bych ji udělil. Dříve seděli lidé u svíček a povídali si nebo četli dětem. Možná některé návyky tradiční společnosti byly lepší než ty, které chytáme mi dnes. Když nám vypnou elektřinu tak pobíháme po svých příbytcích jak pomanutí a jsme vyhození z rovnováhy, že nám většina přístrojů, kterými jsme obklopeni přestala fungovat. A přitom bychom některé večery mohly dělat jiné činnosti než sledovat tv.(25.2.2015)

• asader

Po prvním díle jde vidět o čem ten seriál je-o ničem.(18.9.2010)

• FosaCZ

Ajajajajajaj! Televizní rutina v nejhorším slova smyslu. Vitázková je herečka na odstřel. Snad na ni příště budou mířit líp!(18.9.2010)

• epoh

Tak tohle je opravdu brutus. Dialogy ještě horší než v Ordinaci, realizace horší než Policajti z předměstí, a nebýt pár výjimek mezi herci (Švehlík), bylo by to ještě horší. Tu jednu hvězdičku to má jen za to, že díky tomu tolik herců může platit složenky(1.10.2010)

• walkingdead

Žádný zázrak se nekonal, žádná česká komerční TV stále nebyla schopna vytvořit jakžtakž kvalitní seriál (snad s výjimkou Hospody), ale z tohohle se mi aspoň nechce hned zvracet. EDIT o pár dílů později: Tak teď už ano:)(11.10.2010)

• hackstolle

Tak. Ted se priznam, ze poprve v zivote hodnotim neco, co jsem jeste nevidel. Ale ani neuvidim. Protoze nehodlam mrhat drahocenne vteriny a minuty sveho zivota sledovanim takovehoto naprosteho odpadu.(31.10.2010)

• carott

Ty, kteří se podíleli na vzniku tohoto filmu odsoudit za zločiny proti lidskosti. Zde je absolutně všechno špatně, od scénáře, přes herce (Ptáčková a Etzler jsou obzvláště špatní), po kameru. Ale co by se taky dalo od Adamce jakožto autora Pojištovny čekat.... Málokdy odsuzuju seriál po jednom díle, ale toto jinak nejde.(5.5.2011)

• DandaPiper

Už vidím tvůrce Primy: Cože? Německý sračky došly? To nevadí, tak si necháme udělat vlastní, přece jen jsme sousedé, tak bychom to měli mít více-méně v krvi....a taky že jo. Úplně největší průser je, když se ?seriál? snaží být tak americky akční, tragickej nebo dojákovej. O té poněkud komické, ale především trapné "Jsem policajt/ka v utajení" linii ani nemluvím. Fuj, hnus. Radioaktivní odpad, zajistit a vystřelit do vesmíru.(25.5.2011)

• Reproduktor

Zajímalo by mě, jak moc bych se musel sjet, abych todle dokázal napsat.(2.10.2011)

• chrustie

Nesouhlasím, že česká televizní tvorba jde do prdele, protože česká televizní tvorba je už nějakých mnoho let v obří a tlusté prdeli. Pokud se budou pořád točit takovéhle sračky, tak v té prdeli taky i zůstane. Na zamyšlení už pak zůstává poslední otázka, a to ta, že pokud se točí takové kulturní dekadenty, tak musí být i společnost na tak ubohé úrovni, že se na tohle i čumí.(6.2.2012)

• Mikakel

Další komerční hrůza...Souboj našich TV,Prima opět vede...(11.8.2012)

• tonton78

nikdy bych nevěřil tomu že na obrazovce se může objevit sračka která by se byť jen rovnala Ordinaci...ooooo jak jsem se mýlil, toto veledílko ji hravě překonává. jen by mě zajímalo kde ty scénáristy berou, zřejmě se někde otevřelo peklo(29.8.2012)

• Amras

Bože, kde to žijeme? Proč jsme stále zaplavováni podobně stupidními seriály? Stačilo mi pouze 5 minut a zhnuseně jsem to ihned radši vypnul. Bohužel toto není jediný podobný seriál. Podobnými (prakticky stejnými) jsme doslova přehuštěni. U tohoto seriálu jsem s radostí dal hodnocení jako odpad! Jsem rád že hodně lidí má se mnou stejný názor.(7.9.2012)

• nadalv

Tak to dopadá, když se pohrdá divákem a štáb to seká, jak Baťa cvičky. Kam se podělo umění?(10.11.2012)

Dvě hvězdičky... Více ani náhodou! A ty zbývající tři, abych trochu vyvážil ty odpady...(4.4.2013)

• ynnel

Opravdu nerada ty odpady rozdávám.... .....když to je taková kravina.... a ty herecké výkony.... ani nemluvě....(14.2.2014)

• martins

Bohužel zbytečně vynaložené finanční prostředky na takový brak, ani slušné herecké obsazení(pan Švehlík) a řežie Jiřího Adamce, tento seriál nezachrání, první série ještě ušla, ale tvůrci na nás vybalili hned dvě další a bohužel zřejmě tomu ještě není konec...(25.3.2014)

• keyzar

Ne, díky..(30.9.2014)

• kitram71

seriál otázek a tragických či kyselých ksichtů ... já vydržím hodně a seriály mám pro jejich nekomplikovanost veskrze ráda, tohle se ale vážně nedá, u toho nejde ani žehlit :/(16.6.2015)

• janda1986

Přestože jsem byl s předchozím seriálem Jiřího Adamce (Pojišťovna štěstí) oproti většině uživatelů ČSFD poměrně spokojený (mám však na mysli pouze první řadu Pojišťovny štěstí), v případě seriálu Cesty domů jsem se nudil od začátku až do konce. Ačkoliv jsem se díky televizním ukázkám na tento seriál velmi těšil, po dnešním shlédnutí prvního dílu nemýním Cesty domů v budoucnu vícekrát sledovat.(18.9.2010)

• Kuzmik

Obyčejný nekonečný český seriál. 1/10(30.9.2010)

• Kokutek

Dnes jsem nedopatřením přepnul na tento kulturní masakr. Cosi řešily nějaký šmetyny, "hrál" tam Sagič a Darinka Rolinsová sama sebe. Chvíli jsem zíral a nevěděl o co jde, příběh je na mě asi příliš intelektuálně složitej. Tak hluboké seriálové folosofii nerozumím, uniká my smysl a konání postav...každopádně mi bylo velmi blitno po jednom půldílu...a je mi ještě teď, téměř hodinu a půl po něm...tohle jsem si po dni stráveném náročnou prací doopravdy nezasloužil...upřímně všechny prosím...nedívejte se na to, berte ohled na své zdraví, děkuji.(3.11.2010)

• blekekeke

Jednu za snahu .... jinak jsem vydržel pouze první pilotní díl, dál nemusím, bylo by to pro mě utrpení, už jen že se tam mihla ordinace .... na ty jsem hodně alergickej ...(25.11.2010)

• Travinho

Po shlédnutí tohoto hnusu jsem musel všechny své odpady změnit minimálně na jednu hvězdičku, protože vše bylo alespoň o třídu lepší než tohle.(9.2.2011)

• Gilli

První díly byly velmi slibné ,to postupné odkrývání důvodu nepřátelství dvou rodin bylo napínavé. S přibyvájícimi díly to už začalo být slabší. Dějové zvraty dost předvidatelné.Například už od začátku mi bylo jasné že se Romeo (Šimon) a Julie (Venda ) dají do hromady . Dialogy místy až trapné,divák lehce uhádne dopředu co kdo řekne. Herecké obsazení celkem dobré ale ani herci jako je Dolanský nebo Švehlík tam toho k hráni moc nemají.Ptačková- Vitazková tam nehraje vůbec jenom odříkavá text.(Připadá mi ve všech rolích stejná). Trochu to oživila nová postava T.Hlavačka v podáni Martina Pisaříka . A skvěla Taťjana Medvecká . Mezi českými seriály patři mezi ty zdařilejší,pokud to nebudou moc natahovat pak se to může jen zhoršovat jako třeba Ordinace v růžové zahradě.--po půl roce Stalo se to čeho jsem se obávala začali to natahovat a je to čím dál horší. Další postřeh po 80 dílech je opravdu vidět, že ten scénář píše víc lidí a začíná se jim to vymykat z ruky. Tak si vymýšlejí nehorázné blbosti. Hrůza třeba to s tím jak se ten pachatel vrátí na místo činu , nebo jak nám předkládají jestli to není Martin někam odchází zrovna, když ti dva číhají ve vile přitom každý už stoktát viděl v upoutávkách kdo je vrah!..Jestli to tak půjde dál budu muset ubrat na hodnocení .Už se na to dívám jen kvůli Pisaříkovi a Smutné. Teď/nor 2012) už se na to nedá dívát vůbec nejvíc mně vadí to vyměňování herců s Novou je to jen o komerci dějově to už je o ničem!(26.4.2011)

• infernet

Po téhle cestě chodit nechci a nebudu.(5.9.2011)

• ElisD

To jsem se musela podívat, když čtu ta hodnocení tady... no dobré, za dosud 14 měsíců těhotenství (ne v kuse, samozřejmě) jsem poprvé poznala těhotenské nevolnosti, děkuji!(12.9.2011)

• SuzieS

Zbraň hromadného ničení toho nejhoršího kalibru...(9.4.2012)

• topi80

Jo, u takových Rodinných pout si aspoň člověk našel něco, čemu se mohl smát, kde mohla jeho sadistická duše plesat nad neskutečnou hloupostí scénáristů, smát se hercům za to, co tam předvádějí a čekat, jakým dialogem nás scénáristé překvapí příště. A co říct k Cestám domů? Vůbec nic. Viděl jsem asi půl dílu. Nic se tam neděje, nikdo vás tem nezajímá, zkrátka veškeré pocity při koukání do blba, kdy ani nevíte, co vnímáte.(19.9.2012)

• amyth

Jediné co z tohoto naprosto debilního "seriálu" vybočuje je Etzler ...... jenže nikoliv směrem k lepšímu. Nejhorší herecký výkon který je extrémně slabý i na jihoamerické telenovely(7.11.2012)

• eric88

Klasika na tv Prima či Nova.(15.11.2012)

• vooddoo

Jedním slovem otřesné... Plytké dialogy, jedna věc se řeší neustále dokola... Nechápu ženy a dívky, které si tímto nechávají vymývat mozky...(16.11.2012)

• LeePriest

Pořád o něco lepší Alois Švehlík alias docent Bernát, než Ordinace v růžové zahradě.(30.11.2012)

• DexMASTER094

Babička se strýcem top ravidelně sledují, kdyby jste se otočili smerem k holé zdi a dali si klapky na uši tak uděláte lépe! Suma sumárum - nic, fuj, nic a nuda. Koš už se třese! ODPAD!(31.3.2013)

• tsatsiki

Viděl jsem z prvních dvou dílů 20.minut a neuvěřitelně jsem se nudil. Když jsem v reklamách mezi Gymplem s ručeným omezeným viděl kousek nových dílů, tak už to bylo i koukatelné. Adam Mišík, Štěpán Krtička nebo Jan Komínek tomu dali švih, ale jinak mi to přišlo jako odříkávání textu. Ale bych nekřivdil všem hercům Alois Švehlík nebo Ladislav Potměšil to tu hrají dobře.(4.5.2013)

• Wolftalon

Hrůza, opravdu. Když se kouknu na tohle, a pak na takovou Ulici, tak by si snad Ulice zasloužila 3 hvězdy a tohle tak akorát seslání do jámy pekelný. Je to vrchol, roztahaný dlouhý a nudný dialogy, moralizující kecy a naprosto ubohá hudba a herecký výkon a děda, co si hraje na neustále nějakýho spasitele, mě znechutil na plný čáře a ODPAD je málo, měli by jsem přidat něco hlubšího a procítěnějšího, protože k tomuhle by se to náramně hodilo.(25.11.2013)

• MFloyd

Tahle rodinná psychologická kriminálka s psychopatem Etzlerem mě fakt nezasáhla. To jakým způsobem se snaží vytvořit dramatické scény je úplně stejný jako u ostatních českých seriálů, takže strašný.(2.3.2014)

• bmx6

Promiňte mi,ale na toto veledílo se mohou dívat opravdu jen ti největší ubožáci.(26.4.2014)

nejlepší český seriál všech dob pro mě :) koukal jsem 5 let a na každej novej díl jsem se těšil(20.10.2015)

• TonoM

Solidní omyl a jeden z největších propadáku TV-Prima. 5%(2.11.2015)

• BaruM

Tak ty dvě hvězdičky jsou hlavně za první sérii, na kterou jsem se celkem ráda dívala. Ale po smrti Soni mi přišlo, že děj začal upadat.(1.9.2016)

• JosefTomas

Prvních dvacet dílů mělo dobře našlápnuto, jen kdyby se nepřepsal konec, aby se to protáhlo do 5 let seriálu. Proč? Vždyť to mohlo být dobrý, ale ne, oni musí roztáhnout scénář na 300 dílů a jak to dopadlo? Tak jak všechny tyto seriály. 20%(20.1.2017)

• jooker10

Tudy moje Cesty domu nevedou. Bohuzel.(1.2.2017)

• Wulz

Podle mě to nemá smysl... Stačí vidět TV ukázky, a vidím toho dost!(23.2.2017)

• TheNail

Aha, takže po prvních 30 sekundách, kde hrdinský přítel skočí do vltavy, aby zachránil přítelkyň šátek, mám jasno. :D(18.9.2010)

• moviepill

Už by mohli konečne urobiť seriál z iného prostredia a prípadne aj z inej doby. Táto Poisťovňa šťastia cez kopírák sa mi ani trochu nepáči...(20.9.2010)

• dejvyd

Nuda .... trošku se to nepovedlo :-)(6.10.2010)

• schindler

,,VYHÝBÁM SE TI, ABYCH TĚ NEMUSEL NENÁVIDĚT".(23.10.2010)

Na tenhle seriál se těším vždy,když ho mají na Primě dávat.Ne jen že hercům jejich role vřím ale vyváženost vztahů je stoprocentně lepší a důveryhodnější,než například v Ordinaci v růžové zahradě.I když tenhle seriál dostal málo hlasů jelikož se tam děje velké h***o,je tak útulný že alespoň 4* si u mě zaslouží.(26.12.2010)

• p.a.douch

Nechte je, něčim se živit musej. Hodnotit nebudu, protože nekoukám.(22.2.2011)

Pohodový český seriál ze života. Co se obsahu týče dobré, stejně tak i v případě hereckého obsazení. Ústředním tématem je rivalství dvou rodin. Najdou se v tom určitě mladí i staří.(7.3.2011)

• Abrinka

Dala jsem jeden díl a středověké mučení je proti tomu procházka růžových sadem. Ale u běžného českého publika je úspěch zaručen.(11.3.2011)

• Saprofag

Vysvětlení mého překvapivého hodnocení jest u dalšího skvostuz a to u Pomočovny pěstí!(17.9.2011)

• Meg348577

V ukázce tohoto veledíla, kterou jsem nějakým nedopatřením shlédla, bylo asi toto: facka, autonehoda, záběr z věznice, splašený útěk před policií a několik výstřelů z pistole... a to byla jen několika-sekundová ukázka... :) opravdu velmi "ze života"! :))(31.10.2011)

Po shlédnutí asi deseti stažených amerických filmů, které přiznávám jsem proklikal nudou musím tomuto seriálu dát pět hvězdiček. Zvysoka kašlu na předsudky ohledně seriálů. Herci jsou zde výborní, troufám si říci, že strčí velkou část Holýhoúdu do kapsy. Ještě jsem se u toho ani jednou nenudil, klišé mi tu nevadí, protože to není film, ale seriál a je úžasné, že tady to i po padesátém dílů stále odsýpá narozdil od jiných zahraničních seriálů (třeba Misfits), které jsou vynikající, ale u třetí řady, což je asi 13 díl už začíná být invence vyčerpána a nuda se pomalu vkrádá na obrazovku. Kdo chce umění, ať si pustí filmy pro náročného diváka a necpe se mezi seriály pro všední den a relaxaci. Miroslav Etzler jako vyhořený polda jest vynikající, matka Lída alias Jitka Smutná aspiruje na Oskara za práci s obličejovou mimikou, Pavla Ptáčková - Vitázková alias Sharon Stoneová alias Batman nic moc, ale co už fčil, Jan Dolanský válí jako Brad Pitt, Alois Švehlík alias Lex Barker taky vynikající, Lucie Štěpánková o několik levelů výše než Sharon Stoneová, zdá se že Brad Pitt má zelený zákal. Vendy nosí čtivá trika, vila prostorná, policejní služebna pohodlná, vyšetřovatel Hlaváček k zulíbání. Třeba seriál s Lukášem Vaculíkem Proč bychom se netopili má hodnocení vyšší než Cesty domů a po prvním díle jsem už nechápal o čem že to vlastně je a měl jsem chuť pohladit Lukáše po hlavě, že v příštím díle už to snad bude lepší... trapárna obrovského stylu, tam tedy opravdu byly prázdné, nikam nepatřící dialogy, záběry na vodu a mužská těla bez jakékoliv invence či uměleckého nápadu. Ale abych si zachoval zdravý rozum, třeba podotknout, že někde kolem padesátého dílu Cest Domů jde logičnost dramatické stránky zcela do pr.ele. Policajt Honza dělá jednu chybu za druhou takovým způsobem, že by měl jít raději prodávat pizzu, je prostě jako polda naprosto neschopný, na co šáhne, jde do kytek. A to dokonce i v osobním životě. A když už se zdá, že začne být po ožrání normální, začne chrápat a to je něco, co se neodpouští ani na prosektuře. Jeho šéfka Míla Jírová už nestíhá ani o deset staršího milence docenta. Její starší milenec úplně zmagoří a vrátí se k rodině, odkud šťastně chodíval do lesíčka na čekanou. Vrátí se k manželce, která vypadá vedle jeho milenky nekompromisně nepouživatelná. To, že nepoznal, jaká je to piraňa ho pasuje na hlupáka nejhorší kategorie. Omluva veterinářce za promarněný šuk to taky zrovna nevylepšila... A co se děje na policejní stanici je absolutní tragedie a jestli je jen trochu z toho v běžné praxi pravdou, potěš nás sám Veliký Manitou. Nejraději bych se na to už dál raději nedíval, ale pořád je to lepší než většina amerických filmů a zvědavost mi nedá, jaká sociopatická zvhrhlost se tam ještě vyskytne. Scénaristu bych tedy vydatně zatahal za uši ať nás už netahá za nos a dělá si voly z někoho jiného. Seriál je fakt dobrý, má to neuvěřitelnou gradaci, ale ty díry ve scénáři jsou v některých dílech katastrofální!!! A nezaplní je ani vtipně vložená reklama na pomůcky denní potřeby ................................................... TAK a máme tady druhou řadu ...ehm, jde to do kytek, asi to bude těmi novými herci, co už nenavazují na první řadu, a začíná se to podobat kravinologii (Markétka Burešová je na špici nesledovatelnosti, naštěstí zatím hraje negativní postavu, tak je vše OK). Tak uvidíme, kam to půjde dál, aspoň se dozvíme, co je dál za kytkama - - - že by nějaké voňavé hnojivo? Sakra už to není ono!!! Takže měním na 3 hvězdy a za půl roku znovu dáme někam palec. ............tak trochu času nám uběhlo a ze seriálu se stala upovídaná telenovela, nekonečná nuda prázdných dialogů o rakovině, transplataci jater, homosexuálních kámoších a jak se zpívá:nikdo nic nikdy nemá míti zcela za definitifní .... tož jdu na ten odpad. P.S.: jak už je mi jedno, když u seriálu usnu a neptám se, o čem to aspoň teda bylo, tak je to vážně v prdeli. ................. tak a je tu trojka a ta je nesledovatelná, takže nemůžu ani hodnotit! ................................. tak nám uběhl nějaký čas a tak nějak se zase dá u toho ta chvilka vydržet - žádná sláva, ale jdu na tři hvězdy.(30.12.2011)

• Ajfist

Tento seriál se dle TV prima prý velmi dobře chytil a má i slušnou sledovanost. Nevím kde tohle vzali, ale kohokoliv jsem se zeptal co na tuhle blbinu říká, tak že je to děsný výblitek. Mě osobně stačilo shlédnout jeden díl.(18.1.2012)

• iwee23

Tak tohle je na mě už trochu moc. Rozdíl mezi českými romantickými seriály a jihoamerickými telenovelami je jen ten, že poněkud teatrální výkon tamních herců je alespoň trochu uvěřitelný, jsou v něm emoce a alespoň náznak jakéhosi "herectví"...což v těch českých zcela chybí.... V Cestách domů, zejména u Rybové a Etzlera (který se v každém záběru-nebo snad v každé své roli?- tváři naprosto stejně!) podtrhují jejich tragický herecký výkon trapné dialogy, tragicky špatná kamera a ještě horší režie "režiséra" Adamce...(24.2.2012)

• MartyArt

Už mam dost těch trapáren z nemocnice. Páni režiséři, něco lepšího by nebylo?(29.6.2012)

• Georginek

Bezducha zabava pro bezduche Cechy. Jo, tahle sracka by prosla zcela jiste i v latinske americe....... Naprosta tragedie a ztrata casu. Kdyby nektery fanousek serialu chtel zazit lepsi zabavu misto sledovani Cesty domu, vezmu ho ven a prostrelim mu hlavu.(9.10.2012)

• turektureck

Opravdu tohle muselo být pane Adamec?(13.1.2013)

• njuska

Nechápu, proč tohle má horší hodnocení, než Ordinace. Tady v tom herci alespoň trošku hrajou...(1.4.2013)

Já sem jenom hledala okamžitou a nejrychlejší cestu od televize.. FUJ(3.4.2013)

Nikdy som si nemyslel,že tu nájdem toľko odpadu....ale keď som si prešiel komentáre všetkých týchto užívateľov, čo dali odpad, tak sa nedivím, prečo hodnotenie tohto seriálu je také aké je... Možno som zo starej školy "Nemocnice na okraji mesta" ešte s pánom Chudíkom a Kopeckým....ale takéto hodnotenie za tento seriál...nehnevajte sa na mňa, ale asi nikto z Vás kto dal odpad, si neuvedomuje, o čom je život...alebo si myslím, že iba 90% ľudí sa v tom vidí a preto sa toho bojí... Mimochodom... toto nie je Seagal, Norris alebo niekto z akčných hrdinov...toto je o živote a cestách.... u mňa 10 hviezd za najlepší porevolučný seriál v Československej republike.... a môžete si písať čo chcete....(15.4.2013)

• spacefall

KDYŽ UŽ FILMY NEKAZÍ NOVA ZAČNE PRIMA , lol dobrá rýmovačka kterou by jsi měl zapamatovat každý normální člověk !!!!(1.7.2013)

• PORTER44

Už ne,jeden seriál za druhým a je to jedna hovadina za druhou,radši se podívám dvacetkrát na Komando než na jeden díl týhle slátaniny.(26.8.2013)

• R.I.S.A

Moje milá na to kouká a to mě docela sere :( Ale pak mi to vynahrazuje a to mě naopak baví :) :* Jinak ten seriál stojí jaksi za hovínko teď z toho uděali spíš kriminálku nebo co Záviš je tam sere no je to zamotaný jako kunda, bez drog bych na to nevydržel koukat :)(23.1.2014)

• Kinderr

Viděla jsem jeden díl a takový paskvil a hnusárny co tam předváděli může jen někdo těžko vymyslet.....neskutěčná kopa srač....(15.2.2014)

• honza1205

Cesty do prdele a Adamec už taky do prdele.(2.12.2014)

• weca

Už dlouho mi v hlavě v souvislosti s timhle klenotem vrtá jedna věc - proč tam všichni doprdele šeptají ?!(8.1.2015)

• Shanyo

Ach, ten útrpný Etzlerov ksicht :-/(11.2.2015)

• Kub21

Další seriál,kde se v jednom dílu Mánička rozvede s Ruprechtem a dalších dvě stě dílů se to opakuje u jiných párů.Asi půl roku se na to nedíváte a zjistíte,že těch sto dílů co jste propásli,se nic tak zásadního nestalo.Akorát se Lojza zastřelil,protože Matylda má ráda Antonína.(31.12.2015)

• Mark1983

Jediný rozdíl mezi seriály z Novy a seriály z Primy je ten (a to pouze) je televizní společnost. Jinak tyhle seriály nemají absolutně žádný děj,žádný příběh,hlavu ani patu,zkrátka vůbec nic,co dokázalo upoutat.(8.1.2016)

• Larikazka

Už se těším do důchodu až na to budu moct koukat den co den :D(11.2.2016)

• erion26

Neskutečná k***a ta Rybová+neskutečný hňup Etzler.Díky bohu Vitazková odtáhla.(14.2.2019)

• kandyska

Nuda,ale přííííšerná.(19.9.2010)

• Tweetak

Nejhorší na tom je, že se mi zdá, že bych půlku z toho zahrál i já sám líp a vůbec nejneskutečnější je, kolik lidí se na podobné seriály dívá.(24.9.2010)

• psycholog

Jiří Adamec točí, čím dál horší kraviny a tady tomu nebylo jinak.(26.9.2010)

• petch

Bože, odpusť mu neboť neví co dělá. Chudák Adamec, zase vytvořil něco o čem si myslí jen on, že to za něco stojí.(8.11.2010)

• Daviidesek

Tohle je opravdu hrůza hrůz. Nějak nemůžu pobrat co nám tvůrce chce říct. Být cholerickým buranem s titulem , chovat se jako prase je ok?Někomu takový hrdina chybí?Fakt prominte drazí tvurci, ale to je fakt tak strašně neuvěřitelná blbina, že se to nedá, to jsem přežila 3 díly, abych teda nebyl za blbce co hodnotí po 5 minutách(3.2.2011)

• henny2010

Všechnu bídu, kterou jsem do této doby jakžtakž snášel, se převtělila do nové bídy, která svůj nový kabát asi jen tak nesvlékne. Jiří Adamec se už dočista zbláznil! Nikdy to nebyl režisér, který by točil filmy či seriály, u kterých bych slintal blahem, ale od pojišťovny to sním jde od deseti k pěti. Nova asi uzavřela s Primou dohodu, že ty herce, které si dané televize dostatečně vypotřebujou, si prohodí a pojedou novou dráhu tentokrát na konkurenční tv. Já jako jinak nevím protože tenhle seriál, mi přijde jako "Ordinace do které vede cestička domů". Čuchám nějaký nejapný záměr, že jednu z komerčních televiz chtějí divácky vyždímat a naopak druhou divácky stmelit do rodinného kroužku kolem televize. Tak či onak cesty domů jsou jen další dochtorské drama o přesycených emocích s dosti profláknutými herci a ve velké míře, jak jsem zmínil, ostřílený TÉVÉ zNOVOU. Do této skupiny přibylo tucet herců o kterých nemám páru, co jsou zač, ale herecky na mně působí jako kdyby oné dochtorské nováčky chtěli napodobit celým svým srdíčkem. Tak tohle ne dámy a pánové s tímhle cárem na mě nechoďte, já nepatřím do spolku žen, které tyto pořady vyhledávají, aby zapomněli na realitu. Když začnu hodně prosit, aby tenhle sajrajt už netočily, za půl roku nám naloží nové drama s nádechem pohádečky pro dospělé, které bude "ještě dojemnější" a hlavně koláčky sledovasti se budou lépe lámat. Co nadělat, lidi to hold berou, ale já jim na to seru a k těmhle škvárům mě nikdo jen tak nedonutí se posadit a žrát jim každé slovo. Těch 10% co dávám je asi za to, že přece jen vím, že lidé na to koukají z čistého vypnutí, ale z většiny to jsou lidi, kteří se ještě nestačily zapnout:)(23.3.2011)

• JARDAHONDA

Seriál,kde není opravdu nic pozitivního,,,,,,,,nic co by člověka naladilo do určité pohody....Neustálé řešení nesmyslných problémů,,,,,,,,Režie pana Adamce stála u tohoto seriálu opravdu za "shit" !!(10.12.2011)

• andyrespekt

Tu hvězdičku dávám jenom za to, že je to lepší jak se koukat na zrnění(8.2.2012)

• sako44

Mě se to už ani nechce komentovat. Takovýhle sračky v TV opravdu nepouštět!(28.2.2012)

• lineker

I starý Ford se určitě v hrobě rozdrkocal štěstím nad českou pásovou výrobou současných seriálů. Je to jak u výroby automobilů. Základ stejný, jen někde krapet pozměníte kastli, přidáte dveře a nový model je na světě. Spotřebitelé a konzumenti se najdou, takže proč v tom nepokračovat.(29.2.2012)

• Awesomer

Celé dvě epizody! Žumpa, odpad, špína, hnus... Herecké výkony jak z ochotnického divadla, kde je lídrem plešatej alkoholik, co zastává roli charismatického drsňáka. Že by Clint Eastwood východu? A ze všeho nejvíc mě dojebala upoutávka, která obsahovala větu " "POKRAČUJÍCÍ V NEJLEPŠÍ ČESKÉ TRADICI".. Co to kurva?!(7.3.2012)

• Crymes666

to je furt řečí kolik máme v televizi americkejch sraček(samozřejmě máme) a pak si lidí pustí tohle..(což je ještě horší)...wake up dude(18.6.2012)

• vena199204

Proboha celý týden v TV jen tyto debility.. Ulice, Ordinace.. Proč mají tyto odpady tak velkou sledovanost? Jaký chlap by strávil večer sledováním něčeho tak vymaštěného? Tolik vynikajících seriálů vzniká každý den ve světě, co se u nás nikdy neobjeví. OMG k poblití tohle, kdy se najde v ČR někdo, kdo natočí cokoliv kvalitou se blížící např. Chalupářům.(27.7.2012)

• Havran007

Jedna hvězdička za Švehlíka, který je skvělý.(15.9.2012)

Dobrý to bylo do toho 50 dílu (nic jinýho nehodnotím), no prostě do té doby než Soňa umřela, bez Vitázkové už se mně na to fakt dívat nechtělo, zvlášť když je to nekonečnej seriál, jak ulice apod., prostě se tam zas vystřídají všici naši herci a zamotá se to do nějaké neskutečné podoby. I tak sem ale neviděl lepší seriál podobnýho typu, lidi tu asi nevidí, že je to prostě jen ze života a buďto jsou naštvaní, že se v tom zhlídli, nebo je to pro ně až moc moderní.(25.11.2012)

• andaAanda

sleduju kvartálně na návštěvách u maminky. nevěřícně, jak je to možný.(15.12.2012)

• katjaaa

Úroveň českých seriálu, kterými nás krmí Prima a Nova je tak hluboko,že už ani hloub padnout nemůže,což dokazuje i tento "skvost".(2.1.2013)

• mira99

Stačí pět minut tohoto "zvěrstva" a mám zkažený celý večer. Statická kamera ve stylu latinskoamerických telenovel, jemný hudební doprovod, přehlídka nesmyslných dialogů, které slouží jen k vyplnění času mezi reklamními bloky, neuvěřitelně nesmyslné postupy policie při vyšetřování čehokoliv. Nechci být vulgární, tekže jen "hrůza hrůz".(11.2.2013)

• nemkatuli

Hodnotím, přestože jsem ani jeden díl neviděla celý (kvůli částečné objektivitě jsem shlídla alespoň část jednoho dílu) a už podle neskutečně otravné znělky a všudypřítomné upoutávky, kterou nás neustále bombardují nemůžu dát jiné hodnocení. Když to někoho baví, je to jeho volba..(30.3.2013)

• xxxLussyxxx

Větší kravina se v hlavním vysílacím čase už vysílat ani nemůže...(15.7.2013)

• janececek

nesmyslný paskvil!! tuna herců, co hrála v Ordinaci, se přestěhovala do tohohle stejného braku!!(11.9.2013)

Jak může mít tento seriál nižší hodnocení než Ordinace v růžové zahradě?!! Všichni, kdo uvažujete, že byste se na tento seriál chtěli mrknout, stáhnout si několik prvních dílů a třeba shlédli alespoň první řadu, určitě to stojí zato. Prvních pár dílů Vás přesvědčí, ať už o jeho kvalitách či nekvalitách. Tento seriál však nejde srovnat s typicky trapnou dnešní moderní, především nováckou, scénou. Seriál se pyšní dobrou hudbou, režií (Adamec, na kterého zde někteří kritikové nasazují, ostatně stojí za celou řadou úspěšných a zde vysoce hodnocených počinů - např. Dlouhá míle, Sluníčko na houpačce, Sanitka, pohádky Co takhle svatba, princi, Až přiletí čáp, královno, Chybná diagnóza, a mnoho dalších), kamerou, střihem, scénářem, dramaturgií i skvělým hereckým obsazením. Divákovi zároveň nabízí širokou škálu toho, co si může přát. Sví si najdou milovníci plytkých seriálů, kteří očekávají drama na poli lásky (možná proto tak nízké hodnocení???), příznivci milovaného tématu lékařství, nadšenci seriálové kriminalistiky i náročnější diváci, kteří nečekají, že vše vždy dopadne za každou cenu dobře, záporní hrdinové zemřou a kladní budou bohatí a navěky šťastní. Ano, tento seriál Vás dokáže i překvapit, MILE!!! Navíc charaktery hlavních postav jsou propracované a drží si fazónu (záporní hrdinové se nestanou pro nic za nic kladnými a naopak, namění se jen proto, že by to divák snad očekával, když už se vůbec mění). Jednu hvězdičku sebrala, a to je dle mého hlavní zápor seriálu, propagace několika značek, která se ve třetí řadě, víceméně nenápadně, vyskytla. Zkrátka jde o seriál DIVÁCKY ÚSPĚŠNÝ, A PŘITOM NE PLYTKÝ A STUPIDNĚ JEDNODUCHÝ!!!(6.12.2013)

• KatkaV.

Odpad!(20.12.2013)

• kormoran

Nikdy to nebyl žádný skvost české seriálové tvorby, ale s přibývajícími díly a obměňujícími se postavami seriál ztratil jakékoli napětí, nijaká dějová linka obalená šílenými dialogy, kterým ani ti lepší herci nedokážou přidat na uvěřitelnosti. Rozplizlý, bezcílný blábol. Ono se není čemu divit: http://www.iprima.cz/cestydomu/rozhovor-se-scenaristy(21.3.2014)

• Krasnoludek

Bohužel jsem byl nedobrovolně nucen shlédnout několik dílů a jen těžko by se dalo najít něco, co by předčilo tento seriál svou stupidností, vyumělkovanou dramatičností, trapností zápletek a neskutečně tragickým výkonem i renomovaných herců. Oč smutnější poselství o naši společnosti tento seriál vysílá, vezmeme li v úvahu, že tento totální brak sleduje pravidelně kolem třičtvrtě miliónu diváků.(15.4.2014)

• William_

Píčovina všech píčovin co tv Prima mohla udělat.(pardon ale jinak se to říct nedá)(21.4.2014)

• Peabody

NO pohybuje se v tom (nedá se říci hraje) co má nohy na české herecké scéně, ale to je asi tak všechno. Jiří Adamec vždycky dobře uměl velké televizní show a nikdy seriály (i jeho Rodáci byli na tu dobu extrémně špatní ne tím, že to bylo ideologicky poplatné, ale bylo to prostě odbyte co do reálií, dramaturgicky i co do vedení herců). No a tohle je asi tak stejné, rychlovka mezi dabingy a jinými seriály stylem. Kurva co to hraju teď a co za dvě hodiny? dejte mi text, ja ho nabliju na kameru a běžím. Brr(5.11.2014)

• nowizz

nazývat tento seriál sračkou je hanobení výkalů(12.2.2015)

• Jarmika

Přehlídka neherců díky babině u nás v obýváku. Jestli nezačnu krvácet z očí, tak ještě zkusím dodat, že jestli tyhle seriály mají být na úrovni automatizované linky, tak bych si z takové nevzala ani zadarmo toaleťák, páč by měl v sobě díry jak ementál=totálně ani k h. A teď tam začla hrát i hudba, no tak to potěš... Já myslela, že ty dialogy už nemůže nic trumfnout. Aspoň mě to donutí znovu vysvětit domov od zlých sil. Vypadá to, že situace je vážná...(2.3.2015)