Cesty domů

Rodinný / Drama
Česko, (2010–2015), 345 h 15 min (Minutáž: 51–67 min)

Alois Švehlík, Miroslav Etzler, Petra Horváthová, Milan Bahúl, Petr Konáš, Ladislav Hampl, Miluše Šplechtová, Jan Zadražil, Stanislav Havrda (více)

Série(4) / Epizody(359)

Nová moderní rodinná sága Televize PRIMA autorů Barbary Bulvové a Jana Coufala v režii Jiřího Adamce zavede diváky mezi dvě znepřátelené rodiny. Cesty domů vyprávějí silný emocionální příběh o jejich nepřátelství. O nepřátelství na život a na smrt. Kořeny rodové nenávisti sahají do temné minulosti; příběh, který se divákům otevírá, se ale odehrává právě teď… (TV Prima)

Phorbo odpad!

Ježiši.. zase dalsi peklo co udelali čeští scénáristé.... bomba na druhou.. ale už nikdy nebudu sledovat asi komerční telku protože to je fakt za trest :D ()

hammerhead odpad!

"Nemáš krém do bot, došla mi řasenka". "To tě musí hrozně pálit" ."Jenom chvilku, potom si zvykneš". Nemáme tady dva "odpady"? ()

Damielka odpad!

A to má být co? Může mi někdo vysvětlit, jak TOTO mohlo vzniknout? To se jako pár chytrých hlav na Primě sešlo a řeklo si: "Pojďme natočit originální seriál o jednom zkrachovalým manželství a dvou rozhádanejch dědcích, s moc vážným a seriosním scénářem, obsadíme do toho hodně moc herců z Ordinace a zasadíme to do prostředí nemocnice, protože ty herci z Ordinace už mají nafasovaný nemocniční pláště, tak toho využijme, a celý to natáhneme a zdramatizujeme tím, že ti herci z Ordinace budou mezi jednotlivýma replikama dělat hodně dlouhý odmlky," a někdo přes peníze pak řekl: "Jo, to je dobrý, to se bude líbit, dostanete na to tři miliony a Adamce, ten už bude vědět, jak z toho udělat kvalitní zábavu." Viděla jsem čtyři díly. Hodně, opakuji HODNĚ jsem se snažila vydržet víc, abych byla co nejvíc objektivní, ale FAKT to nešlo. V tomhle beztvarým seriálu není žádná postava, která by mi byla sympatická, se kterou bych se mohla sžít (i kdyby to byl aspoň kompars), žádná scéna, který bych mohla přiznat vtip nebo nápad. Hlavní hrdinka je unylá, Etzler až moc přesvědčivě vyžilej a očividně věčně v lihu i v reálu (co by herec neudělal pro roli, že ano?), Švehlík věčně zpruzelej, což ve filmech s Nicholsonem možná funguje, ale tady to leze na nervy už po deseti minutách prvního dílu (kde udělali soudruzi z Primy chybu?), milenec Roman je sice stejně starej jako hlavní hrdinka, se kterou má jakože poměr, ale vypadá víc jako její pubertální syn, čemuž odpovídá i to, jak se k sobě v seriálu tyto dvě postavy chovají - chybí tomu jakákoli přesvědčivá vášeň (to už je víc vášně mezi hlavní hrdinkou a jejím manželem) a naopak je to prošpikovaný zdlouhavýma úvahama na téma: "Dyk víš, Romane, že tě děsně miluju a chci bejt s tebou, ale můj cholerickej, věčně ožralej manžel, který mi již toliko ublížil, si rozbil stan na zahradě našich a já nemám to serdce ho vyhodit, poněvadž jsem především ta matka našich dětí, a to neni jen tak, tak dneska jenom jednu rychlou pusu na tvář a rychle dom. Já vim, že jsem ti slíbila, že mu o nás řeknu, ale ve scénáři je, že se stejně nakonec vrátím k němu, tak si to nekomplikujme nějakejma zbytečnejma citama, jo?" Potměšil zůstal věrný své roli postaršího, mocinky laskavýho doktora z Ordinace (aby se mu to nepletlo) a Jeníková sice vyměnila zdravotnictví za pohostinství, ale ten svůj karakter hraje taky pořád stejně jako na Nově. Paní Smutná je často smutná, protože jí Švehlík zahejbá se svou pacientkou, ale ne a ne se hnout z baráku, poněvadž mu milenka dala kopačky, na což si záletný manžel nezapomene své smutné manželce večer v posteli postěžovat (za to byl uhozen polštářem do hlavy). Jo, abych nezapomněla na "Kači" Kamily Špráchalové a její zvířátka, což má být asi jakože taková zábavná vložka, něco pro odlehčení v tom seriosním a závažném scénáři, takový stmelující element, který se snaží usmířit ty dva rozhádaný dědky. Trochu mi to připomíná, když Nova po půlhodině katastrofických zpráv dá na závěr televizních novin jednu veselou příhodu a velkém dobrodružství malého hrošíka z pražské zoo, aby lidi viděli, že na světě je pořád hodně dobrého. Ve srovnání s Dokonalým světem, který je taky často hodnocen odpadem, který jsem však s chutí dokoukala až do konce a de facto na jeden zátah, je TOTO opravdu odpad. Ale nebojte se, bude hůř. Nova chystá tureckou telenovelu a lidi na to budou koukat! () (méně) (více)

mira007

Potkal jsem holčinu , které se to líbí, takže to je jako výhra v loterii. Dávám pět hvězd ( viděl jsem dva díly v životě ), protože tak malé hodnocení co tu vidím ve mne vyvolalo opravdu soucit. ()

fNdEsIECLE odpad!

Neviděl jsem ani pidi sekundu, ale jen z upoutávek mne jímá neskutečná hrůza... (V těch několika vteřinách závratné hrůzy jsem ještě viděl, jak se jemně, sotva znatelně... Bylo mi zle, k smrti zle...) ()

HouseMK

Nedám tomu odpad jen proto, že jsem se neodvážil shlédnout víc než pět minut. Pokaždé, když omylem vidím upoutávku na další díl, ve které se herci vyjadřují nadmíru afektovaně a pokaždé se někdo pere a dává druhému pěstí, řikám si, že jestli takto vypadá cesta domů, stanu se raději bezdomovcem. ()

Mallyyy odpad!

Proč ? Proč tohle točí ? Na takové české sračky se neda dívat. A co je nejhorší ? Rodiče se na to dívaj. ()

Olík

Jak pejsek s kočičkou vařili dort: vezmeme herce oblíbené z jiných podobně "úchvatných" seriálů, přidáme ověřené zápletky, do režisérského křesla posadíme pana Adamce, mícháme, mícháme a máme další „kvalitní seriál“ pro večerní usínání na gauči. ()

#47 odpad!

Hodnotu nového Adamcova seriálu lze velmi dobře odhadnout už podle úvodní znělky a nic lepšího než klasická vztahová škatulata nás opravdu nečeká...kde jsou ty časy když natáčel seriály které byly alespoň o něčem. ()

Vakomlok

Nový český seriál, který je úplně stejný jako všechny ostatní. Špatný. A se stejnými herci. Špatnými. A ta jedna hvězdička je asi moc, ale mám rozvernou náladu. ()

gombarix

- - na první pohled mi to přišlo o dost lepší než třeba Ulice nebo Ordinace, ale možná (pravděpodobně) na to měl vliv hlavně zdejší zjev Ryndy Libové... ()

hEROic

skvely herecky vykony! :) ja to proste zeru... maloco me dokaze pobavit tak, jako Etzler, kterej trikrat za jeden dil prijde nasra*ej do kancelare, vysteka se na Rybovou, teatralne se otoci a triskne dverma :)) dvojite dejavu behem jedne hodiny, super :-D 20% ()

rusty09 odpad!

No to je zase píčárna, teď na to koukám, a asi ubulenější seriál neznám, zlatá ordinace. Tohle není odpad = 0, tohle je tak -3 a takovejch věcí na světe moc neni. ()

Ydrosten

Jednou jsme z pár lidma zapředly zajímavou diskuzi na téma " sračkoidní seriály u nás a ve světě " //// Je zajímavé že tak malá země jako je ČR, dokáže vyprodukovat podobný hnůj jako je tohle ( + asi 20 podobných seriálů ) a i když se na to dívá pár lidí, neustále se natáčí další a další díly. Určitě to nemůže být z hlediska financí levná záležitost - vemte jen kolik musí platit herců, asistentů, režisérů a dalších xy lidí co se na podobných projektech podílý. Jak je tedy možné že tak malé TV stanice ( Nova, Prima, Barrandov ) dokážou neustále točit něco na co se nikdo nedívá, a takové obří TV stanice jako jsou ve světě, nedokážou dokončit nějaké seriály jen proto že se na to přestalo dívat pár lidí. Stačí si na internetu najít pár informací ke zrušeným seriálům ( Terra Nova, Outcasts, Flashforvard, atd. ) u kterých se dokonce do studií kde byly vyráběny posílaly petice za obnovy. Takže kdepak je chyba, když třeba Prima, dokáže vysílat kravinu 10 let v kuse a točí dál, a taková ABC ( v americe ) nedokáže natočit pár dílů, které by dokázaly otevřené příběhy ukončit ? Nemyslím si že to bude v penězích. Takže kde je ta rozdílnost ? Pochybuju že taková stanice jako je Prima, má nějak moc větší možnosti finančního rázu, než třeba takový SyFi studio ( nebo Universal, Tristar, Columbia, a mnoho dalších kteří ukončily zajímavé seriály uprostřed vyprávění ) ()

GIK odpad!

Umělecký dojem úrovně Big Brother nazachrání ani detailní hlasité zvuky mlaskání, kousání a polykání. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj