• giacobbe

Novácká estráda Petra Novotného z produkce ČT. Prázdných vsuvek a pitomého tlachání moderátorů a hostů je asi pětkrát více než samotných ukázek a vyhodnocení testu. Ukázky z řízemí automobilu pod vlivem alkoholu byly díky režii a kameře úplně na ...... Ukázky při samotném testu byly díky počítačové animaci často nečitelné. Ne nechtěl bych barevné obrázky křižovatek z učebnic, jak si o mě asi teď myslí LUCZI, ale reálné záběry z automobilu by určitě byly lepší.Dík té výborné animaci jsem při otázce na předjíždění přehlédl značku křižovatky, až při čtení možností jsem zpětně dedukoval jestli nejvyšší povolená rychlost na předchozí značce byla 60 nebo 80, jestli nechci odbočit vlevo když se otázka týká vyhýbání, že by asi měla na palubce svítit kontrolka mlhovky když se po ulázce jízdy v mlze všechny odpovědí vztahují k osvětlení. - A stejně jsem skončil s plným počtem, z možností se dala odpověď odhadnout snadněji než v testech používaných v autoškole. A kromě rychlosti na železničním přejezdu si toho řidiči moc nezopakovali. Světelná křižovatka kde by v jednom směru svítila zelená a ve směru kolmém svítila zelená prava šipka je sice teoreticky možná, ale doufám nikde není! Zadní mlhovkou svítí když je potřeba každej, otázka by se měla týkat spíš předních, i za jasných měsíčních noci mě nejméně každé 2km zrentgenuje dobrák s mlhovkama. U druhé autoškoly národa už jsem to naopak vzdal po první otázce- na co upozotňuje následující značka - čučím na televizi z půl metru, vidím starou belu- grafik asi pozapomněl na rozdíl v rozlišení monitorů a TV, a záměrně použil nejméně přehledné ukazatele palubní desky. Posílejte odpovědi po každých 4 otázkách SMSkou za 10korun, jen ty SMS mohly matáčení a výhru v soutěži zaplatit, a nemusely stěžejní část pořadu zabrat prezentace a reklamy sponzorů.(31.8.2010)

Narozdíl od většiny kolegů zde, hodnotím pořad z 26.2.2011 s Alešem Hámou. I kdyby se alespoň pár řidičů naučilo díky této soutěži něco nového, pak je to úspěch. Otázky byly myslím velice dobře zvoleny a vystihovaly nejčastější nešvary na našich silnicích plynoucí z neznalosti novějších předpisů, které za krále Klacka neplatily nebo nebyly aktuální - lidi naučte se na dálnici jezdit v pravo (ano, i na tříproudové nejezdíme zbytečně uprostřed) a pochopte, že platí pravidlo zipu (i na Moravě pouštíme auta s Ačkovou SPZ - co když je jen služební).(27.2.2011)

• FireTight

No, sice to bylo lepší, než všechny IQ testy národa dohromady, ale přesto tomu něco chybělo... Jarda Bosák je sice fajn komentátor fotbalu, ale tohle mu nějak nesedlo, o jeho kolegyni Lucii Výborné ani nemluvě (třeba ten "vtip" u vysvětlování tvaru SMSky). Nápad jako takový taky nebyl špatný, ale to zpracování... Škoda té animace, nebyla až zas tak marná, jenže na normálních rozměrech TV obrazovky toho bylo vidět velký prd a nejlepší chvíle nastaly při otázkách v noci. Jen si to představte: auto jede se zapnutými světly, já vidím před sebou velkou černou tmu a najednou otázka: "Jak se zachováte?". :D Až při správné odpovědi a označení chodce jsem si všiml, že tam vůbec někdo jde. Ale jak jsem psal výše, nebylo to zase tak úplně marné, trochu poladit, nějak rozumně sladit obtížnost otázek (otázka "co uděláte, když jedete za tramvají a ona má pár metrů před vámi zastávku" mi přišla celkem... zbytečná) a hlavně opět něco vymyslet na Karla Hynka, jeho ježdění pod vlivem bylo jednak k popukání a také docela poučné.(2.9.2010)

• UncleG

Nebudu rozebírat, že Jarda Bosák (ačkoli jde o vtipnou osobnost a semotamo se mu povede i nějaká ta hláška) nezní zrovna extra bavič a už vůbec ne moderátor. Nebudu ani rozebírat, že show je špatně časově rozvržená, takže se v "komponovaném večeru" objevují pravidelná hluchá místa a po půl hodině začne celý pořad svou repetitivností nudit. Nebudu rozebírat ani "pestré" vsuvky, v nichž jsou pozvané celebrity nuceny odpovídat na otázky typu "Jste dobrý řidič? A čím to je, že vaše skupina řidičů odpovídala tak špatně?". Ne, ani neřeknu nic k přehrávajícímu "pseudoopilci" Hynkovi - jehož pokus řídit auto pod vlivem předvedl už před dlouhými lety Roman Kresta. Nezastavím se ani nad protivnými světelnými tabulemi, na nichž ve studiu běží reklamy! Ale nemůžu se nezastavit nad nepovedenou hlavní náplní - a to špatnými simulacemi konktrétních situací. Jak má asi člověk v počítačové grafice poznat, že mu na palubní desce neznámého autmobilu nesvítí kontrolka od mlhovky? Over All, jedním slovem: Nebavilo.(28.8.2010)

Jsem čerstvě po autoškole, tak jsem si s chutí ověřila, co všechno mě tam naučili (tedy vlastně, co jsem si sama po večerech našprtala).. určitě zajímavý nápad, trochu nedovedený k dokonalosti. Občasné trapné pasáže, či hluchá místa, ale jinak se to dalo. A Lucie Výborná je opravdu výborná moderátorka.(29.4.2011)