poster

Říše léta

 • Island

  Sumarlandið

 • USA

  Summerland

Komedie / Fantasy

Island, 2010, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ***

  Nevěřím na elfy, zato věřím tomu, že někteří lidé je můžou vídat. I tak by to ale mělo zůstat tajemstvím. Tenhle film mě bavil víc, když předváděl jen náznaky a ne přímočaré zobrazení.___ Režisér jakoby se nemohl rozhodnout, jestli točí komedii nebo drama. Prudké lámání žánrů po jednotlivých scénách přerušovalo plynulý tok příběhu a trhalo moji pozornost na kusy. ____ Několik scén bylo přesto velmi působivých: brutalita, s jakou islandská policie rozehnala poklidnou demonstraci a osvědčený způsob, jak opět získat zarytého ateistu pro víru. /16. 11. 12./(16.11.2012)

 • dank011
  ***

  Severský filmový podzim v Minikině v Ostravě, 17.listopadu 2012 Typický film na jedno jediné shlédnutí, bez nutnosti dívat se na čas zbývající do konce: na povzbuzení víry v elfy či čehokoliv přesahujícího příliš málo mystiky, na drama plytké a schematické, jako inzerovanou komedii bych to taky neviděl. Takže jako sláma z bot čouhá poselství, že všechno si za prašulky nekoupím ... Pro nadšence do islandských exteriérů o ničem ( až tak trestuhodně nevyužít skal, sopek nebo prostě čehokoliv co činí Island jedinečným, no toto !)(20.11.2012)

 • Malarkey
  ****

  Island – říše čar a kouzel, elfů a trpaslíků. Také i lidí, kteří tomu všemu přirozeně věří a berou jakou součást jejich kultury, což samo o sobě je dost kouzelné a zvláštní. No a tenhle film na tom všem stojí. Stojí na zásadách a pravidlech dané země. A stojí na tom, co se stane, když něco takového někdo poruší. Respektive že tyto kultury začne ničit a bourat průmyslem, zástavbou a všelijakým humusem. On totiž ani Island, přirozeně překrásná země, se nevyvaruje lidí, kteří chtějí na přírodě rejžovat a tak se například stalo, že na řece postavili vodní elektrárnu, zaplavili údolí, kompletně zničili krajinu. Jenom proto, aby se nadnárodní organizace napakovali. V tomhle filmu je to vlastně hodně podobné, ale s koncem jak z pohádky od Grimmů. Pro mě moc příjemné překvapení a další film z Islandu, na který budu s radostí myslet.(29.1.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Přiznám se, že mě totálně dostal konec. Celou dobu jsem nevěděl co si o filmu mám myslet, ale na konci jsem pochopil, že jsem se díval na velmi neortodoxní pohádku o lásce. U tohoto bijáčku jedou uši jen na poloviční úvazek, protože se ve filmu neplýtvá slovy. Tady se sází se na divákovo romantické já.(29.9.2014)

 • misterz
  ***

  Film o tom, že s vecami nadprirodzenými a hlavne s elfami si neradno zahrávať. Snímok je zmesou čierneho humoru a drámy, kde sa oba tieto prvky pekne dopĺňajú a striedajú. Preto aj keď je dejová linka iba priemerná a na severskú drámu má slabší emocionálny náboj, snímok budí príjemný, oku lahodiaci dojem. Tiež dokáže vzbudiť zvedavosť ohľadom konca, v tomto prípade výrazne pomohol ľahučký dotyk tajomna. Film možno nepatrí k tomu najlepšiemu, čo severská kinematografia dokáže ponúknuť, ale svojich fanúšikov si určite nájde, nejde o žiadne sklamanie. 65/100(1.8.2014)