Co kdybychom žili společně?

• francouzský

Et si on vivait tous ensemble?

• německý

Und wenn wir alle zusammenziehen?

• slovenský

Čo keby sme žili spoločne?

And If We All Lived Together

All Together

Drama / Komedie

Francie / Německo, 2011, 96 min

Není to tak vyhrocené drama jako Láska, ale má to o to světlejší okamžiky. Polohy jednotlivých aktérů nevybočují nijak z řady, takže jedinou komickou postavu zde ztvárňuje Richard. Jane Fondová má velmi roztomilý přístup k vlastnímu skonu a já stále nevím, zda by se to nemělo nazvat alespoň mírnou morbiditou. Za tragické lze považovat srovnání s českou představou, jak nabídnout roli i hercům kolem sedmdesátky. V tomto světle Magnuskova gastroenteritida s krycím názvem Školní výlet získává nových a netušeně páchnoucích rozměrů.(26.9.2013)

Ve filmu je nakousnuto snad úplně všechno - láska, žárlivost, sex, ale taky demenze, impotenze, smrt.....Vše je smícháno a hozeno mezi skvělý herecký ansámbl, do téměř pohádkového prostředí luxusní vily, kde důchodcům očividně nechybí peníze a tak se u sklenky drahého vína lehkovážně zabývají svými problémy......Každý se chceme dočkat vysokého stáří a tak může tento film trochu motivovat :-)(17.1.2013)

Priemerné.(4.12.2013)

Opravdu vynikající film, přesně díky takovýmto filmům mám ráda evropskou filmovou tvorbu, scéna s vytopeným domem a příjezdem téměř půlky prasete mě opravdu hodně rozesmála, sympatické obsazení, tenhle film si těch pět hvězd zaslouží.(4.3.2014)

Na komedii málo hůmoru na drama minimum patosu. Milý film, který mne však jen s ohledem na herecké obsazení nedonutí zvednout hodnocení nad průměr.(30.9.2015)

• Opeth

Nepobavilo, nedojalo, nudilo. A to je pro mé měřítko hodně špatnej film.(24.6.2016)

Hořko-smutná komedie, která pohladí..... Nic víc, nic míň.... Dobré obsazení a příjemná hudba... :) 75%(27.8.2017)

Nikdo nechce být starý, ale každý tady chce být dlouho. Film o všem, co s sebou stáří přináší s laskavostí a humorem. Přeji všem českým důchodcům, aby stáří mohli prožít v takovéto atmosféře. Protože pokud ne, tak ti,covládnoustojízahovno!! #2019(2.1.2019)

1 2 3 4 5 následující >>