Komuna mé matky

Peace, Love, & Misunderstanding

Rodinné tajomstvá

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 88 min

Mozno pomalsi, ale pointa filmu sa mi velmi pacila. Na niektore filmy clovek asi musi byt naladeny a aj ked ti tato az klubova snimka myslienku nevrazi s prestnostou vystrelenej gulky medzi oci, tu myslienku si tam clovek vie najst. A pacilo sa mi to zobrazenie generacnych nazorov a problemov,ktore v tom veku riesili. Ono je to velka pravda, hah. Aj preto hodnotim ako hodnotim [70%](25.12.2013)

Když tenhle film vidím ,tak se mi najednou zachce taky cítit tu svobodu těla i myšenek...cítit tu nekonečnou lásku ,mír a spokojenost...myslím že Jane Fonda má pravdu ve všem co v tomhle filmu říká...války jsou nesmysné. I to souznění s přírodou a ta pozitivní energie všude kolem by ve mě okamžitě začali vzbuzovat pocit bezpčí. A možná je to tím ,že jsem přehnaně citlivá a okamžitě si připadám jako bych tam žila snimi ,ale v tomhle případě ani to kouření marihuany nevypadá tak zle ,když se zamyslíte ,že oni uznávají zdravý způsob života a mariánce se poddávají jen z toho důvodu ,že je to čistě přírodní produkt. Zajímalo by mě jestli takové místo existuje i ve skutečnosti ,a jestli ano ,tak si pokládám za cíl se tam jednou podívat..protože tyhle pocity není možné cítit kdekoli jinde. :))(30.11.2013)

Méně hudební a více romanticko-dramatický film než Taking Woodstock. Docela bych si přála mít někdy takovou pohodovou babičku a zažít s ní alespoň polovinu toho dobrodružství, která zažila její vnoučata. Konec předpokládáte podobně jako určité klíčové zápletky v poklidně plynoucím příběhu. Přestože Elizabeth Olsen nezapře podobu svých "slavnějších" sester, tak herectvím jí obě dohromady nesahají ani po kotníky a mladý Chace Crawford vypadající jako mladší Ian Somerhalder - také skvěle odvedl svou práci. Pár příjemných songů a špetka toho moudra o peace and love na závěr a je to - dokonalý film na odreagování.(24.3.2013)

Lahodná nostalgická hipísácká labutí píseň. Srdcovka pro vyvolené. Ti ostatní, co nevědí kdo byl Hendrix a že tráva je zdravá, ať se na to nedívají. Jane Fonda jako sympatická hippie babička nemá chybu a mladá Olsonovic Eliška je příjemným hereckým překvapením, vezmeme-li v úvahu co předvádějí její sestry.(7.7.2014)

Peace, Love & Misunderstanding (český název odmítám použít) je předvídatelná rodinná romantická podívaná s poměrně banálními zápletkami prvních lásek dospívajících dětí a hledání cesty matky a dcery zpět k sobě. I přes tu vstupně docela otravně znějící premisu se ale film nese na zvláštní vlně ne úplně nesympatické hippie pohody, v oblaku kouře trávy, kterou babička pěstuje "pro vlastní potřebu" ve sklepě a doprovázená příjemnou hudbou. Jane Fonda si pak svou roli viditelně užívá, vzpomínajíc na vlastní zlatá sedmdesátá.(15.11.2013)