Komuna mé matky

Peace, Love, & Misunderstanding

Rodinné tajomstvá

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 88 min

Když tenhle film vidím ,tak se mi najednou zachce taky cítit tu svobodu těla i myšenek...cítit tu nekonečnou lásku ,mír a spokojenost...myslím že Jane Fonda má pravdu ve všem co v tomhle filmu říká...války jsou nesmysné. I to souznění s přírodou a ta pozitivní energie všude kolem by ve mě okamžitě začali vzbuzovat pocit bezpčí. A možná je to tím ,že jsem přehnaně citlivá a okamžitě si připadám jako bych tam žila snimi ,ale v tomhle případě ani to kouření marihuany nevypadá tak zle ,když se zamyslíte ,že oni uznávají zdravý způsob života a mariánce se poddávají jen z toho důvodu ,že je to čistě přírodní produkt. Zajímalo by mě jestli takové místo existuje i ve skutečnosti ,a jestli ano ,tak si pokládám za cíl se tam jednou podívat..protože tyhle pocity není možné cítit kdekoli jinde. :))(30.11.2013)

Jednou květinové dítě - navždy květinové dítě! Na komediální drama Komuna mé matky se celkem příjemně kouká, děj je sice nenáročný a předvídatelný, ale podlehla jsem uvolněné atmosféře a bavila se. Celoživotní rozpor mezi matkou hipísačkou (s chutí hraje Jane Fonda) a upjatou dcerou právničkou vyvrcholil, když matka i na dceřině svatbě prodávala marihuanu a dcera ji nechala zatknout. Od té doby se dvacet let neviděly. Děj spěje k smírnému rozuzlení až poté, co právničku manžel nečekaně požádá o rozvod a ona v krizi i s dospívajícími dětmi nerada odjede k matce. Ta žije v hippie komuně u Woodstocku a dcera zjistí, že matka je pořád stejná, což ji silně dráždí, ale pozvolna i s dětmi podlehnou pohodové atmosféře.(10.3.2013)

• Tsuki003

No, asi takhle. Nebylo to tak hrozné, že bych si hodinu a půl kousala nehty nudou, ale víc než jako průměr bych to neoznačila. Tenhle film, mám dojem, jakousi pointu původně měl, ale během sledování, ani po skončení filmu se ke mně nějak nedostavila. Nic hodnotného mi to nedalo. Možná pár nástřelů k zamyšlení, ale všechny se ztratily v nejasné mlze čehosi...(22.8.2015)

• Autogram

Pre každého je tento film pohodový alebo oddychový, ale pre mňa bol skôr nudným. Niekedy ma takéto konverzačky oslovia, tentoraz sa to nestalo. Pre Jane Fonda to bola pekná príležitosť predviesť sa ako hipísačka ešte aj pred osemdesiatkou, inak len prázdne vzťahové pletky a neúprimné reči. Zastrelenie srny romantike nepridá, ale vegetariánske dogmy tiež nie.(25.7.2017)

Peace, Love & Misunderstanding (český název odmítám použít) je předvídatelná rodinná romantická podívaná s poměrně banálními zápletkami prvních lásek dospívajících dětí a hledání cesty matky a dcery zpět k sobě. I přes tu vstupně docela otravně znějící premisu se ale film nese na zvláštní vlně ne úplně nesympatické hippie pohody, v oblaku kouře trávy, kterou babička pěstuje "pro vlastní potřebu" ve sklepě a doprovázená příjemnou hudbou. Jane Fonda si pak svou roli viditelně užívá, vzpomínajíc na vlastní zlatá sedmdesátá.(15.11.2013)