Komuna mé matky

Peace, Love, & Misunderstanding

Rodinné tajomstvá

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 88 min

Peace, Love & Misunderstanding (český název odmítám použít) je předvídatelná rodinná romantická podívaná s poměrně banálními zápletkami prvních lásek dospívajících dětí a hledání cesty matky a dcery zpět k sobě. I přes tu vstupně docela otravně znějící premisu se ale film nese na zvláštní vlně ne úplně nesympatické hippie pohody, v oblaku kouře trávy, kterou babička pěstuje "pro vlastní potřebu" ve sklepě a doprovázená příjemnou hudbou. Jane Fonda si pak svou roli viditelně užívá, vzpomínajíc na vlastní zlatá sedmdesátá.(15.11.2013)

Zbožňuju posleních 20let Jane Fonda ve filmech, kde ztvárňuje přesně takovéto jakože "cool" babičky a užívá si života do poslední chvíle :) Proto tento film nesměl chybět v mém víkendovém odpoledni :) Je Božská :) Celkový koncept filmu je super - i když, jak tu bylo několikrát již napsáno - je to dost předvídatelné :) Ale v tomto případě - no a co.. :) Bylo to celé takové uvolněné a pohodové a hlavně jsem to nebrala ani jako film, ale spíš jen takový krátký dokument, jako pak nakonci v tom kině :) Dvojice Fonda/Keener se mi moc líbila, prostředí, ve kterém babička ve Woodstocku žila taky fajn - sem tam nějaký ten šok - proč by ne :) Je to nenásilné, klidné a baví mě řeči typu "Na tomhle koncertě to byl nejlepší sex :D " "Jooooo Wooooodstock - to jsem ráda, že jsem to vůbec přežila" :D :D Apod.... Tento film není trhák, ale pobavil, uklidnil a chtěla bych tam fakt aspoň na chvilku být :)(20.11.2014)

Když tenhle film vidím ,tak se mi najednou zachce taky cítit tu svobodu těla i myšenek...cítit tu nekonečnou lásku ,mír a spokojenost...myslím že Jane Fonda má pravdu ve všem co v tomhle filmu říká...války jsou nesmysné. I to souznění s přírodou a ta pozitivní energie všude kolem by ve mě okamžitě začali vzbuzovat pocit bezpčí. A možná je to tím ,že jsem přehnaně citlivá a okamžitě si připadám jako bych tam žila snimi ,ale v tomhle případě ani to kouření marihuany nevypadá tak zle ,když se zamyslíte ,že oni uznávají zdravý způsob života a mariánce se poddávají jen z toho důvodu ,že je to čistě přírodní produkt. Zajímalo by mě jestli takové místo existuje i ve skutečnosti ,a jestli ano ,tak si pokládám za cíl se tam jednou podívat..protože tyhle pocity není možné cítit kdekoli jinde. :))(30.11.2013)

• Autogram

Pre každého je tento film pohodový alebo oddychový, ale pre mňa bol skôr nudným. Niekedy ma takéto konverzačky oslovia, tentoraz sa to nestalo. Pre Jane Fonda to bola pekná príležitosť predviesť sa ako hipísačka ešte aj pred osemdesiatkou, inak len prázdne vzťahové pletky a neúprimné reči. Zastrelenie srny romantike nepridá, ale vegetariánske dogmy tiež nie.(25.7.2017)

Nic objevného či přehnaně "realistického". Pohodová a lehce předvídatelná pohádka o lásce, toleranci, porozumění, síle přesvědčení a "druhých, třetích a čtvrtých" šancích. Nenáročný snímek vhodný pro odreagování, kdy mozek je spíše na obtíž. Plusem je fajnová muzika a pár odkazů na konec amerických 60s. 6/10!(2.4.2013)