Komuna mé matky

Peace, Love, & Misunderstanding

Rodinné tajomstvá

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 88 min

Dávám tři hvězdičky. Film není špatný, ale je poznat na první pohled , jak moc je prvoplánový. Typické vykreslení hlavních postav, které mají jistou předepsanou cestu a cíl. Diana je strohá a upjatá, přijede ke své matce, která je jejím hippie opakem. Projde krizí a najde lásku, která jí otevře oči. Ano prvoplánový, taky se to snaží vypadat sofistikovaně a i trochu politicky. Tento film má hold hodně děr, postavy jsou ploché a vykonstuované tak, aby to zapadlo do typické americké pohádky s happy endem o sebenalezení. Příjde mi to jako horší verze filmu s Jane Fonda Vlasní pravidla. Až na nějaký úpravy a menší dramatičnost mi přijde jako by Jane Fonda vykrádala sama sebe. Na druhou stranu určité klouzlo tento film přeci má, ale rozhodně neberte své mužské polovičky na tuto podívanou. Myslím si, že by tento film rozhodně neocenili.(13.5.2014)

• Autogram

Pre každého je tento film pohodový alebo oddychový, ale pre mňa bol skôr nudným. Niekedy ma takéto konverzačky oslovia, tentoraz sa to nestalo. Pre Jane Fonda to bola pekná príležitosť predviesť sa ako hipísačka ešte aj pred osemdesiatkou, inak len prázdne vzťahové pletky a neúprimné reči. Zastrelenie srny romantike nepridá, ale vegetariánske dogmy tiež nie.(25.7.2017)

Mozno pomalsi, ale pointa filmu sa mi velmi pacila. Na niektore filmy clovek asi musi byt naladeny a aj ked ti tato az klubova snimka myslienku nevrazi s prestnostou vystrelenej gulky medzi oci, tu myslienku si tam clovek vie najst. A pacilo sa mi to zobrazenie generacnych nazorov a problemov,ktore v tom veku riesili. Ono je to velka pravda, hah. Aj preto hodnotim ako hodnotim [70%](25.12.2013)

Zbožňuju posleních 20let Jane Fonda ve filmech, kde ztvárňuje přesně takovéto jakože "cool" babičky a užívá si života do poslední chvíle :) Proto tento film nesměl chybět v mém víkendovém odpoledni :) Je Božská :) Celkový koncept filmu je super - i když, jak tu bylo několikrát již napsáno - je to dost předvídatelné :) Ale v tomto případě - no a co.. :) Bylo to celé takové uvolněné a pohodové a hlavně jsem to nebrala ani jako film, ale spíš jen takový krátký dokument, jako pak nakonci v tom kině :) Dvojice Fonda/Keener se mi moc líbila, prostředí, ve kterém babička ve Woodstocku žila taky fajn - sem tam nějaký ten šok - proč by ne :) Je to nenásilné, klidné a baví mě řeči typu "Na tomhle koncertě to byl nejlepší sex :D " "Jooooo Wooooodstock - to jsem ráda, že jsem to vůbec přežila" :D :D Apod.... Tento film není trhák, ale pobavil, uklidnil a chtěla bych tam fakt aspoň na chvilku být :)(20.11.2014)

Méně hudební a více romanticko-dramatický film než Taking Woodstock. Docela bych si přála mít někdy takovou pohodovou babičku a zažít s ní alespoň polovinu toho dobrodružství, která zažila její vnoučata. Konec předpokládáte podobně jako určité klíčové zápletky v poklidně plynoucím příběhu. Přestože Elizabeth Olsen nezapře podobu svých "slavnějších" sester, tak herectvím jí obě dohromady nesahají ani po kotníky a mladý Chace Crawford vypadající jako mladší Ian Somerhalder - také skvěle odvedl svou práci. Pár příjemných songů a špetka toho moudra o peace and love na závěr a je to - dokonalý film na odreagování.(24.3.2013)