Komuna mé matky

Peace, Love, & Misunderstanding

Rodinné tajomstvá

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 88 min

Dávám tři hvězdičky. Film není špatný, ale je poznat na první pohled , jak moc je prvoplánový. Typické vykreslení hlavních postav, které mají jistou předepsanou cestu a cíl. Diana je strohá a upjatá, přijede ke své matce, která je jejím hippie opakem. Projde krizí a najde lásku, která jí otevře oči. Ano prvoplánový, taky se to snaží vypadat sofistikovaně a i trochu politicky. Tento film má hold hodně děr, postavy jsou ploché a vykonstuované tak, aby to zapadlo do typické americké pohádky s happy endem o sebenalezení. Příjde mi to jako horší verze filmu s Jane Fonda Vlasní pravidla. Až na nějaký úpravy a menší dramatičnost mi přijde jako by Jane Fonda vykrádala sama sebe. Na druhou stranu určité klouzlo tento film přeci má, ale rozhodně neberte své mužské polovičky na tuto podívanou. Myslím si, že by tento film rozhodně neocenili.(13.5.2014)

Mozno pomalsi, ale pointa filmu sa mi velmi pacila. Na niektore filmy clovek asi musi byt naladeny a aj ked ti tato az klubova snimka myslienku nevrazi s prestnostou vystrelenej gulky medzi oci, tu myslienku si tam clovek vie najst. A pacilo sa mi to zobrazenie generacnych nazorov a problemov,ktore v tom veku riesili. Ono je to velka pravda, hah. Aj preto hodnotim ako hodnotim [70%](25.12.2013)

Další žena, která se snaží vyrovnat s rozvodem návratem ke své matce. Asi to nebude první ani poslední film s takovou tématikou co uvidím, proto mě tu nic moc nepřekvapilo, protože děj je vesměs pokaždé stejný. Matka dominuje, téměř pokaždé kouří trávu a vždycky se děj vyvine do bodu, kdy se dcera zmátoří a uklidní se. Průměrný film na zkrácení dlouhých chvil.(4.3.2018)

Oddechový, tak lze jedním slovem tenhle film nazvat, se stále půvabnou Jane Fondovou (která mimochodem vypadá líp než její filmová dcera) coby babičkou hippies, které pěstování trávy a její prodej moc vrásek nepřidělává, a ke které po dvaceti letech přijíždí její rozvádějící se dcera, právnička, se svými dětmi. A vlastně se vůbec neznají. První lásky i hledání sebe samotných. Chceš poznat nitro muže? Poznej jeho srdce. Chceš poznat jeho srdce? K tomu potřebuješ lásku... Normálně bych dala tři hvězdičky, ale za toho nádherného chlapa Jeffreyho Deana Morg ana, který vás svým charismatem dokonale opřede... Jedna navíc, no :-)(9.9.2014)

Když tenhle film vidím ,tak se mi najednou zachce taky cítit tu svobodu těla i myšenek...cítit tu nekonečnou lásku ,mír a spokojenost...myslím že Jane Fonda má pravdu ve všem co v tomhle filmu říká...války jsou nesmysné. I to souznění s přírodou a ta pozitivní energie všude kolem by ve mě okamžitě začali vzbuzovat pocit bezpčí. A možná je to tím ,že jsem přehnaně citlivá a okamžitě si připadám jako bych tam žila snimi ,ale v tomhle případě ani to kouření marihuany nevypadá tak zle ,když se zamyslíte ,že oni uznávají zdravý způsob života a mariánce se poddávají jen z toho důvodu ,že je to čistě přírodní produkt. Zajímalo by mě jestli takové místo existuje i ve skutečnosti ,a jestli ano ,tak si pokládám za cíl se tam jednou podívat..protože tyhle pocity není možné cítit kdekoli jinde. :))(30.11.2013)