poster

Pohádka z Kampy (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1986, 35 min

 • lubospoti
  ***

  Klasická studiovka poloviny 80. let. Ve všech ohledech je to pohádka spíše průměrná (kromě hereckého obsazení - to je vynikající), ale já mám pro pohádky z této doby slabost.(14.4.2016)

 • klúčik
  ***

  Kratučká rozprávka o hrnčiarovi, ktorý chcel predávať svoje výrobky na panský stôl. Mladučká V.Cibulková a pekná spomienka na pána Beka a Řehořa... 65%.(24.10.2011)

 • Master19
  ***

  Taková obyčejná pohádka se zajímavou hereckou sestavou.(8.10.2016)

 • otík
  ***

  Za občasného hezkého zpěvu Karla Černocha hrnčířský učeň odejde do světa, protože jeho hrnčířský mistr chce vyrábět nádobí pro panské kuchyně a ne pro obyčejné lidi. Mistrova dcera je z toho nešťastná, ale tatínek chce mermomoci vyrábět neobvykle nádobí, a tak se neštítí obrátit se s pomocí na samotného pekelníka. Jenže poctivá lidská práce se nedá nahradit čáry a kouzly, což hrnčířský mistr pozná na vlastní kůži. Hezká, ale průměrná a zcela tradiční pohádka 80. let zasazená do papundeklu, ale ne tak hrozného jak v jiných pohádkách. Úsměvné, poučné, vhodné pro velké i malé.(19.8.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Hodnocení "na svou dobu" je dost často poměrně nespravedlivé. Tahle pohádka je na svou dobu naprostý průměr, takových lehce naučných studiovek jsme měli mnoho. Poctivá práce byla odměněna a řádně oslavena, čert byl zesměšněn a vyhnán, podvod zatracen a láska se dočkala rodičovského požehnání. Šablona jak v pásové výrobě. Jenže kolik dnes máme nepitvořících se pohádek, které oslavují obyčejnou poctivou práci, nenásilně z nich vyplyne ponaučení, zlo je zesměšněno jen na základě své vlastní neschopnosti bez jekotu, pitvoření a podivných zubních protéz, lásce se dostane požehnání bez patosu a navíc v písničce zpívá někdo, kdo opravdu zpívat umí? Měla jsem strýce hrnčíře, který měl občas záchvaty nedělat věci hezké jen svou jednoduchostí a funkčností, ale vytvářet umělecké nadstavby. Pohled do mých poliček s nádobím ukazuje, v čem je to pravé hrnčířské umění a za to je jedna hvězda navíc.(23.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace