_aandyy_

Existuje spousta filmů, o kterých člověk řekne, že jsou výborné, napínavé, nepředvídatelné apod., ale nemusí v nás vzbudit žádné velké emoce. Pak jsou filmy, které emoce budí, a to poměrně silné, naposledy to u mě byla Zmizelá, která u mě vyvolala neskutečné rozčilení, teď je to tento snímek plný smutku a deprese. Není v něm nic extra neočekávaného, spousta věcí se očekávat dá, nicméně málo je toho rozhodnuto či vyřešeno. Přesto ale svým provedením - záblesky z minulosti, nejistota pociťovaná u lidí, u kterých obvykle pociťujeme bezpečí a jistotu, vypravování hrdiny přímo divákovi jakožto jeho autentická výpověď - to vše ho dělá originálním, a to nepočítám herectví A. Brodyho. Znovu ale asi ne, pokud si teda člověk nemá v úmyslu rovnou po závěrečných titulcích hodit mašli, takže raději 4*. ()

Axela

Naozaj silný film, s výrokmi, ktoré vás vedia zasiahnuť a donútiť premýšľať. Na druhú stranu, vie aj veľmi dobre zabiť dobrú náladu a pocit zo sveta. Ale určite by som ho mala pustiť sestre na pedagogickej, to jej pomôže rozhodnúť sa, či by mala odísť :D ()

jafuska

Nejprve k filmu, který se mi v celku líbil, vše dobře zahráno,do nejmenšího detailu ale na můj vkus až moc intelektuální, a depresivní, nemám moc ráda tento styl filmu, ale jinak herecky velmi kvalitní, o tom rozhodně žádná ()

miki68cz

Hluboké, silné, tvrdé, ze života. Úžasný Brody - jak jinak, Marcia Gay Harden ve své životní vedlejší roli. Neznáme ten systém a nesnažte se jej pochopit, nejsme amíci. Také je nehodnoťme, nejsme andělé. Tenhle film doporučuji nejen učitelům, pochutnejte si a zamyslete se. ()

dzberry

Adrien Brody, muž s čelem, na které by se mohly psát noty, žije v zajetí zombíků. A sám přitom už tak trochu zombík je.. I když poučený a navenek vyrovnaný. Plácaj se v tom všichni až běda, což logicky vede až k závěrečným scénám a uvědomění si neuvědomění. Celé je to smutné a depresivní, pomoh by Pešek a obušek, případně jeho sestřenky důtky... Ech... Chápu vztyčený prst, chápu, wo co gou a proč, chápu, že se s tím chtěj filmaři poprat – jenže vyznění je místy parodické, některé situace drobet nelogické, celé to školněspolečenské memento s několika osudíky je neurovnané, traumata postav jsou ne neobvyklá, dokumentární zpověď hlavního hrdiny úsměvná. Bavil jsem se způsobem spíše úsporným, dle hodnocení čekal jsem daleko víc... Výš řadím Entre les murs... Hmm... A možná i Beverly Hills 90210. ()

myfe

Pútavý film, ktorý vám umožní nahliadnuť do duše učiteľa. Veru nie je to prechádzka ružovou záhradou. Ten humor v škole mi prišiel taký od veci. Inak to bolo celkom dobré. ()

Dzegr

"... to tušení, že se zmítáme na moři bez kruhu, bez záchranné sítě a přitom ten kruh máme házet my." ()

gicous

Ambiciózní, tragická a vícevrstvá zpráva o zvolna se rozpadající západní společnosti. Šíře záběru tohoto filmu je tak veliká a obsáhlá, že je zhola pošetilé, snažit se jí popsat na pár skromných řádcích. Nezbývá nic jiného, než se na Detachment podívat. Nechat se uzemnit několika drásavými momenty v jeho průběhu. Nechat se dojmout citlivým hereckým výkonem Adriena Brodyho. Nechat své myšlenky stimulovat nejrůznějšími podněty v příběhu. A po skončení ulehnout se sklíčenou hlavou přemýšlejic o problémech tohoto světa v celé jeho komplexní a řádně deprasivní podobě. 9/10 ()

MickeyH.

Skvěle zpracované! Bylo tam tolik myšlenek, že si to snad budu muset pustit ještě jednou, abych to mohl víc vstřebávat. Od syndromu vyhoření u učitelů, přes něco málo ze pedagogiky (a soc. ped.) a práce s rodiči apod., po socializaci prostitutek (resp. jedné prostitutky). Ani nedokážu pořádně popsat mé pocity. Prostě o člověku, který je velmi empatický a vydává sebe za druhé, i když má taky své problémy a nedostatky. Každopádně atmosféra byla hustá, herecké výkony tomu dost pomohly a jednotlivé příběhy lidí, které se navzájem prolínají mě vždy vezmou za srdce. Takže palec hore ;-) ()

teba

Tak to bylo hodně náročný... Chce dneska ještě někdo bejt učitelem? A těší se někdo, až budou jeho děti v pubertě? Všechna tíha současnýho světa pěkně zhutněná do sta minut. Ale moc se mi líbila výtvarná stránka filmu, krásná kamera. ()

Zadri

Koncentrát smutku, beznaděje, bezmoci, emočního dna lidského bytí se prolíná se záblesky lásky, naděje, očisty, radosti.... Mnoho otázek a málo odpovědí. Kritika mravního úpadku a smysluplnosti dnešní společnosti, kouká z každé scény filmu, ale nenabízí řešení - jen zamyšlení. Zrcadlo do kterého se neradi díváme. Nepěkný pohled. Co s tím? ()

mirkath1

Uf. jen jedna rada, nekoukejte na tenhle film večer před spaním. pokud nechcete padnout do depky. Vyberte si pěkné dopoledne a počítejte s tím, že se vám příběh zaryje do hlavy. Nechtěla bych teď dospívat v tomhle.brrr. A ani děti to nemají lehké a občas chápu proč se oblékají do černé a nosí železo. kam jen se dá prošpikovat na tělo. Neví kudy. kam :( ()

Hjuud

Slabší 4. Bylo to pěkné, drama o vykořeněném člověku bez schopnosti se citově vázat, trochu to připomnělo Stud. Ovšem místy malinko pseudointelektuální a utahané, tak proto snižuji jinak skvělé hodnocení. ()

XXXXXXXX

Tak je to drama nebo psychologický? Nebo snad psychologické drama? Jednu věc se ale detachmentu daří vyvolávat bez chybičky. Emoce. To je ale asi tak všechno. Hlavní hrdina mi připadal, jako že je mu všechno dost u řitního otvoru. Přes den si učí, večery tráví u umírajícího dědy no a když má zrovna čas, tráví ho buďto s kolegyní učitelkou nebo s mladičkou prostitutkou které se snaží pomoct. Jen je škoda, že všechno dělá tak nějak polovičatě, na půl plynu. No a samozřejmě nechybí ani závěr jak vystřižený z červené knihovny. I přes všechny tyto nedostatky ale oddělen stojí za shlédnutí. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz