Eva (festivalový název)

• Francie

Eva

Fantasy / Sci-Fi / Drama

Španělsko / Francie, 2011, 94 min

Profesionálně natočené, komorní, uvěřitelné sci-fi z blízké budoucnosti (která až na pár elektronických udělátek vypadá jako špinavá současnost), kde se kybernetika dostala na takovou úroveň, že dokáže vytvořit roboty nerozeznatelné od člověka. Sice se více řeší dávná nenaplněná láska než detaily zajímavého světa, ale díky dojímavému závěru a skvělé dětské představitelce titulní role zaokrouhlím nahoru.(4.12.2012)

Zasněžené Španělsko je sexy a jakékoli nezávislé sci-fi beru všema deseti, jen škoda, že je Eva tak strašně průhledná! Ale fakt tak strašně moc, že mě to rušilo od jinak pěkně atmosférického zážitku. Mírný nadprůměr.(25.5.2012)

• LIVINGDEAD

SCI-FI? Vedle sci-fi to ani nestálo. Hodně melancholický film, který řeší pouze emoční vztahy ženy mezi dvěma muži. A občas se tam objeví robot kočička, vypadající jako směšná hračka. Vyloženě film na PRIMA LOVE! Ztráta času.(6.5.2012)

,,EVA JE HODNĚ VÝJIMEČNÉ DÍTĚ. JE NÁM TAK PODOBNÁ, PROTOŽE JSME JI STVOŘILI.“...... /// Svět, kde je kybernetika naprostou samozřejmostí. Žádný kosmický lodě. Obyčejná současnost, kde software lidských emocí a duše robota mají co do činění s láskou. Komorní romantický sci – fi, který selhává na stopáži, protože hloubce myšlenky nepomůže dýlka, ale síla. Přesto dlouho udržuje pozornost a přes nízkej rozpočet i zabaví futuristickejma nápadama. Tohle všechno jsem viděl, než jsem zavřel oči.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli si nechat na úklid manželku, nebo vzít robota. 2.) Jsem na roztomilý holčičky. 3.) Thx za titule ,,iq.tiqe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(14.5.2012)

V budoucnosti budou hranata auta! (a ve Spanelsku bude zima)(24.3.2012)

Stroje v ľudskom tele to je moje =). Artificial Intelligence po Španielsky. Dá sa to i bez obrieho rozpočtu. Film stojí na predstaviteľke Evy a stojí na nej teda pevne. Claudia Vega je vo svojom prvom filme očarujúca.(10.6.2012)

• Pilda17

Od Španělů se čeká vždy maximum, ale tady jsem dostal naprosté minimum. Děj slabý, nuda celou dobu a příběh, který byl od začátku o ničem.. 2/10 = 20%(2.8.2012)

Napíšu jen, že to je moc hezký příběh s decentně zapracovanými sci-fi motivy. Ale uměl bych si ho v závěru představit ještě hlubší. Prostředí fajn, protože mi na rozdíl od nezajímavého Španělska připomíná sever. # Ukázka toho, že aby film vypadal opravdu dobře, stačí "jen" 7 mil. eur. Mám dojem, že Claudii Vega, představitelku Evy, ještě někdy uvidím; tomuhle kousku místy dodávala humorný nádech. # příběh 8 | hudba 7 | humor 2 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7(5.5.2012)

• iamek

Bohužel Eva je už od prvních minut strašně čitelný film a tím pádem jsem ze snímku neměl žádný zážitek. Zasněžené Španělsko je cool, ale tím to hasne.(22.6.2012)

• Chrustyn

Nápadem velice zajímavé, herecky zvládnuté ale režijně velice nudné.(5.7.2012)

Doufám, že nikdy nenastane doba, kdy se o domácnost budou starat přiteplení roboti :( Útrpná představa. Zlaté ženské ručičky :)(18.7.2014)

• honajz

Hm. Příběh bez funkčního podání dramatu, bez atmosféry, kdy kamera nedokáže pořádně nic vykouzlit ani z té zasněžené krajiny, a s pointou, kterou všímavější divák musí uhodnout po 40 minutách. Celou dobu vlastně není oč hrát, celé je to jen rozvleklá epizoda z Krajních mezí. Ano, v závěru je určitý myšlenkový potenciál, ale nijak nepřesahuje nic, co bychom neznali od Asimova, Bradburyho nebo Pohla. Jistě, film ničím neurazí, tvůrci jsou umírnění, možná až moc, ale chybí scenáristické zvraty, vyhrocenější myšlenkové postupy, klidně šlápnutí na plyn. Nu a i ty logické nedokonalosti, kdy má navrátivší se bratr pracovat na něčem, co už deset let funguje (proč? Kdo to financuje?), nebo kdy robotovi není divné, že se 10 let nemění a neroste, tomu zrovna nepomáhají.(25.10.2012)

Co vidíš, když zavřeš oči?...Netvrdím, že je to nějak moc originální a od začátku bylo jasné, že se schyluje k tragédii, ale konec mě přeci jen trochu překvapil. Mix scifi a dramatu ve stylu A.I.umělá inteligence naštěstí co se týká emoční stránky netlačí tolik na pilu, herci jsou do jednoho sympatičtí a tu super robotickou kočku bych brala z fleku, jen nevím jak by to vzal můj čtyřnohý živý chlupáč doma, ale třeba by si rozuměli.(19.2.2013)

Já fakt nemám ráda sci-fi, ale v poslední době koukám na samé dobré sci-fi filmy, takže budu muset svlj názor poupravit. Eva mě nadchla. Atmosféra, hudba, herci, zápletka, barvy filmu, sníh, roboti, rok 2041. Všechno super. Nemám tomu co vytknout. Skvěle.(21.5.2012)

Naštěstí jsem nečetla místní spoileroidní komentáře, takže mě všechny filmové zvraty pořádně vzaly. Napětí mezi ústřední trojicí se dalo krájet a člověk jen napjatě čekal na odhalení, co se to tehdy vlastně stalo. Robot Max s volitelnou empatií je pro mě jeden z nejlepších robotů filmového světa. Hned za Krytonem a Marvinem.(23.5.2012)

Komorne sci-fi o androidoch z blizkej buducnosti, ktore sa ale namiesto samotnym andoridom viac venuje milostnemu trojuholniku medzi dvoma bratmi a jednou zenou. No a ten tiez nie je prilis napinavy, kedze jeden z tych bratov (Alberto Ammann) je uplne upozadeny. V poslednej tretine konecne trochu viac pride k slovu aj sci-fi linia, ale ziadnu akciu necakajte. Je to skôr na psychologickej rovine a vztahu tvorcu k jeho dielu, ktore nie je dokonale a tak musi riesit dilemu ako s nepodarkom nalozi. Tato rovina mohla byt plna emocii, ale nakoniec z toho tvorcovia tiez vela nevydolovali a tak ma zaver vôbec nedojal. Skôr som bol rad, ze to uz mam za sebou. Takisto sa tvorcovia nemuseli obtazovat s budovanim velkej pointy, ktora kazdeho napadne ovela skôr a mohli tuto liniu rozoberat hned od zaciatku. Velkym plusom filmu je roztomila Claudia Vega v ulohe Evy a sympatak Daniel Brühl. Chcelo to menej romantiky a viac filozofickeho premyslania a mohol to byt skvely komorny sci-fi film. 6/10.(30.10.2017)

Srovnání se Spielbergovým Artificial Intelligence je jaksi nevyhnutelné, ale oba filmy se hodně liší v provedení i záměru. Toto je především romance, konstrukcí standardní (jaká jiná, ostatně?), ale citlivě vyvedená, pěkná. Námět inteligentních a citu schopných robotů vlastně jen odvádí pozornost od podstatného k atraktivnímu. Ani odpověď na základní, dnes už zdaleka ne jen fiktivní otázku, se neshoduje. Spielberg zařval velmi rozhodné NE (taky řvu, ale mě nikdo neposlouchá). V tomto filmu jsme vlastně ujištěni, že Evropská komise (či jiný sbor potentátů) rizika v zásadě uřídí: zlobivý robot neprošel předepsanou výstupní kontrolou, a tak způsobená tragédie není vadou ideje samotné, nýbrž jen následkem zločinného porušení bezpečnostních předpisů. Tohle mi na jinak velmi pěkném filmu příšerně vadí. ---(23.6.2012)

Čo vidíš, keď zavrieš oči? Po tomto filme začínam mať pocit, že niektorí ľudia, čo poznám sú asi roboti. Asi sa ich najbližšie spýtam, že čo vidia keď zavrú oči... Ale teraz k filmu - na môj vkus to bolo až príliš prehustené technológiami, čo podľa mňa dosť ubralo na celkovom dojme z filmu. Pointa prezradená už cca 20 minút pred koncom, a to bola škoda. Možno to niekto tušil, no ja som bol celkom prekvapený - aj keď to všetko do seba v podstate zapadalo. Každopádne to bol zaujímavý film, aj keď milovníci sci-fi si na svoje asi až tak neprídu, pretože do veľkej miery všetko pôsobilo celkom uveriteľne (a možno o pár rokov to bude aj realita). Je to také na rozmedzí 3 a 4 hviezdičiek, ale predsa len mi tam vadili tá prílišná technologizácia akoby na každom kroku.(18.8.2013)

Lidi proberte se. Hlavně kolega LivingDead.. Sci-fi nemusí nutně znamenat intergalaktickej konflikt plnej velkejch akčních sekvencí.. Španělská komorní odpověď na Spielbergův megalomanský, infantilní a až moc na city hrající "AI". Evropa opět ukazuje Hollywoodu, že efekty nejsou všechno. Díky bohu za to.(17.5.2012)

Další melancholické scifi-dráma, která si začínám oblibovat čím dál víc a i zde jsem spokojen. Netradiční zasazení kybernetiky (v blíže nespecifikovaném čase) do prostředí jak 'za první republiky' nebo někde v Kotěhůlkách, kde architektura a všechno ostatní kromě robotiky zaspalo dobu, mě zezačátku místama iritovalo, ale díky těm pohledným robotím společníkům a nevšednosti jsem to hned přešel. Jen ty žigulíky nebo s čím to tam jezdí, si mohli odpustit. Holt se asi už tak malý rozpočet vložil 'jen' do 'kybertechnologie' a efektů, za které by se nemuseli stydět ani vedle nějakého hollywoodského blockbusteru za x miliard. Režie ničím zajímavá, prostě průměrná, ničím neurazí, ničím neohromí, při filmovém debutu ale víc nežádám... Poselství filmu žádná novinka, ale nevadí, vždy se rád podívám na další zpracování, když na tom bude pokaždé něco neokoukaného ... Dívá se na to pěkně. 60%(9.6.2012)

Problematika zabývající se tím, kdy je stupeň technologické vyspělosti mysli robota již na té urovni, že ho můžeme nazvat duší, a také tím, jestli v komunikaci s ním platí morální zákony stejné jako mezi dvěma lidmi...je velice zajímavá, ovšem příběh Evy jakoby nedokázal onen potenciálně silný prostor vyplnit, a tak v momentě, kdy si děvče vyslechne ono fatální heslo a hlavně v okamžicích těsně před tím...si říkáte, sakra to mohlo skvělé. Ten smutný konec měl ale završit mnohem silnější příběh. Ona scéna tak není zdaleka tak dojímavá, jako modelová situace, na jejíž bázi vznikla. Dvojnásobná škoda. 60%(13.11.2013)

<< předchozí 1 2 3