Eva (festivalový název)

• Francie

Eva

Fantasy / Sci-Fi / Drama

Španělsko / Francie, 2011, 94 min

Další melancholické scifi-dráma, která si začínám oblibovat čím dál víc a i zde jsem spokojen. Netradiční zasazení kybernetiky (v blíže nespecifikovaném čase) do prostředí jak 'za první republiky' nebo někde v Kotěhůlkách, kde architektura a všechno ostatní kromě robotiky zaspalo dobu, mě zezačátku místama iritovalo, ale díky těm pohledným robotím společníkům a nevšednosti jsem to hned přešel. Jen ty žigulíky nebo s čím to tam jezdí, si mohli odpustit. Holt se asi už tak malý rozpočet vložil 'jen' do 'kybertechnologie' a efektů, za které by se nemuseli stydět ani vedle nějakého hollywoodského blockbusteru za x miliard. Režie ničím zajímavá, prostě průměrná, ničím neurazí, ničím neohromí, při filmovém debutu ale víc nežádám... Poselství filmu žádná novinka, ale nevadí, vždy se rád podívám na další zpracování, když na tom bude pokaždé něco neokoukaného ... Dívá se na to pěkně. 60%(9.6.2012)

Profesionálně natočené, komorní, uvěřitelné sci-fi z blízké budoucnosti (která až na pár elektronických udělátek vypadá jako špinavá současnost), kde se kybernetika dostala na takovou úroveň, že dokáže vytvořit roboty nerozeznatelné od člověka. Sice se více řeší dávná nenaplněná láska než detaily zajímavého světa, ale díky dojímavému závěru a skvělé dětské představitelce titulní role zaokrouhlím nahoru.(4.12.2012)

,,EVA JE HODNĚ VÝJIMEČNÉ DÍTĚ. JE NÁM TAK PODOBNÁ, PROTOŽE JSME JI STVOŘILI.“...... /// Svět, kde je kybernetika naprostou samozřejmostí. Žádný kosmický lodě. Obyčejná současnost, kde software lidských emocí a duše robota mají co do činění s láskou. Komorní romantický sci – fi, který selhává na stopáži, protože hloubce myšlenky nepomůže dýlka, ale síla. Přesto dlouho udržuje pozornost a přes nízkej rozpočet i zabaví futuristickejma nápadama. Tohle všechno jsem viděl, než jsem zavřel oči.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli si nechat na úklid manželku, nebo vzít robota. 2.) Jsem na roztomilý holčičky. 3.) Thx za titule ,,iq.tiqe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(14.5.2012)

Problematika zabývající se tím, kdy je stupeň technologické vyspělosti mysli robota již na té urovni, že ho můžeme nazvat duší, a také tím, jestli v komunikaci s ním platí morální zákony stejné jako mezi dvěma lidmi...je velice zajímavá, ovšem příběh Evy jakoby nedokázal onen potenciálně silný prostor vyplnit, a tak v momentě, kdy si děvče vyslechne ono fatální heslo a hlavně v okamžicích těsně před tím...si říkáte, sakra to mohlo skvělé. Ten smutný konec měl ale završit mnohem silnější příběh. Ona scéna tak není zdaleka tak dojímavá, jako modelová situace, na jejíž bázi vznikla. Dvojnásobná škoda. 60%(13.11.2013)

Nic velkolepého ale ve své podstatě originální kousek. Jen jeho "minimalističnost" a snaha hrát vše na emoční strunu trochu ubírají na kráse celkovému dojmu. Obsazení je totiž skvělé. Bohužel, je cítit jakási potřeba vedlejší postavy co nejvíce upozadit-snad ve snaze upnout diváka k hlavní linii. Nevím, jestli se to podařilo..Je to celé nemastné a neslané 60%(21.5.2012)

• - Aby Claudia Vega získala úlohu vo filme musela prejsť kástingmi, ktoré trvali šesť mesiacov, pričom o rolu Evy sa uchádzalo 3000 dievčat. (U_S_O)