Eva (festivalový název)

• Francie

Eva

Fantasy / Sci-Fi / Drama

Španělsko / Francie, 2011, 94 min

Naštěstí jsem nečetla místní spoileroidní komentáře, takže mě všechny filmové zvraty pořádně vzaly. Napětí mezi ústřední trojicí se dalo krájet a člověk jen napjatě čekal na odhalení, co se to tehdy vlastně stalo. Robot Max s volitelnou empatií je pro mě jeden z nejlepších robotů filmového světa. Hned za Krytonem a Marvinem.(23.5.2012)

Problematika zabývající se tím, kdy je stupeň technologické vyspělosti mysli robota již na té urovni, že ho můžeme nazvat duší, a také tím, jestli v komunikaci s ním platí morální zákony stejné jako mezi dvěma lidmi...je velice zajímavá, ovšem příběh Evy jakoby nedokázal onen potenciálně silný prostor vyplnit, a tak v momentě, kdy si děvče vyslechne ono fatální heslo a hlavně v okamžicích těsně před tím...si říkáte, sakra to mohlo skvělé. Ten smutný konec měl ale završit mnohem silnější příběh. Ona scéna tak není zdaleka tak dojímavá, jako modelová situace, na jejíž bázi vznikla. Dvojnásobná škoda. 60%(13.11.2013)

Nic velkolepého ale ve své podstatě originální kousek. Jen jeho "minimalističnost" a snaha hrát vše na emoční strunu trochu ubírají na kráse celkovému dojmu. Obsazení je totiž skvělé. Bohužel, je cítit jakási potřeba vedlejší postavy co nejvíce upozadit-snad ve snaze upnout diváka k hlavní linii. Nevím, jestli se to podařilo..Je to celé nemastné a neslané 60%(21.5.2012)

Komorne sci-fi o androidoch z blizkej buducnosti, ktore sa ale namiesto samotnym andoridom viac venuje milostnemu trojuholniku medzi dvoma bratmi a jednou zenou. No a ten tiez nie je prilis napinavy, kedze jeden z tych bratov (Alberto Ammann) je uplne upozadeny. V poslednej tretine konecne trochu viac pride k slovu aj sci-fi linia, ale ziadnu akciu necakajte. Je to skôr na psychologickej rovine a vztahu tvorcu k jeho dielu, ktore nie je dokonale a tak musi riesit dilemu ako s nepodarkom nalozi. Tato rovina mohla byt plna emocii, ale nakoniec z toho tvorcovia tiez vela nevydolovali a tak ma zaver vôbec nedojal. Skôr som bol rad, ze to uz mam za sebou. Takisto sa tvorcovia nemuseli obtazovat s budovanim velkej pointy, ktora kazdeho napadne ovela skôr a mohli tuto liniu rozoberat hned od zaciatku. Velkym plusom filmu je roztomila Claudia Vega v ulohe Evy a sympatak Daniel Brühl. Chcelo to menej romantiky a viac filozofickeho premyslania a mohol to byt skvely komorny sci-fi film. 6/10.(30.10.2017)

,,EVA JE HODNĚ VÝJIMEČNÉ DÍTĚ. JE NÁM TAK PODOBNÁ, PROTOŽE JSME JI STVOŘILI.“...... /// Svět, kde je kybernetika naprostou samozřejmostí. Žádný kosmický lodě. Obyčejná současnost, kde software lidských emocí a duše robota mají co do činění s láskou. Komorní romantický sci – fi, který selhává na stopáži, protože hloubce myšlenky nepomůže dýlka, ale síla. Přesto dlouho udržuje pozornost a přes nízkej rozpočet i zabaví futuristickejma nápadama. Tohle všechno jsem viděl, než jsem zavřel oči.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli si nechat na úklid manželku, nebo vzít robota. 2.) Jsem na roztomilý holčičky. 3.) Thx za titule ,,iq.tiqe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(14.5.2012)

• - Aby Claudia Vega získala úlohu vo filme musela prejsť kástingmi, ktoré trvali šesť mesiacov, pričom o rolu Evy sa uchádzalo 3000 dievčat. (U_S_O)