Kuchař srdcem

Today's Special

Komedie

USA, 2009, 99 min

Je to strašne milé, podobne ako iné filmy o varení a ceste za šťastím. Čiže plné klišé a maximálne predvídateľné, ale ak je človek v správnej nálade, tak to zahreje pri srdci. Mám rada filmy o varení aj o Indoch. Viac ma síce bavila prvá polovica, ale celkovo to bolo fajn.(25.6.2018)

Tak někde mezi 3 a 4 hvězdami. Naprosto běžné schéma pro tento typ film. Ind v Americe, kariéra, návrat k rodinným tradicím. Ale Naseeruddin Shah je prostě dobrý herec a jeho role není tak úplně malá. Tak ty 4 hvězdy, kvůli němu.(21.7.2014)

Trošku nezáživné ze začátku, trošku uměle natáhlé, trošku vtipné, trošku dobrý příběh.. jak při kombinování indické kuchyně po troškách to dá tu správnou chuť a zábavu. 4. hvězda za označení ženy jako "Povinného výdaje"(18.6.2017)

Hlavný týpek je vrcholne nesympatický, šuští to papierom a v zásade to nenesie žiadne "posolstvo" ako mal napríklad Fávrov CHEF. Ani tá romantická línia nič moc a záver bol...No keby pojem klišé mal mať podobu, tak u mňa nič demonštratívnejšie neexistuje. Do plusu dávam taxikára (damn, toho herca som videl snáď v miliarde filmoch, ale to meno nezvládam...), ktorý to fakt oživil spôsobom nevídaným a varilio sa tam. Pri tomto fakte miera mojej objektivity zväčša prestáva existovať.(7.7.2019)

Nejlepší filmy o vaření bývají vždycky s tématem indické kuchyně, viz. ( Kuchař srdcem, Láska na kari ). Jedinou chybou tohoto filmu je to, že to určitě není komedie, jak je uvedeno.(6.12.2017)