Show Jana Krause (TV pořad)

Talk show Jana Krausa

Talk-show

Česko, 2010, 48 min

Jan Kraus (mod.), Miroslav Etzler, Miroslav Donutil, Jiří X. Doležal, Alžbeta Stanková, Yemi Akinyemi, David Kraus, Jiří Krampol, Madeleine Albright, Klára Issová, Jakub Vágner, Anna K., Dana Batulková, Emanuel Ridi, Eleonóra Mojsejová, Anna Šišková, David Koller, Iva Pazderková, Květa Fialová, Václav Noid Bárta, Dorota Nvotová, Petra Černocká, Agáta Prachařová, David Novotný, Jitka Asterová, Adam Novák, Jan Hřebejk, Tomáš Kožíšek, Martin Dejdar, Jana Hlaváčová, Jitka Čvančarová, Luděk Munzar, Kateřina Macháčková, Daniel Landa, Mirjam Landa, Ivana Christová, Pavel Trávníček, Jan Kalousek, Klára Vytisková, Andrea Čunderlíková, Vladimíra Erbová, Marián Čurko, Richard Nedvěd, Jaroslav Slávik, Vlastimil Brůček, Jaroslav Rudiš, Braňo Mojsej, Ondřej Sokol, Tina, Petr Jarchovský, Chantal Poullain-Polívková, Jiří Menzel, Jan Nedvěd, Hana Vagnerová, Alice Nellis, Václav Neckář, Vlasta Chramostová, Tatiana Vilhelmová, Marek Vašut, Miroslav Žbirka, Vladimír Kratina, David Šír, Nina Divíšková, Albert Černý, Kamila Magálová, Vladivojna La Chia, Lukáš Pavlásek, Marián Gáborík, Lenka Filipová, Roman Šmucler, František Nedvěd, Vica Kerekes, Markéta Krajčovičová, Michaela Kudláčková, Leoš Mareš, Saša Rašilov nejml., Boleslav Polívka, Michal Suchánek, Richard Genzer, Naďa Konvalinková, David Vondráček, Michal Kavalčík, Karel Schwarzenberg, Radim Špaček, Irena Obermannová, Domenico Martucci, Larry King, Miloš Forman, Jiří Ornest, Lucie Bílá, Zdeněk Pohlreich, Zuzana Stivínová, Roman Skamene, Kateřina Kaira Hrachovcová, Juraj Jakubisko, Martin Kraus, Michal David, Felix Slováček, Tomáš Klus, Simona Krainová, Jana Synková, Jan Musil, Gabriela Kratochvílová, Ondřej Pavelec, Ondřej Ládek, Regina Rázlová, Erik Meldík, Čeněk Stýblo, Jan Fischer, Viola Černodrinská, Sandra Černodrinská, Andrej Babiš, Pavel Liška, Karol Polák, Gabriela Marcinková, Bohuslav Sobotka, Jiří Petrášek, Hynek Čermák, Vladko Dobrovodský, Boris Hybner, Barbora Poláková, Celeste Buckingham, Dominika Mesarošová, Marie Pojkarová, Dara Rolins, Patrik "Rytmus" Vrbovský, Martin Veselovský, Sisa Sklovská, Simona Babčáková, Milan Kňažko, Jakub Kohák, Anna Geislerová, Eva Josefíková, Martin Daňo, Radek Jaroš, Markéta Irglová, Jiří Maria Sieber, Petra Kvitová, Eva Urbaníková, Iveta Radičová, Jana Kirschner, Karel Janeček, Paris Wilton, Ondřej Havelka, Eva Samková, Petra Faltýnová, Ornella Štiková, Marie Doležalová, Ondřej Vetchý, Ladislav Smoček, Taťjana Medvecká, Jiří Havelka, Ľuboš Kostelný, Veronika Žilková, Jana Kolesárová, Dalibor Gondík, Otakar Brousek ml., Františka Čížková, Monika Absolonová, Ondřej Soukup, Petr Rychlý, Jan Čenský, Fero Fenič, Angel Wicky, Vincent Navrátil, Lucie Výborná, Kryštof Hádek, Matěj Hádek, Zdeněk Troška, Jana Stryková, Petr Jákl ml., Bohumil Klepl, Eva Holubová, Adéla Gondíková, Ewa Farna, Jiří Macháček, Josef Zíma, Laďa Kerndl, Olga Lounová, Michal Viewegh, Dano Dangl, Jožo Ráž, Jan Potměšil, Martin Donutil, Diana Kobzanová, Hana Zagorová, Jitka Sedláčková, Jan Přeučil, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jiří Mádl, Pavel Nový, Petra Polnišová, Anna Polívková, Halina Pawlowská, Iva Kubelková, Jan Komínek, Václav Kopta, Natálie Kocábová, Gabriela Gunčíková, Vendula Pizingerová, Jiří Šlégr, Táňa Pauhofová, Petr Jablonský, Tomáš Hanák, Vojtěch Dyk, Jana Boušková, Luděk Sobota, Yvetta Simonová, Lešek Semelka, Jakub Prachař, Vanda Hybnerová, František Straka, Anna Polcarová, Jitka Nováčková, Tomáš Berdych, Věra Špinarová, Petra Janů, Ladislav Hruška, Michel Fleischmann, Jan Neckář, Václav Vorlíček, Andrea Kerestešová, Eva "Evelyn" Kramerová, Alena Antalová, Tony Ackerman, Imran Musa Zangi, Ha Thanh Špetlíková, Marta Töpferová, Dagmar Pecková, Kateřina Baďurová, Jitka Hosprová, Imrich Bugár, Andrej Kiska, Dana Morávková, Libor Pešek, Jakub Pok, Luba Skořepová, Vavřinec Hradilek, Meda Mládková, Tomáš Třeštík, Silvie Dymáková, Patrik Děrgel, Lucie Polišenská, Ivana Uhlířová, Marek Daniel, Lenka Krobotová, Berenika Kohoutová, Marika Šoposká, Dominik Hašek, Tereza Černochová, Miroslav Hanuš, Milan Šteindler, Tomáš Vorel st., Přemysl Rabas, Lukáš Krpálek, Kristýna Leichtová, Kamil Střihavka, Rajko Doleček, Hana Holišová, Lenny, Marek Příkazský, Iva Janžurová, Iva Pekárková, Adam Ondra, Jan Cina, Josef Vojtek, Milan Špalek, Radek Hurčík, Tomáš Krulich, Zdeněk Piškula, Dagmar Patrasová, Petra Hřebíčková, David Gránský, Petra Nesvačilová, Robert Jašków, Blanka Matragi, Patrik Hartl, Roman Štabrňák, Klaudius Kryšpín, Jiří Hrubeš, Ladislav Zibura, Dominika Myslivcová, Anna Fialová, Kristýna Frejová, Zdeněk Chlopčík, Roman Zach, Adam Mišík, Emília Vášáryová, Martin Zounar, Sergej Polunin, Marek Zelinka, Lucie Brychtová, Anna Schmidtmajerová, Petr Štěpánek, Jan Pirk, Michal Malátný, Emma Smetana, Adam Plachetka, Petr Zuska, Anna Julie Slováčková, Josef Trojan, Tomáš Maštalír, Jana Plodková, Martin Finger, Šimon Caban, Markéta Hrubešová, Milan Peroutka ml., Ben Cristovao, Linda Rybová, Stanislav Hložek, Lucie Bártová-Zedníčková, Andrej Hryc, Markéta Konvičková, Rostislav Novák ml., Martina Pártlová, Nikol Štíbrová, Veronika Arichteva, Marek Ztracený, Radek Štěpánek, Tomáš Poláček, Ema Švábenská, Kateřina Kristelová, Sima Martausová, Marta Kubišová, Ondřej Ruml, Helena Zeťová, Petr Vančura, Ondřej Hejma, Miluše Bittnerová, Marta Jandová, Taťána Kuchařová, Kovy, Jiří Drahoš, Nikola Čechová, Josef Mareš, Petr Vaněk, Michaela Badinková, Ester Ledecká, Monika Bagárová, Leoš Stránský, Gene Deitch, Tomáš Břínek, Karel Dobrý, Bára Basiková, Marek Adamczyk, Gabriela Koukalová, Mikolas Josef, Josef Koutecký
  • Karlos80

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíte pane Krausi, ale za jistě vyšší honorář proč ne že, ale zase stále lepší než kdejaká šulinářská nebo realityšou které jsou momentálně v kurzu. Opět s Janem Krausem ml. a jeho skupinou. Od předchozího pořadu na ČT 1 " Uvolněte se prosím", si však moderátor sám hosty už nevybírá, toť jedna ze změn. Suma-sumárum, nebylo se až zas tak čemu smát, a bez reklamy to bohužel na komerci nejde, po první reklamě jsem to přepnul, a už se k tomu nevrátil, a pochybuji že se ještě někdy vrátím. Kraus je totiž stále více arogantnější, otravný a neuvěřitelně vlezlý, méně Krausů v Česku a více čerstvého vzduchu.(4.9.2010)

• pakobylka

Předesílám, že jsem nikdy předtím necítila potřebu vyjadřovat se zrovna k téhle show. Kdysi jsem ji sledovala - i když ne pravidelně, ovšem po nějakém čase jsem nabyla dojmu, že: 1) ego Jana Krause hvězd se dotýká, takže přes něj takřka nejsou vidět jím pozvaní hosté ... a 2) hudební produkce pod taktovkou jeho syna Davida mi nepřináší žádné zvláštní potěšení - tudíž pro mě milá show jaksi ztratila na významu. Ovšem potom přišel říjen roku 2016 ... a Jana Krause přepadlo neodolatelné nutkání zapojit se do veřejného života poněkud jinak než obvykle. Za pár let si na tu drobnou epizodu možná nikdo ani nevzpomene, jenomže co se mě týká, dílem odvysílaným TV Prima 27. 10. 2016 Jan Kraus nadobro zdiskreditoval sebe i svůj pořad. Dobrá ... chtěl se nějak vymezit vůči prezidentu republiky (nejen) kvůli jeho rozhodnutí neudělit státní vyznamenání Jiřímu Bradymu, toho času kanadskému občanovi - a jen tak mimochodem příbuznému ministra kultury Daniela Hermana. Pominu, že Jan Kraus v podstatě nemohl s určitostí vědět, zda prezident Miloš Zeman pouze standardním postupem neproměnil nominaci Jiřího Bradyho - na což měl svaté právo, či zda mu opravdu vystavil stopku teprve dodatečně v souvislosti s oficiálním přijetím tibetského duchovního vůdce 14. dalajlámy výše uvedeným ministrem kultury Hermanem - což by bylo prezidenta nedůstojné. Co dodat ... když ani (ne)investigativní novináři a reportéři celoplošných médií nečekali se svými soudy a nenamáhali se objektivně pátrat po všech okolnostech zmíněné kauzy. Kupříkladu jsem se nikde nedočetla, v jakých termínech (a v jakém pořadí) jsou obvykle doručovány 1) písemné žádosti ambasádám (či jiným institucím) cizích zemí k vyjádření souhlasu s udělením či propůjčením českých státních vyznamenání a 2) písemné pozvánky vybraným jednotlivcům k účasti na slavnostním ceremoniálu. Nicméně Jan Kraus flexibilně změnil rámec svého pořadu a přizval si "osobnosti", které měly vyslovit svá přáníčka adresovaná republice k narozeninám. Jak se dalo čekat, zmohly se pouze na pár nelichotivích poznámek na adresu prezidenta republiky, přičemž se nejednalo o konstruktivní a vtipnou kritiku, jakou bych od zábavného pořadu očekávala, ale převážně o nevybíravé, hrubé urážky hlavy státu provázené propagací alternativní truc akce na Staroměstském náměstí. Pokud se chce novodová kulturní fronta zaštiťovat morálkou, měla by svou úroveň vyjadřování pozvednout na podstatně vyšší level. P.S.: 1) Nic proti alternativním oslavám - pokud jsou úmysly jejich organizátorů čisté (nejlépe křišťálově) - jen bych na tomto místě ráda podotkla, že současná politická garnitura jakožto OFICIÁLNÍ reprezentace mé země by měla cítit jako svou povinnost zúčastnit se OFICIÁLNÍ oslavy výročí vzniku první samostatné republiky Čechů a Slováků ve Vladislavském sále ... zrovna v tomhle případě mě její soukromé názory v podstatě nezajímají, protože někteří její členové svým ostentativním bojkotem kromě jiného de facto plivli do tváře všem zde oceněným ... bez rozdílu; 2) "Nedajli medajli" ... poté, co byl Jiří Brady během návštěvy své domoviny vyvlečen na piedestal a demonstrativně obtěžkán množstvím nejrůznějších náhradních ocenění, cítím stud za svou vlast, která pod záštitou všeobjímající "pravdy a lásky" ve své nenávistné zaslepenosti vyzdvihla pouze jediného člověka, jakoby kromě něho neexistoval nikdo další, kdo by si u příležitosti státního svátku zasloužil byť jen vzpomínku ... včetně všech ostatních, kdož přežili koncentrační tábory - nebo kdož je NEPŘEŽILI ... pro svůj původ, pro své názory, pro své ČINY - a je mi trochu smutno ... za ty, kteří si z Vladislavského sálu kromě státního vyznamenání nutně museli odnést i pachuť nechutného mediálního cirkusu rozpoutaného kolem Jiřího Bradyho.(2.11.2016)

Jak z člověka známého nebo neznámého nebo je v něčem dobrý udělat totálního debila před celým národem, ne vždy se to povede, někdy, když ty lidi nemají v hlavě úplně nasráno to dokáží otočit a pak mě to dost baví, protože pak pan Kraus musí pořádně argumentovat, aby i on nebil za debila. Ze začátku výborné, teď už to dost klopýtá i té zábavné složky ubylo, což mi celkem vadí.(3.4.2014)

Ať už Uvolňete se, prosím, tak Show Jana Krause je pořád velice kvalitní a vlastně nejkvalitnější zábava na českých obrazovkách. Osobně nevidím téměř žádný úpadek, pouze změnu televize a jména pořadu. Kraus to má v hlavě srovnané, má přehled o svých hostech a jeho politická satira se mi opravdu líbí. Umí zahrát natvrdo, nebojí se hostů a jde mu to na výbornou. Kraus je špička v Talk-Show. Kvalita dílů se taky odvíjí od hostů, ale bavím se vždycky.(17.12.2012)

Sám Jan Kraus je sice mnohdy velmi nepříjemný, ostrý a velmi snadno dokáže slabší (pro něj) povahu odpálkovat, ale přes to jeho pořád mám docela ráda...Je to příjemné zakončení dne a někteří jeho hosté mě opravdu baví. Někdy se Krausovi ani nedivím, že je takový jaký je, ale mohl by alespoň trochu ubrat.(25.7.2012)

• - Část čtyřicáté deváté epizody pořadu byla natočena v prostorách fotbalového stadiónu Stamford Bridge klubu Chelsea Football Club v Londýně, přičemž hostem byl Petr Čech. (JoranProvenzano)

• - Část čtyřicáté první epizody pořadu byla 1. května roku 2011 natočena v Mnichově, přičemž hostem byl Josef Mašín, který dlouhodobě odmítal do České republiky přijet. (JoranProvenzano)

• - Část čtyřicáté šesté epizody pořadu byla 22. září roku 2011 natočena v Bratislavě, přičemž hostem byl Larry King, který tam byl na pozvání televisní sanice TA3. (JoranProvenzano)