Chladnokrevně

Confidence

• Německo

Confidence

• Německo

Confidence - Coup in L. A.

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

Jake Wig (Edward Burns) se svými přáteli Milesem a Gordem se zapletou do pěkného průšvihu. Jejich způsob obživy je najít "kavku", a obrat ji do posledního pětníku. Ale poslední z nich byl účetní mafiánského bosse Winstona Kinga (Dustin Hoffman). A s tím se nevyplatí zahrávat. Winston ale s Jakem udělá dohodu, že mu jeho prohřešek odpustí, když obere o 5 miliónů dolarů šéfa nadnárdoní bankovní společnosti, Morgana Priceho. Ale kdo nakonec koho obere? Toť otázka.... Další z filmů, které je nutné vidět do poslední vteřiny, a zásadně není možné komukoliv věřit. Film, kde si celou dobu vypracováváte sympatie (nebo antipatie) k jednotlivým hrdinům, aby vám to v posledních minutách převrátil skrz na skrz. Ač plné hereckých es, většina z nich mi moc neseděla (ať už Burns, který se celou dobu snažil napodobit Affleka, včetně jeho výrazu, či sice krásná Rachel Weisz, ale nepřesvědčivá nebo Dustfin Hoffman - také mu ten mafián nějak nešel). Ale jinak film skvělej :)(12.12.2004)

Úžasně tu hraje Hoffman a také Rachel Weisz. Za zmínku stojí i další postavy. Za pochvalu můžeme dát také příběhu ala Dannyho parťáci nebo Spy game. Tady to bylo ale provedeno tak trochu jinak a do poslední chvíle jste nevěděli, kdo je zrádce a kdo ne. Jenže, skoro jsem u tohoto filmu usnul a to už o něčem svědčí.(2.6.2005)

6/10 ... Ďalší celkom pozerateľný príspevok ku krimi filmom, v ktorých banda vychcálkov obabre bandu podivných kriminálnikov... Film si zakladá na podfuku so štýlom, ale svojský štýl je to čo mu najviac chýba a tak ho ťahá vpred slušné tempo, herci a samozrejme „nečakané“ rozuzlenie na konci. V tomto prípada sú twisty celkom zaujímavé a na pár detajlov ani nesmrdia scenáristickými barličkami... Celkovo vzaté sa jedná o slušnú zábavu na jeden večer, ale druhýkrat sa k tomuto kúsku sotva budete chcieť vrátiť...(2.8.2008)

Vynikající Podfu(c)k!!! Skvěle rozehraná šachová partie ve které jde o peníze, životy, důvěru a taky lásku. Hra začíná a jde opravdu o Hru nervů, neboť hlavní hrdina má mnohy na mále, jenže Jake je šikovný a tak si dokáže poradit i v té nejnepříjemnější situaci. Ovšem v jeho branži je těžké někomu věřit, a tak mu nezbývá než podezírat úplně každého. Jen tak může mít výhodu a dovést svůj plán ke zdárnému konci. Vše by šlo dokonale, kdyby mu hlavu nezamotala krásná Lily a jakmile do hry vstoupí city - nemůže to dobře skončit. Velice povedený film který tak trochu připomíná Ocean´s eleven ale řekl bych, že zápletka je ještě propracovanější a konec překvapivější. Mám filmy tohoto typu rád, neboť se většinou jedná o skloubení dramatu, lehké černé komedie, akce a v neposlední řadě taky kapky toho Krimi = ideální kombinace. A Dustin Hoffman jako King nemá chybu :)(13.8.2006)

Rozhodně nijaká pointa , co by vám v paměti uvízla desítky let, ovšem se vším tím okolo si to pár týdnů, možná i měsíců budete pamatovat. Tohohle "smětí" už tu bylo tolik, že se člověk pomalu nedokáže orientovat ve vlastních myšlenkách. Tento kousek je prostě účinnější díky hereckému obsazení (zvláštní obdiv patří Rachel, které to vážně sekne). Už zmíněná ničemná pointa je rozkouskovaná na mini dílečky, které s kvalitním lepidlem opět připlácnete dohromady, přesně jako to udělal Foley. Film je prostě průměrný, ALE za konečně kvalitnější propracování "ochcávaček" jeden druhého, přidávám další.(5.7.2010)

• - Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)