Zrod komiksových superhrdinů

Secret Origin: The Story of DC Comics

Dokumentární / Historický

USA, 2010, 90 min

Příběh DC comics je skutečně neuvěřitelný, studio, které nám přineslo dva nejlegendárnější charaktery vůbec, si několikrát sáhlo na dno, aby mohlo znovu povstat. Je neuvěřitelné, za jakých podmínek a jakým způsobem se tehdá tvořilo, jaký obrovský vliv na lidi měl Superman, lidi ním téměř žili, každý chtěl být jako on a pak to přišlo, najednou se objevil Batman a bylo vymalováno. Sice mám radši konkurenci, ale DC má samozřejmě také něco do sebe a prostě každý si najde něco svého. Nejvíce mě pobavila paní, která se do kamery rozpláče při vzpomínce, kdy studio nechalo zabít Supermana, tehdá to byla jistě obrovská událost.(28.6.2015)

více než 70 let takového gigantu jako je DC nacpat do 90.min-no, to je jasné, že se to musí vzít rošku hopem a zkratkovitě..Na druhou stranu ty nejzávažnější, nejzábavnější a nejvýnosnější momenty zmíněné asi byly a informace vtipně, svižně a přehledně řazeny do kontextu doby(a jednotlivých komksových období) ani na chvilku nezanudí. Dojde na sypání si popela na hlavu, na nějákou tu slzyčku a sem tam nějáký ten oldschoolděděk vyplivne nějákou tu krutopřísnou hlášku= Paráda..(22.3.2013)

Komiksy bezesporu plní v posledním století nesmírně důležitej přenos nadčasový moudrosti bájí a legend. Superhrdina je prostě každej, kdo si uvědomuje mentální zotročenost psychologickou retardací ve jménu hamižnýho kultu iluzorní osobnosti na jedný straně i z druhý ruky tupou odevzdanost osudu ve jménu pobožný morálky nebo kulturní zavostalosti... Skutečně chytrýho "podvraťáka" co rozumí pravýmu významu takovejch příběhů, tudíž schopnýho čestně uvažovat bez hloupejch společensko-racionálních mezí, aby pohledal:) Vždycky to tak bylo a určitě ještě supermanužel dlouho bude.(9.8.2015)

Konečně dokument, který vás skvěle provede minulostí a současností a prognózu v budoucnosti média jménem komiks. Nejraději z tohoto dokumentu mám části s Vertigem, Watchmeny, Alanem Moorem, Neilem Gaimanem a Frankem Millerem - jednoduše pasáže zaobírající se legendárními revolučními počiny. Povedené a působivé. Je jen škoda, že se zde oslavuje jen DC, a pozapomnělo se na evropská díla, Marvel, Dark Horse, Imagine a další ikonické komiksové značky - jenže to by bylo prostě složité zfilmovat toliko materiálu.(15.3.2018)

Perfektní a bezchybné. Samozřejmě,hl.pro ty,co preferují DC,což je logické. Pro ostatní,jen taková jednohubka,na kterou do 5min.zapomenou. Na malé ploše (necelých 90min.),se tu přesto podařilo nějakým zázrakem (marvelem,haha),nacpat témeř vše podstatné a např.zjistit (pro ty,kdo už to neví dávno),že Alan Moore vypadal v 80tkách,vpravdě démonicky. (A dnes vypadá jako dvojče Ivo Pešáka, RIP). Nebo že Frank Miller nikdy nebyl,není a ani nebude hezoun.:) Což sice není pro tvoření comicsů důl.,ale i tak je to velmi zajímavé zjistit,jaké tváře se skrývají za těmi mnohdy,slavnými jmény na nezpočtu rozličných comicsových sešitů apod. :-) Což běžný smrtelník,který se jen tak nedostane na nějaký ten US comic con,aby potkal ty tvůrce osobně,jistě ocení. P.s.potěšil Ryan Reynolds jako vypravěč.(15.12.2017)