Oslavujte a vydejte se s námi napříč pětasedmdesátiletou historií DC Comics, do míst, kde se zrodil Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Captain Marvel a mnoho dalších superhrdinů. V roce 1934 bylo založeno nakladatelství National Allied Publications, společnost, z níž se jednoho dne stane DC Comics. Později, v roce 1938 se v Action Comics 1 objevil první superhrdina, a tak svět poznal Supermana. Další ikony postupně následovaly. Dnes DC Comics publikuje více než 80 titulů měsíčně, přibližně tisíc vydání ročně a stavá se tak největším a nejrozmanitějším vydavatelem komiksů v anglickém jazyce na světě. (HBO Europe)

darkrobyk

DC Comics, Wildstorm, Vertigo....jaký napsat koment k dokumentu o historii jednoho z největších comicsových rájů? Dobře, beru i Marvel, miluji věci od Comic Vine (Chaos!Dynamite), BOOM!Studios a dalších, leč ruku na srdce - Superman a Batman jsou zkrátka superstar! O tomhle nemá cenu psát, dokument, který je nutné vidět - fanoušci si ho užijí, neznalí budou zasvěceni. ()

Bachy

Fajnová procházka historií komiksů, která díky bohu není jen samochválou DC. A ačkoliv haldu nových informací Secret Origin nepřináší (a co bylo Secret netuším), jde o milé povídání zajímavých osobností s Alanem Moorem v čele. Blbcem je snad jen Neal Adams, pro kterého všechno "nejlepší a nejdokonalejší" a rád se směje svým historkám, které si dostatečně přikreslil. ()

HAL

Vynikající rozbor superhrdinského komiksu skrze veškerý jeho historický vývoj a proměny, díky nimž DC (a rozdíl od stále dětinského Marvelu) v průběhu let dokázalo nejen držet prst na tepu doby, ale hlavně se vyvinout z primitivní brakové zábavy do skutečného umění, vyprávějícího skutečné příběhy. Přitom se ale neutápí v samochvále, a dokáže posuzovat DC hrdiny i z jejich velmi slabých momentů - navzdory kterým dokonce i mě, superhero-hatera, přesvědčuje že něco na těch klasických postavách přecejen asi bude. ()

Kothy

Naprosto úžasný dokument o tomto skvělém studiu. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavých věcí z historie komixů. Od jejich vrcholů přes pády, až po následné vzestupy. Komixy celou doby ovlivňovaly lidi a přizpůsobovaly se tehdejší situaci. Studio si za celou dobu své existence prošlo dost velkým vývojem. Opravdu dobře udělané. :) ()

Shakers

Celkom zaujímavý dokument, hlavne to ako superhrdinovia prežívajú do dnes. Zaujímavý pohlaď na zrod hrdinov, na ich partakov alebo na zloduchov, na rivalitu s Marvelom alebo na najlepšie čísla ktoré kedy vyšli (The Dark Knights Returns od Franka Millera). Dokument, v ktorom všetko podstatne fanúšik DC Comics nájde. 80% - 4* ()