poster

Zrod komiksových superhrdinů

 • USA

  Secret Origin: The Story of DC Comics

Dokumentární / Historický

USA, 2010, 90 min

 • Ratemus
  *****

  Příběh DC comics je skutečně neuvěřitelný, studio, které nám přineslo dva nejlegendárnější charaktery vůbec, si několikrát sáhlo na dno, aby mohlo znovu povstat. Je neuvěřitelné, za jakých podmínek a jakým způsobem se tehdá tvořilo, jaký obrovský vliv na lidi měl Superman, lidi ním téměř žili, každý chtěl být jako on a pak to přišlo, najednou se objevil Batman a bylo vymalováno. Sice mám radši konkurenci, ale DC má samozřejmě také něco do sebe a prostě každý si najde něco svého. Nejvíce mě pobavila paní, která se do kamery rozpláče při vzpomínce, kdy studio nechalo zabít Supermana, tehdá to byla jistě obrovská událost.(28.6.2015)

 • ledzepfan
  *****

  více než 70 let takového gigantu jako je DC nacpat do 90.min-no, to je jasné, že se to musí vzít rošku hopem a zkratkovitě..Na druhou stranu ty nejzávažnější, nejzábavnější a nejvýnosnější momenty zmíněné asi byly a informace vtipně, svižně a přehledně řazeny do kontextu doby(a jednotlivých komksových období) ani na chvilku nezanudí. Dojde na sypání si popela na hlavu, na nějákou tu slzyčku a sem tam nějáký ten oldschoolděděk vyplivne nějákou tu krutopřísnou hlášku= Paráda..(22.3.2013)

 • Wheelcrusher
  *****

  Komiksy bezesporu plní v posledním století nesmírně důležitej přenos nadčasový moudrosti bájí a legend. Superhrdina je prostě každej, kdo si uvědomuje mentální zotročenost psychologickou retardací ve jménu hamižnýho kultu iluzorní osobnosti na jedný straně i z druhý ruky tupou odevzdanost osudu ve jménu pobožný morálky nebo kulturní zavostalosti... Skutečně chytrýho "podvraťáka" co rozumí pravýmu významu takovejch příběhů, tudíž schopnýho čestně uvažovat bez hloupejch společensko-racionálních mezí, aby pohledal:) Vždycky to tak bylo a určitě ještě supermanužel dlouho bude.(9.8.2015)

 • Heisenberg_
  *****

  Konečně dokument, který vás skvěle provede minulostí a současností a prognózu v budoucnosti média jménem komiks. Nejraději z tohoto dokumentu mám části s Vertigem, Watchmeny, Alanem Moorem, Neilem Gaimanem a Frankem Millerem - jednoduše pasáže zaobírající se legendárními revolučními počiny. Povedené a působivé. Je jen škoda, že se zde oslavuje jen DC, a pozapomnělo se na evropská díla, Marvel, Dark Horse, Imagine a další ikonické komiksové značky - jenže to by bylo prostě složité zfilmovat toliko materiálu.(15.3.2018)

 • PKD
  *****

  Perfektní a bezchybné. Samozřejmě,hl.pro ty,co preferují DC,což je logické. Pro ostatní,jen taková jednohubka,na kterou do 5min.zapomenou. Na malé ploše (necelých 90min.),se tu přesto podařilo nějakým zázrakem (marvelem,haha),nacpat témeř vše podstatné a např.zjistit (pro ty,kdo už to neví dávno),že Alan Moore vypadal v 80tkách,vpravdě démonicky. (A dnes vypadá jako dvojče Ivo Pešáka, RIP). Nebo že Frank Miller nikdy nebyl,není a ani nebude hezoun.:) Což sice není pro tvoření comicsů důl.,ale i tak je to velmi zajímavé zjistit,jaké tváře se skrývají za těmi mnohdy,slavnými jmény na nezpočtu rozličných comicsových sešitů apod. :-) Což běžný smrtelník,který se jen tak nedostane na nějaký ten US comic con,aby potkal ty tvůrce osobně,jistě ocení. P.s.potěšil Ryan Reynolds jako vypravěč.(15.12.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace