poster

Zrod komiksových superhrdinů

 • USA

  Secret Origin: The Story of DC Comics

Dokumentární / Historický

USA, 2010, 90 min

 • kaylin
  ****

  Dovědět se něco o vytváření gigantu je přece jen zajímavé a tady se člověk opravdu dozví dost. Pravda, místy o zase tak tajné není, ale člověk musí uznat, že i ta známá fakta jsou prezentována lidmi, kteří tomu rozumí, kteří si to pamatují a kteří hlavně v komiksové branži něco znamenají. Staré záznamy s Frankem Millerem a Alanem Moorem jsem v podstatě k nezaplacení.(18.8.2014)

 • Radiq
  **

  No, docela zajimavy, ale že bych se z toho rozhodl uctívat jejich sperma, to ani náhodou. Je to dobry vidět kořeny, ale taky to, jak byly/jsou některy z těch postav trapny. Možná su zaujatej kvůli tomu, že všichni jsou v tomhle dokumentu ze Supermana úplně hotoví, ale mě ovlivnily vyloženě trapné filmy, kde hrál Christopher Reeve. Prostě je to taková propagačka DC. Až moc.(9.8.2015)

 • P1tr
  ****

  Komiksy od DC mám hodně rád a i když něco o jejich historii vím, stále jsem měl několik mezer, které tento dokument spolehlivě doplnil a upřesnil mi fakta, která jsem již věděl. Zpovědi významných tvůrců a dalších významných lidí z DC nabízí spoustu zajímavých faktů a vývoj komiksového vydavatelství a jeho postav prezentuje chytlavou formou a uvádí je do historických kontextů, které všemu dávají hlubší vyznění. Pro fanoušky komiksů povinnost.(4.3.2018)

 • Shakers
  ****

  Celkom zaujímavý dokument, hlavne to ako superhrdinovia prežívajú do dnes. Zaujímavý pohlaď na zrod hrdinov, na ich partakov alebo na zloduchov, na rivalitu s Marvelom alebo na najlepšie čísla ktoré kedy vyšli (The Dark Knights Returns od Franka Millera). Dokument, v ktorom všetko podstatne fanúšik DC Comics nájde. 80% - 4*(28.7.2016)

 • filmmovier
  ****

  Celkem pěkný a velice, velice zajímavý dokument, a troufnu si říct, že nejen pro fanoušky komiksů. Sice jsem měl vždycky radši Marvel (a stále mám), ale jsem obrovský fanoušek Batmana a taky Flashe a Green Lanterna mám moc rád. Ta přehnaná oslava pitomé postavy Supermana mi dnes přijde až směšná (i když v té době by se dala pochopit) a to je tak všechno... Obsahové části také nemám co vytknout - vývoj komiksů od prvních čísel až do současnosti a filmy od prvního Supermana až po Nolanova Batmana. Skvělé a podnětné rozhovory s herci, kreslíři, scénáristy a dalšími machry z mnoha různých oborů... Ukázka vlivu světových událostí na komiksy také byla velmi zajímavá. Prostě luxusní pokoukání. 85%.(28.1.2016)