poster

Ostrovy zapomenutého klidu (TV seriál)

Dokumentární

Československo, 1990, 30x33 min

 • sator
  ***

  Plusem je snad jen to, že dokument vznikl, (jako archív) jinak je to fakt dost nuda... Vypadá to jako školící dokumenty.. https://www.ceskatelevize.cz/porady/888008-ostrovy-zapomenuteho-klidu/dily/(25.8.2011)

 • Horak

  Viděl jsem pouze Šumavu. Bizarní dokument doby, jejich názorů a dokumentární školy, která vzbuzuje zasloužený úsměv. Hudební podkres za jedna s hvězdičkou, to už se dneska nezažije!(22.8.2012)

 • LiVentura
  ****

  Ale kvalitní "školící dokumenty", které Vám přinesou klid a milé poznání naší vlastní krásné krajiny, jejích zákoutí apod...(29.7.2012)

 • Kimon
  ***

  Naučný, natočený bez nijak zvlášť atraktivní kamery v roce 1990 na tehdy ještě nekvalitní filmové materiály. Tak bych tento ne moc poutavý seriálový dokument nazval. Důraz při tvorbě byl kladen především na nauku a poznávání druhů rostlin a živočichů a charakteru přírody obecně. Natočeno ve stylu poučných filmových dokumentů, které se za našeho "skvělého" socialismu promítaly dětem ve školách. Jen občasná kritika špatného lidského jednání vůči přírodě je zde navíc. Dnes se již natáčejí poutavější dokumenty, než tenkrát. A to je dobře, že? ... pane Tomáši Kočko. :-) (Návraty k divočině či Divočina bez hranic).(15.10.2013)

 • majo25
  *

  Videné 3 diely - Poodří, Vltavský luh a Údolí Dyje a úplne stačilo. Zábery statické, informačne 0 bodov, a neskutočné nudné - vhodne jedine ako uspávanka.(5.3.2016)