Světlo pro mého syna (TV film)

• italský

Qualcosa di biondo

Aurora

Encounter

Itálie / USA, 1984, 95 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Neuvadající orchidea světové kinematografie v tomto filmu uvádí na stříbrné plátno i novou hvězdu - svého mladšího, pozoruhodně dobře hrajícího syna. Tklivý, až sentimentální film je právě zásluhou standardního výkonu Lorenové doslova vtlačován do střízlivé hloubky skutečného mateřského citu i opětující synovské lásky a v nejlepších, vrcholných scénách tradiční téma Lorenové ženy-matky bojující ze všech svých sil o lepší, plnohodnotný život svých dětí tlačí do nových, alespoň pro mne dosud neznámých tónů a poloh. Happyendový závěr necítím v tomto případě jako zlehčující - i v tom všedním, šedém životě alespoň čas od času každý z nás zažívá okamžik hlubokého, čistého štěstí. Ať se nám to líbí nebo ne, i velké city mají v každém lidském osudu své místo, svou váhu, ale také naplnění. A to i v tomto díle, které svým zřetelným sklouzáváním do sentimentu určitě nepatří k vrcholným hereččiným kreacím.(28.2.2008)

Trochu přímočarý snímek o ženě, tvrdé sebejisté dámě, která ví co chce, o jejím slepém synovi, o dlouhé cestě, která vede přes tři "otce" a dojde k vítěznému konci, který ani v tak laděné romantice nemůže být jiný, škoda, trochu to tomu ubralo, ale jinak zdařilý filmek s trochou legrace v průběhu. :-)(24.7.2011)

Na úrovni ,, sobotní odpolední ždímačka". Upřímně, kdyby tam nehráli hvězdy mého srdce. lípla bych tomuto počinu jednu * jen by to fiklo. Ale Sophia je Sophia a k tomu Philippe Noiret..... musím být neobjektivní.(19.3.2014)

55 %(1.1.2016)