Arakain 15

všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Česko, 1997, 60 min

Aleš Brichta

Archivní, nikdy nezveřejněné videonahrávky nejen ze zákulisí; fotografie, které mnohdy byly ukryty hluboko v archivu, výroční koncert v pražské Lucerně, ale také úplně nové záběry, rozhovory doplněné spoustou videoklipů, které jste možná na televizních obrazovkách ani neviděli. To je velmi stručný obsah této videokazety, která má za cíl s pomocí mnohdy unikátního materiálu, zmapovat patnáct let existence legendy českého metalu, skupiny ARAKAIN. (oficiální text distributora)

liquido26

Arakain pro mě byla nejlepší kapela na světě a děsná srdcovka. To se bohužel díky desce Labyrint a následujícímu hudebnímu vývoji změnilo. Tuto videokazetu jsem měl kdysi doma nahranou z bratrancovy videokazety a všechny klipy jsem znal téměř nazpaměť. ()

Deratizer

Dneska už je tohle jen raritka pro sběratele, jelikož to vyšlo jen na VHS a hlavně tato videokazeta obsahuje pouze klipy kapely obohaceny o rozhovory členů kapely , nikoliv koncert. Klipy posléze vyšly na koncertním DVD Arakainu 20 let Natvrdo. V tehdejší době to ale hodnotu ještě mělo. Hvězdička dolů za mono zvuk. ()

DarthArt

Už si úplně přesně nepamatuju, kdy jsem si tuhle kazetu přehrál a od koho jsem si ji půjčil. Ani moc z paměti nevydoluju, jak přesně ta hodinka celuloidovýho pásku a občasnýho zrnění na obrazovce probíhala, nicméně při pohledu na soupisku vynikajících skladeb a lepších i horších klipů Arakainu si musím připomenut, že kapela byla v téhle době opravdu na špici a jejich do té doby čtyři alba (+ album coververzí a výroční kompilace znovunahraných stařičkých skladeb) byla na úrovni valné většiny lepší části zbožňované západní konkurence. Za pár let se perfektně jedoucí stroj trochu zadrhl, Arakain nahráli dalších nevím kolik alb s jinými zpěváky a uprchlík Brichta (za tenhle příměr by mě zrovna Aleš asi moc nepochválil :) měl několik, přesně řečeno mnoho dalších kapel, které neznám a asi po nich ani nebudu pátrat, ale i dneska se po těchhle starých albových skvostech (hlavně Schizofrenie, Black Jack a Salto Mortale) pořád vyplatí sáhnout. Ovšem videokazetu Arakain 15 si už asi nepustím. ()