Zoznámime sa so široko rozvetvenou rodinou murárskeho majstra Vinca Janitára a uvedie divákov na niektoré z ich pracovísk.
Jednotlivé časti:  1.-Janitárovci
23.-Ohrozený dom
24.-Ostrov
25.-Bioprojekt
26.-Obchodný dom, Len aby sme bosí nechodili
27.-Nepríjemné prekvapenie (Československá televize)

anderson

V polovici 80 - tych rokov vrcholil nápor "západnej" televíznej kultúry v Československu. Masovo sa rozširovali pirátske VHS-ky s legendárnymi rýchlodabingami. No a v oblastiach, kde to podmienky dovoľovali sledoval tzv. socialistický človek DALLAS, DYNASTIU, FALCON CREST a pod. V Československom rozhlase navyše Bratislavská redakcia vysielala dlhoročný a dlhodobo úspešný nedeľňajší seriál ČO NOVÉHO BIELIKOVCI ? oscilujúci medzi sociálnou drámou, komédiou a soap operou. Pod náporom týchto udalostí a v "záchvate" zúriacej perestrojky, rozhodli súdruhovia v ČST Bratislava o vytvorení uvedomelej televíznej soap opery reflektujúcej problémy a bežný život spomínaného socialistického človeka, ako sa kedysi vravelo držiacej prst na tepe doby. Nazvali to "dlhodobým cyklom príbehov zo života". Keďže však socialistický človek aj naďalej vyhľadával západnú pokleslú komerčnú zábavu, nehovoriac o tom, že premiéry cyklu bežali na slovenskom okruhu ČST 2 v sobotňajšom prime time, cyklus tak akosi pozvoľna zanikol a vyšumel do stratena. Ja však STV ďakujem, že nakrútené epizódy vytiahla z archívu, nakoľko sú dôkazom toho, že aj najpokleslejšia socialistická agitka má vyššiu remeselnú úroveň než humusy typu ORDINÁCIA, PANELÁK, KRIPTA a kvantá ďalších súčasných "trhákov". (13.9.2010) ()

vitekpe

Dve hvezdy udeluju jen za temer vtipnou podivnost a upjatost tohoto socialistickeho sk serialu. Tohle je hodne narocna podivana, urcena jen pro ty nejtvrdsi socialisticky fajnsmekry. I na me to bylo dost husty (rozumej nudny)... :) ()

Hombre8

Řekněme že taková předzvěst nekonečných popřevratových seriálů, mapujících běžný život běžných lidí. Zde to ale na rozdíl od těch vyloženě odpadních záležitostí mělo aspoň jakous takous osnovu, spočívající v příbuzenských vazbách jednotlivých členů rozvětvené rodiny a jejich příběhy měly sice normalizační, veskrze pracovní tématiku, ale určitá hlava, místy i pata, tam byla. Viděno jen několik dílů. Nepříliš zajímavé, dobré coby dokument doby. ()

PatoP

Dlhodobý seriál, ktorý reagoval na spoločensko-kritické problémy svojej doby. Napríklad úplatkárstvo, protekcionizmus, neschopnosť vedúcich kádrov, nezodpovednosť, ľahostajnosť k životnému prostrediu atď. Myslím, že takáto kritická sonda mohla vzniknúť už iba v čase perestrojky. Každý diel je zaujímavý tým, že sa máme možnosť pozrieť na iné pracovisko ( do nemocnice, do lesného závodu, na stavbu vodného diela Gabčíkovo ...). Čiže porovnávanie s hnojom typu Ordinácia alebo Panelák mi príde dosť pritiahnuté za vlasy. Je veľmi dobre, že to trojka odvysielala, aj keď neviem prečo boli jednotlivé časti dosť poprehadzované. ()

• Natáčelo se ve Starém Smokovci, v hotelu Belleuve, na Štrbském plese. (M.B)