V polovici 80 - tych rokov vrcholil nápor "západnej" televíznej kultúry v Československu. Masovo sa rozširovali pirátske VHS-ky s legendárnymi rýchlodabingami. No a v oblastiach, kde to podmienky dovoľovali sledoval tzv. socialistický človek DALLAS, DYNASTIU, FALCON CREST a pod. V Československom rozhlase navyše Bratislavská redakcia vysielala dlhoročný a dlhodobo úspešný nedeľňajší seriál ČO NOVÉHO BIELIKOVCI ? oscilujúci medzi sociálnou drámou, komédiou a soap operou. Pod náporom týchto udalostí a v "záchvate" zúriacej perestrojky, rozhodli súdruhovia v ČST Bratislava o vytvorení uvedomelej televíznej soap opery reflektujúcej problémy a bežný život spomínaného socialistického človeka, ako sa kedysi vravelo držiacej prst na tepe doby. Nazvali to "dlhodobým cyklom príbehov zo života". Keďže však socialistický človek aj naďalej vyhľadával západnú pokleslú komerčnú zábavu, nehovoriac o tom, že premiéry cyklu bežali na slovenskom okruhu ČST 2 v sobotňajšom prime time, cyklus tak akosi pozvoľna zanikol a vyšumel do stratena. Ja však STV ďakujem, že nakrútené epizódy vytiahla z archívu, nakoľko sú dôkazom toho, že aj najpokleslejšia socialistická agitka má vyššiu remeselnú úroveň než humusy typu ORDINÁCIA, PANELÁK, KRIPTA a kvantá ďalších súčasných "trhákov". (13.9.2010)(13.9.2010)

• Martin741

Uz za normalizacie to bola priserna kravina. Po 17. 11. 1989 sa moj negativny dojem zo serialu este prehlbil. 5 %(16.10.2013)

• vitekpe

Dve hvezdy udeluju jen za temer vtipnou podivnost a upjatost tohoto socialistickeho sk serialu. Tohle je hodne narocna podivana, urcena jen pro ty nejtvrdsi socialisticky fajnsmekry. I na me to bylo dost husty (rozumej nudny)... :)(23.4.2015)

• - Natáčelo se ve Starém Smokovci, v hotelu Belleuve, na Štrbském plese. (M.B)