poster

Malá farma (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2010, 26 min

Režie:

Igor Chaun

Komentáře uživatelů k TV pořadu (47)

 • PedroPo
  ***

  Malá farma je ve svém důsledku opravdu reality show. Asi aby bylo dosaženo dostatečného efektu veřejnoprávnosti, byl přidán ještě přídomek "dokumentární", leč obešel bych se i bez něho. Jen je to reality show česká, dokonce z České televize, což bohužel značně determinuje celý výsledek. Casting byl velmi dobře provedený, mladý pár si totiž poprvé zkusil žít pohromadě a výsledkem jsou velmi časté spory, ke kterým přispívá také charakter obou zúčastněných - Honza, starší a často přemoudřelý "pantáta" a Veronika, u které občas nevíte, jestli je opravdu tak hloupá nebo se jen snaží zajímavě ptát a hrát před kamerou. Její snaha zachránit prasnici před porážkou nebo "ochranitelské" zásahy u dalších zvířat jsou dojemně vtipné. Nebudu tady hodnotit pozadí celého projektu, které po jeho startu proběhlo médii, jen bych se naštval. Snad budou čeští investigativci stejně agilní, až se cyklus v roce 2013 uzavře, protože by bylo dobré zjistit, co se s tou vybudovanou značkou děje dál a zda si někdo přilepšil, či ne. To co mi u celé série vadí, je nedotaženost některých věcí - pokud se dva mladí lidé snaží rozjet fungující hospodářství a ekonom jim na statek přijde poradit s rozvahou až někdy v desátém dílu, nevypovídá to moc o promyšlenosti celé akce. Je to asi jako kdybyste si z porodnice vezli novorozence a cestou se stavili v knihkupectví pro knížku Čekáme dětátko. Navíc je zde zařazeno celkem dost scén, které jsou nahrané a připravené, bohužel "herecké" výkony jednotlivých představitelů je sráží hluboko pod značku snesitelnosti. Tak proč jsem dal nakonce 3*? Protože to vlastně velmi dobře ukazuje život na vesnici a vše s ním spojené (nehodnotím profesní správnost, jen chování a okolnosti) a vlastně je to někdy hodně poučné. Jen by mě zajímalo, jak si oba dva mladí představitelé poradí s tím, až jim vyprší smlouva, produkce je vykopne ze dvora a jim zbude pes, 3 perličky, které si přivezli z Prahy a kočka. Takovouhle změnu v životě by teprve bylo dobré sledovat v rámci reality show...(15.2.2012)

 • Radek99
  odpad!

  Se znalostí pozadí celého tohoto ,,projektu" naší ,,veřejnoprávní" televize nelze hodnotit jinak. Pan Berka se má... Zákulisí Malé farmy je nejlépe si vygooglovat, bylo o něm napsáno mnohé. Boží mlýny naštěstí ale trochu zaklapaly, protože tato ,,reality show" je nekoukatelná...její mediální dopad je tedy minimální...(6.1.2011)

 • gudaulin
  *

  Byl jsem zvědavý, jak vypadá pořad, který můj oblíbený uživatel Radek99 tak nelítostně sepsul. Dá se na to nahlížet dvěma způsoby - viděl jsem jediný díl, který bych mohl považovat za svého druhu dokument o tom, jak dva mladí lidé z města odešli na venkovskou farmu a pokusili se vrátit k přírodě. Je to natočené i takovým tím stylem podobných dokumentů, které se objevují v nezajímavých časech na ČT2. To by ovšem člověk nesměl vnímat ty banality typu "králíkovi musíte dávat pravidelně napít, jinak vám chcípne žízní" apod. Zahraniční reality show bývají často dryáčnické, ždímou emoce, kde se dá, jsou manipulativní až běda a tohle všechno v Malé farmě schází. Ta je provinční, pomalá a zapomíná na to, že reality show má především bavit. Vlastně bych neměl důvod dát méně než 2*, ale právě ten druhý pohled, že se vlastně jedná o reality show, která by měla pravidelně a opakovaně vracet svého diváka do centra dění, mě utvrdil v tom, že 1* je právě tak akorát. Víc jak jednou bych totiž Malou farmu nesnesl a neunesl. Celkový dojem: 25 %.(13.9.2012)

 • Fretakata
  ***

  Poučné a milé.(2.4.2018)

 • Ded@M@tes
  **

  Vytvořit si malou farmu a starat se o zvířátka se snaží dvojice z Prahy Honza a Veronika. Ze začátku mě to nějak výrazně nebavilo, ale časem to nějakou pointu mělo. / Viděné epizody cca *8.dílů / ( Hodnocení: 4/10 )(25.5.2012)

 • kulyk
  odpad!

  Sehnat pár infantilních bioblbů, aby někomu vytvořili business, není evidentně problém. A každý máme veřejnoprávní podíl (který budeme splácet celé roky). Jste-li hovádko, inklinující k členství v jakékoliv odrůdě sekt, masochistický jedinec, toužící po statusu otroka, žerete jen všemožná jádra a boby, či chce-li se vám strávit život přehazováním zvířecích sraček, pak je toto pořad pro vás. My ostatní, kteří víme, že přírodu je nutno od člověka oddělit nejméně dvěma vrstvami skla, můžeme jen sípat závistí nad tím, jak umí Berka uplést z hovna zlatý bitch! Jen tak dál, ty zmrde. Příště ti rád přispěju třeba na novou prádelnu. A realitka by se mohla zovat ,,Perme prachy dokola".(13.11.2012)

 • MM_Ramone
  **

  Tento projekt Českej Televízie poskytuje alternatívu ku dnešnému hektickému, uponáhľanému, konzumnému spôsobu života. Ukazuje, že sa dá žiť aj kľudnejšie, harmonickejšie a zdravšie. Stačí vypadnúť z mesta, nezaťažovať sa kariérou, nezhŕňať majetok, ale radšej odísť na vidiek a snažiť sa vyžiť z vlastných zdrojov. Touto cestou sa vybral pár mladých ľudí z Prahy. Veronika a Honza sa pokúšajú, za prítomnosti kamier, vybudovať svoju vlastnú, dobre fungujúcu "Malú farmu". Držím im palce a tak trocha aj závidím. **(23.2.2012)

 • LiVentura
  **

  Nějaký smysl v tom vidím.!(7.11.2010)

 • Pepinec
  **

  Když ráno v šest zapnu telku a automaticky tam naskočí jednička dojde mi, že jsou i mnohem horší věci než ranní vstávání do práce.(31.7.2015)

 • kingik
  odpad!

  Na Malé farmě se dějí a budou se dít věci! Navštívila ji známá dvojice Lojzík a Pepan. Potíž je pouze v tom, že Lojzík špatně vidí a Pepan je neslyšící. Tahle dvojice však chtěla navštívit tohle kouzelné místo plné hospodářských zvířátek. Po farmě je provede ing.Halíř. "Zde chováme prasátka, králíčky, kozičky, ovečky, kravičky. Chce se někdo na něco zeptat?" Hlásí se Lojzík: "Můžu je nakrmit?." Ing.Halíř s milým úsměvem: "Ano, jistě, sice jsme je už dnes krmili, ale jen tak jim ještě něco dáme." Hlásí se Pepan: "Můu dat kválčkum řizk?" Ing.Halíře to nezaskočí a zeptá se: "Já vám nějak nerozumím. Divně artikulujete." Ihned na to zareaguje Lojzík: "On je postižený a špatně mluví. Ptá se, jestli může dát králíčkům řízek." Ing.Halíř s klidnou tváří: "Neeeeee, to ne, králíčci nejedí masíčko. Seno, kdyby si jim dal. Ale počkej, my tady máme z vlastních zásob. Na, tady máš a dej jim sám." Pepan se chce ujistit a ptá se: "A nekone mie?" Ing.Halíř opět v rozpacích se obrací na Lojzíka, co to jeho kamarád povídá a ten odpovídá: "Jestli ho nekousne." Inženýr úplně s nejmilejším výrazem ve tváři odpovídá: "Kdepak, to jsou hodní ušáčci." Prohlídka farmy skončila, připozdívá se, Lojzík s Pepanem se loučí a odcházejí. Ing.Halíř vrazí do dveří za svým kolegou ing. Kapustem a už zdálky křičí: "Dělej, uvař mně kafe, nebo se z těch dvou debilů picnu. To byl kšeft, ti povím. Dvěma kreténům se tady věnuji půl dne, hovno prachy z toho mám a ještě jednu takovou návštěvu a vezou mě." V tom rozlícení si však nevšiml, že se Lojzík vrátil a vše si vyposlechl. Halíř s obrovským překvapením v očích ze sebe přidušeným hlasem vymáčkne: "Vy jste ještě tady?!" Lojzík opovrženě odpovídá: "Ano, zapomněli jsme si tady deštník. Poroučíme se a už se tady nikdy neukážeme!!!" A tak farma získala negativní pověst, že se k postiženým lidem nechová pěkně...Mé hodnocení: 0%(27.1.2014)

 • WANDRWALL
  *

  Na to je nedá dívat. Ale dobrá prověrka, co vše divák snese.(9.4.2011)

 • iamek
  *

  Strašně srandovní jak dva Pražáci se patlají na farmě. Hodně trapný pořad ČT.(29.11.2010)

 • Big Bear
  odpad!

  Každý koncesionář by měl za podporu tohoto soukromého projektu dostat jednu bio slípku, jednu bio mrkev, jedno bio vejce a jeden kyblík bio mrvy. Tu bio mrvu prosím nepoužít do muškátů ale hodit na hlavu pohlavárů z ČT, kteří v rámci tohoto předraženého projektu dělali reklamu soukromé farmě soukromého lobisty, který pořad celý natáčel pro ČT na klíč. A pokud to dělali nevědomky, tím snad ještě hůř než kdyby to bylo vědomky.... Vyčůranost pochopím, blbost už ne.. Česká klasika :-). Jinak než tohle, tak to raději Dovolenou v protektorátu... ODPAD(30.6.2015)

 • lillien
  odpad!

  Igor potřebuje někde vyšounit prachy, aby pak mohl duchovně růst a sdílet na jůtůbu se svými druhy Boha, potud docela chápu, že se k tomu upsal. Ovšem něco tak strašně nudného může vysílat opravdu jen veřejnoprávní televize, na tohle se kouká pravidelně kdo? Igore, to už v každém okresním důchoďáku najdeš zajímavější materiál. Už i ten Farmář hledá ženu na Primě byla větší zábava, i s tou mrvou. Achjo, já to prostě odhlásim tu televizi, fakt to odhlásim..(2.6.2013)

 • Katullka
  odpad!

  To je fakt blbost. Ale jakože fakt blbost. Aneb jediné, co se vám chce je: zůstat na ceskatelevize.cz a koukat na debilní pořady a pak být znechucena z celé ČT a pak pít a pít. Jo, je to blbost.(25.5.2013)

 • Marze
  **

  Statek a kterém se točilo patří rodině Jaroslava Berky, který podniká v médiích a v roce 2006 založil také firmu, která se specializuje na živočišnou výrobu formou biochovů a na agroturistiku. Česká televize tak zřejmě místo dokumentárního cyklu vysílala reklamu, za kterou nejenže nic nedostala, ale naopak ještě zaplatila (42 dílů za 11,6 milionu korun). Seriál navíc zpopularizoval statek v romantickém Kuklově. Sídlí v Českém Krumlově, kde podle scénáře hlavní protagonisté seriálu prý měli nabízet biovýrobky majitelům místních penzionů. Berkova společnost se také jmenuje stejně jako seriál – Malá farma, s. r. o. Seriál byl točen ro brněnské studio a jeho tehdejší ředitel Karel Burian měl k Berkovi hodně blízko. Před devíti lety musel Českou televizi opustit, protože jako šéf brněnského zpravodajství protlačil do odvysílaných příspěvků skrytou reklamu. Práci mu později dal Berka, udělal z něj ředitele další své společnosti RTA – Regionální televizní agentury.(6.1.2019)

 • ivishka
  *

  Nevím do jaké míry to je informačně věrohodné v oboru agronomickém ale v tom zahradnickém(např.výsev papriky apod.)je to naprostá blbost...Nejenže slečna vůbec nemá páru jak se vysévá a jakou teplotu semena potřebují ale její nevěrohodný projev a vůbec celá tahle šílená blbost ....je to sice trochu pohled do dnešního farmaření ale tahle věc v této době je maximálně ojedinělá a opravdu málokdo udrží v takové finančně i politicky nepříznivé době tak nákladnou a hlavně strašně dlouhou dobu nevýdělečnou činnost...takže palec dolů.Jedna hvězda za pěkná zvířata a to je tak vše.(4.3.2012)

 • d-fens
  ***

  Ja som v tých asi 3 zhliadnutých epizódach žiadnu reality-show rozhodne nevidel, ani ma nenapadlo, že tu na csfd to nájdem pod takýmto označením. Skôr je to svojský typ dokumentu z (akože) každodenného života jednej usadlosti. No a keďže urbanizáciu spoločnosti vnímam ako hlavný globálny problém (od ktorého sa odvíja množstvo ďalších), mne sa na toto "soft-farmárčenie" pozeralo naozaj dobre. Neviem či som zažil väčšie prekvapenie z toho, že niekto takýto tv-program zrealizoval, alebo z toho, že má tak veľmi nízke hodnotenie :-/. Pretrhnutie pút medzi človekom a pôdou je zdanlivo nezaujímavé, pre mňa je to však zásadná téma môjho "filozofického svetonázoru", preto tento dokument hodnotím vyššie ako väčšina (a to nie som rozhodne žiadny ekofanatik... dokonca ani to GMO, Monsanto, farmafirmy a pod. mi nijak extra nevadia:) P.S.:(pozrel som si aj tunajšiu fotogalériu - a videl som iba diely s tou "angličankou"(?), takže ak im predchádzalo niečo iné, to nehodnotím!)(25.1.2014)

 • blitzer
  *****

  Nádhera, přesně takovej pořad jsem hledal. Zatím sjíždím první řadu a bavím se u každýho dílu. Nedělám si iluze, že život na pravé farmě je určitě daleko tvrdší (hlavně co se ekonomiky celého hospodáření týče), ale jako určité přiblížení se realitě je to fajn. Člověk si minimálně uvědomí, co to dá všechno práce a to asi nevidí ani polovičku všech povinností. V každém díle navíc zazní pár cenných rad z úst teoretických odborníků i ryzích praktiků. Hlavní protagonisti jsou sympaťáci a přijde mi, že jsou i dost učenliví. Rozhodně to už nejsou taková nemehla jako na začátku pořadu. Když jsem zjistil, že Honza je frontman metalové kapely Dymytry, tak mi spadla čelist :-) Jsem zvědav na další dvojici, ta první mi bude asi chybět. EDIT 28.10.2013: První řadu jsem zhltnul za 14 dní. Odchodu Honzy s Verčou mi bylo líto, ale nová dvojice vypadá taky celkem sympaticky.(12.10.2013)

 • U.Tarare
  **

  Člověk se u toho nasměje, když vidí pražáky jak s minimálními znalostmi venkovského života se pouštějí do takovéhoto projektu. Jsem zvědavý, jak to nakonec s celou farmou dopadne...(5.11.2010)

 • zuza99
  ****

  Viděla jsem všechny díly, na farmě je po dvou letech nová dvojice, která do pořadu vnesla novou energii a pořad se tím pádem stal ještě víc příjemnější a koukatelnějším než byl. Podle mě všichni co tomu dávají odpad nebo velmi nízké hodnocení se nechávají strhnout davem. Podívat se na jeden díl s tím, že tomu přeci nemůžou dát víc jak 2* jak by to vypadalo, je opravdu trapný. Jasně, že to není mistrovský dílo ani inteligentní talkshow, ale velmi příjemná oddychovka, u které člověk může vypnout a podívat se, jak se žije na farmě v Kuklově.(23.9.2012)

<< předchozí 1 2 3