Válka gangů

The Corruptor

Vojna gangov

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1999, 106 min (Director's cut: 99 min)

Film, který táhle hlavně Yun-Fat Chow svých charismatem. Pak už to taková sláva není. Wahlberg teprve začíná a prostředí zkorumpovaných detektivů bylo již několikrát lépe natočeno. Střílečky a akční scény rovněž průměr. Konci přecejen pomáhá trošku melancholická nálada. Propadák to není, nezapomenutelná záležitost také ne. 60%(2.5.2014)

Tak takhle nějak, jenže mnohém lépe, vypadají filmy Chow Yun Fata z Hongkongu v režii Ringo Lama. Snímek silně připomíná City on fire, jenže mu chybí ona hongkongská atmosféra. Mark Wahlberg se snaží, ale bezúspěšně. Stejně tak i Chow, podávající vynikající herecký výkon, nedokáže zachránit rozpadlou koncepci snímku, který se režisérovi prostě rozjel pod rukama.(23.4.2002)

Čínskou kuchyň moc nemusím a když už mafii, tak tu italskou. Tam je i ta kuchyně sakra lepší. Od filmu jsem přeci jen očekával více akce. Děj nebyl vůbec zlej, ale taky žádnej super zázrak. Nejsilnější prvek ve filmu je jak jinak MW, který roli hraje fakt naplno. Nvm jak jinak to nazvat. Všechno co vám podává mu prostě uvěříte bez mrknutí oka. Přiznám se, že se vůbec nejedná o můj žánr a možná i to se na konečným hodnocení projevuje. Film jako celek špatnej není, ale víckrát to vidět nepotřebuju. 68 procent. Bez MW bych byl na 60ti.(18.3.2014)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +velmi dobré přestřelky, akční, dvojice Yun Fat Chow a Mark Wahlberg, film je dělán způsobem na jaký jsem zvyklí -zhruba po hodině jsem se začal ztrácet v ději a hlavně v jednání postav, říkal jsem si, tak na které straně vlastně stojí oba hrdinové?/// Jak jsem zmínil u něco výš. Válka gengů mi v mnoha směrech připomíná klasické snímky Yun Fat Chowa. Zde se navíc nadmíru snažil, byl přímo výborný a ještě mu do toho přitakával Mark Wahlberg. V tomto směru tedy velká spokojenost. Rovněž mě oslovily hudební motivy, které pěkně doplňovaly svéráz prostředí. Atmosféra byla hutná, příběh o dvojici rozdílných policajtů byl poutavý. Takže jediné co film sráží je zbylá účast herců (docela nevýrazní) a taky později komplikovaný děj. Je jasné, že tohle na klasiku žánru nedosáhne, už jen kvůli rozdílné réžii, ale i tak jsem spokojenej a je to film, ketrý mě alespoň na chvíli do sebe vtáhl./// Celkem 71%///(3.4.2008)

Áno, určite je chvályhodné, že hongkonská akčná legenda (HARD BOILED, KILLER), v Hollywoode podľa očakávaní nevyužitá, Chow Yun-Fat, vsadil v produkcii kamaráta Johna Woo na atmosférickú a tak akosi celkovo „poctivejšiu“ drsnú kriminálku, pričom nezaujímavý James Foley režíruje prekvapivo napínavo i neakčné scény, ktoré v snímke prevládajú. Takisto buddy dvojka s Markom Wahlbergom nečakane iskrí a funguje, ale niektoré filmy sú skrátka priemerné a toto je jeden z nich. Nič v zlom, inak solídna makačka pre ostrých chlapov, ktorý na nejakú tú otvorenú zlomeninu (a špáradlo, padnúce na zem) nehľadia.(30.10.2004)

• - Uskupení Fukienese Dragons, která se ve filmu objeví, je název skutečné zločinecké organizace. (Terva)

• - Kim Chan hraje ve filmu hlavu jedné z čínských mafianských rodin s přezdívkou "strýček Benny". Stejně pojmenovanou postavu ztvárnil i ve snímku Smrtonosná zbraň 4 (1998). (Caaslav)

• - Natáčení probíhalo převážně v New Yorku, z části také v Torontu. (Terva)