Horor / Thriller

Austrálie, 2010, 80 min

Josh Reed

Josh Reed

Já nevím-Je to takový ten typ filmů, který se mi těžko hodnotí-protože ve svém základu není vůbec špatný ale styl jakým se prezentuje ho strhává do takové té horrorové průměrnosti a popcornové jednohubkovosti.........škoda, je tam pár scén, které svou blbostí klepou na vrata demence a taky momentu, kdy se děj cca v polovině na chvíli lehce zadrhne na jakémsi bludném bodě.......Možná, kdyby tvůrci ubrali z nekonečného nahánění v lese a více rozvinuli tu část v jeskyňi bylo by to na solidní 4 hvězdy -takhle by mi to bylo trochu blbé vzhledem k jiným opravdu poctivým horrorovým čtyřhvězdičkárnám :) 65%(10.3.2011)

• predators

Dejte šavlozubému lidskému zvířeti plyšáka a on vám za to ukousne několik prstů. Zdá se, že partička vysokoškoláků objevila inteligentnější tvory, než jsou oni sami. Nebo už jste snad slyšeli o oplodňovací hadici s vystřelovacími poutajícími chapadli? Ženské herecké výkony jsou na úrovni špatných uklízeček, jelikož ani pochodeň neumí držet, zato kloučci jsou hotoví kovbojové. Zamilovaní a poseroutkové. Jenže, když už na to přijde, tak nechutných scén je tu dost...a podle klokana je aspoň poznat, že je to v austrálii. 40%(13.3.2011)

• topi

Strašná stupidita s otřesnými dialogy a ještě otřesnějšími herci, takový "výkony" jsem dlouho neviděl, fuj! Opravdu jsem se kolikrát chytal za hlavu a nahlas si říkal, co to kurva je??? A ten děj nemá cenu ani rozebírat, hovadina na entou! Už úvodní rozhovor v autě, kdy jedou hrdinové zkoumat 12000 let staré malby na skalních stěnách a kde byl naposledy před 120 léty strýček jedné z postav, mě mohl dát vytušit, co to bude za ptákovinu. Měl jsem co dělat, abych ději trochu nepomohl rychloposuvem. Co měla znamenat ta digitálně zmršená "věc" v jeskyni na konci filmu, to jsem jaksi nebobral. A ty zvuky, které ze sebe nakažení vydávali, to jsem myslel, že se zoufalým smíchem vypnu televizi. Kolikrát jsem se i přistihl s otevřenou hubou, ale úplně z opačného důvodu, než tomu bývá obvykle. Scéna s plyšovým medvídkem mě přesvědčila, poslat tuto dementovinu do odpadu! Tohle už nikdy a ted´, co nejrychleji zapomenout!! Myslím, že to takovej problém nebude. Naprostej souhlas s komentářem Ruut.(22.2.2011)

Parta kamarádů jede do divočiny omrknout prastaré skalní malby. Na tomto místě jako by se zastavil čas a výskyt zdejší fauny a tajemný jeskyní tunel nasvědčují tomu, že s tímhle místem není něco v pořádku. Stačí jedno vykoupání v jezírku a ze sympatické blondýnky je rázem šavlozubá vřískající šeredka běhající stovku pod deset, metající dvoumetrové jumpy a kozelce a oplývající velkým apetitem na lidské masíčko. Blondýna od té chvíle vykazuje primitivní chování člověka prvobytně pospolné společnosti a zbytek party bude s ní mít co dělat, aby zůstal naživu a zpacifikoval ji. A nezůstane jen u jedné proměny. Originální scénář je velkým plusem poměrně zajímavého hororu z australské provincie. Režisér Josh Reed se jeví jako neotřelý příslib do budoucna po režijní stránce a scénář si nejen sám napsal, ale také si film sestříhal. Střih je chvílemi místy hektický, ale nejvíce pozitivní dojem sráží občasné přihlouplé nebo neschopné chování většiny postav a místy toporné herectví všech zúčastněných herců. Reed jakoby všechno neměl úplně perfektně pod kontrolou a to se podepisuje na tom, že některé hrůzu nahánějící scény působí komicky a tuhle nepříjemnou kaňku se nepodaří do konce filmu, až tak úplně vygumovat. Jenže film nasadí solidní tempo, předvídatelnost se na stupnici předvídatelnosti daří redukovat a napínavé scény se dostavují postupně, jak horor graduje do velmi zajímavého finále, které sklízí největší body na stupnici kvality. I přes některá zaváhání a nejasné momenty stran toho, co vlastně přeměnu způsobuje (voda, hmyz, nebo pijavice??), je to hororová pochoutka od protinožců s pěkně ironickou poslední scénou zakončenou nadávkou na p. Tohle v žádném jiném filmu neuvidíte. 80%(24.2.2011)

Ha ha! Tak Australani se předvedli! Krásně krvavý, mesmlouvavý, drsný, nechutný, blboučký a levný horůrek, který fakt stojí za to! Celou dobu jsem se výborně bavil. Ale to nejlepší přišlo na závěr. Takovou poslední větu jsem ještě ve filmu neslyšel a to ani nemluvím o naprosto brutální country písni u závěrečných titulků. To se prostě musí ocenit!(23.6.2011)

• - Filmový štáb včetně všech herců čítal 50 osob. (heyda)

• - Běžný natáčecí den začal zpravidla v poledne a končilo se až okolo jedné ráno. (heyda)

• - Celý štáb pracoval čtyři týdny v kuse a čelil kromě dotěrného hmyzu i sesuvům půdy, a to i po slabých deštích. Sám režisér Josh Reed uznal, že natáčení bylo pro všechny velmi náročné. (heyda)