Horor / Thriller

Austrálie, 2010, 80 min

Josh Reed

Josh Reed

Škoda pokaženého a navíc viditelně digitálního závěru (i když takové znásilnění se taky jen tak nevidí, že :), protože jinak je Primal víc než slušnej horor z lesního prostředí. Australáci zase jednou potvrdili, že točit horory oni fakt uměj. Film pěkně odsejpá, je akorát tak akční, nehrozí tu žádný okecávačky a vyvrhnutých vnitřností je tu taky tak akorát. Navíc parta mladejch lidí, co se s tím oním dostane do štyku, je vesměs banda sympošů- což se vždycky cení. "Cunt."(16.5.2013)

• topi

Strašná stupidita s otřesnými dialogy a ještě otřesnějšími herci, takový "výkony" jsem dlouho neviděl, fuj! Opravdu jsem se kolikrát chytal za hlavu a nahlas si říkal, co to kurva je??? A ten děj nemá cenu ani rozebírat, hovadina na entou! Už úvodní rozhovor v autě, kdy jedou hrdinové zkoumat 12000 let staré malby na skalních stěnách a kde byl naposledy před 120 léty strýček jedné z postav, mě mohl dát vytušit, co to bude za ptákovinu. Měl jsem co dělat, abych ději trochu nepomohl rychloposuvem. Co měla znamenat ta digitálně zmršená "věc" v jeskyni na konci filmu, to jsem jaksi nebobral. A ty zvuky, které ze sebe nakažení vydávali, to jsem myslel, že se zoufalým smíchem vypnu televizi. Kolikrát jsem se i přistihl s otevřenou hubou, ale úplně z opačného důvodu, než tomu bývá obvykle. Scéna s plyšovým medvídkem mě přesvědčila, poslat tuto dementovinu do odpadu! Tohle už nikdy a ted´, co nejrychleji zapomenout!! Myslím, že to takovej problém nebude. Naprostej souhlas s komentářem Ruut.(22.2.2011)

• verbal

Pokud vás vaše nejlepší kámoška děsně žere, je to patrně v pořádku. Začíná li být ale tak trochu šavlozubá, hodinu a půl lítá kolem tábořiště, ječí jak piča a snaží se vám při každé příležitosti prokousnout krční tepnu, začnete být mírně podezřívaví a přejete si, aby to s tou náklonností tolik nepřeháněla. No je to horror! Navíc v nedaleké jeskyni žije obří penis, který nemá zrovna nic jiného na práci, než s každou kolemjdoucí kikinou počít nějakou tu roztomilou obří krevetu, která jde ven výhradně císařským řezem. Sem tam odněkud taky vyskočí lidožravý, šavlozubý králík a kousne vás do prdele. Jediní normální jsou tam klokani. Ti se jen v klidu pasou a čekají, až je nějaká ohyzdná blondýna naporcuje na stejky. Ne, není to země za zrcadlem, je to australský pravěk. A útočí! Příště raději zabiju večer tím, že si koupím pixlu Primalexu a podrobně si nastuduju návod k použití! I když nebýt těch šmouh od posledního malování, které bylo tolik zábavné sledovat, patrně bych pošel nudou.(1.3.2011)

Do filmu se mi moc nechtělo a když už jsem si ho pustil, tak po dokoukání jsem byl dost překvapen. Příběh je pěkný, leč není z nejoriginálnějších. Tady to chování postav už mě pěkně naštvalo. Chad byl takový debil, že i android ze Star Wars je proti němu učenec z Harvardu. Prostě ty jeho kecy byly na zabijačku. Na druhou stranu musím pochválit lekací scény, které mě osobně potěšili. Také je tu nějaké to gore, ale není tak obsáhle a prokucené. Verdikt ? Slušná podiváná, která potěší a nenudí. Film rychle odsejpá a tak divák nemusí při filmu číst časopisy. Jediné co vytýkám je logika chování postav. 65%(20.10.2012)

Docela slušnej, hodně znepokojující lesní horor. Slušně to odsejpá, je to docela akční, drsný a nechutný ... Jsou zde fakt silný momenty, nebo fakt dobrý záběry, kamera občas velice mile překvapí apod. Na druhou stranu je zde dost momentů, který ten film občas úplně shodí (např. jednou mlátěj do "nakaženýho" hlava nehlava a nic mu není, jindy ho sejmou jednou ranou ... atd.). Perfektní lesní prostředí hodně přidává na kvalitě, celkově hodně slušnej průměr!!(15.2.2011)

• - Celý štáb pracoval čtyři týdny v kuse a čelil kromě dotěrného hmyzu i sesuvům půdy, a to i po slabých deštích. Sám režisér Josh Reed uznal, že natáčení bylo pro všechny velmi náročné. (heyda)

• - Film se natáčel v Novém jižním Walesu v období silných dešťů (březen/duben). Ve filmu se však deště nedočkáme. (heyda)

• - Filmový štáb včetně všech herců čítal 50 osob. (heyda)