Australané v první světové válce nebojovali jen na Gallipoli, ale i v hlubokém evropském podzemí. Příběh filmu australského režiséra Jeremyho Simse vychází ze skutečných událostí. V roce 1916 se první světová válka dostala do patové situace. Fronta se táhla od kanálu La Manche až ke švýcarským Alpám. Miliony životů byly ztraceny. V zoufalém pokusu o průlom byli do tunelů a šachet pod nepřátelskými liniemi povoláni civilní důlní inženýři a horníci. Tím začala tajná, tichá podzemní válka. Jedním z těchto mužů byl i Australan Oliver Woodward, který sloužil u 1. australské tunelářské roty a zúčastnil se proslulé bitvy o messinský hřeben. Za svou službu byl vyznamenán Vojenským křížem 1. stupně a stal se tak jedním z pouhých čtyř Australanů, kteří toto vysoké vyznamenání obdrželi. Film, sledující válečné osudy Woodwardovy jednotky, získal celou řadu cen. (Česká televize)

chrustie

Pěkně zpracovaný obraz války, pro změnu i z jiné strany, který vykresluje její krutost, kterou si divák vychutná ze zahřátého křesla obýváku. Etickou a morální stránku filmu nechám stranou. ()

Ruud36

Pro válečné filmy mám slabost a tento snímek nebyl špatný, ale mezi mé oblíbené válečné filmy ho určitě nezařadím. Asi mi chybělo více scén typických pro tento filmový žánr. Určitě ale stojí za zhlédnutí. ()

jack_scott

Velmi hezké provedení a samozřejmě námět. Jen je to takové...poněkud australsky suché. Dalo by se z toho vytěžit daleko víc, takhle je to téměř-dokument, který je ale téměř bez napětí. Na válečný film celkem nedostatek. Ale jinak dobrá práce. ()

smith22

Jednu hvězdu za dnes již trochu opomíjené téma 1.světové války, druhou hvězdu za realistično - scény, prostředí ve kterém se natáčelo - pro herce to muselo být opravdu výživné :-) - vlastně si ani nedovedu představit jak by se nějaká Hollywoodská hvězda celý film válela v bahně.Další v pořadí třetí hvězdu dávam za skvělou hudbu a poslední čtvrtou hězdu si zaslouží kvalitní atmosféra, která ikdyž není zvláště výrazná vás vtáhne a nenudí po celou délku filmu. JE TO KVALITNÍ FILMEK! ()

Darth Kedr

Nechápu, kterej vocas to přeložil jako Bitva o Hill 60, když to mohlo být o o poznání lepší Bitva o kótu 60. To je ale snad jediná výtka k výtečnému prvoválečnému filmu. Zajímavé prostředí válečných havířů, ale film nám ukáže i špínu zabahněných zákopů západní fronty a místy i krásy vzdálené Austrálie. Je tu sice trochu zbytečná milostná zápletka, která se propašovává do čím dál více válečných filmů, ale to v tomto případě čert vem. Skvělá atmosféra první světové války a povedené zvukové efekty stojí za to. A konec filmu měl také spoustu napětí. Takže Bitva o kótu 60 je ojedinělý, ale výborný film, pro který byste si mohli vyhradit 2 hodinky vašeho cenného času. ()

EVIM

Skromný, nenápadný, nepodbíjezející se flmeček, bez rozsáhlých vizuálních a zvukových efektů a přesto zajímavý. Na druhou stranu tu ovšem také není nic z čeho by Vám tzv. spadla brada. Přesto citlivě a poctivě nasnímané, nevědět z jakého roku byl natočen, tipoval bych 70- léta. Jsem spokojen. ()

Parisée

Sympatický a skromný snímek, který nepotřebuje megalomanské efekty, ale vystačí si sám s umně ztvárněnou psychologií postav a děje všeobecně. Ten ubíhá v plynulém tempu, které si udrží dívákův zájem. Příjemná podívaná. 70% ()

Avicii

Válečné filmy podle skutečné události mám moc rád, ale tento film mě moc nezaujal, v průběhu filmu jsem se chvílemi nudil. Scény, které ukazovaly vojáky v těch promáčených a zabahněných zákopech nebo jak se museli vojáci plazit přes území nikoho ty se mi líbili a ta závěrečná scéna kdy Oliver Woodward(Brendan Cowell) odpálí výbušniny a vyhodí tak výšinu Messines do luftu byla povedená. Ve filmu mohlo být spíš méně záběrů z Austrálie ty mě moc nebrali. Taky na konci mohl být ještě ukázán útok, který se ve skutečnosti odehrál po onom velkém výbuchu, kdy do útoku vyrazili britští, australští a novozélandští vojáci, kteří na bojišti našli šokované nepřátele, mnozí z Němců ztratili načas sluch, někteří jen bezmocně leželi na zemi, koktali a třásli se. Přibližně 10 000 německých vojáků zahynulo na míště, buď je usmrtil výbuch nebo pochovaly obrovské hromady zeminy, je škoda, že tohle už ve filmu nebylo, určitě to stojí za zmínku! ()

only_serials

Se 100x menším rozpočtem, 1000x víc emocí a zážitků než všichni Vojíni Ryani a Tenké Červené Linie dohromady!... Už dlouho se mi nestalo abych po skončení filmu zůstal nehnutě sedět a přemýšlel o tom co jsem právě viděl. Možná jsem byl jenom v nějakým zvláštním rozpoložení, ale celý Beneath Hill 60 jsem prožíval jako málo co. Hlavní hrdiny jsem si oblíbil prakticky od jejich prvního okamžiku v záběru. Po zbytek filmu jsem s nima prožíval každou kulku i každý vytunelovaný centimetr. Závěr gradoval naprosto neskutečně. Shlídnutí určitě všem doporučuju. Úžasnej film! ()

rigby

1. světová válka v podzemí. Válka v neustálé temnotě, blátě a ve vodě. Film je třeba brát jako poctu australským tunelářům, kteří dokázali podkopat a vyhodit do povětří celý pahorek 60 v Belgii. Po vizuální a obsahové stránce se jinak jedná o klasický válečný film, který nic nového nepřináší. ()

Stranger#

Válečný film z první světové o australských tunelářích - takových snímků jako máku není. Začnu prvně tím co mi vadilo-> 1) Časté návraty do minulosti věnované JEN hlavní postavě - docela nezáživné a zbytečně se tomu poskytlo mnoho času, který mohl být využit mnohem lépe. 2) hudba - vybavuju si hudební doprovod který zněl podobně jako v ,,hobitíně" ve filmu ,,LOTR společenstvo prstenu" akorát tady nejel Gandalf s dýmkou a Frodem na povozu, ale bombardovala se základna. 3) Párkrát pomalý pohyb kamery do stran, který mi neseděl (a to jsem klasický divák, který tyto záležitosti moc neřeší) 4) Uvítal bych větší obeznámení do situace, jednotky apod. na úkor bodu ,,1)" Teď co se mi líbilo-> Brendan Cowell - prakticky táhl celý film, jeho roli jsem mu naprosto věřil. I ostatní role zahrány velmi dobře. Film má krásně vymodelované zákopy. Atmosféra na frontě výborná(pokud si hudba nevybírá slabší chvíle) a v tunelech bez chyby. Líbily se mi různé vychytávky a triky, které se při kopání používaly. Celkově pro mě překvapení s výborně propracovaným, ojedinělým námětem. Hodnocení 70%, které zde strhnul hlavně negativní bod 1) ()

brodži

Důlní válka kdy jedni horníci na jedné straně a druzí na druhé kopou jeden důl proti tomu druhému aby mohli udělat svou práci. Pravá poctivá válečná práce. Dnes se takové věci nevídí. Žádné rakety, neviditelná letadla. Ale důlní a zákopová válka s vojáky, kteří jdou na steč. Sice tomu pořád něco chybělo a nemělo to moc šmrnc ale pořád musím uznat, že tohle je dobře odvedená práce a takových filmů s touto tématikou je málo. Dnes se točí filmy o vylodění v Normandii ale co třeba nějaký malý ale důležitý boj někde v zapadákově? Herecké výkony nebyli špatné, zpracování také ne, jen to nebylo zase tak dokonalé ale shlednutí si to absolutně zaslouží. 4* ()

SelfishMan

Trošku přehlížené téma 1. světové války, která je i přes neméně děsivé počty mrtvých opomíjena, pravděpodobně proto, že je méně "atraktivní" a hůře "prodejná" ( možná je to z pohledu jednoduchého rozlišení "dobra a zla", které je v 2. sv. válce jasné každému - Nácci jsou zlí, Amíci ti hodní, kdežto v 1. světové to tak zřetelné nebylo, možná jen proto že byla prostě jen zastíněna 2. sv.) Značně nevšední a originální je i pohled na válku "z podzemí", což se někomu nemusí zdát na první pohled až tak zajímavé, ale opak je ve filmu pravdou. Oceňuju i pohled na druhou stranu fronty, kde bylo konečně vidět, že to jsou taky obyčejní kluci, kteří se bojí a chtějí domů. A jen proto, že si pár generálů ve stále suchých a vymydlených uniformách usmyslilo, musí trčet v zákopech a běhat na jistou smrt. Australani jsou machři! 85% ()

david666

O tom, že se vedla válka i pod zemí jsem teda fakt nevěděl. Každopádně film ukazuje drsnou realitu v zákopech, kdy mi vůbec nejde do hlavy, jak tam mohli ti lidi vůbec přežít. Takže z tohohle pohledu (nové téma a reálný pohled na věc) bych dal i vyšší hodnocení. Přece jen ale mě vadilo, že film nemá spád. ()

furrec

Sú filmy v ktorých nerozhoduje herecký výkon postáv či ukázalosť vizuálnych efektov, podstatou je, že proste existujú a sú tu na to, aby sme my, čo sme to na vlastnej koži nezažili, akých hrôz je ľudstvo schopné a teda aby sme urobili všetko pre to, aby sa to už nemuselo zopakovať... ()

Paserak

Povinnost pro milovníky válečných filmů a dvojnásobná povinnost pro milovníky historie I.sv.v. Napínavý děj střídají vzpomínky na minulost dokreslující povahu hlavního hrdiny. Děj příjemně odsýpá a vrcholí v explozi, a to doslova. Rád bych vyzdvihnul výborně zachycenou atmosféru zákopu I.sv.v. Ta úmorná bahnitá lázeň, lidská špína a utrpení. O to více tleskám tvůrcům, že film není produktem holywoodské mašinerie. Bravo! ()

Evbad

Tak trochu jiný film o první světové. Místo jatek v zákopech, které jsou přítomny jen okrajově, ukazuje zvláštní válku pod zemí. Zas tak velký rozdíl mezi masakry na povrchu a válkou pod zemí není. Zatímco nahoře jdou lidé proti kulometům jak dobytek na porážku, dole jsou jako slepí krtci, kteří mohou bez varování zahynout při závalu i při nepřátelském podzemním protiútoku. Pro mě povedený kousek. ()

Horác

Hned na začátku jsem si říkal, že tam pod zemí to fakt muselo bejt hustý. Jenže, když poprvé vylezli ven, bylo zjevný, že nahoře je to taky na vyliž. Bahno, špína, výbuchy, humus, smrt. Podej mi tu nohu, hm, vokovaná bota, tak to bude německá. Ještě malý spoilerový podotek. Při závěrečném výbuchu dostaneme od filmařů emotivní pokyn litovat toho jednoho mlaďocha, co tam zůstal trčet. Zkuste si ale jen tak pro zajímavost představit, co se dělo na druhé straně. Tam to roztrhalo nebo pohřbilo zaživa v okamžiku deset tisíc lidí najednou. ()

brasek

Veľmi priemerná filmová záležitosť. Príbeh nie je pútavý, postavy sú divákovi ukradnuté a flashbacky dokážu zarezať dej. ()