Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Lovec upírov

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Akční / Fantasy / Horor / Western

USA, 2012, 101 min

Kdyby mi někdo před půl rokem tvrdil, že bude Abe chytřejší, líp natočenej a zábavnější než Prometheus, asi bych hlasoval pro jeho utracení. HUPS. Bekhmambetovovi Hollywood vážně sluší a intoši tradičně padají v křečích jako splašení koně po upírských nadhozech. A hned za nimi milovníci čtyřminutových záběrů, pro které je stříhání po dvou vteřinách zase jednou ekvivalentem močení na krucifix.(15.7.2012)

• Gilmour93

Kamenný Abe ve svém washingtonském památníku musel uznale kývat hlavou, jakého z něj udělali frajera a snad to bere i jako omluvu od T.Burtona, že na jeho místo kdysi posadil opici.. Producentské zadání znělo jasně: „Timure B a tak dále, my wanted něco jako tvoje Wanted!“ A Kazach Timur se dal do práce. Nadhled nechal někde v bývalém Sovětském svaze, diváka po čase zahltil otravnou bullet-time akcí, přidal své oblíbené vláčky a mašinky, vyjma D.Coopera použil jako herce jen šedé myši (snad aby jeho jedinečný styl vynikl) a zřejmě až do dna si vychutnal trpkou chuť scénáře, který především v propojení dramatické a akční roviny působí značně bezradně. USA by měly poděkovat tím způsobem, že by Stephen Sommers natočil v Rusku snímek Alexander II. Nikolajevič: Lovec krajně levicových kostějů. U nás by pak šlo za zbylé peníze udělat hradčanské indie Václav Klaus: Lovec kuličkových per, ale to už bychom vlastně opustili žánr fikce..(18.12.2012)

Horrorová báchorka pre potrhlých audio-vizuálnych vyznávačov. Ako tak sledujem, tak ich na tomto svete veľa nie je, ale tí, ktorí vedia prehltnúť mega diery v scenári, povzniesť sa nad absurditu predložených historických súvislostí, tak pre tých bude film stráviteľný. Mne síce ostal zaseknutý kameň v žalúdku, ale pobavil som sa. Ak by som však toto videl v kine, asi by som vysal krv všetkým tvorcom a nasadil podstatne nižšie hodnotenie. 55%.(2.7.2013)

• zelvopyr

Když ony mě tyhle suchopárné historické dokumenty bez špetky fantazie a interpretace, prostě jen fakta, fakta... dost nebavějí. Jakoby se to nedalo pojmout nějak inovativněji... Inu dobrá, myšlenka je krásně šáhlá a slibná. Co tenhle film vraždí, to je, dvakrát žel, odvyprávění a provedení. Vezměme tuny patosu a politické a genderové vyváženosti a udělejme z toho nekvalitní, příšerně dlouhý videoklip. Postprodukce a efekty jsou v každém záběru, takže (v důsledku vítězství kvantity nad kvalitou) jsou zpravidla nezkousnutelně odfláknuté. Jedna hvězdička za digitální krev -- kdyby nebyla ta, byla by impotence dokonaná. A druhá za nebožku původní myšlenku, kterážto zhebla nezáviděníhodnou smrtí. P.S. co mě dostalo do kolen a na záda, tvůrce titulků moc angličtinu nepobral, takže párkrát tam byl zásadně obráceně význam, ale perla s "4 scores and 7 years ago" přeložené jako "před 4 úspěchy a 7 lety"... ROTFL (pozn. hovoří se o 87 letech, před kterými byly USA vyhlášeny).(13.10.2012)

• 3DD!3

Zvrácenost, která ve srovnání se Spielbergovým LINCOLNEM, který jde ven taky ještě letos, bude vypadat ještě podivněji. Digitání akční scény, kde záporák háže po Abeovi koněm, nebo vybuchuje parní lokomotiva jsou tak "over the top", že si je člověk užije, ale to ostatní je dost o ničem. Hlavní hrdina nemá charizma a jediné co na něm stojí za povšimnutí je střílecí sekyra.(11.11.2012)

Je to taka upirska jednohubka, treba vypnut mozog a bavit sa, nic viac. __________ Benjamin Walker - (Abraham Lincoln) +++ Dominic Cooper - (Henry Sturges) +++ Anthony Mackie - (Will Johnson) +++ Mary Elizabeth Winstead - (Mary Todd Lincoln) +++ Rufus Sewell - (Adam) +++ Marton Csokas - (Jack Barts) +++ Jimmi Simpson - (Joshua Speed) +++ Joseph Mawle - (Thomas Lincoln) +++ Robin McLeavy - (Nancy Lincoln) +++ Produkcia: Tim Burton, Timur Bekmambetov +++ (Videl v 3D kine 16.10.2012) +++(28.2.2013)

Sám velký Abe Lincoln jako lovec upírů? Proč ne, když na to divák přistoupí, tak mu film nabídne solidní zážitek plný zajímavých scén a zajímavého příběhu. Reálný příběh? O tom pochybuji. Solidní mystifikace? Nejspíš ano. Každopádně i když zde zřejmě fantazie tvůrců pracovala na plné obrátky a i když zřejmě chtěli tvůrci využít velké popularity upíské tématiky mezi mladými lidmi, výsledek je stravitelný, atraktivní i docela napínavý. Film jsem v TV zapnul naprosto náhodou v průběhu pozdního sobotního večera a dokázal mě zaujmout natolik, že jsem od něj nedokázal téměř odtrhnout zrak, ale to ještě neznamená, že se jedná o dokonalý biják. Své mouchy to bezpochyby má, z nichž tou největší mouchou je představitel hlavní role. Benjamin Walker mi prostě jako Abraham Lincoln vůbec neseděl, chtělo to vybrat někoho charizmatičtějšího, ale i některé scény mi přišly až příliš přitažené za vlasy, a to říkám i přesto, že jako pravidelný divák seriálů Upíří deníky a True Blood jsem zvyklý na všechny možné bitky mezi upíry a lidmi a na různé způsoby zabíjení upírů, ale zde už některé scény byly až moc přehnané. Nicméně jako mystifikace to je solidní filmový počin, a i proto uděluji tři hvězdy.(31.8.2014)

Krásny názov, super režisér a kultový producent s príbehom presne pre mňa a zrejme aj kopu ostatných nadšencov, keby ten scenár nebol tak vážny a časť kde odkladá sekeru do šuflíka tak nezáživná. No nič to, úvod bol výborný, partia sa rozohrala, romantická linka tiež fajn vtipná ako sa patrí, brutálne nereálnu akciu na koňoch som si užil s nadšením, takéto preteky som teda nečakal, horšie to už bolo s tou finálnou, kde som miestami netušil kto sa kde ako dostal, skrátka bola nekaj divoko nastrihaná alebo čo. Ale tak nikto nečakal že Abraham Lincoln: Vampire Hunter sa raz dostane na zoznam archivovaných filmov.(29.7.2012)

Když si odmyslíte fakt , že si někdo chtěl z Lincolna udělat tak trošku nadpřirozenou postavu a budete se soustředit na akci, budete se celkem bavit. Celý film je takový Guilty pleasure, protože nápad prostě stojí za houby. I přesto mě film bavil, asi kvůli vyhovujícím hercům jako je Anthony Mackie, Dominic Cooper, ovšem ani Walker nebyl k zahození. Pokračování bych bral, ale ať už ho prosim netočí ten rusák. Pokud chcete životopisné drama, tomuhle filmu se obloukem vyhněte a pusťte si Lincolna...65%(9.2.2013)

• D.Moore

No... To byla blbost. Jak si vůbec může někdo myslet, že takový příběh lze natočit smrtelně vážně bez jediné kapky humoru? Zdá, se, že Timur Bekmambetov dostal pokyn vykrádat svůj vlastní Wanted, což se mu bohužel zalíbilo, a tak to svědomitě dělá během celého filmu (výcvik, několik prvních akcí, konec s vlakem...). Hvězdičku dávám asi jen za scénu s koňským stádem, která sice byla nesmírně pitomá a přepísklá, ale zároveň i zábavná.(25.11.2012)

• Xmilden

Docela chápu, že dobrých scénářů je jako šafránu a tak producenti sázení na moment překvapení a občas se vytasí i třeba s tím že prezident Spojených Států Amerických kosil upíry. Tady by měli přestat komentář číst všichni ti, kteří mají IQ vyšší než 120. ............... Přestože se jedná o pitominu, kterou ani nelze brát vážně. Chvílemi se film snaží působit seriózním dojmem. Závěrečná vlaková scéna se povedla a obsahuje i nezbytné překvapení. Celé bych to shrnul nejlépe asi tím, že kdo neviděl, o moc nepřišel.(16.10.2012)

• Davies182

Sračka roku. Tim dokázal natočit zhmotnělé noční můry Stevena Spielberga!(10.8.2012)

• Nevada

První polovina filmu je celkem zábavná akční podívaná. Ale bohužel pak přijde část, která si hraje na skutečnou historii a všechnu předchozí snahu to sráží do kolen. Závěr sice zase naváže na počáteční styl, ale je to příliš pozdě.(28.7.2012)

• Wacoslav1

Fuch to je píčovina. Kdyby to bylo aspoň nejenom naprosto nepřesvědčivý, ale místama aspoň zábavný byl bych v hodnocení shovívavější. Takhle nemám jinou možnost. Děsná kravina.10%(31.5.2014)

Timur Bekmambetov ma filmom Wanted príjemne prekvapil a ukázal, že bláznivý štýl, tempo a akcie dokáže zrežírovať. Možno, že to tak nie je úplne pravda. Aspoň v Abrahamovi Lincolnovi ma tak trochu (dosť) sklamal. Dej mi prišiel zaujímavý už od začiatku takže nemôžem povedať, že by som sa nudil. No na druhú stranu herecké obsadenie mi prišlo dosť nevýrazné. Vlastne celý film mi prišiel dosť nevýrazný. Ako keby to nerobil Timur s nadšením a s toľkou energiou ako Wanted. A možno sa mýlim. Možno tento film vyzeral dobre na papieri, ale na plátne tak rozhodne nevyzerá. 55% - 3*(10.11.2012)

• Boogeyman

Nepatřím mezi fanatické uctívače upírské mytologie a tradic, ale tohle bylo moc i na mě.(2.11.2012)

• balone

To těch filmů s upírama nebylo už dost? A hlavně, co má být tohle, i když opustím od lídra "svobodného světa", kolem kterého se to točí, je to brak samo o sobě. 0% - nekoukatelné.(9.1.2014)

Od dob Stmívání si u mě filmy s upíry dláždí cestičku velmi pomalu. Nějaká romantika a horor... nemusím. Naštěstí, že se to neobjevilo v zombie filmech, kde by se zombík zamiloval do děvčete a ta do něho a měli spolu polomrtvé nebo položivé dítě. Když to ale opomenu a podívám se na tento počin normálním nezaujatým pohledem, tak se mi to líbilo. Pěkné souboje doplněné zpomalovačkami, takže je tam toho hodně vidět a to se mi líbí. Upíři zajimaví, hlavně jejich huba a Lincoln se sekerou jak já rád říkám "efektní". Děj je od začátku jasný, jakým směrem se bude ubírat a zakončení nakonec také ušlo. Nebylo tu nic, co by mi vyloženě vadilo.(26.10.2012)

Tak kolem Lincolna jsem chodila poměrně dlouho, jelikož nemusím ani upíry, ani filmy odehrávající se v době bez technologií, nehledě na špatné recenze a nezajímavé plakáty. Nulové očekávání se tentokrát vyplatilo, kydlič upírů je totiž poměrně zábavnej popcorn a já byla sama překvapená jak moc mě to baví sledovat. Bavila jsem se o něco víc než u Lovců čarodějnic. 3D taky nebylo k zahození, nevytrhlo, ale úrovní na tom bylo dost podobně jako film samotný, působilo zábavně a sem tam i mile potěšilo. Do stříbrného hodnocení nechybělo mnoho, první hodinu jsem o něm dost uvažovala, bohužel přebujele akční závěry nemusím. Film 70%, 3D 60%(8.11.2014)

Zaujímavý mix, ktorý nakoniec vôbec nie je taký zlý ako som podľa okolitých dojmov očakával. I tak sa však nejedná o nič, čo by ste si nemohli nechať ujsť a problémov tohoto filmu je viac než dosť. Benjamin Walker nie je trikrát nádherný, ani scenár, i keď podľa knižnej predlohy, nie je nijaké terno. Čo však treba uznať, je, že Bekmambetov to proste s kamerou vie a tak je Lovec upírov technicky čistý a niektoré efektné scény sú ohromujúce. Ako horor slušné, podkreslenie hudbou skvelého Henryho Jackmana je výborné.(28.12.2012)

1 2 3 4 5 10 20 29 38