Reklama

Reklama

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (770)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $69miliónovTržby USA $37,519,139Tržby Celosvetovo $116,008,407Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,036,831 //počet predaných kusov 402,141Tržby za predaj DVD v USA $6,003,465 //počet predaných kusov 371,040║ Bekmambetov v plnej béčkovej kráse, kolosálny úlet ktorému ale chýba patričný nadhľad aby sa dal užiť plnými dúškami. Slušná akcia, trikovo kolísavé ale aspoň snaživé a za ten rozpočet človek dostane viac než by čakal, ako taká popcorňová traškarina sa to dá porovnať s výplachom ako Bojová ľod. /40%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vlastně se už nedivím, že americká mládež je tak tupá. Dokud se v Americe budou točit takovéhle filmy, nebude snadné neuvěřit, že první Americký prezident Abe Lincoln lovil v minulosti upíry…a pokud ho kousli a stal se z něj nějakej ten padlej upír, tak je loví doteď. Timur to natočil dobře, což o to. Amerika slyntá po těhlech efektivních kejdách. Hlavní postava mě ale dost rozčilovala a stejně tak i celkový příběh. Nu co, tušil jsem to. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Obludná chujovina, ktorá sa navyše celý film tvári smrteľne vážne. Veľmi zle zrežírované, nulová atmosféra, scenáristické skratky a skoky na zabitie, herci kolosálne nesympatickí. Ešte aj to gore je slabé. Jedna hviezdička za ultracheesy akčné scény s koňmi a vlakom, aspoň tam sa Timur vybláznil. Jasná sračka leta 2012. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Myslím, že se Abrahám bude pěkně obracet a na čele v Mount Rushmore se mu vytvoří pár prasklin, až zjistí, že z něj nějaký Rusák zase udělal totálního kokota. Navíc vytvořil nebezpečný precedent, který může mít až dalších 42 dílů! Těch 42 je jen takový rasistický vtípek, protože negři se přece nepočítají. Takže ze startu dávám pět, jednu ubírám, jelikož to byla strašná pičovina, druhou uzmu, protože představitel hlavní role je těžce nesympatická držka a třetí jde do prdele jen tak z rozmaru, abych nasral všechny ty otylé, třináctileté chlapečky, co to tu zběsile čtyřkujou a pětkujou. A sérií může zachránit snad jen Bill Clinton: Lovec felací. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Fajn, v roce 2004 Timur a jeho parta zjistili, že se i v Rusku dá udělat moderní a konkurenceschopný blockbuster, v roce 2008, že pokud se jejich trochu zastaralá "hyper-efekt-slow-motion-bullet-time" metoda aplikuje na dostatečně ujetý a rozverný materiál, je pořád celkem wanted a v roce 2012 se tímhle nepříjemným experimentem vyjevilo, že z módy vyšlé postupy možná udrží akční béčko, ale jen těžko akční béčko nabalené olovem patriotismu, vážných (a mizerně natočených) scén i charakterů, které se vás celou dobu snaží přesvědčit, že 16. americký prezident porcující upíry postříbřenou sekerou je něco celkem realistického. Kdyby se film zřekl nablblého patosu a snahy vážně začlenit zcela dementní motiv zubatých otrokářů do dějinného rámce, mohla to vlastně být docela obstojná prča. Jenže ono se to tváří vážně a místo, aby to přímočaře bavilo, to prudí (jistě ušlechtilými) citáty. Jak mám ale sakra brát vážně výroky typa, který se chvilku tváří jako ztělesněná státnost a vzápětí mává sekerou ve slow-motion? Zaplať pánbůh, tak moc jsem ještě nezblbl. Timur se hrdě přiřadil vedle Rolanda, otázka je, kolik let mu bude trvat, že si ze sebe začne dělat prču jako maestro Emmerich... P.S. Uznávám, Bekmambetov je pořád hodně spořivej tejpek. Za 70 melounů pořídit takovou divočinu, to je hodně fiskálně zodpovědný. Možná by si ho měl vzít "Kalousek: Lovec schodků" jako poradce. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (18)

  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)
  • Dům, ve kterém žije hlavní upír Adam (Rufus Sewel), se objevil již ve filmu Patriot (2000), kde v něm postava Mela Gibsona ukrývala svou rodinu. (korbitch22)

Související novinky

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

07.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká…

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

20.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,…

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

04.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další…

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

27.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou…

Reklama

Reklama