Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Akční / Fantasy / Horor / Western

USA, 2012, 101 min

• zelvopyr

Když ony mě tyhle suchopárné historické dokumenty bez špetky fantazie a interpretace, prostě jen fakta, fakta... dost nebavějí. Jakoby se to nedalo pojmout nějak inovativněji... Inu dobrá, myšlenka je krásně šáhlá a slibná. Co tenhle film vraždí, to je, dvakrát žel, odvyprávění a provedení. Vezměme tuny patosu a politické a genderové vyváženosti a udělejme z toho nekvalitní, příšerně dlouhý videoklip. Postprodukce a efekty jsou v každém záběru, takže (v důsledku vítězství kvantity nad kvalitou) jsou zpravidla nezkousnutelně odfláknuté. Jedna hvězdička za digitální krev -- kdyby nebyla ta, byla by impotence dokonaná. A druhá za nebožku původní myšlenku, kterážto zhebla nezáviděníhodnou smrtí. P.S. co mě dostalo do kolen a na záda, tvůrce titulků moc angličtinu nepobral, takže párkrát tam byl zásadně obráceně význam, ale perla s "4 scores and 7 years ago" přeložené jako "před 4 úspěchy a 7 lety"... ROTFL (pozn. hovoří se o 87 letech, před kterými byly USA vyhlášeny).(13.10.2012)

Nakonec to nebylo tak zlé jak jsem si po dlouhou dobu dívání na film myslel. První třetina zvláštní, kdy jsem si myslel, že už se to lépe rozjede, druhá třetina trochu výsměch a divné scény, trochu připomínající parodii, zato třetí třetina byla téměř dokonalá. Škoda, že byl film takhle zvláštně rozkouskován, mohla z toho být velká pecka. Celkově je příběh přitažený za uši, dělat rádoby parodie z Abrahama Lincolna, ale beru to s přehledem. Pár akčních kousků tu bylo, hlavně na konci, hudba celkem dobrá, herci příjemní. Akční scény měly zvláštní spomalovačky a efekty - měl jsem z nich rozporuplné pocity. Takže nakonec film hodnotím na 60% = ***(18.10.2012)

• Xmilden

Docela chápu, že dobrých scénářů je jako šafránu a tak producenti sázení na moment překvapení a občas se vytasí i třeba s tím že prezident Spojených Států Amerických kosil upíry. Tady by měli přestat komentář číst všichni ti, kteří mají IQ vyšší než 120. ............... Přestože se jedná o pitominu, kterou ani nelze brát vážně. Chvílemi se film snaží působit seriózním dojmem. Závěrečná vlaková scéna se povedla a obsahuje i nezbytné překvapení. Celé bych to shrnul nejlépe asi tím, že kdo neviděl, o moc nepřišel.(16.10.2012)

• Sobis87

Z tohohle filmu mi v paměti uvízly dvě věci: 1) přemrštěná akční sekvence se splašeným stádem koní, která byla jistým způsobem "cool" a zábavná; 2) neskutečně přemrštěná závěrečná akční sekvence ve (na) vlaku, která už byla jen hrozně debilní a neskutečně nudná...a zbytek filmu nic než nevýrazná nuda.(13.10.2012)

• darkrobyk

Aha, takže válku Severu proti Jihu vyhrála stříbrná vidlička... Tedy až takovou katastrofu jsem nečekal. Nápad sám o sobě není špatný, jenže to by se ho museli chopit buď Britové, anebo Češi na přelomu 60. a 70.let minulého století. Jako crazy komedie by to mohlo být dobré, jako vážně se tvářící akční bubákovina je to propadák. Děsivý vizuál, otřesné laciné efekty, mizerné herecké výkony (ale budiž, v daném žánru bych je odpustil) a kolísavé tempo mě nutí dát odpad. Nakonec jednu * za snahu, občasný, i když asi nechtěný, vtípek a stříkající digitální gejzíry krve (byť opravdová by byla lepší). Hnus!(4.1.2013)