Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Lovec upírov

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Fantasy / Akční / Horor

USA, 2012, 101 min

Tak kolem Lincolna jsem chodila poměrně dlouho, jelikož nemusím ani upíry, ani filmy odehrávající se v době bez technologií, nehledě na špatné recenze a nezajímavé plakáty. Nulové očekávání se tentokrát vyplatilo, kydlič upírů je totiž poměrně zábavnej popcorn a já byla sama překvapená jak moc mě to baví sledovat. Bavila jsem se o něco víc než u Lovců čarodějnic. 3D taky nebylo k zahození, nevytrhlo, ale úrovní na tom bylo dost podobně jako film samotný, působilo zábavně a sem tam i mile potěšilo. Do stříbrného hodnocení nechybělo mnoho, první hodinu jsem o něm dost uvažovala, bohužel přebujele akční závěry nemusím. Film 70%, 3D 60%(8.11.2014)

Vôbec nie zlé. Burton a Bekmambetov to celkom dobre umiesili. Akurat škoda toho, že scenár sa silou mocou drží historického rámca, kvôli čomu film nemá súvislý príbeh a poriadny fnálny súboj. Ja mám rád filmy typu VAN HELSING a toto bolo len o kúsok slabšie. Súboje so sekerou sú málokde také vydarené ako tu... WANTED bol po príbehovej stránke určite väčšou hovadinou...(2.1.2014)

Tak ani tentokrat me Timur nezklamal. Samozrejme se nejedna o zadny veledilo, nicmene Timur dobre skloubil historickej film, kterej se sem tam otre o nejakou pravdivou udalost, s prachobycejnym beckem o lovcich upiru. Necekejte zadny skvely herecky vykony, herci jsou dost nevyrazny, ani buhvijak promakanej scenar, ale 100 minutovou zabavnou oddechovku, kde se sice nebojuje nepretrzite, ale kdyz jo, tak to stoji za to. S nejakou brutalitou si Timur hlavu nelame, atmosfera skvela a na akcni sceny je radost pohledet, i kdyz misty nejakej trik drobet ulitne a akce s konma uz je precejen krapet moc. Nicmene ja jsem spokojenej a nevidim duvod cpat filmu 2* jako vetsina ostatnich.(5.11.2012)

• boshke

Co k tomu říci. Čirá nesmyslnost a stupidita. Ale v nějakých aspektech vtipná. Třeba boj na hřbetech zoufale digitálních koní, včetně hodu koněm, mne bavil. Možná kdyby bylo obsazení lepší, dalo by se to lépe strávit. Za zmínku stojí pouze Winstead a Cooper. Walker je jedno z nejzoufalejších stvoření, jaké jsem kdy ve filmu viděl... 20%(1.6.2013)

• Xmilden

Docela chápu, že dobrých scénářů je jako šafránu a tak producenti sázení na moment překvapení a občas se vytasí i třeba s tím že prezident Spojených Států Amerických kosil upíry. Tady by měli přestat komentář číst všichni ti, kteří mají IQ vyšší než 120. ............... Přestože se jedná o pitominu, kterou ani nelze brát vážně. Chvílemi se film snaží působit seriózním dojmem. Závěrečná vlaková scéna se povedla a obsahuje i nezbytné překvapení. Celé bych to shrnul nejlépe asi tím, že kdo neviděl, o moc nepřišel.(16.10.2012)

• - Když je Abraham (Benjamin Walker) během nočního lovu lapen prohnaným upírským lékárníkem, je za nohy mezi další zavěšen ve sklepení. Tam je pod něj podsunut lavor k zachycení skapávající krve. Ten ale v následujících okamžicích mizí, neboť po heroickém osvobození se Abraham zády nedopadá do jeho střepin, ale na holou zem. (Conspi)

• - Snímek byl do kin expedován pod názvem "Bloody Honest". (Conspi)

• - V souvislosti s rolí Abrahama Lincolna byli zmíněni také Eric Bana, Timothy Olyphant, Adrien Brody, Josh Lucas, James D'Arcy a Oliver Jackson-Cohen. (Conspi)