• robbiee

[imdb: 6.2/10] | me: Šialenstvo plné dier... Ak by len to, ale voľba hlavných predstaviteľov je tiež veľmi nešťastná a tak sa počas celého filmu pozeráme na nesympatciké tváre medzi ktorými neexistuje žiadna chémia. Zákony a pravidlá na ktorých je tento príbeh postavený sa s ubiehajúcim dejom rozpadávajú ako tvár upíra po rane sekerkou zatiaľ čo nelogickosť nadobúda enormné rozmery. Celé čo tento film drží na hranici únosnosti sú efektné (slow motion) scény boja v ktorých sekera hrá prvé husle, čo však ani zďaleka nevykompenzuje už spomínané abnormality. A pritom to vôbec nemuselo dopadnúť takto. Stačila by len šikovnejšia voľbu postáv a hneď by to malo iný charakter. [2 *] If vengeance is all you seek, you will never be able to save mankind. Fight this war with me, not for one man but for the whole world... Mr President. (15.10.2012)

• *CARNIFEX*

Vtipné ako vyobrazili jedinú vojnu, ktorá sa kedy na pôde Ameriky odohrala. Dámy a páni. Sever proti Juhu tak trochu inak. Pripravte sa na pozmenenú históriu boja proti otroctvu z kníh dejepisu ZŠ. Režisér svojou trúfalosťou pridal boj proti temným silám. Tak ako armádu Severu viedol A. Lincoln - tú Južnú, sám "diabol", hlavný upír menom Adam, ktorý chce za pomoci svojich "sluhov" ovládnuť svet. Dávam palec hore za NÁPAD. Dokonca nemôžem tvrdiť, že by tento film bol vysloveným sklamaním (ale bude to zrejme aj tým, že som od neho ozaj NIČ nečakal). Efekty slušné a miestami to malo hlavu aj pätu. Presto všetko je to len slabšieho priemeru jednohubka, ktorá Vás "možno" zachráni od sledovania najväčších hororov bez konca kraja, takzvaných - TV reality show. 50 % musí bohato stačiť.(22.10.2012)

• Mi Nü-Chai

[OBSAHUJE SPOILERY] Upřímně přiznávám, že se mi nápad smíchat Abrahama Lincolna s upíry, které bude masit sekerou, zamlouval velice velmi, tedy se vynořila jistá očekávání, která toto nesvěží dílo zklamalo na všech frontách. Namísto rozverné béčkovosti rozbředlá nuda, namísto chlístání a řežby sterilní, tu nelogicky zpomalené, tu ještě nelogičtěji zrychlené záběry, namísto zábavných dialogů tři tuny patosu. Tak takhle tedy ne. Timur a jeho partaj doslova a do písmene zprasili, co mohli. WTF momentů je tu až stydno (koně! Ti koně! Jakou vepřovou hlavu mohlo prochapadlo napadnout pomocí úchylného střihu přemístit Lincolna a upíra z města doprostřed stáda splašených koní, jimiž po sobě výše zmínění rychle a pomalu házeli, či po nich hopkali, to by mne opravdu moc zajímalo), upír vycházkovým tempem rozkopávající mostní pilíře je vyloženě olol a bez opakovaného zjištění, že pokud někoho zastřelíte, předvede vám své poslední, zato ovšem brilantní a notně zdlouhavé salto vzad, by se mi asi žilo lépe. K dovršení všeho ZLA ještě milý Lincoln vlastní asi tolik charismatu jako plesnivý chleba a možná, možná bych byla ochotna věřit, že si zavíracím nožíkem oloupe pomeranč, ovšem o uvěření jeho schopnosti ohánět se sekerou nemůže být ani řeči. Upíři mu žel v nepoužitelnosti zdatně sekundují; v souladu s nejnovějšími trendy jsou to věru strašlivé lamy, sice s plnou hubou zubů (značně zmrvený model 30 days of night detected), ovšem zjevně s prázdnými makovicemi a to včetně jejich vůdce, jenž údajných pět tisíc let života nejspíš strávil civěním do zdi, když ho lehce dokázal přechcat presidentský usmrkanec. Feature „upír nemůže zaútočit na jiného upíra“ je prostě debilní, nadto v závěru popřená, asi Henry fakt moc chtěl a vysvětlení krvesajné citlivosti na stříbro a neodrážení se v zrcadle (v zrcadle je totiž stříbro – argument kruhem!) aka třicet jidášských mne vyloženě našňuplo. Uznávám sice, že za mou aversi ke spojování Jidáše a kousavců film nemůže, za zjevnou tupost onoho vysvětlení ve snímku však již ano. A to jsem málem zapomněla na jejich neviditelnost – ano vážení, upíři se umí zneviditelnit, leč stačí po nich hodit nějaký prášek a zas je chvíli vidíte. Napsané to možná nezní zas tak strašně, avšak mohu každého ujistit, že to vypadá nesmírně blbě. Ovšem z Daleka nejhorší byly akční scény. Zmatenými a iracionálními střihy je celý Abraham Lincoln prolezlý jak středověká Evropa morem, ovšem ve chvíli, kdy má dojít k bojovým výstupům, dostávají výše uvedené vlastnosti nový, epochálně strašný rozměr. Když se k němu přidá ještě navýsost pitomé zpomalování a zrychlování v těch nejnemožnějších momentech, nejlépe pořád, asi aby to jako vypadalo kchůl, je z toho jasný epileptikův konec a srcce neepileptika alespoň usedá a trpí. Nemohu si pomoci, toto je zkrátka dojeb v každé minutě. Jedna notně omlácená hvězda za námět a Obamavtip v závěru.(11.11.2012)

• darkrobyk

Aha, takže válku Severu proti Jihu vyhrála stříbrná vidlička... Tedy až takovou katastrofu jsem nečekal. Nápad sám o sobě není špatný, jenže to by se ho museli chopit buď Britové, anebo Češi na přelomu 60. a 70.let minulého století. Jako crazy komedie by to mohlo být dobré, jako vážně se tvářící akční bubákovina je to propadák. Děsivý vizuál, otřesné laciné efekty, mizerné herecké výkony (ale budiž, v daném žánru bych je odpustil) a kolísavé tempo mě nutí dát odpad. Nakonec jednu * za snahu, občasný, i když asi nechtěný, vtípek a stříkající digitální gejzíry krve (byť opravdová by byla lepší). Hnus!(4.1.2013)

• zelvopyr

Když ony mě tyhle suchopárné historické dokumenty bez špetky fantazie a interpretace, prostě jen fakta, fakta... dost nebavějí. Jakoby se to nedalo pojmout nějak inovativněji... Inu dobrá, myšlenka je krásně šáhlá a slibná. Co tenhle film vraždí, to je, dvakrát žel, odvyprávění a provedení. Vezměme tuny patosu a politické a genderové vyváženosti a udělejme z toho nekvalitní, příšerně dlouhý videoklip. Postprodukce a efekty jsou v každém záběru, takže (v důsledku vítězství kvantity nad kvalitou) jsou zpravidla nezkousnutelně odfláknuté. Jedna hvězdička za digitální krev -- kdyby nebyla ta, byla by impotence dokonaná. A druhá za nebožku původní myšlenku, kterážto zhebla nezáviděníhodnou smrtí. P.S. co mě dostalo do kolen a na záda, tvůrce titulků moc angličtinu nepobral, takže párkrát tam byl zásadně obráceně význam, ale perla s "4 scores and 7 years ago" přeložené jako "před 4 úspěchy a 7 lety"... ROTFL (pozn. hovoří se o 87 letech, před kterými byly USA vyhlášeny).(13.10.2012)

• - Během několika frontálních záběrů na Bílý dům lze vidět jeho typický vysutý balkón. Ten byl přistavěn jako dodatečný architektonický prvek během radikální tzv. Trumanovi renovace v době mezi lety 1940 - 1950, tedy až po politických akvizicích Abrahama Lincolna. Ve filmu by jej tedy vidět být nemělo. (Conspi)

• - Mary Todd Lincolnovou měla dle původnch záměrů ztvárnit Australanka Robin McLeavy. Ta se však rozhodla pro roli Nancy Hanks Lincolnové, matky Abrahama Lincolna (Benjamin Walker). (Conspi)

• - Snímek byl do kin expedován pod názvem "Bloody Honest". (Conspi)