Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Lovec upírov

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Akční / Fantasy / Horor / Western

USA, 2012, 101 min

Rozpočet $69miliónovTržby USA $37,519,139Tržby Celosvetovo $116,008,407Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,036,831 //počet predaných kusov 402,141Tržby za predaj DVD v USA $6,003,465 //počet predaných kusov 371,040║ Bekmambetov v plnej béčkovej kráse, kolosálny úlet ktorému ale chýba patričný nadhľad aby sa dal užiť plnými dúškami. Slušná akcia, trikovo kolísavé ale aspoň snaživé a za ten rozpočet človek dostane viac než by čakal, ako taká popcorňová traškarina sa to dá porovnať s výplachom ako Bojová ľod. /40%/(29.10.2012)

• Gilmour93

Kamenný Abe ve svém washingtonském památníku musel uznale kývat hlavou, jakého z něj udělali frajera a snad to bere i jako omluvu od T.Burtona, že na jeho místo kdysi posadil opici.. Producentské zadání znělo jasně: „Timure B a tak dále, my wanted něco jako tvoje Wanted!“ A Kazach Timur se dal do práce. Nadhled nechal někde v bývalém Sovětském svaze, diváka po čase zahltil otravnou bullet-time akcí, přidal své oblíbené vláčky a mašinky, vyjma D.Coopera použil jako herce jen šedé myši (snad aby jeho jedinečný styl vynikl) a zřejmě až do dna si vychutnal trpkou chuť scénáře, který především v propojení dramatické a akční roviny působí značně bezradně. USA by měly poděkovat tím způsobem, že by Stephen Sommers natočil v Rusku snímek Alexander II. Nikolajevič: Lovec krajně levicových kostějů. U nás by pak šlo za zbylé peníze udělat hradčanské indie Václav Klaus: Lovec kuličkových per, ale to už bychom vlastně opustili žánr fikce..(18.12.2012)

Tak kolem Lincolna jsem chodila poměrně dlouho, jelikož nemusím ani upíry, ani filmy odehrávající se v době bez technologií, nehledě na špatné recenze a nezajímavé plakáty. Nulové očekávání se tentokrát vyplatilo, kydlič upírů je totiž poměrně zábavnej popcorn a já byla sama překvapená jak moc mě to baví sledovat. Bavila jsem se o něco víc než u Lovců čarodějnic. 3D taky nebylo k zahození, nevytrhlo, ale úrovní na tom bylo dost podobně jako film samotný, působilo zábavně a sem tam i mile potěšilo. Do stříbrného hodnocení nechybělo mnoho, první hodinu jsem o něm dost uvažovala, bohužel přebujele akční závěry nemusím. Film 70%, 3D 60%(8.11.2014)

Nakonec to nebylo tak zlé jak jsem si po dlouhou dobu dívání na film myslel. První třetina zvláštní, kdy jsem si myslel, že už se to lépe rozjede, druhá třetina trochu výsměch a divné scény, trochu připomínající parodii, zato třetí třetina byla téměř dokonalá. Škoda, že byl film takhle zvláštně rozkouskován, mohla z toho být velká pecka. Celkově je příběh přitažený za uši, dělat rádoby parodie z Abrahama Lincolna, ale beru to s přehledem. Pár akčních kousků tu bylo, hlavně na konci, hudba celkem dobrá, herci příjemní. Akční scény měly zvláštní spomalovačky a efekty - měl jsem z nich rozporuplné pocity. Takže nakonec film hodnotím na 60% = ***(18.10.2012)

Krásny názov, super režisér a kultový producent s príbehom presne pre mňa a zrejme aj kopu ostatných nadšencov, keby ten scenár nebol tak vážny a časť kde odkladá sekeru do šuflíka tak nezáživná. No nič to, úvod bol výborný, partia sa rozohrala, romantická linka tiež fajn vtipná ako sa patrí, brutálne nereálnu akciu na koňoch som si užil s nadšením, takéto preteky som teda nečakal, horšie to už bolo s tou finálnou, kde som miestami netušil kto sa kde ako dostal, skrátka bola nekaj divoko nastrihaná alebo čo. Ale tak nikto nečakal že Abraham Lincoln: Vampire Hunter sa raz dostane na zoznam archivovaných filmov.(29.7.2012)

• - Akčné scény boli vymyslené v Kazachstane, kde pôsobí ich tvorca, choreograf Igor Tsay a jeho herecká škola bojových umení. (Aberforth)

• - Vo filme sa uvádza, že upír nemôžu zabiť upíra, čo je demonštrované v scéne, kde chce Henry Sturges (Dominic Cooper) zaútočiť na Adama (Rufus Sewell). V niektorých pasážach filmu však ale dochádza k útokom upíra na upíra. (ywo666)

• - Benjamin Walker musel kvůli roli zhubnout přibližně 15 kilo, aby se jeho postava více podobala té prezidentově. V rámci přípravy se naučil také bojovým uměním. (URBAN)