Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Akční / Fantasy / Horor / Western

USA, 2012, 101 min

• 3DD!3

Zvrácenost, která ve srovnání se Spielbergovým LINCOLNEM, který jde ven taky ještě letos, bude vypadat ještě podivněji. Digitání akční scény, kde záporák háže po Abeovi koněm, nebo vybuchuje parní lokomotiva jsou tak "over the top", že si je člověk užije, ale to ostatní je dost o ničem. Hlavní hrdina nemá charizma a jediné co na něm stojí za povšimnutí je střílecí sekyra.(11.11.2012)

Možná to nebude takovej průser, jak to tady všichni vcelku trefně popisují. Film je vcelku svižná záležitost, alespoň mě docela bavil a rozhodně nenudil. Je tam pár vymazlenejch scének, který se vyplatí vidět jak po vizuální, tak akční stránce. To, že je Benjamin Walker pan (ne)herec, jak se zde dočítám, mi je úplně jedno, protože se jedná o akční film a tohle nemá cenu ani trochu řešit. To, že je film naprostá kravina, se můžete vy, kteří to tvrdíte, dozvědět už z názvu, takže se na to dál už nemá cenu přece dívat. Jedna věc je ale fakt, a to je to, že je to ulítlý a ten kdo to vymyslel byl možná trochu blázen. Ale nejde náhodou o fantasy (!) film?(19.10.2012)

Je to taka upirska jednohubka, treba vypnut mozog a bavit sa, nic viac. __________ Benjamin Walker - (Abraham Lincoln) +++ Dominic Cooper - (Henry Sturges) +++ Anthony Mackie - (Will Johnson) +++ Mary Elizabeth Winstead - (Mary Todd Lincoln) +++ Rufus Sewell - (Adam) +++ Marton Csokas - (Jack Barts) +++ Jimmi Simpson - (Joshua Speed) +++ Joseph Mawle - (Thomas Lincoln) +++ Robin McLeavy - (Nancy Lincoln) +++ Produkcia: Tim Burton, Timur Bekmambetov +++ (Videl v 3D kine 16.10.2012) +++(28.2.2013)

Sám velký Abe Lincoln jako lovec upírů? Proč ne, když na to divák přistoupí, tak mu film nabídne solidní zážitek plný zajímavých scén a zajímavého příběhu. Reálný příběh? O tom pochybuji. Solidní mystifikace? Nejspíš ano. Každopádně i když zde zřejmě fantazie tvůrců pracovala na plné obrátky a i když zřejmě chtěli tvůrci využít velké popularity upíské tématiky mezi mladými lidmi, výsledek je stravitelný, atraktivní i docela napínavý. Film jsem v TV zapnul naprosto náhodou v průběhu pozdního sobotního večera a dokázal mě zaujmout natolik, že jsem od něj nedokázal téměř odtrhnout zrak, ale to ještě neznamená, že se jedná o dokonalý biják. Své mouchy to bezpochyby má, z nichž tou největší mouchou je představitel hlavní role. Benjamin Walker mi prostě jako Abraham Lincoln vůbec neseděl, chtělo to vybrat někoho charizmatičtějšího, ale i některé scény mi přišly až příliš přitažené za vlasy, a to říkám i přesto, že jako pravidelný divák seriálů Upíří deníky a True Blood jsem zvyklý na všechny možné bitky mezi upíry a lidmi a na různé způsoby zabíjení upírů, ale zde už některé scény byly až moc přehnané. Nicméně jako mystifikace to je solidní filmový počin, a i proto uděluji tři hvězdy.(31.8.2014)

Patrně nejzábavnější totální hovadina, jakou jsem letos viděl. Roztomile absurdní a stupidní snad v každém směru (pochopitelně hlavně zkratkovitý příběh úsměvně slučující brakovou fikci s americkou historií a komiksově nadsazené akční scény plné zpomalovaček), ale výborné tempo a mnoho usekaných hlav z toho dělají docela slušnou show... A za těch 100 minut se tam toho stane asi tak 3x víc než v o hodinu delším HOBITOVI... ;-) 70 %(28.12.2012)

• Benjamin Walker

• - S malou rolí ve filmu byl spojován i herec a hudební skladatel Trent Reznor, který se měl zasadit rovněž i o tvorbu hudebního doprovodu k filmu. Svoji účast později sám odřekl. (Conspi)

• - Na začátku filmu mladý Abraham (Benjamin Walker) bojuje se svým prvním upírem a proběhne boj, ve kterém ho zachrání lovec upírů. Po tomto boji se Abraham probudí u lovce, ale už nemá velká zranění na hrudi, pouze mírná poranění hlavy. (LUCIM)

• - Abraham (Benjamin Walker) během nočního lovu s prohnaným upírským lékárníkem použije jako převlek falešné vousy, které po heroickém osvobození záhadně zmizí z jeho obličeje. (Timak)