Reklama

Reklama

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (772)

petero 

všechny recenze uživatele

Krásny názov, super režisér a kultový producent s príbehom presne pre mňa a zrejme aj kopu ostatných nadšencov, keby ten scenár nebol tak vážny a časť kde odkladá sekeru do šuflíka tak nezáživná. No nič to, úvod bol výborný, partia sa rozohrala, romantická linka tiež fajn vtipná ako sa patrí, brutálne nereálnu akciu na koňoch som si užil s nadšením, takéto preteky som teda nečakal, horšie to už bolo s tou finálnou, kde som miestami netušil kto sa kde ako dostal, skrátka bola nekaj divoko nastrihaná alebo čo. Ale tak nikto nečakal že Abraham Lincoln: Vampire Hunter sa raz dostane na zoznam archivovaných filmov. ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

A toto bolo ako čo? Nevím, jestli mám brát tento film pouze jako výstřelek několika nadšenců? Asi budu muset. Scénář musel psát totální imbecil, který byl v celoživotním drogovým opojení. Na takovou sračku člověk často nenarazí, takže si toho náležitě cením. Všechno je špatné. Hlavním hrdinou počínaje a ubohými efekty končeje. Mezi to je napasován totálně nesmyslný a absolutně debilní příběh. Pro koho tento film točili? Ach jo, už název mě měl odradit! Solidní odpad! ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Timur Bekmambetov ma filmom Wanted príjemne prekvapil a ukázal, že bláznivý štýl, tempo a akcie dokáže zrežírovať. Možno, že to tak nie je úplne pravda. Aspoň v Abrahamovi Lincolnovi ma tak trochu (dosť) sklamal. Dej mi prišiel zaujímavý už od začiatku takže nemôžem povedať, že by som sa nudil. No na druhú stranu herecké obsadenie mi prišlo dosť nevýrazné. Vlastne celý film mi prišiel dosť nevýrazný. Ako keby to nerobil Timur s nadšením a s toľkou energiou ako Wanted. A možno sa mýlim. Možno tento film vyzeral dobre na papieri, ale na plátne tak rozhodne nevyzerá. 55% - 3* ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Neuveriteľná sra(di)čka , ktorá vymodelovala karikatúru z človeka, ktorý toho urobil viac, ako nešťastný filmári, pre filmový priemysel a film, ako taký. Všetci sú tam nablblý, moderný strih a kamera Ma oslovia , asi ako róm z opačného konca republiky, keď sa opýta, koľko je hodín na Sahare, prípadne Aljaške, alebo u neho doma Filmársky trapas, ktorý nestojí ani na pokec / zástavku. Timur počas Hype swimingu natrafil na bažiny. Netreba to preháňať - ruskaya ne(be)tyčnosť, radši máleňkova , no vybrať Ok scenár. Paka ty neuderžiš filmovyj volant na amerikánskej Volge. Budi v obzore Timuru , i nezaspi - after this, you collapsed on your Megamovie ride - you & Iskanov??? Iskanov forever, no náda rublej . Ale aj tie prídu. ()

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Z tohohle filmu mi v paměti uvízly dvě věci: 1) přemrštěná akční sekvence se splašeným stádem koní, která byla jistým způsobem "cool" a zábavná; 2) neskutečně přemrštěná závěrečná akční sekvence ve (na) vlaku, která už byla jen hrozně debilní a neskutečně nudná...a zbytek filmu nic než nevýrazná nuda. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (19)

  • Mary Todd Lincolnovou měla dle původnch záměrů ztvárnit Australanka Robin McLeavy. Ta se však rozhodla pro roli Nancy Hanks Lincolnové, matky Abrahama Lincolna (Benjamin Walker). (Conspi)
  • Během několika frontálních záběrů na Bílý dům lze vidět jeho typický vysutý balkón. Ten byl přistavěn jako dodatečný architektonický prvek během radikální tzv. Trumanovi renovace v době mezi lety 1940 - 1950, tedy až po politických akvizicích Abrahama Lincolna. Ve filmu by jej tedy vidět být nemělo. (Conspi)
  • S malou rolí ve filmu byl spojován i herec a hudební skladatel Trent Reznor, který se měl zasadit rovněž i o tvorbu hudebního doprovodu k filmu. Svoji účast později sám odřekl. (Conspi)

Související novinky

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (více)

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další… (více)

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)

Reklama

Reklama