Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Akční / Fantasy / Horor / Western

USA, 2012, 101 min

• Gilmour93

Kamenný Abe ve svém washingtonském památníku musel uznale kývat hlavou, jakého z něj udělali frajera a snad to bere i jako omluvu od T.Burtona, že na jeho místo kdysi posadil opici.. Producentské zadání znělo jasně: „Timure B a tak dále, my wanted něco jako tvoje Wanted!“ A Kazach Timur se dal do práce. Nadhled nechal někde v bývalém Sovětském svaze, diváka po čase zahltil otravnou bullet-time akcí, přidal své oblíbené vláčky a mašinky, vyjma D.Coopera použil jako herce jen šedé myši (snad aby jeho jedinečný styl vynikl) a zřejmě až do dna si vychutnal trpkou chuť scénáře, který především v propojení dramatické a akční roviny působí značně bezradně. USA by měly poděkovat tím způsobem, že by Stephen Sommers natočil v Rusku snímek Alexander II. Nikolajevič: Lovec krajně levicových kostějů. U nás by pak šlo za zbylé peníze udělat hradčanské indie Václav Klaus: Lovec kuličkových per, ale to už bychom vlastně opustili žánr fikce..(18.12.2012)

• 666teen

Americký superprezident Lincoln v roce 2012 dvakrát. A dvakrát špatně. Spielberg nám naservíroval nudnou a obludnou porci zákulisního handrkování o zrušení otroctví (za trafiku v Oregonu jsou někteří poslanci ochotni uznat i černocha za člověka!), kterou zachraňuje angličan Lewis v roli amerického národního klenotu. Zato šílený Timur a jeho parta udělala z Lincolna Van Helsinga. Netuším co je k tomu vedlo. Je to decentně krvavé, blbé, pekelně digitální, místy zpomalené (kde už jsem to kurva viděl?) a žádný herec to nezachraňuje. Ve výsledku to u mě mají oba Lincolni za dva, dohromady za čtyři, což není zas tak špatný výsledek. Jenom se bojím, že jeden z nich bude mít v březnu nůši Plešounů za nic a na druhého se bude prášit ve výprodeji. Schválně, který jak skončí?(17.2.2013)

Je to síce hrozná zlátanina, ale aj tak som sa celkom nečakane bavil. Niekedy človek až žasne, čo tí scenáristi dokážu vymyslieť a čo všetko spliesť dohromady... Ani nie že hrušky a jablká, skôr jablká a vesmírne družice. Nedokážem vysvetliť prečo som tomu nedal odpad. Možno Rufus Sewell? Alebo celkom dobrá hudba? V každom prípade som asi spravil dobre, že som film nebral nijako vážne, iba som nechal pred očami plynúť obrázky, mozog som pustil na vandrovku a ono to fungovalo tak, že dávam 3*. 60/100(18.2.2014)

Krásny názov, super režisér a kultový producent s príbehom presne pre mňa a zrejme aj kopu ostatných nadšencov, keby ten scenár nebol tak vážny a časť kde odkladá sekeru do šuflíka tak nezáživná. No nič to, úvod bol výborný, partia sa rozohrala, romantická linka tiež fajn vtipná ako sa patrí, brutálne nereálnu akciu na koňoch som si užil s nadšením, takéto preteky som teda nečakal, horšie to už bolo s tou finálnou, kde som miestami netušil kto sa kde ako dostal, skrátka bola nekaj divoko nastrihaná alebo čo. Ale tak nikto nečakal že Abraham Lincoln: Vampire Hunter sa raz dostane na zoznam archivovaných filmov.(29.7.2012)

• Malarkey

Vlastně se už nedivím, že americká mládež je tak tupá. Dokud se v Americe budou točit takovéhle filmy, nebude snadné neuvěřit, že první Americký prezident Abe Lincoln lovil v minulosti upíry…a pokud ho kousli a stal se z něj nějakej ten padlej upír, tak je loví doteď. Timur to natočil dobře, což o to. Amerika slyntá po těhlech efektivních kejdách. Hlavní postava mě ale dost rozčilovala a stejně tak i celkový příběh. Nu co, tušil jsem to.(18.12.2013)

• - Benjamin Walker musel kvůli roli zhubnout přibližně 15 kilo, aby se jeho postava více podobala té prezidentově. V rámci přípravy se naučil také bojovým uměním. (URBAN)

• - Akčné scény boli vymyslené v Kazachstane, kde pôsobí ich tvorca, choreograf Igor Tsay a jeho herecká škola bojových umení. (Aberforth)

• - Když je Abraham (Benjamin Walker) během nočního lovu lapen prohnaným upírským lékárníkem, je za nohy mezi další zavěšen ve sklepení. Tam je pod něj podsunut lavor k zachycení skapávající krve. Ten ale v následujících okamžicích mizí, neboť po heroickém osvobození se Abraham zády nedopadá do jeho střepin, ale na holou zem. (Conspi)