• darkrobyk

Aha, takže válku Severu proti Jihu vyhrála stříbrná vidlička... Tedy až takovou katastrofu jsem nečekal. Nápad sám o sobě není špatný, jenže to by se ho museli chopit buď Britové, anebo Češi na přelomu 60. a 70.let minulého století. Jako crazy komedie by to mohlo být dobré, jako vážně se tvářící akční bubákovina je to propadák. Děsivý vizuál, otřesné laciné efekty, mizerné herecké výkony (ale budiž, v daném žánru bych je odpustil) a kolísavé tempo mě nutí dát odpad. Nakonec jednu * za snahu, občasný, i když asi nechtěný, vtípek a stříkající digitální gejzíry krve (byť opravdová by byla lepší). Hnus!(4.1.2013)

• boshke

Co k tomu říci. Čirá nesmyslnost a stupidita. Ale v nějakých aspektech vtipná. Třeba boj na hřbetech zoufale digitálních koní, včetně hodu koněm, mne bavil. Možná kdyby bylo obsazení lepší, dalo by se to lépe strávit. Za zmínku stojí pouze Winstead a Cooper. Walker je jedno z nejzoufalejších stvoření, jaké jsem kdy ve filmu viděl... 20%(1.6.2013)

Když si odmyslíte fakt , že si někdo chtěl z Lincolna udělat tak trošku nadpřirozenou postavu a budete se soustředit na akci, budete se celkem bavit. Celý film je takový Guilty pleasure, protože nápad prostě stojí za houby. I přesto mě film bavil, asi kvůli vyhovujícím hercům jako je Anthony Mackie, Dominic Cooper, ovšem ani Walker nebyl k zahození. Pokračování bych bral, ale ať už ho prosim netočí ten rusák. Pokud chcete životopisné drama, tomuhle filmu se obloukem vyhněte a pusťte si Lincolna...65%(9.2.2013)

Rozpočet $69miliónovTržby USA $37,519,139Tržby Celosvetovo $116,008,407Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,036,831 //počet predaných kusov 402,141Tržby za predaj DVD v USA $6,003,465 //počet predaných kusov 371,040║ Bekmambetov v plnej béčkovej kráse, kolosálny úlet ktorému ale chýba patričný nadhľad aby sa dal užiť plnými dúškami. Slušná akcia, trikovo kolísavé ale aspoň snaživé a za ten rozpočet človek dostane viac než by čakal, ako taká popcorňová traškarina sa to dá porovnať s výplachom ako Bojová ľod. /40%/(29.10.2012)

• Marigold

Fajn, v roce 2004 Timur a jeho parta zjistili, že se i v Rusku dá udělat moderní a konkurenceschopný blockbuster, v roce 2008, že pokud se jejich trochu zastaralá "hyper-efekt-slow-motion-bullet-time" metoda aplikuje na dostatečně ujetý a rozverný materiál, je pořád celkem wanted a v roce 2012 se tímhle nepříjemným experimentem vyjevilo, že z módy vyšlé postupy možná udrží akční béčko, ale jen těžko akční béčko nabalené olovem patriotismu, vážných (a mizerně natočených) scén i charakterů, které se vás celou dobu snaží přesvědčit, že 16. americký prezident porcující upíry postříbřenou sekerou je něco celkem realistického. Kdyby se film zřekl nablblého patosu a snahy vážně začlenit zcela dementní motiv zubatých otrokářů do dějinného rámce, mohla to vlastně být docela obstojná prča. Jenže ono se to tváří vážně a místo, aby to přímočaře bavilo, to prudí (jistě ušlechtilými) citáty. Jak mám ale sakra brát vážně výroky typa, který se chvilku tváří jako ztělesněná státnost a vzápětí mává sekerou ve slow-motion? Zaplať pánbůh, tak moc jsem ještě nezblbl. Timur se hrdě přiřadil vedle Rolanda, otázka je, kolik let mu bude trvat, že si ze sebe začne dělat prču jako maestro Emmerich... P.S. Uznávám, Bekmambetov je pořád hodně spořivej tejpek. Za 70 melounů pořídit takovou divočinu, to je hodně fiskálně zodpovědný. Možná by si ho měl vzít "Kalousek: Lovec schodků" jako poradce.(11.7.2012)

• Dominic Cooper

• - Akčné scény boli vymyslené v Kazachstane, kde pôsobí ich tvorca, choreograf Igor Tsay a jeho herecká škola bojových umení. (Aberforth)

• - Když je Abraham (Benjamin Walker) během nočního lovu lapen prohnaným upírským lékárníkem, je za nohy mezi další zavěšen ve sklepení. Tam je pod něj podsunut lavor k zachycení skapávající krve. Ten ale v následujících okamžicích mizí, neboť po heroickém osvobození se Abraham zády nedopadá do jeho střepin, ale na holou zem. (Conspi)

• - Mary Todd Lincolnovou měla dle původnch záměrů ztvárnit Australanka Robin McLeavy. Ta se však rozhodla pro roli Nancy Hanks Lincolnové, matky Abrahama Lincolna (Benjamin Walker). (Conspi)