Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Akční / Fantasy / Horor / Western

USA, 2012, 101 min

• verbal

Myslím, že se Abrahám bude pěkně obracet a na čele v Mount Rushmore se mu vytvoří pár prasklin, až zjistí, že z něj nějaký Rusák zase udělal totálního kokota. Navíc vytvořil nebezpečný precedent, který může mít až dalších 42 dílů! Těch 42 je jen takový rasistický vtípek, protože negři se přece nepočítají. Takže ze startu dávám pět, jednu ubírám, jelikož to byla strašná pičovina, druhou uzmu, protože představitel hlavní role je těžce nesympatická držka a třetí jde do prdele jen tak z rozmaru, abych nasral všechny ty otylé, třináctileté chlapečky, co to tu zběsile čtyřkujou a pětkujou. A sérií může zachránit snad jen Bill Clinton: Lovec felací.(11.10.2012)

Od dob Stmívání si u mě filmy s upíry dláždí cestičku velmi pomalu. Nějaká romantika a horor... nemusím. Naštěstí, že se to neobjevilo v zombie filmech, kde by se zombík zamiloval do děvčete a ta do něho a měli spolu polomrtvé nebo položivé dítě. Když to ale opomenu a podívám se na tento počin normálním nezaujatým pohledem, tak se mi to líbilo. Pěkné souboje doplněné zpomalovačkami, takže je tam toho hodně vidět a to se mi líbí. Upíři zajimaví, hlavně jejich huba a Lincoln se sekerou jak já rád říkám "efektní". Děj je od začátku jasný, jakým směrem se bude ubírat a zakončení nakonec také ušlo. Nebylo tu nic, co by mi vyloženě vadilo.(26.10.2012)

• Skejpr

Bekmambetov to tam pořád má, akci zvládá s přehledem, záběrům dokáže dát velmi osobitou stylizaci a dynamiku má v malíčku. I s velmi zvláštními triky si dokáže pohrát a předložit tak poměrně opulentní a zajímavé akční momenty. Bohužel, způsob, jakým je film odvyprávěn je takřka žalostný. Absolutně postrádá jakékoliv propojení, omezuje se skutečně jen na jednotlivé scény, které kolikrát nepřesáhnou plochu dvou minut, ale postrádají jakýkoliv dramatický oblouk. Vinou toho postrádá Abraham jakýkoliv tah na branku a namísto, aby gradoval, v podstatě jen plyny a ani nezvládá pořádně bavit. Což je škoda, protože parametry na to má. Benjamin Walker v hlavní roli je výborný, stejně tak M. E. Winstead. O to větší je tedy škoda, že nedostali možnost řádně vyniknout..(27.7.2012)

• Jordan

no pravdu povediac som čakal menej korektnosti, väčšiu srandu, aj vizuálne to vyzeralo dosť gýčovo, obsadenie slabé - hlavný predstaviteľ je mladšia kópia liama neesona zbavená hereckého talentu, "drsňáctva" a charizmy... a bolo to prehnane natiahnuté a bez humoru... tie 2 hviezdičky tak za akčnú scénu v stáde koní a samotný nápad... ale inak sklamanie.(23.7.2012)

Cítím zklamání fanoušků, sám jsem tu necítil toho dobrého Bekmambetova jako z Wanted. Ale i tak jsem se bavil a film se mi líbil. Nicméně jsem chtěl sám dá 3* ale po výborném vlakovém finále musím dát 4*. Předtím je to takovej pokus smíchat fantasy a realitu. To znamená že lovení upírů tu není tak často jak by člověk očekával. Ale když tu je onen lov tak jsem byl ohromen jak kvalitně to je natočený, ta akčnost režisérovy prostě jde. Navíc kamera je fakt výborná a parádní. Efekty působí vynikajícně, když zrovna nepočítám scénu s koňma která mi moc nesedla. Představitel Lincolna byl v pohodě, stejně jako ostatní herci a k tomu výborný Sewel. Ale i přes to všechno tu je plno scén takových nedomrlých a na název Lovec upírů bych čekal více těch upírů.(10.3.2013)

• - Snímek byl do kin expedován pod názvem "Bloody Honest". (Conspi)

• - Během několika frontálních záběrů na Bílý dům lze vidět jeho typický vysutý balkón. Ten byl přistavěn jako dodatečný architektonický prvek během radikální tzv. Trumanovi renovace v době mezi lety 1940 - 1950, tedy až po politických akvizicích Abrahama Lincolna. Ve filmu by jej tedy vidět být nemělo. (Conspi)

• - S rolí Henryho Sturgesse byl původně spojován Joaquin Phoenix. (Conspi)