Poslední tajemství Titaniku (TV film)

• Česko

Vrak Titaniku a studená válka

Titanic's Nuclear secret

Dokumentární

USA, 2008, 52 min

Díky tomu, že jsem věděl, že se nejedná přímo o příběh Titaniku, ale o tom, co se dělo na pozadí jeho objevení, nejsem z tohoto dokumentu zklamán. Naopak, příběhy ponorek mi přišly velice zajímavé a samozřejmě ponuré. Nešťastný je zde bohužel onen název tohoto dokumentu, který se snaží touto reklamou získat co nejvíce fanoušků, ale spíše mu na hodnocení ubírá. Jinak jde o kvalitní dílo. 75%(15.2.2012)

Dokument nejlíp vystihuje komentář cerfika. Název je ale špatný, protože tento dokument je hlavně o potopených amerických jaderných ponorkách Thresher a Scorpion, Titanic je jenom vedlejší. Zde se ani neprobírá zkáza té lodi, narozdíl od svých ponorkových kolegyň, ale dokument je spíše poučný a jaderné krizi potopení těchto dvou ponorek.(15.3.2015)

Já jsem věděl o čem dokument pojednává a právě proto jsem se na něj i díval. Osobně je mi tahle tématika daleko bližší než Titanic, takže jsem byl spokojený. Ovšem úplně chápu rozhořčení a nízké hodnocení "Titanikuchtivých" diváků, pojmenovat ten dokument takhle je vážně něco na způsob klamání spotřebitele...(28.12.2012)

Jak už je tu mnohými uváděno, tento dokument popisje spíše okolnosti, které vedly k objevení Titanicu. Bylo pro mě překvapivé co vedlo objevení vraku nejslavnější lodi a co musel Bob Ballard všechno splnit, aby si mohl uskutečnit svůj sen - objev vraku Titanicu. Není to stěžejní dokument o Titanicu, ale pro všechny nadšence do této lodi jde o velmi cené informace a doplnění znalostí.(27.9.2013)

Dokument celkem zajímavý, nicméně se zcela zavádějícím názvem. Člověk by očekával nějaké info o Titanicu, které ještě neslyšel, případně něco méně známého... Pátrání po Titanicu bylo věnováno asi pět minut na konci, pokud nepočítám zmínku na začátku, kdy je několikrát upřesněno, že ačkoliv to tak Ballard nechtěl, pátrání po vraku musel posunout až na druhou kolej. Přednost dostaly jaderné ponorky, které od šedesátých let nikdo neviděl. Ale na obranu filmu, dozvěděla jsem se nějaký ten fakt o vybuchování ponorek v přílišné hloubce, po zásahu torpédem a roztržení ponorky zevnitř kvůli unikající natlakované vodě... A že pokud něco vybuchne pod vodou, mořský proud z trosek udělá ocásek od komety :)(12.6.2013)